News

#1735 Newsy z dnia 10.05.2022

Z wtorkowych wydarzeń: Rząd Wielkiej Brytanii zapowiada zajęcie się sektorem kryptowalut; Trzy nowe krypto ETF-y dostępne w Australii; Sekretarz Skarbu USA reaguje na krach UST; Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych tokenizuje klasyczne arcydzieło; Meta wprowadzi NFT na Facebooku i Instagramie; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Rząd Wielkiej Brytanii zapowiada zajęcie się sektorem kryptowalut:

Wielka Brytania w ramach przemówień księcia Karola na uroczystym otwarciu parlamentu przedstawiła dwa projekty ustaw dotyczące zarówno wspierania, jak i przejmowania kryptowalut.

W dzisiejszej publikacji wydanej przez Kancelarię Premiera Wielkiej Brytanii rząd ogłosił, że zajmie się regulacją kryptowalut w kraju poprzez wprowadzenie ustawy o usługach i rynkach finansowych oraz ustawy o przestępczości gospodarczej i przejrzystości korporacyjnej. Ta pierwsza ma na celu wzmocnienie branży usług finansowych w kraju, w tym poprzez wspieranie „bezpiecznej adopcji kryptowalut”. Zgodnie z proponowaną ustawą o usługach finansowych środek ten „ograniczy biurokrację w sektorze finansowym”, przyciągając inwestorów do Wielkiej Brytanii.

Ustawa o przestępczości proponowała „stworzenie uprawnień do szybszego i łatwiejszego przejmowania i odzyskiwania zasobów kryptograficznych”, aby zmniejszyć ryzyko dla osób będących celem ataków ransomware. W publikacji stwierdzono, że koszty społeczne i ekonomiczne spowodowane przestępstwami finansowymi oszacowano na 8,4 mld funtów rocznie.

Dzisiejsze otwarcie parlamentu było pierwszym, w którym królowa nie mogła wziąć udziału od 1963 r. Mimo tego Kancelaria Premiera nadal odnosiła się do agendy legislacyjnej zajmującej się kwestiami gospodarczymi, przestępczością, trwającą pandemią i przywództwem jako „Przemówienia Królowej”. Obecni byli także książę William i księżna Kornwalii.

Przemówienie królowej miało miejsce po tym, jak w kwietniu brytyjskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów ogłosiło, iż zamierza „podjąć niezbędne kroki ustawodawcze”, aby wprowadzić stablecoiny do swoich ram regulacyjnych w ramach „pakietu środków” mającego na celu włączenie kryptowalut i technologii Blockchain. FCA i Bank Anglii wezwały również firmy kryptograficzne do egzekwowania sankcji nałożonych na Rosję po inwazji na Ukrainę.

  • Trzy nowe krypto ETF-y dostępne w Australii:

Australijczycy wkrótce będą mieli więcej opcji na spotowe fundusze ETF.

Najnowsze informacje pojawiły wczoraj późnym wieczorem, gdy Cboe Australia wydała rundę powiadomień rynkowych informujących, że trzy wcześniej opóźnione fundusze mają rozpocząć handel 12 maja. Obejmują one Bitcoin ETF od Cosmos Asset Management oraz spotowe ETF-y na BTC i Ethereum z 21Shares.

26 kwietnia, na dzień przed uruchomieniem trzech pierwszych krypto ETF, giełda Cboe Australia opóźniła notowanie wszystkich trzech funduszy z powodu, jak mówiono, „standardowych kontroli”.

21Shares powiedziało wówczas, że „dostawca usług niższego szczebla” potrzebuje więcej czasu na wsparcie uruchomienia produktów.

Termin notowania nadchodzi w samą porę, gdy do wyścigu ETF wkroczył nowy konkurent. 3iQ, kanadyjska firma ze spotowymi funduszami ETF na Bitcoina i Ethereum, notowana na giełdzie papierów wartościowych w Toronto (TSX), złożyła 28 kwietnia dwa zawiadomienia o ofercie na Australijskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Zawiadomienia ujawniły, iż firma planuje oferować jednostki swoich ETF-ów na giełdzie Cboe Australia. Zapewni ekspozycję na aktywa kryptograficzne, kupując jednostki istniejących funduszy na TSX, podobnie jak ETF Cosmos, który kupuje Bitcoinowy ETF Canadian Purpose.

Nie jest jasne, kiedy będą notowane fundusze z 3iQ, ale po ogłoszeniu w tym tygodniu notowań funduszy Cosmos i 21Shares jest mało prawdopodobne, że 3iQ wygra konkurencję o bycie pierwszym australijskim krypto ETF.

  • Sekretarz Skarbu USA reaguje na krach UST:

Sekretarz skarbu Stanów Zjednoczonych Janet Yellen wezwała amerykańskich prawodawców do opracowania „spójnych ram federalnych” dotyczących stablecoinów, aby przeciwdziałać zagrożeniom dla stabilności finansowej.

