News

#174 Aktualności z dn. 09.01.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Izrael uznaje kryptowaluty za aktywa; Prezes JPMorgan Chase żałuje słów o Bitcoinie; Tajlandia przychylna kryptowalutom; Kryptowaluty naruszają indyjski interes publiczny; Na giełdzie zielono.

• Izrael uznaje kryptowaluty za aktywa:

Izraelski Bank Centralny oświadczył, że kryptowaluty uznaje bardziej za aktywa niż walutę.
Podczas przemowy na posiedzeniu Komitetu Finansowego Knesetu, Nadine-Baudot-Trajtenberg, zastępca prezesa Banku Izraela powiedziała:

Bitcoin i podobne waluty wirtualne, nie są walutą i nie są uważane za walutę obcą. Kryptowaluty powinny być postrzegane jako aktywa finansowe a Bitcoin nie pasuje do prawnej definicji waluty.

Wiceprezes poprosiła swoich współobywateli by mieli świadomość, że kryptowaluty nie są wspierane przez ofijalne organy państwowe. Dodała również, że użytkownicy walut wirtualnych powinni być świadomi ryzyka oraz wysokiego poziomu zmienności cen.

W ostatnich miesiącach wiele banków centralnych oraz organów nadzoru finansowego wydało ostrzeżenia, ponieważ ceny kryptowalut wzrosły do rekordowych poziomów. Takie kraje jak Wielka Brytania, Indie oraz Rosja wyraziły zaniepokojenie ryzykiem związanym z inwestowaniem w waluty wirtualne.

• Prezes JPMorgan Chase żałuje słów o Bitcoinie

Prezes JPMorgan Chase – Jamie Dimon, stwierdził, że żałuje nazywania Bitcoina oszustwem, choć nadal nie jest jego zwolennikiem. Podczas konferencji JPMorgan Health Care w San Francisco, odpowiedział na kilka pytań związanych z tematyką walut wirtualnych. Podczas jednego z zagadnień stwierdził, że uważa za nieprawdopodobne, by którakolwiek z kryptowalut została zaadoptowana i zaakceptowana przez światowy mainstream. Jego zdaniem globalne rządy nigdy na to nie pozwolą.
W opinii Pana Dimona, żadna władza nie zgadza się na zdecentralizowaną formę kryptowalut, więc ta nie przetrwa. Natomiast Prezes JPMorgan Chase prezentuje odmienne stanowisko w kwestii technologii blockchain. W wywiadzie dla FOX Business Tuesday, powiedział:

Technologia Blockchain będzie wykorzystana, lecz zostanie użyta do przesyłania dolarów. Bitcoin w przeciwieństwie do dolara, się skończy.

• Tajlandia przychylna kryptowalutą;

Podczas gdy reszta Azji skłania się ku regulowaniu kryptowalut, Tajlandia obiera przeciwny kierunek.
Kraj, mimo wojskowej dyktatury, postanowił zostawić tematykę walut wirtualnych poza kontrolą władzy.

Jak donosi gazeta Bankok Post, Komisja Papierów Wartościowych (SEC) oświadyczyła, że transakcje futures oferowane przez domy maklerskie są legalne. W informacji zwrócono się do inwestorów, by zachowali ostrożność ze względu na wysokie ryzyko. Zdaniem Phipilp Securities Thailand, inwestorzy będą mogli spekulować Bitcoinem poprzez globalny handel instrumentami pochodnymi. Tajscy regulatorzy twierdzą, że podjęte działania są legalne.

W Tajlandii istnieje jedna giełda oferująca handel Bitcoinem oraz dziesięcioma altcoinami.
Przywódca wojskowej Junty, Prayut Chan-ocha ostrzegł przez ryzykiem związanym z handlem kryptowalutami i doradził swoim obywatelom, by przed skorzystaniem z giełdy wpierw się wyedukowali.

• Kryptowaluty naruszają indyjski interes publiczny:

Adwokat Bivas Chatterjee złożył w sądzie w Kalkucie zażalenie w sprawie naraszania interesu publicznego (PIL), który jest spowodowany nieuregulowanym ruchem Bitcoinów z i do Indii. Zdaniem adwokata anonimowość kryptowalut stanowi problem, gdyż ich przepływ jest trudny do śledzenia. W swoim wniosku Chatterkee zasugerował, że kryptowaluty są wykorzystywane głównie do nielegalnych celów. W opinii adwokata powinny one zostać uregulowane lub zakazane. W swoim piśmie określił, że kryptowaluty obiecują szybkie i anonimowe transfery środków po niskich kosztach, ale organy państwa są tym wszystkim zdezorientowane.

Wniosek Pana Chatterjee oddaje wzrastające przeświadczenie jakoby Bitcoin oraz pozostałe kryptowaluty były zbyt anonimowe oraz niestabilne aby nie ich nie regulować. W opiniach coraz częściej pojawia się również porównanie walut wirtualnych do piramid finansowych.

• Na giełdzie zielono:

W ciągu ostatnich 24. godzin główne kryptowaluty zanotowały wzrost ceny. Swoją wartość zwiększył Bitcoin 1%,  Bitcoin Cash 3,6%, Dash 3,2%, Litecoin 2,1% oraz Ethereum aż o 10%. Przez ostatnią dobę kapitalizacja rynku zwiększyła się o 18 mld dolarów i obecnie wynosi 749,6 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button