News

#1730 Newsy z dnia 05.05.2022

Z czwartkowych wydarzeń: Regulacje: Zielone światło dla Binance we Francji; Binance i Sequoia Capital uczestniczyli w przejęciu Twittera przez Muska; Hash rate Bitcoina osiągnął kolejny rekordowy poziom; Opera umożliwia bezpośredni dostęp do systemu DApp opartego na łańcuchu BNB; Gucci zaczyna akceptować kryptowaluty; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Regulacje: Zielone światło dla Binance we Francji:

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut pod względem wolumenu obrotu, otrzymała zielone światło od francuskich organów regulacyjnych do prowadzenia w tym kraju platformy do handlu aktywami cyfrowymi. 

Według wpisu na blogu, Binance zostało zarejestrowane jako dostawca usług zasobów cyfrowych (DASP) we Francji przez miejscowego regulatora rynku giełdowego, Autorité des Marchés Financiers (AMF). Dodatkowo, poinformowano, że firma uzyskała zgodę Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution (ACPR). 

W komunikacie stwierdzono również, że giełda uzyskała rejestrację po spełnieniu rygorystycznych wymogów francuskich regulatorów. Jako zarejestrowany DASP, Binance będzie oferować usługi handlu kryptowalutami i powiernictwa we Francji. 

Komentując najnowsze osiągnięcie, dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao powiedział: 

Jesteśmy wdzięczni AMF i ACPR, które wykazały zaangażowanie w innowacje, które umożliwiły Binance nawigację przez cały proces składania wniosków. Od pierwszego dnia Binance zawsze stawiał swoich użytkowników na pierwszym miejscu, natomiast teraz społeczność kryptograficzna może mieć jeszcze większe zaufanie do Binance France jako zaufanego DASP zarejestrowanego we Francji.

Rejestracja Binance DASP jest pierwszą dla giełdy kryptograficznej w Europie. Tymczasem do tej pory firma otrzymała licencje w Zjednoczonych Emiratach ArabskichBahrajnie, a ostatnio w Portoryko. 

  • Binance i Sequoia Capital uczestniczyli w przejęciu Twittera przez Muska:

Giełda kryptowalut Binance przeznaczyła 500 mln dolarów, podczas gdy firma venture capital Sequoia Capital 800 mln dolarów na sfinansowanie przejęcia platformy mediów społecznościowych Twitter przez Elona Muska. 

Około 7.1 mld dolarów zostało wpompowane przez 19 różnych stron, gdzie firma inwestycyjna Fidelity przekazała 316 mln dolarów na przejęcie.

Założyciel Tesli, Elon Musk, potwierdził niedawno przejęcie firmy zajmującej się mediami społecznościowymi. Miliarder powiedział, że chce, aby Twitter był zwolennikiem wolności słowa. Musk jest również znanym zwolennikiem kryptowalut, takich jak Dogecoin i Bitcoin. 

Zgodnie ze zaktualizowanym harmonogramem 13D złożonym w środę w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, największa na świecie giełda kryptowalut znalazła się wśród inwestorów kapitałowych, którzy wzięli udział w transakcji. Załącznik 13D to formularz, który należy złożyć do SEC, gdy podmiot nabywa więcej niż 5% kapitału spółki. 

Założyciel Binance Changpeng „CZ” Zhao określił zobowiązanie jako „mały wkład w sprawę” w tweecie, po ukazaniu się wiadomości. Po początkowej ofercie Muska dotyczącej zakupu Twittera w zeszłym miesiącu, CZ napisał na Twitterze, że powinien „sprywatyzować, wystawić token, zdecentralizować go”, dodając, że priorytetem powinno być ograniczenie spamu i oszustw na platformie. 

Rzecznik Binance ogłosiła, że jej zaangażowanie jest „aprobatą planów Elona Muska dotyczących Twittera i inwestora”. 

Przejęcie Muska zostało również poparte przez założyciela Twittera Jacka Dorseya. 

Akcje Twittera wzrosły o ponad 2% do 50.12 USD, podczas gdy akcje Tesli spadły o 0,6% do 946.98 USD w obrocie przed wprowadzeniem na rynek. 

BNB natomiast podniosła się z 399 USD do 414 USD po wiadomościach o zaangażowaniu Binance, zanim zatrzymała się na poziomie 407 USD w momencie redagowania. BNB jest używany w Binance i BNB Chain, zdecentralizowanej sieci, która umożliwia tworzenie aplikacji do zdecentralizowanych finansów.

  • Hash rate Bitcoina osiągnął kolejny rekordowy poziom:

Bitcoin osiągnął dziś kamień milowy w wydobyciu, przekraczając półmetek na drodze do kolejnego halvingu.

W bloku o numerze 735 000, wydobytym około godziny 10:29 czasu UTC, Bitcoin przekroczył półmetek do następnego halvingu. Blok został wydobyty przez Poolina, zyskując 0,16215354 BTC (6 402,45 USD) opłat.

