News

#1694 Newsy z dnia 30.03.2022

Ze środowych wydarzeń: Opera integruje nowe Blockchainy, w tym Bitcoina; Poseł Kirgistanu chce narodowego krypto; Brytyjski nadzór finansowy przedłuża termin rejestracji części krypto firm; Terra smash dokupuje BTC za 139 mln dolarów; MetaMask na iOS integruje się z Apple Pay; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Opera integruje nowe Blockchainy, w tym Bitcoina:

Opera, jedna z największych przeglądarek internetowych przyjaznych dla kryptowalut, ogłosiła integrację ośmiu łańcuchów Blockchain w celu wprowadzenia Web3 do ponad 380 mln użytkowników mobilnych i stacjonarnych na całym świecie.

W styczniu 2022 r. Opera uruchomiła projekt Crypto Browser, inicjatywę skoncentrowaną na sieci Web3, która ma ułatwić nawigację w zdecentralizowanych aplikacjach (DApp), grach i platformach metaverse. W ramach tej inicjatywy firma dodała obsługę ośmiu głównych ekosystemów Blockchain — Bitcoina, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network i IXO.

Opera poinformowała w ogłoszeniu, że jej użytkownicy mają teraz dostęp do ekosystemów zdecentralizowanych aplikacji Polygon i Solana, a także „korzyści z Layer 2 DeFi za pośrednictwem DiversiFi opartego na StarkWare”.

Najnowsze integracje umożliwiają użytkownikom Opery dostęp do łańcucha Blockchain proof-of-stake Polygon i ekosystemu warstwy 2 Ethereum za pośrednictwem StarkEx.

Według firmy intencją integracji tak wielu Blockchainów było zapewnienie agnostycyzmu łańcucha i zaangażowania Web3 w sposób przyjazny dla środowiska.

Ostatecznie Web3 jest na dobrej drodze, aby stać się główną technologią internetową, a użytkownicy nie będą musieli wiedzieć, że wchodzą z nią w interakcję. Muszą mieć doskonałe wrażenia użytkownika i prawdziwą korzyść.

– powiedział Jørgen Arnesen, EVP mobile w Operze.

Ogłoszenie dodatkowo podkreśliło potrzebę rozwiązań neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla z niskimi opłatami za gaz, co jest jednym z głównych powodów wyboru Polygonu zamiast łańcucha Blockchain Ethereum.

  • Poseł Kirgistanu chce narodowego krypto:

Kirgiski poseł Karim Khanjeza wezwał do legalizacji kryptowalut w kraju podczas posiedzenia komisji parlamentarnej ds. prawa i porządku oraz zwalczania korupcji.

Podczas swojego wystąpienia poseł Khanjeza opowiedział się za opracowaniem ram prawnych dla rynku kryptowalut i zasugerował poprawki do projektu ustawy o włączenie wirtualnych aktywów. „Nic nie rozwija się tak szybko, jak kryptowaluty” powiedział.

Dodał, że ich kraj jest doskonale przygotowany do wykorzystania rosnącej popularności kryptowalut i zasugerował uruchomienie własnej krajowej kryptowaluty. Powiedział, że rząd powinien skoncentrować się na rozwoju suwerennej krajowej waluty cyfrowej, poinformował lokalny dziennik.

Opowiadał się również za zbudowaniem centrum kryptograficznego w kraju poprzez włączenie wysoko wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie, strategii, którą wykorzystują m.in. Zjednoczone Emiraty Arabskie, aby stać się regionalnym centrum dla rozwijającego się rynku kryptowalut.

Naród Azji Środkowej stał się jednym z krajów przyjaznych kryptowalutom, który dokonał znacznego postępu w regulowaniu rynku. Bitcoin jest uważany za towar i można go wydobywać i przeprowadzać transakcje zgodnie z prawem towarowym.

W sierpniu 2021 r. rząd wprowadził krajowe ramy kryptograficzne dla giełd kryptograficznych, nadając im status prawny w kraju. Nie ma jednak przepisów regulujących obrót kryptowalutami, a jedynie projekt ustawy „o obrocie kryptowalutami” sugerowany przez Narodowy Bank.

