News

#1717 Newsy z dnia 22.04.2022

Z piątkowych wydarzeń: Polygon uruchamia „Supernet” i obiecuje 100 mln USD deweloperom; Ukraina: Zakaz kupowania kryptowalut za hrywny; Macron: Nie wierzę w samoregulujący się sektor finansowy; CZ: Odzyskaliśmy 5.8 mln USD przejętych przez Axie Inifity; Bank Anglii planuje podwyższyć opłaty w związku z kryptowalutami; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Polygon uruchamia „Supernet” i obiecuje 100 mln USD deweloperom:

Rozwiązanie do skalowania Ethereum Polygon uruchomił nową sieć do rozwoju Web3, oferując 100 mln dolarów pierwszym użytkownikom, którzy mogą pomóc w szybkim wdrożeniu.

Sieć Polygon Supernet daje programistom możliwość budowania swoich projektów w konfigurowalnym środowisku bez kosztów hostingu i kosztów operacyjnych, ogłosiła w piątek firma. Deweloperzy będą mogli wdrażać swoje projekty w łańcuchu Supernet Sovereign Chain lub Supernet Shared Security Chain. Ten pierwszy jest zarządzany przez jeden walidator, co zmniejsza koszty utrzymania, podczas gdy drugi oferuje łatwiejszą ścieżkę do decentralizacji dzięki profesjonalnym walidatorom obstawiającym MATIC do weryfikacji sieci.

Chociaż supersieci opierają się na Polygon Edge, platformie programistycznej dla projektów, które chcą tworzyć i wdrażać własne łańcuchy bloków, wykraczają poza początkowy zakres platformy. Oferują więcej funkcji bezpieczeństwa i decentralizacji. Aby dalej wdrażać supersieci, Polygon planuje przeznaczyć 100 mln dolarów na deweloperów, którzy chcą pomóc w budowie.

Współzałożyciel Polygon, Sandeep Nailwal, powiedział, że supersieci pomogą osiągnąć cel jego protokołu, jakim jest wprowadzenie „masowej adopcji do Web3”. Dodał, że takie zmiany są kluczem do osiągnięcia szerokiej adopcji blockchain.

Ambicje Polygon Web3 stały za ostatnią rundą finansowania o wartości 450 mln dolarów, która przyciągnęła głównych inwestorów, takich jak Sequoia Capital India, SoftBank Vision Fund 2, Galaxy Digital i Tiger Global. Firma Polygon była również odpowiedzialna za inicjatywę społecznościową Web3 o wartości 200 mln dolarów ze współzałożycielem Reddit, Alexis Ohanian.

Po zainwestowaniu ponad 25 mld dolarów w start-upy blockchain w 2021 roku, firmy venture capital zwróciły uwagę na projekty Web3. Wcześniej w tym tygodniu firma Framework Ventures ogłosiła, że ​​przeznaczy połowę nowo zebranego funduszu o wartości 400 mln dolarów na gry w sieci Web3.

Tymczasem giełdy kryptograficzne KuCoin oraz CoinDCX uruchomił fundusze deweloperskie Web3 o wartości odpowiednio 100 mln dolarów i 135 mln dolarów.

  • Ukraina: Zakaz kupowania kryptowalut za hrywny:

Narodowy Bank Ukrainy kontynuuje działania mające na celu zapobieganie odpływowi kapitału w czasie stanu wojennego, wprowadzając poważne ograniczenia w zakupach kryptowalut.

Ukraiński bank centralny oficjalnie ogłosił zestaw ograniczeń dotyczących operacji transgranicznych, zakazujących osobom fizycznym kupowania krypto za krajową walutę, hrywnę (UAH).

Ukraińcy mogą teraz kupować Bitcoin i inne kryptowaluty tylko w obcej walucie, gdzie łączne miesięczne zakupy są ograniczone do 100.000 UAH (3.300 USD). Limit dotyczy również międzynarodowych transakcji peer-to-peer.

Zgodnie z ogłoszeniem, NBU uznał zakupy kryptowalut za „quasi transakcje gotówkowe” obok takich operacji, jak depozyty w portfelu elektronicznym, transakcje walutowe i płatności za podróże. Przyjmując te ograniczenia, bank centralny stara się zapobiec „bezproduktywnemu odpływowi kapitału” z kraju w stanie wojennym.

Odpowiednie zmiany przyczynią się do poprawy rynku walutowego, co jest niezbędnym warunkiem złagodzenia restrykcji w przyszłości, a także zmniejszenia presji na międzynarodowe rezerwy Ukrainy.

– napisał NBU.

Bank centralny przyznał, że zapotrzebowanie na transakcje międzynarodowe znacznie wzrosło w czasie stanu wojennego, kiedy miliony obywateli zostały zmuszone do opuszczenia Ukrainy. Jednak NBU nie może sobie pozwolić na „bezproduktywne odpływy kapitału”, które obejmują inwestowanie w kryptowaluty, czytamy w komunikacie:

Transakcje quasi gotówkowe są przeprowadzane głównie w celu obejścia obecnych ograniczeń Narodowego Banku. szczególnie chodzi tu o inwestowanie za granicą, co jest zabronione w stanie wojennym. Dlatego odpowiednie transakcje należy interpretować jako prowadzące do bezproduktywnych odpływów kapitału.

