News

#1725 Newsy z dnia 30.04.2022

Z sobotnich wydarzeń: Regulator finansowy Belgii ureguluje giełdy kryptowalut; EBC podejmuje kolejne kroki w celu badania cyfrowego euro; Binance edukuje indyjskich inwestorów o kryptowalutach i Blockchain; Technologia Blockchain zmienię branżę muzyczną na dobre; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Regulator finansowy Belgii ureguluje giełdy kryptowalut:

Nowy przepis narzucony przez belgijską agencję nadzoru finansowego, Urząd ds. Usług Finansowych i Rynków (ang. FSMA), będzie teraz wymagać rejestracji giełd kryptowalut i usług portfela powierniczego w regionie.

Od jutra, 1 maja, osoby prawne i podmioty, które chcą świadczyć usługi wymiany kryptowalut lub portfeli powierniczych w Belgii, będą musiały zarejestrować się z wyprzedzeniem, jak wynika z informacji przekazanych przez FSMA.

Firmy kryptograficzne w Belgii, które działały już przed tym oficjalnym ogłoszeniem, są prawnie zobowiązane do powiadomienia FSMA o „wykonywaniu swojej działalności” w ciągu najbliższych dwóch miesięcy, przed 1 lipca.

Oprócz ujawnienia działalności, istniejące przedsiębiorstwa mają cztery miesiące, tj. do 1 września, na zarejestrowanie się jako firma regulowana w urzędzie nadzoru finansowego.

Aby utrzymać aktywną rejestrację w FSMA, dostawcy usług kryptograficznych muszą spełnić siedem warunków, które obejmują posiadanie formy spółki o minimalnym kapitale w wysokości około 50.000 euro.

FSMA spodziewa się rozpatrzyć wnioski rejestracyjne w ciągu trzech miesięcy od momentu, kiedy wszystkie wymagane informacje zostaną dostarczone. Po udanej rejestracji dostawcy usług kryptograficznych otrzymają unikalny numer rejestracyjny, czyli numer firmy, którego należy używać we wszystkich dalszych interakcjach z FSMA.

Postawa Belgii względem kryptowalut stała się widoczna na początku 2022 r., kiedy brukselski członek parlamentu Christophe De Beukelaer został pierwszym europejskim politykiem, który zamienił swoją pensję na Bitcoiny.

Beukelaer ogłosił wcześniej, że użyje platformy transakcyjnej Bit4You do konwersji swojej miesięcznej pensji w wysokości około 5500 euro na BTC. Podczas ujawnienia swoich planów podzielił się swoim zamiarem zainspirowania innych polityków w kraju do wspierania rozwijającej się gospodarki kryptograficznej.

  • EBC podejmuje kolejne kroki w celu badania cyfrowego euro:

Europejski Bank Centralny (EBC) i Eurosystem rozpoczęły poszukiwanie firm do udziału w ćwiczeniu prototypowania usług płatniczych skierowanych do klienta. Dostawcy usług płatniczych, banki i inne odpowiednie firmy zostały poproszone o wyrażenie zainteresowania projektem.

Eurosystem, który obejmuje EBC i banki centralne krajów, które używają euro, stwierdził, że wybierze maksymalnie pięciu dostawców usług typu front-end na podstawie ich możliwości i przedstawionych przypadków użycia. Chociaż uczestnicy nie muszą mieć wcześniejszego doświadczenia z usługą, którą będą prototypować, doświadczenie będzie brane pod uwagę w procesie selekcji.

Od dostawców prototypów oczekuje się opracowania aplikacji front-endowych zgodnie ze specyfikacją istniejącego zaplecza i interfejsu systemu. Będą mogli swobodnie przekazywać informacje zwrotne na temat istniejącego systemu, w tym, w jaki sposób może on spełnić ich wymagania techniczne, i będą mogli proponować dodatkowe usługi o wartości dodanej. Uczestnicy nie otrzymają zapłaty za swoje wysiłki, ale mogą zostać włączeni w dalsze kroki w rozwoju cyfrowego euro.

Termin składania wniosków do projektu upływa 20 maja 2022 r. Projekt rozpocznie się w sierpniu i ma zakończyć się w pierwszym kwartale przyszłego roku. Faza śledcza eksperymentów związanych z cyfrowym euro zakończy się w październiku 2023 r. Wówczas ma zostać podjęta decyzja Rady Prezesów Eurosystemu w sprawie opracowania rzeczywistej cyfrowej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC).

  • Binance edukuje indyjskich inwestorów o kryptowalutach i Blockchain:

Giełda kryptowalut Binance ogłosiła równoległe uruchomienie trzech kluczowych inicjatyw edukacyjnych mających na celu szybką edukację indyjskich inwestorów i studentów na temat ekosystemu kryptowalut i Blockchain.

Uznając znaczenie świadomości inwestorów na temat kryptowalut i Blockchain, Binance podkreślił, że indyjskie organy regulacyjne i decydenci wymieniają brak edukacji jako obszar, który obecnie utrudnia powszechne przyjęcie kryptowalut.

Jedna z trzech inicjatyw edukacyjnych zainicjowanych przez Binance, skierowana przede wszystkim do studentów w Indiach, obejmuje uruchomienie Ideathon „Blockchain for Good”, platformy dla studentów, która ma na celu wymyślenie rozwiązań, dzięki którym kryptowaluty staną się bardziej dostępne i inkluzywne.

Binance nawiązała również współpracę z wpływowymi i edukatorami z Indii, takimi jak Neha Nagar, Aditya Saini i Kashif Raza, aby 1 maja poprowadzić bezpłatne webinarium o nazwie Crypto for All. Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, influencerzy skupią się na nauczaniu podstawowych pojęć związanych z Blockchain i kryptowalutami, jednocześnie demistyfikując mity związane z handlem kryptowalutami:

Wraz z zapewnieniem wszystkim uczestnikom certyfikatów wydanych przez Binance NFT, wybrani zwycięzcy otrzymają wspaniałe prezenty w postaci BTC i BNB.

– czytamy.

Podkreślając niewykorzystaną szansę edukacji młodego pokolenia w Indiach, Leon Foong, szef APAC w Binance, stwierdził:

Mamy nadzieję, że stworzymy odpowiednie zachęty dla użytkowników do prowadzenia dokładniejszych badań i podejmowania bardziej świadomych decyzji inwestycyjnych.

– powiedział.

Giełda kryptograficzna nawiązała również współpracę z jednym z najwyższych uniwersytetów w Indiach, Indyjskim Instytutem Technologii Delhi (IIT – D), jako sponsor tytularny swojego festiwalu kulturalnego Rendezvous, aby zaprezentować przypadki użycia, w tym bilety i certyfikaty NFT, tokeny fanów i protokół Proof of Attendance Protocol (POAP).

  • Technologia Blockchain zmienię branżę muzyczną na dobre:

Projekty w technologii Blockchain zmienią branże muzyczną i sprawią, że będzie bardziej przejrzysta i uczciwa.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba na giełdach kończy się wynikami ujemnymi. Bitcoin notuje spadek o 1,7%, Ethereum o 2,1%, BNB o 1,5%, Solana o 4,3% a XRP o 1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.74 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 80.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, bithub.pl, coinmarketcap.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button