  • Brytyjski nadzór finansowy przedłuża termin rejestracji części krypto firm:

Financial Conduct Authority, brytyjski regulator finansowy, przedłużył tymczasowy status rejestracji niektórych firm oferujących usługi kryptograficzne poza wyznaczony wcześniej termin.

W opublikowanym oświadczeniu FCA powiedział, że „niewielka liczba firm” w przestrzeni kryptograficznej nadal będzie miała tymczasowy status rejestracji w Wielkiej Brytanii. Regulator finansowy powtórzył, że tymczasowe zwolnienie firm kryptograficznych z ogłoszonego wcześniej piątkowego terminu „nie oznacza, że FCA ocenił je jako odpowiednie”, ale obejmował sytuacje, w których firma „może wnosić odwołanie” lub nadal jest w trakcie likwidacji działalności.

Tylko firmy zarejestrowane u nas lub znajdujące się na naszej liście firm z rejestracją tymczasową mogą kontynuować handel. Inne firmy musiały zaprzestać działalności od 10 stycznia 2021 r. Firmy, które nie zaprzestały działalności, mogą podlegać karnym i cywilnym uprawnieniom egzekucyjnym FCA.

–  powiedział FCA.

FCA zatwierdziła rejestracje 33 firm kryptograficznych od sierpnia 2020 r. zgodnie z brytyjskimi przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy, zwalczania finansowania terroryzmu i obsługi transferów środków. Ponadto regulator finansowy przyznał kilku firmom tymczasowy status rejestracji do piątku, kiedy to FCA miała podjąć decyzję w sprawie ważności ich wniosków.

  • Terra smash dokupuje BTC za 139 mln dolarów:

Do Kwon, dyrektor generalny Terraform Labs, depcze po piętach dyrektorowi generalnemu MicroStrategy. Portfel Terra zgromadził teraz prawie 1,5 mld dolarów w Bitcoinie po kolejnym ogromnym zakupie BTC.

Adres portfela uważany za należący do Terra (choć nie został oficjalnie potwierdzony) otrzymał dziś kolejne 2,943.00002511 BTC (139 mln dolarów).

Portfel zaczął gromadzić kolosalne ilości Bitcoinów 21 stycznia i nie sprzedał ani jednego satoshiego. Podczas gdy portfel po raz pierwszy wstrzyknął prawie 10 000 BTC 21 stycznia, zaczął na poważnie gromadzić tokeny 22 marca. Czas zbiega się z ogłoszeniem dyrektora generalnego, który stwierdził: „$UST z 10 mld USD + w rezerwach BTC otworzy nową erę monetarną standardu Bitcoina.”

TerraUSD (UST), algorytmiczny stablecoin, byłby powiązany z wartością dolara amerykańskiego, a wartość tych „dolarów” byłaby wspierana przez rezerwy Bitcoinów. Natywny token Terra, Terra (LUNA), również odegra rolę w tworzeniu stablecoina.

W rezultacie Kwon kupował mocniej i szybciej niż nawet największe byki Bitcoina. Według BitcoinTreasuries, Terraform Labs wkrótce ominie Teslę jako drugi co do wielkości posiadacz Bitcoina, doganiając MicroStrategy.

Ostatecznie celem Kwona – jak mówi w poniższym filmie – jest zapewnienie, że jego skarbiec Bitcoinów będzie konkurować z Satoshim Nakomoto, anonimowym twórcą Bitcoina.

  • MetaMask na iOS integruje się z Apple Pay:

Mobilna wersja najpopularniejszego portfela Ethereum wprowadza integrację z Apple Pay. Dzięki temu użytkownicy iPhone’ów będą mogli łatwiej kupować kryptowaluty.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się ruchami mieszanymi. Bitcoin i Ethereum notują spadek na poziomie 0,2%. BNB, XRP i Cardano z kolei zwiększyły swoją wartość, kolejno o 3,3%, 0,9% i 1,2%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.15 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 111.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, bithub.pl, coinmarketcap.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button