News

#1695 Newsy z dnia 31.03.2022

Z czwartkowych wydarzeń: Visa uruchamia program wspomagający twórców treści; Binance zostaje oficjalnym partnerem 64. gali Grammy Awards; Urzędnik EBC o akceptacji cyfrowego euro; Stan Waszyngton uchwala ustawę rozszerzającą lokalną adopcję Blockchain; Kryptograficzna przyszłość cashbacku i nie tylko; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Visa uruchamia program wspomagający twórców treści:

Visa ogłosiła oficjalne uruchomienie programu Visa Creator, rocznej strategii produktowej i programu mentorskiego dla przedsiębiorców zajmujących się sztuką, muzyką, modą i filmem, którzy chcą przyspieszyć rozwój swojej małej firmy za pomocą tokenów NFT. Według Visa celem programu jest zgromadzenie twórców cyfrowych z całego świata i wzmocnienie ich poprzez edukację w zakresie technologii Blockchain i handlu NFT.

Pierwszym twórcą programu Visa, pierwotnie ogłoszonym w październiku 2021 r., jest Micah Johnson, twórca społeczności Aku World NFT. Johnson jest byłym zawodowym graczem baseballa, który przeszedł na emeryturę po wielu kontuzjach, aby w 2018 r. zostać artystą wizualnym. Postać NFT, Aku, jest młodym czarnym astronautą, który dorósł do własnej umowy filmowej i telewizyjnej i jest uważany za pierwsze dzieło sztuki NFT, które cyfrowo podróżowało na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Dzieła Johnsona sprzedały się za łączną wartość 6178 ETH, czyli około 20,9 mln dolarów, według CryptoArt. Dołącza do pierwszej klasy twórców treści i pracowników gospodarki koncertowej, którzy już angażują się w NFT. Potencjalni kandydaci muszą zgłosić się i zostać wybrani do udziału.

Cuy Sheffield, szef Visa ds. kryptowalut, powiedział w oświadczeniu, że „NFT mają potencjał, by stać się potężnym akceleratorem dla gospodarki twórców”. Dodał, że Visa Creator Program jest ich sposobem na pomoc „temu nowemu typowi małych i mikroprzedsiębiorstw w dostępie do nowych mediów dla handlu cyfrowego”.

Oprócz mentoringu i społecznościowego aspektu programu, inne korzyści według Visa to możliwość nawiązania kontaktu z siecią klientów i partnerów Visa, a także dostęp do liderów myśli w przestrzeni Web3. Uczestnicy otrzymają również jednorazowe stypendium, które pomoże rozpocząć kolejny etap biznesplanu firmy.

  • Binance zostaje oficjalnym partnerem 64. gali Grammy Awards:

The Recording Academy, duża firma zajmująca się nagraniami muzycznymi znana z corocznych nagród muzycznych Grammy Awards, nawiązała współpracę z Binance, największą na świecie giełdą kryptograficzną pod względem wielkości obrotu.

Zgodnie ze opublikowanym dziś ogłoszeniem, Binance został pierwszym w historii oficjalnym partnerem będącym giełdą kryptograficzną dla 64. dorocznych wydarzeń Grammy Awards i Grammy Week, wnosząc różne rozwiązania technologiczne i doświadczenia Web3 do wydarzeń i projektów organizacji. 

Partnerstwo zostało ogłoszone zaledwie kilka dni przed 64. ceremonią rozdania nagród Grammy, która odbędzie się 3 kwietnia w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas.

Współprzewodniczący Recording Academy, Panos Panay, sprecyzował, że umowa przewiduje rozwój nowych ścieżek monetyzacji Recording Academy i tworzenie nowych doświadczeń dla fanów muzyki.

Jako wiodący gracz w przestrzeni kryptowalut i Blockchain oraz dzięki podejściu skoncentrowanemu na społeczności, Binance jest idealnym partnerem dla rozdania nagród GRAMMY i naszej misji wspierania ludzi muzyki na całym świecie.

– dodał Panay.

Według współzałożyciela Binance, Yi He, nowe partnerstwo umożliwi Recording Academy sprostanie zmieniającym się wymaganiom społeczności, zapewniając nowe, świeże doświadczenia oparte na Blockchain oraz „wszystkie wspaniałe rzeczy, które technologia Web3 może wnieść do rozrywki”.

  • Urzędnik EBC o akceptacji cyfrowego euro:

Fabio Panetta, członek zarządu Europejskiego Banku Centralnego, powiedział, że grupy fokusowe badające potencjalne wprowadzenie cyfrowego euro sugerują, że kluczową cechą może być możliwość korzystania z waluty cyfrowej w sklepach internetowych i stacjonarnych.

