News

#172 Aktualności z dn. 07.01.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Blockchain wspomoże demokrację w Brazylii; Bitcoin w turystyce medycznej; Dogecoin przebija miliard dolarów;  Na giełdzie zróżnicowanie.

• Blockchain wspomoże demokrację w Brazylii:

Petycje są ważną częścią brazylijskiego życia publicznego. Niestety z powodu obecnych możliwości metodologicznych jest to proces, który nie funkcjonuje w dość dobry sposób. Kraj postanowił poszukać rozwiązania w systemie Ethereum Blockchain.

W wielu systemach politycznych często głos szarego obywatela nie przebija się do legislatorów. W brazylijską konstytucję mocno wbudowana jest instytucja petycji. Jeżeli zostanie ona mocno spopularyzowana i otrzyma odpowiednią ilość podpisów, wtedy władza musi ją rozpatrzeć.
Istnieją jednak pewne przeszkody techniczne, które uniemożliwiają skuteczne zbieranie, weryfikowanie i dostarczanie podpisów. Dlatego też Brazylia rozważa użycie systemu Blockchain od Ethereum, który pozwoli usprawnić cały ten proces.

Stwierdzenie, że Brazylia posiada skomplikowany system wyborczy jest bardzo łagodne. Tygodnik The Economist określił go mianem marnego. W kraju istnieje kilkadziesiąt partii politycznych i reprezentujących je tysiące kandydatów. Skutecznym sposobem przedostania się z ważnym przekazem jest stworzenie petycji. Jeżeli podpisze się pod nią przynajmniej 1% elektoratu, wtedy kongres musi ją rozpatrzeć.

Zdaniem profesora Henrique Araujo problemem jest brak odpowiedniej platformy do zbierania podpisów. Stworzenie uproszczonej aplikacji, dzięki której obywatele mogliby poprzeć daną petycję, ułatwiłoby funkcjonowanie całego systemu. Stąd pomysł na wykorzystanie systemu Blockchain Ethereum. Jest on w stanie sprawnie przetwarzać informacje i co najważniejsze chronić dane podpisujących petycję.

• Bitcoin w turystyce medycznej:

Płatności Bitcoinem są coraz częściej wyorzystywane w różnych sektorach branży turystycznej.
Od niedawna podróżujący turyści korzystają z płatności Bitcoinami, zarówno by uregulować rachunki za lot jak i zakwaterowanie.

Od pewnego czasu możemy zauważyć rozkwit turystyki medycznej. Według wyliczeń ekonomisty Marca Pilkingtona jej wartość globalna przekroczyła 100 mld dolarów. W związku z rozkwitem tej dziedziny turystyki, otworzyła się również na płatności kryptowalutami. Wielu turystów decyduje się płacić Bitcoinami za takie zabiegi jak leczenie raka, zabiegi dentystyczne, ortopedyczne oraz kosmetyczne. Amerykańskie pismo Fortune prognozuje jeszcze większy wzrost akceptacji płatności kryptowalutami w tej dziedzinie.

• Dogecoin przebija miliard dolarów:

Kryptowaluta Dogecoin, która została stworzona dla żartu osiągnęła całkowitą kapitalizację 1 mld dolarów. Ta wirtualna waluta wykorzystuje wizerunek, znanego internetowego mema Doge’a, w Polsce znanego jako Pieseł. Z biegiem czasu, wokół kryptowaluty pojawiła się spora rzesza fanów, która postanowiła wypromować Dogecoina.

Waluta Doge powstała w grudniu 2013 roku i w przeciągu czterech lat od istnienia trafiła do grona 40 największych walut wirtualnych świata. Na chwilę obecną łączna kapitalizacja Dogecoinów wynosi 1,2 mld dolarów i generuje dzienny wolumen transakcyjny na poziomie 155 milionów dolarów. Warto również dodać, że waluta w ciągu zaledwie miesiąca zanotowała sześciokrotny wzrost.

Społeczność, która zebrała się wokół projektu Dogecoin jest również znana ze strony charytatywnej. Zarówno gdy platforma kryptowaluty została okradziona w ataku hakerskim, jak i gdy trzeba było wesprzeć zbiórkę pieniędzy na oczyszczanie wody w Kenii, wtedy zwolennicy projektu Doge zebrali potrzebne środki finansowe.

• Na giełdzie zróżnicowanie:

W ciągu ostatnich 24. godzin zarówno kryptowaluta Bitcoin jak i Litecoin zanotowały spadek wartości kolejno o 4,2% i 4,6%. Trzy pozostałe, duże waluty zanotowały wzrost, Ethereum 9,9%, Bitcoin Cash 5% oraz Dash 5.7%. Przez ostatnią dobę kapitalizacja rynku zwiększyła się o 22 mld dolarów i obecnie wynosi 825 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button