Halvingi występują co 210 000 bloków, a 5 maja wyznacza punkt przejścia do drugiej części 105 000 bloków. Dla niektórych Bitcoinerów, takich jak Samson Mow, który jest pionierem w adopcji BTC przez państwo, halving przypomina o ułożeniu większej liczby testów SAT.

W wyniku cyklu zmniejsza się podaż dostępnych Bitcoinów, podnosząc wartość kryptowaluty, która nie została jeszcze wydobyta.

Zmniejszenie o połowę ma kluczowe znaczenie dla określenia podaży Bitcoina oraz wskaźnika emisji, obecnie na poziomie 6,25 nowego BTC na około 10 minut. Zasadniczo z każdym nowym blokiem wybija się około 250 000 BTC.

Kolejny halving ma nastąpić w kwietniu 2024 roku, natomiast poprzedni miał miejsce 11 maja 2020 roku, gdy Bitcoin wszedł w czwartą „epokę”. System będzie działał do około 2140 roku, kiedy zostanie wydobyty ostatni BTC.

Wskaźnik emisji i towarzyszący halvingowi „szok podażowy” mają istotny wpływ na cenę:

Jak pokazano na obrazku, cena Bitcoina wzrosła 100-krotnie od halvingu w 2012 roku. Przy obecnych poziomach cen o wartościach około 40.000 USD, cena wzrosła czterokrotnie.

Z typową dla Bitcoina pewnością siebie, zdecentralizowany elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer również ustanowił nowy rekord, gdzie wskaźnik hashowania górniczego osiągnął najwyższy dotychczas poziom.

Źródło: Glassnode

Wskaźnik haszowania osiągnął 249,1 eksahashów na sekundę (EH/s) w nocy 4 maja, podbijając poprzedni rekord wszech czasów o 1 exahash. Zasadniczo, przy stale ustalającym nowe szczyty szybkości haszowania, bezpieczeństwo Bitcoina nigdy nie było silniejsze.

  • Opera umożliwia bezpośredni dostęp do systemu DApp opartego na łańcuchu BNB:

Przyjazna dla kryptowalut przeglądarka Opera zintegrowała BNB Chain, zdecentralizowany ekosystem blockchain, aby umożliwić zdecentralizowane aplikacje oparte na BNB Chain na Androidzie, iOS i komputerowe wersje swojej przeglądarki Crypto.

Integracja umożliwi 350 milionom użytkowników Opery zakup tokena BNB za pomocą fiat oraz wysyłanie i odbieranie go za pośrednictwem wbudowanego portfela kryptograficznego Opera. Oprócz tego pozwoli na dostęp do DApps w ekosystemie BNB Chain. Lista obejmuje zdecentralizowane giełdy, takie jak PancakeSwap, 1inch i BiSwap, a także zdecentralizowane produkty finansowe, takie jak DRIP Venus, Tranchess, Treehouse, ApeSwap i AutoShark Finance.

Integracja łańcucha BNB przeglądarki Opera Crypto Browser następuje po wydaniu w kwietniu wersji beta przeglądarki Web3 na urządzenia z systemem iOS. Opera rozpoczęła projekt Crypto Browser na początku tego roku, aby skupić się na Web3 i ułatwić nawigację po aplikacjach DApp, grach i platformach Metaverse.

Od tego czasu firma rozszerzyła wsparcie dla dziewięciu głównych ekosystemów blockchain, tj. Bitcoin, Solana, Polygon, StarkEx, Ronin, Celo, Nervos Network, a teraz BNB Chain.

Według Patricka Degenhardta z BNB Chain, głównym celem społeczności Binance Chain jest stworzenie infrastruktury dla „równoległego wirtualnego ekosystemu świata” i zachęcenie kolejnych miliardów osób do kryptowaluty. Dodał, że „zwiększenie przyjęcia zasobów cyfrowych i technologii blockchain wymaga znacznych wysiłków w zakresie integracji Web2 i Web3”.

Uważa, że ​​jest to zmiana zasad gry, ponieważ jeśli systemy bezpieczeństwa Opery okażą się niezawodne z biegiem czasu, wielu inwestorów będzie chciało używać tej przeglądarki zamiast innych.

Opera od dawna jest częścią przestrzeni kryptowalut i stała się pierwszą główną przeglądarką, która w 2019 roku akceptowała płatności Bitcoin użytkowników, celując w rosnące zainteresowanie Web3.

  • Gucci zaczyna akceptować kryptowaluty:

Jedna z najpopularniejszych luksusowych marek modowych na świecie do końca miesiąca wprowadzi obsługę płatności krypto. Na razie kryptowaluty będą akceptowane w 5 sklepach w Stanach Zjednoczonych, ale z czasem mają zostać przyjęte również w innych punktach.

Początkowo klienci będą mogli zapłacić jedną z dwunastu różnych kryptowalut, wśród których nie zabrakło najpopularniejszego Bitcoina (BTC) i Ethereum (ETH).

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś wszystkie topowe krypto świecą się na czerwono. Korektę notuje Bitcoin o -5,57%, Ethereum o -3,60%, XRP o -2,20%, Solana o -2,34% i Terra o -5,02%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.68 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 110.3 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, cryptopotato.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button