W opublikowanym pisemnym oświadczeniu Panetta przedstawił wyniki grup fokusowych EBC dotyczących cyfrowych metod płatności uruchomionych we wrześniu 2021 r., które sugerowały, że ludzie są bardziej skłonni do akceptowania cyfrowego euro akceptowanego w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz pozwalającego na łatwe płatności. Według Panetty wszyscy sprzedawcy musieliby zaakceptować cyfrowe euro, aby zobaczyć trendy adopcyjne, takie jak te, które miały miejsce w przypadku euro fiducjarnego 20 lat temu.

Wprowadzenie banknotów euro umożliwiło nam płacenie fizycznymi euro w dowolnym miejscu strefy euro. Nie jest więc niespodzianką, że ludzie oczekują, że będą mogli korzystać z cyfrowego uzupełnienia banknotów wszędzie tam, gdzie mogą płacić cyfrowo lub online.

– powiedział Panetta.

Ustalenia grup fokusowych wskazywały również, że wielu członków społeczeństwa i sprzedawców nie znało cyfrowego euro i obawiało się, że gotówka będzie stopniowo wycofywana w miarę wzrostu liczby przypadków użycia tej technologii. Jednak po wyjaśnieniu im koncepcji członkowie grupy fokusowej z ogółu społeczeństwa stwierdzili, że „powszechna akceptacja we wszelkiego rodzaju sklepach fizycznych i w Internecie” jest najbardziej pożądaną cechą cyfrowego euro, podczas gdy sprzedawcy sugerowali, że wysoki popyt będzie ich największym motorem napędowym.  

Panetta dodał, że EBC rozważy te cechy wraz z obawami o prywatność, które wyszły na jaw podczas konsultacji publicznych, które bank centralny przeprowadził między październikiem 2020 a styczniem 2021.

  • Stan Waszyngton uchwala ustawę rozszerzającą lokalną adopcję Blockchain:

Trzy lata i jedno weto po tym, jak po raz pierwszy ją zaproponowano, gubernator stanu Waszyngton Jay Inslee podpisał dziś ustawę, która ma na celu rozszerzenie przyjęcia technologii Blockchain przez stan w różnych sektorach finansowych i przemysłowych.

Zgodnie z prawem gubernator Inslee zarządził utworzenie Washington Blockchain Work Group, która „przeanalizuje różne potencjalne zastosowania technologii Blockchain”. Grupa Robocza będzie składać się z siedmiu urzędników państwowych i ośmiu przywódców różnych stowarzyszeń handlowych w całym stanie. Zbada praktyczne zastosowania technologii Blockchain i przedstawi raport na temat swoich ustaleń gubernatorowi Inslee do 1 grudnia 2023 r.

Republikańska senator Sharon Brown, która pierwotnie zaproponowała projekt ustawy, stwierdziła w ogłoszeniu, że stan Waszyngton pokazuje, że jest gotowy do wykorzystania technologii Blockchain „z korzyścią dla wszystkich mieszkańców Waszyngtonu, pracodawców i pracowników”, dodając:

To nowe prawo jest ważnym pierwszym krokiem w tworzeniu środowiska, które jest przyjazne dla nowych perspektyw biznesowych, chętne do poszukiwania nowych zastosowań i chętne do zidentyfikowania potencjalnych możliwości zarządzania łańcuchem dostaw i edukacji STEM.

– powiedziała.

Ustawa ta miała burzliwą historię w stanowej legislaturze. Została po raz pierwszy zaproponowana w Senacie w 2019 r., ale ostatecznie została zawetowana przez gubernatora w kwietniu 2020 r. Ustawodawcy stanowi spędzili następnie prawie dwa lata na jej dopracowywaniu.

Waszyngton jest najnowszym spośród wielu stanów USA, które przyjęły technologię Blockchain lub kryptowaluty, stanów takich jak Nowy Jork, Teksas i Wyoming.

Wyoming zyskał reputację myślącego przyszłościowo raju regulacyjnego dla firm Blockchain. Jest siedzibą banku kryptograficznego Kraken i uznał zdecentralizowane władze autonomiczne (DAO) za osoby prawne.

Według CNBC stan Nowy Jork jest jednym z największych miejsc zajmujących się wydobywaniem kryptowalut w USA, przyczyniając się do 19,9% całkowitego wskaźnika hashrate Bitcoina w tym kraju.

  • Kryptograficzna przyszłość cashbacku i nie tylko:

Przyszłość cashbacku: firmy płatnicze proponują nagrody kryptograficzne za zakupy kartą

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy spadki. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 3,2%, Ethereum o 3,5%, BNB o 4,7% a XRP o 7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.08 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 126 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, bithub.pl, coinmarketcap.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button