Niektóre ukraińskie banki już przyjęły takie ograniczenia. PrivatBank, największy bank komercyjny na Ukrainie, podobno zabronił swoim klientom kupowania BTC za hrywny już w połowie marca.

Ograniczenia najwyraźniej spowodowały to, iż rząd ukraiński aktywnie pracuje nad legalizacją kryptowalut w czasie stanu wojennego. W marcu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskij podpisał ustawę regulującą ramy prawne dla kraju do prowadzenia legalnego rynku kryptowalut.

  • Macron: Nie wierzę w samoregulujący się sektor finansowy:

Zaledwie kilka dni przed drugą turą wyborów prezydenckich we Francji urzędujący prezydent Emmanuel Macron rozmawiał z lokalnymi mediami, aby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat gospodarki cyfrowej. Podkreślając znaczenie sektora, Macron po raz kolejny potwierdził swoje poparcie dla ogólnoeuropejskiego podejścia do regulacji technologii finansowych.

Wywiad dla The Big Wale ukazał się dziś, czyli dwa dni przed drugą turą, w której Macron zmierzy się z prawicową populistką Marine Le Pen. Według większości sondaży prawdopodobnie wygra Macron, ale oczekuje się, że margines będzie bardzo niewielki. W wyborach w 2017 roku wyprzedził Le Pen zdobywając 66,1% głosów w drugiej turze.

Macron wydawał się być zadowolony, gdy zauważył, jak liczba francuskich firm jednorożców, czyli prywatnych startupów o wartości co najmniej 1 mld dolarów wzrosła z trzech do 26 w czasie jego kadencji, natomiast ogólne inwestycje we francuskie start-upy wzrosły pięciokrotnie.

Prezydent rozwinął również swoją wcześniejszą wzmiankę o „europejskim metawszechświecie”, mówiąc, że ważne jest, aby europejscy gracze nie polegali na amerykańskich czy chińskich gigantach technologicznych „opanujących technologiczne bloki konstrukcyjne związane z Web3”. Utrzymywał, że Europa ma przewagę w sektorze niewymiennych tokenów ze względu na swoje ogromne dziedzictwo kulturowe.

Komentując ostatnie przepisy Parlamentu Europejskiego dotyczące kryptowalut, Macron poparł obecne podejście (w szczególności ramy MiCA), zauważając, że nowe przepisy nie powinny utrudniać innowacji:

Nie wierzę w samoregulujący się sektor finansowy. Nie byłoby to ani trwałe, ani demokratyczne. To do władz publicznych należy określenie odpowiednich warunków, aby sektor mógł rozwijać się w zaufaniu, jednocześnie zachęcając do innowacji.

  • CZ: Odzyskaliśmy 5.8 mln USD przejętych przez Axie Inifity:

Dyrektor generalny Binance poinformował dziś, że firma odzyskała prawie 6 mln dolarów z 600 skradzionych podczas włamania na sieć Ronin. To jedne z pierwszych odbić od czasu, gdy exploit miał miejsce mniej więcej miesiąc temu. 

CZ przekazał wiadomość na Twitterze, informując, że grupa hakerów odpowiedzialna za największy exploit DeFi zaczęła przenosić część skradzionych środków. W ramach tego, że część została przeniesiona na Binance i rozłożona na 86 kont, giełda zablokowała dostęp i odzyskała środki. 

CEO Binance zasugerował, że firma podejmowała już podobne kroki w innych sytuacjach. Identyczny incydent (ale o wiele mniej skradzionych środków) miał miejsce w 2020 roku, kiedy atakujący wysłali środki na Binance i kilka innych giełd w wyniku włamania na Eterbase. 

Media informowały o tych wydarzeniach pod koniec marca, kiedy okazało się, że Ronin Network został wykorzystany w największym dotychczasowym hacku DeFi. 

Atakujący ukradli 173.600 ETH i 25.5 mln USDC, o łącznej wartości ponad 600 mln dolarów w tym czasie. 

Później FBI potwierdziło pierwsze pogłoski, że za exploitem stoi Grupa Lazarus, organizacja hakerska wspierana przez rząd Korei Północnej.

  • Bank Anglii planuje podwyższyć opłaty w związku z kryptowalutami:

Bank Anglii chce wprowadzić 9% podwyżkę opłat, która miałaby objąć firmy działające w City of London. Jako argument podano konieczność sfinansowania badań nad nowymi zagrożeniami i kryptowalutami.

Pieniądze pozwoliłyby zatrudnić 100 nowych pracowników, którzy są potrzebni w związku z ogromnymi zmianami, jakie wywołał Brexit.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś znów obserwujemy huśtawkę wśród topowych krypto. Praktycznie przez cały tydzień obserwowaliśmy na zmianę, wzrosty i spadki. Korektę notuje Bitcoin o -6,41%, Ethereum o -5,28%, XRP o -5,70%, Solana o -7,43% i Terra o -5,90%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.84 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 108.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptopotato.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button