News

#1682 Newsy z dnia 18.03.2022

Z piątkowych wydarzeń: Coinbase Wallet dodaje obsługę Solana; Centralny Bank Rosji zaostrza monitorowanie transakcji P2P, w tym w krypto; GameStop oczekuje na wejście na rynek NFT; Parlament Argentyny Na Żądanie MFW przeciwny kryptowalutom; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Coinbase Wallet dodaje obsługę Solana:

Czołowa amerykańska giełda kryptograficzna Coinbase dodała obsługę portfela dla Solana i jej ekosystemu.

Coinbase określając kluczowy powód dodania wsparcia do sieci powołał się na rosnące zainteresowanie Solana w ciągu ostatnich 12 miesięcy, kiedy to inwestorzy szukali tanich alternatyw dla Ethereum.

Rozszerzona obsługa portfela pojawia się zaledwie kilka dni po uruchomieniu przez firmę Coinbase Pay, umożliwiającej użytkownikom finansowanie swoich portfeli bezpośrednio za pomocą rozszerzenia przeglądarki internetowej.

W opublikowanym dziś poście na blogu zapowiadającym ten ruch firma również luźno przedstawiła plany „dalszej integracji” z Solana poprzez połączenie portfela Coinbase ze zdecentralizowanymi aplikacjami i tokenami NFT hostowanymi w sieci, której słynnym orędownikiem jest prezes FTX, Sam Bankman-Fried.

Użytkownicy portfeli opartych na Solana, takich jak Phantom i Solflare, mogą teraz importować swoje istniejące portfele do Coinbase Wallet również za pośrednictwem rozszerzenia przeglądarki na komputery.

Po dodaniu sieci Solana, portfel Coinbase obsługuje teraz Ethereum, Avalanche, Polygon, BNB Chain, Bitcoina, Dogecoina, Litecoina, Stellar Lumens i Ripple.

Wielu użytkowników szukało sieci zoptymalizowanych pod kątem skali, oferujących tanie i szybkie transakcje. Jednym z najszybciej rozwijających się łańcuchów w ciągu ostatniego roku była Solana.

– podaje Coinbase.

  • Centralny Bank Rosji zaostrza monitorowanie transakcji P2P, w tym w krypto:

Centralny Bank Rosji (CBR) zalecił krajowym bankom komercyjnym zwiększenie monitorowania transakcji użytkowników, które mogą mieć na celu obejście „specjalnych środków ekonomicznych CBR w celu przeciwdziałania odpływowi obcej waluty za granicę”, podały lokalne media. Rekomendacja obejmuje ściślejszy nadzór nad handlem kryptowalutami, który jest wymieniany wśród narzędzi do wycofywania kapitału z Rosji.

List wysłany do organizacji bankowych przez wiceprezesa CBR Jurija Isajewa w środę nakazuje im zwracać baczniejszą uwagę na przypadki „niezwykłego zachowania” ich klientów. Obejmuje to „nieprawidłową” aktywność transakcyjną i nietypowe wzorce wydatków. Jak wynika z listu, większą uwagę powinny również przyciągnąć wszelkie wypłaty pieniędzy za pośrednictwem walut cyfrowych.

W razie potrzeby podejrzane transakcje należy zablokować, a informacje o nich przekazać do Federalnej Służby Monitoringu Finansowego (Rosfinmonitoring).

W pierwszych dniach wojny i wynikających z niej sankcji gospodarczych uchwalono specjalne środki mające na celu ograniczenie odpływu walut obcych. Obejmują one ograniczenie transakcji walutowych obywateli rosyjskich do 5.000 USD, a także 10.000 USD dla osób podróżujących za granicę. Kupowanie nieruchomości, papierów wartościowych i innych aktywów od rezydentów „nieprzyjaznych” jurysdykcji wymaga zezwolenia rządu.

Wiceprezes Związku Banków Rosyjskich Aleksiej Wojlukow wyjaśnił dziennikarzom, że zalecenia CBR mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się schematów obchodzenia nałożonych limitów, zwłaszcza za pośrednictwem giełd kryptowalut.

Wiadomość ta nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że ponad 10 mln. obywateli Rosji posiada łącznie około 5 bilionów rubli (63 miliardy dolarów) w kryptowalutach. Ponieważ ich karty Visa i Mastercard są wyłączone, a własny rząd nakłada surowe ograniczenia na transakcje, dla wielu obywateli Rosji kryptowaluty są jedyną opcją przeniesienia swoich środków.

  • GameStop oczekuje na wejście na rynek NFT:

Znana i lubiana sieć sklepów z grami wideo GameStop liczy na długo oczekiwany rynek NFT i konsolę do gier Web3 po stracie netto w wysokości 147,5 mln USD w IV kwartale 2021 r.

GameStop po cichu zbudował witrynę internetową NFT w połowie 2021 r., jednak w tym roku znacznie przyspieszył wysiłki po ujawnieniu w styczniu działu gier NFT i Web3, a także nawiązał współpracę z rozwiązaniem skalującym Ethereum Immutable X w kolejnym miesiącu w celu zbudowania rynku NFT.

W ramach wyników za IV kwartał — kończących się 29 stycznia i opublikowanych 17 marca — GameStop ujawnił, że zamierza uruchomić swój rynek NFT do końca II kwartału 2022 r.

Firma podkreśliła również, że umowa z Immutable X ma przynieść firmie tokeny IMX o wartości 150 mln dolarów po „osiągnięciu pewnych kamieni milowych” i zauważyła, że zatrudniła „dziesiątki dodatkowych osób z doświadczeniem w obszarach takich jak gry Blockchain, handel elektroniczny i technologia, odnawianie produktów i operacje”.

Strata netto GameStop w wysokości 147,5 mln USD jest o 83% gorsza niż z roku wcześniej, podczas gdy strata w wysokości 1,94 USD na akcję znacznie wykracza poza szacunki Wall Street wynoszące 0,84 USD na akcję.

Zagłębiając się nieco dalej w raport, GameStop odnotował w zeszłym kwartale sprzedaż o wartości 2,254 mld  dolarów, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z 2,122 mld dolarów odnotowanych rok wcześniej. Główną przeszkodą był koszt sprzedaży wynoszący 1,87 mld USD, podczas gdy koszty sprzedaży, ogólne i administracyjne wyniosły 538,9 mln dolarów.

Firma była w stanie pozyskać ponad 1,67 mld dolarów kapitału, co wystarczyło do wyeliminowania „całego długoterminowego zadłużenia firmy, poza niskooprocentowaną, niezabezpieczoną pożyczką terminową o wartości 44,6 mln dolarów związaną z odpowiedzią rządu francuskiego na COVID-19.

  • Parlament Argentyny Na Żądanie MFW przeciwny kryptowalutom:

Parlament Argentyny zatwierdził pożyczkę z międzynarodowego funduszu Walutowego i na jego zadanie chce się dowiedzieć, jak korzystać z korzystania z kryptowaluty.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wzrostami. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 2,1%, Ethereum o 4,4%, BNB o 2,2%, Solana o 0,9% a Cardano o 1,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.870 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 90.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button