News

#1740 Newsy z dnia 15.05.2022

Z niedzielnych wydarzeń: Światowe organy regulacyjne rozważają utworzenie wspólnego organu koordynującego przepisy kryptowalut; CEO Binance wspiera społeczność Terra, ale pod warunkiem; Nigeryjska SEC ogłasza nowe przepisy regulujące emisję cyfrowych aktywów; Crypto Critic: Witamy w grudniu 2018!; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Światowe organy regulacyjne rozważają utworzenie wspólnego organu koordynującego przepisy kryptowalut:

Globalni regulatorzy rynku w ciągu przyszłego roku prawdopodobnie powołają wspólny organ mający na celu lepszą koordynację przepisów dotyczących kryptowalut, powiedział dyrektor naczelny Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO).

Najwyższe kierownictwo Międzynarodowej Organizacji Komisji Papierów Wartościowych (IOSCO) omawiało w tym tygodniu regulacje dotyczące kryptowalut. Członkowie globalnej organizacji regulują ponad 95% światowych rynków papierów wartościowych w ponad 130 jurysdykcjach.

Podkreślając potrzebę, aby globalna grupa dostosowała zasady dotyczące kryptowalut, prezes IOSCO Ashley Alder powiedziała, że w ciągu przyszłego roku regulatorzy rynku globalnego prawdopodobnie powołają wspólny organ, aby lepiej koordynować przepisy dotyczące kryptowalut, podaje Reuters.

Zaznaczając, że podobne konfiguracje są już stosowane w przypadku finansowania klimatycznego Alder stwierdziła:

W tej chwili nie ma czegoś takiego dla kryptowalut… Ale myślę, że teraz jest to postrzegane jako jedno z trzech C (Covid, klimat i krypto), więc jest to bardzo, bardzo ważne.

– czytamy.

Powołując się na boom walut cyfrowych, w tym Bitcoina, przewodniczący IOSCO powiedziała że kryptowaluty „wzniosły się do porządku dziennego” i stały się jednym z trzech kluczowych obszarów, na których koncentrują się władze.

Zauważyła, że istnieje wiele zagrożeń związanych z kryptowalutami, którymi należy się zająć, dodając, że organy regulacyjne pozostają w tyle w niektórych kluczowych obszarach ryzyka, w tym w cyberbezpieczeństwie, odporności operacyjnej i braku przejrzystości w ekosystemie kryptograficznym.

  • CEO Binance wspiera społeczność Terra, ale pod warunkiem:

Changpeng „CZ” Zhao, dyrektor generalny giełdy kryptograficznej Binance, zakwestionował niedawno pomysł hard forka łańcucha Blockchain Terra jako sposobu na ożywienie niegdyś dobrze prosperujących ekosystemów LUNA i UST. Kontynuując, CZ ujawnił swoją perspektywę właściwego postępowania w przypadku spadających projektów w społeczności kryptograficznej.

„To nie zadziała”, powiedział CZ, odrzucając pomysł walidatorów o hard forku TERRA2, co wiązałoby się z udostępnieniem nowej wersji LUNA wszystkim posiadaczom w oparciu o migawkę zasobów przed załamaniem się rynku.

Zmniejszenie podaży powinno odbywać się przez wypalanie, a nie rozwidlenie w starym terminie i porzucenie każdego, kto próbował uratować monetę. Nie posiadam też żadnej LUNA ani UST. Tylko komentuję.

– powiedział Zhao.

Zamiast tego zasugerował, że społeczność Terra powinna najpierw wykorzystać swoje rezerwy Bitcoinów do odkupienia UST, aby ożywić jego powiązanie z dolarem.

Wskazując na potencjalne problemy z rozwidleniem Terra, CZ powiedział, że „bicie monet, rozwidlenie nie tworzy wartości”. Zalecił jednak odkupowanie i spalenie jako jeden z idealnych sposobów na ożywienie wartości rynkowej tokena. Okazując wsparcie dla społeczności Terra, CZ podkreślił potrzebę „większej przejrzystości z ich strony. Znacznie większej!”. Obejmuje to szczegółowe informacje o konkretnych transakcjach w łańcuchu (identyfikatory transakcji) wszystkich funduszy: 

Niepowodzenia mogą/będą się zdarzać. Ale kiedy się zdarzają, przejrzystość, szybka komunikacja i odpowiedzialność wobec społeczności są niezwykle ważne.

– mówi.

  • Nigeryjska SEC ogłasza nowe przepisy regulujące emisję cyfrowych aktywów:

Nigeryjska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) ogłosiła nowe przepisy regulujące emisję aktywów cyfrowych jako papierów wartościowych. Regulacje zawierają również przepisy dotyczące wymogów rejestracyjnych dla platform oferujących zasoby cyfrowe. Dostawcy usług wirtualnych aktywów i giełdy aktywów cyfrowych są objęte nowym zestawem przepisów, które zostały niedawno opublikowane przez komisję.

Zgodnie z nowymi przepisami osoby lub podmioty chcące pozyskać fundusze poprzez ofertę monet lub prywatną sprzedaż tokenów muszą najpierw złożyć wstępny „formularz oceny i projekt białej księgi”. W projekcie białej księgi podmiot ubiegający się o pozwolenie na działalność musi dostarczyć „pełne i aktualne informacje dotyczące wstępnych projektów oferujących zasoby cyfrowe, biznesplanu i studium wykonalności”.

Projekt dokumentu musi również zawierać krótki opis wstępnej oferty zasobów cyfrowych, wartość każdego tokena i przywileje, jakie dają kupującemu. SEC stwierdziła również, że wykorzystanie i alokacja funduszy również muszą być w tym dokumencie określone.

Jeśli chodzi o białe księgi dotyczące wstępnych projektów oferujących zasoby cyfrowe, komisja stwierdziła, że dokument powinien zawierać zastrzeżenie stwierdzające, że nie stanowi to oferty sprzedaży. Po złożeniu wymaganej dokumentacji SEC dokona jej przeglądu w celu podjęcia decyzji.

Po podjęciu decyzji SEC poinformuje o tym emitenta w ciągu pięciu dni od zakończenia przeglądu.

  • Witamy w grudniu 2018!:

Dzisiaj nie będziemy rozmawiać o CBDC, NFT, Web 3.0 czy DeFi. Dzisiaj pogadamy sobie o tym czy nauczyliśmy się czegoś na tym rynku i czy mamy jakikolwiek plan na ten rynek. Wszyscy twierdziliśmy, że szansa na kupno Bitcoina po atrakcyjnych cenach już przepadła. A tu rynek nam zrobił taką (nie)miłą niespodziankę.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach.

Niedziela na giełdach kończy się wzrostowo. Przy Bitcoinie widzimy wynik dodatni na poziomie 3%, Etherum 3,8%, BNB 5,4% a XRP 2,8%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.3 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 75.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, news.bitcoin.com, bithub.pl, coinmarketcap.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button