News

#1739 Newsy z dnia 14.05.2022

Z sobotnich wydarzeń: Do Kwon proponuje wskrzeszenie Terra oraz plan redystrybucji tokenów; Trudność wydobycia Bitcoina zdobywa nowe ATH; Etherscan i CoinGecko ostrzegają przed trwającymi atakami phishingowymi; Zaufanie do stablecoinów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Do Kwon proponuje wskrzeszenie Terra oraz plan redystrybucji tokenów:

Współzałożyciel Terraform Labs, Do Kwon, przedstawił propozycję zachowania ekosystemu Terra po historycznym spadku jego algorytmicznego stablecoina, UST i podążającej za nim spirali śmierci, która pogrążyła tokeny Terra (LUNA) praktycznie do zera.

W opublikowanym poście na forum badawczym Terra Kwon powiedział: „Społeczność Terra musi odtworzyć łańcuch, aby zachować społeczność i ekosystem deweloperów”. Jego propozycja, która była odpowiedzią na omawianą możliwość rozwidlenia sieci Terra, obejmuje rekompensatę dla posiadaczy UST i LUNA, którzy nie byli w stanie lub nie chcieli sprzedać swoich udziałów podczas załamania cen w tym tygodniu.

Kwon zaproponował, aby walidatorzy zresetowali własność sieci do 1 mld tokenów dystrybuowanych wśród posiadaczy LUNA i UST, a także do puli społeczności w celu finansowania przyszłego rozwoju. 40% nowo dystrybuowanych tokenów trafiłoby do posiadaczy LUNA, którzy posiadali zasób przed załamaniem, 40% trafiłoby do posiadaczy UST proporcjonalnie w momencie modernizacji nowej sieci, 10% zostanie przydzielone posiadaczom LUNA tuż przed wstrzymaniem działalności sieci, a pozostałe 10% trafi do puli rozwojowej.

W kwestii czy UST kiedykolwiek będzie znów powiązany z dolarem amerykańskim, Kwon powiedział, że prawdopodobnie nie będzie to miało znaczenia, biorąc pod uwagę masowe wydarzenia upłynniania w ekosystemie Terra w tym tygodniu. Innymi słowy, zaufanie do modelu stablecoin zostało trwale osłabione.

Nawet jeśli powiązanie miałoby w końcu zostać przywrócone po kapitulacji ostatnich marginalnych kupujących i sprzedających, posiadacze Luny zostali tak poważnie upłynnieni, że zabraknie nam ekosystemu do odbudowy z popiołów.

– wyjaśnił.

  • Trudność wydobycia Bitcoina zdobywa nowe ATH:

Oddalając się dalej od wszelkich obaw związanych z planowanymi atakami na Blockchain, sieć Bitcoina ustanowiła nowy poziom trudności w wydobyciu, najwyższy w historii, wynoszący 31,251 bln — przekraczając po raz pierwszy w historii poziom 30 bln.

Twórca Bitcoina, Satoshi Nakamoto, zapewnił bezpieczeństwo sieci BTC poprzez zdecentralizowaną sieć górników BTC, których zadaniem jest potwierdzanie legalności transakcji i wydobywanie nowych bloków.

Biorąc pod uwagę szerokie wsparcie społeczności — od deweloperów, przez handlarzy, handlowców, po górników — które trwało przez ponad 13 lat, sieć BTC była świadkiem historycznego 10-miesięcznego rajdu, kiedy to osiągnęła trudność wydobycia wynoszącą 31,251 bln. 

Trudność wydobycia chroni ekosystem BTC przed atakami sieciowymi, takimi jak podwójnego wydawania, podczas których atakujący próbują odwrócić potwierdzone transakcje w łańcuchu BTC. Większa trudność wydobycia wymaga od górników większej mocy obliczeniowej do potwierdzania transakcji w sieci BTC.

W rezultacie najnowsza trudność sieci BTC sprawia, że dla potencjalnych atakujących jest prawie nie możliwe reprezentowanie ponad 50% współczynnika haszowania. Według blockchain.com, sieć BTC aktualnie wymaga 220,436 mln terahaszów na sekundę (TH/s).

Pomimo obaw społeczności kryptograficznej związanych z trwającymi atakami ukierunkowanymi i aktywną bessą, BTC nadal pozycjonuje się jako najbardziej odporna sieć Blockchain.

  • Etherscan i CoinGecko ostrzegają przed trwającymi atakami phishingowymi:

Popularne platformy do analizy kryptowalut Etherscan i CoinGecko równolegle wydały ostrzeżenie przed trwającym atakiem phishingowym na ich platformy. Firmy zaczęły badać atak po tym, jak wielu użytkowników zgłosiło nietypowe wyskakujące okienka MetaMask, zachęcające użytkowników do podłączenia swoich portfeli kryptograficznych do witryny.

W oparciu o informacje ujawnione przez firmy analityczne, najnowszy atak phishingowy próbuje uzyskać dostęp do środków użytkowników, żądając integracji ich portfeli kryptograficznych za pośrednictwem MetaMask po wejściu na oficjalne strony internetowe.

Etherscan ujawnił ponadto, że osoby atakujące zdołały wyświetlić wyskakujące okienka phishingowe za pośrednictwem integracji z firmami zewnętrznymi i zaleciły inwestorom, aby powstrzymali się od potwierdzania jakichkolwiek transakcji żądanych przez MetaMask.

Wskazując na możliwą przyczynę ataku, @Noedel19, członek społeczności krypto na Twitterze, połączył trwające ataki phishingowe z włamaniem do Coinzilli, agencji reklamowej i marketingowej, stwierdzając, że „Każda witryna korzystająca z Coinzilla Ads jest zagrożona”.

Podczas gdy oficjalne potwierdzenie od Coinzilli wciąż nie nadeszło, @Noedel19 podejrzewa, że wszystkie firmy, które mają integrację reklam z Coinzillą, pozostają narażone na podobne ataki, w których ich użytkownicy otrzymują wyskakujące okienka nakłaniające do integracji MetaMask.

Głównym środkiem kontroli szkód Etherscan jest wyłączenie wprowadzonej przez stronę trzecią integracji na swojej stronie internetowej.

W ciągu kilku godzin od publikacji powyższego opracowania Coinzilla ujawniła, że problem został zidentyfikowany i rozwiązany, oraz wyjaśniła, że usługi nie zostały naruszone:

Pojedyncza kampania zawierająca fragment złośliwego kodu przeszła nasze automatyczne kontrole bezpieczeństwa. Była aktywna przez niecałą godzinę, zanim nasz zespół ją zatrzymał i zablokował konto.

– czytamy.

  • Zaufanie do stablecoinów:

Zaufanie do stablecoinów jest „dużo ważniejsze” niż zabezpieczenie

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 1,7%, Ethereum o 3,1%, BNB o 2,6%, XRP o 2,4% a Cardano o 6,9%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.2 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 91 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, bithub.pl, coinmarketcap.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button