W dzisiejszym przesłuchaniu Senackiej Komisji Bankowej w sprawie raportu rocznego Rady Nadzoru Stabilności Finansowej dla Kongresu Yellen powtórzyła swoje wcześniejsze stanowisko, wzywając do ustanowienia ram regulacyjnych dla stablecoinów, powołując się na listopadowy raport prezydenckiej grupy roboczej ds. rynków finansowych. Ponadto sekretarz skarbu wypowiedziała się o TerraUSD (UST), trzecim co do wielkości stablecoinie pod względem kapitalizacji rynkowej, który spadł do 0,67 USD w ciągu ostatniej doby.

Myślę, że [sytuacja z TerraUSD] po prostu ilustruje, że jest to szybko rozwijający się produkt i że istnieją zagrożenia dla stabilności finansowej, oraz że potrzebujemy odpowiednich ram.

– powiedziała Yellen.

Zwracając się do Yellen, senator z Pensylwanii, Pat Toomey, wskazał również, że UST to algorytmiczny stablecoin, „niezabezpieczony gotówką ani papierami wartościowymi”. Sekretarz Skarbu dodała, że ​​ze względu na wzrost rynku „wysoce właściwe” byłoby dążenie do „spójnych ram federalnych” dotyczących stablecoinów do końca 2022 r. Wezwała do współpracy wśród członków Kongresu w celu uchwalenia takich ram.

W swoim pisemnym zeznaniu na rozprawie Yellen powiedziała, że ​​Rada Nadzoru Stabilności Finansowej pracuje nad raportem zgodnym z zarządzeniem wykonawczym prezydenta Stanów Zjednoczonych Joe Bidena w sprawie aktywów cyfrowych, identyfikując potencjalne zagrożenia dla stabilności finansowej, a także wszelkie luki w nadzorze regulacyjnym. Zarządzenie wezwało kilka agencji rządowych do koordynowania i konsolidacji polityki w ramach wysiłków na rzecz opracowania krajowych ram dotyczących kryptowalut.

  • Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych tokenizuje klasyczne arcydzieło:

Według platformy Tokeny, dostawcy digitalizacji Blockchain, Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych w Antwerpii (KMSKA) stało się pierwszym europejskim muzeum, które tokenizowało inwestycje w sztuki piękne, zaczynając od obrazu belgijskiego malarza Jamesa Ensora (1860–1949) „Carnaval de Binche”. Inwestorzy mogą uzyskać częściową własność obrazu już od 150 euro. Przedsięwzięcie jest wspólnym wysiłkiem KMSKA, Tokeny i jednostki artystycznej Blockchain Rubey, przy czym same tokeny są zgodne z ERC-3643 i uruchamiane na Blockchainie Polygon.

Jak powiedziały strony, ostatecznym celem współpracy jest obniżenie barier wejścia na rynek i umożliwienie zwykłym użytkownikom stania się współwłaścicielami drogich dzieł sztuki, które są zazwyczaj dostępne tylko dla osób zamożnych. Dzięki innowacyjnej metodzie pozyskiwania funduszy, Art Security Token Offering, osoby fizyczne mogły zbiorowo nabyć i zapewnić, że KMSKA otrzyma je na długoterminową pożyczkę.

W przeciwieństwie do tokenów NFT, tokeny Art Security Tokens w transakcjach są zabezpieczone instrumentami dłużnymi. Dlatego Rubey wybrał interfejsy API Tokeny do wydawania tokenów sekurytyzowanych i zarządzania nimi w sposób zgodny z przepisami.

Podzielamy tę samą wizję, co nasi partnerzy KMSKA i Rubey, że tokeny bezpieczeństwa będą miały rzeczywisty wpływ na przemysł artystyczny, umożliwiając mniejszym inwestorom inwestowanie i angażowanie się w dzieła sztuki, które już mają istniejącą wartość.

– mówi Luc Falempin, dyrektor generalny Tokeny.

  • Meta wprowadzi NFT na Facebooku i Instagramie;

Chociaż wciąż nie wiadomo, kiedy dokładnie NFT zostaną dodane na Facebooku i Instagramie, to już na dniach rozpoczną się wewnętrzne testy. W dodatku informacja o wprowadzeniu niewymienialnych tokenów została oficjalnie potwierdzona przez CEO Meta Marka Zuckerberga.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach

Po upływie doby wśród czołowych kryptowalut obserwujemy nieznaczne wzrosty. Bitcoin odnotował wzrost o 0,3%, Ethereum o 3,5%, BNB o 4%, Solana o 5,8% a Cardano o 7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.4 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 195 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, bithub.pl, coinmarketcap.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button