News

#1742 Newsy z dnia 17.05.2022

Z wtorkowych wydarzeń: BitMEX Spot Exchange już działa; Korea Południowa: Do Kwon wezwany na przesłuchanie w parlamencie; Japonia: Bank Nomura podwoił liczbę swoich usług opartych na krypto; Coinbase rezygnuje z planów zwiększenia zatrudnienia; Współtwórca Dogecoina: 95% kryptowalut to oszustwa; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • BitMEX Spot Exchange już działa:

BitMEX oficjalnie ogłosił 17 maja, że ​​jego spotowa giełda kryptowalut, BitMEX Spot Exchange, jest już dostępna. Umożliwia to inwestorom detalicznym i instytucjonalnym kupowanie, sprzedawanie i handel kryptowalutami.

Na początek giełda obsługuje siedem par kryptowalut, w tym BTC, ETH, Chainlink, Uniswap, Polygon, Axie Infinity i ApeCoin, wszystkie na Tether.

Uruchomienie giełdy BitMEX Spot następuje, gdy firma planuje stać się jedną z dziesięciu największych giełd spotowych na świecie. Firma zdecydowała się zbudować własną giełdę spot w zeszłym roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na handel kryptowalutami ze strony obecnej bazy użytkowników.

Dzisiaj BitMEX jest o krok bliżej zapewnienia naszym użytkownikom pełnego ekosystemu kryptograficznego do kupowania, sprzedawania i handlu ich ulubionymi zasobami cyfrowymi. Nie spoczniemy, ponieważ naszym celem jest dostarczanie większej liczby funkcji i większej liczby par handlowych, aby nasi klienci mogli wziąć udział w rewolucji kryptograficznej.

powiedział dyrektor generalny BitMEX, Alexander Höpner.

Założona w 2014 roku firma BitMEX jest jedną z największych i najstarszych firm handlujących kryptowalutami na świecie, zaczynając świadczyć swoje usługi około sześć lat po uruchomieniu Bitcoina. W przeciwieństwie do giełd spot, BitMEX koncentruje się głównie na instrumentach pochodnych, umożliwiając użytkownikom kupowanie i sprzedawanie kontraktów, takich jak futures i opcje na szeroką gamę aktywów kryptograficznych.

W chwili redagowania tego tekstu BitMEX jest jedną z 30 największych platform handlu kryptowalutami, z dziennym wolumenem obrotu w wysokości 841 mln dolarów, według danych CoinMarketCap. BitMEX jest jedną z największych platform instrumentów pochodnych pod względem otwartego zainteresowania obok Binance, od 2020 roku.

BitMEX stanął ostatnio w obliczu pewnych problemów prawnych, gdzie założyciele Arthur Hayes i Hong Konger Benjamin Delo przyznali się do winy za naruszenie ustawy o tajemnicy bankowej w lutym 2022 roku. Sąd ostatecznie nałożył karę w wysokości 30 mln dolarów na trzech współzałożycieli giełdy w marcu.

Firma podobno zwolniła również około 75 pracowników (jedną czwartą personelu firmy) w kwietniu, po nieudanym przejęciu niemieckiego banku Bankhaus von der Heyd.

  • Korea Południowa: Do Kwon wezwany na przesłuchanie w parlamencie:

Dramatyczny upadek Terra wraz z algorytmicznym stablecoinem UST był ostatnio głównym tematem w branży kryptograficznej. Teraz natomiast Partia Konserwatywna Korei Południowej poprosiła o przesłuchanie w parlamencie w tej sprawie.

Według lokalnej prasy, giełdy koreańskie zareagowały inaczej na załamanie, a Komisja Spraw Politycznych Zgromadzenia Narodowego we wtorek wezwała współzałożyciela Terraform Labs Do Kwona na przesłuchanie parlamentarne w parlamencie.

Przedstawiciel komitetu, Yoon Chang-Hyeon z People’s Power, powiedział:

Sytuacja rodzi pytania dotyczące zachowania giełd podczas krachu. Coinone, Korbit i Gopax przestały handlować 10 maja, Bithumb 11 maja, natomiast Upbit nie zaprzestał handlu aż do 13 maja.

Zauważył również, że w sytuacji, gdy przepisy się opóźniają, straty inwestorów rosną, dodając, że władze nadal dostrzegają ogromne straty inwestorów i są bezradne, by ich chronić.

Yoon zasugerował:

Powinniśmy zabrać odpowiednich urzędników giełdowych, w tym dyrektora generalnego Terra Kwon Do, przed Zgromadzenie Narodowe, aby przeprowadzić przesłuchanie w sprawie przyczyn, sytuacji i środków ochrony inwestorów.

Po historycznym depegowaniu swojego algorytmicznego stablecoina, UST, i następującej po nim spirali, która doprowadziła praktycznie do zera token LUNA, Kwon przedstawił plan ratowania ekosystemu.

Wczoraj zasugerował, aby ekosystem Terra podzielić na dwa łańcuchy, z obecną siecią znaną jako „Terra Classic” (LUNAC) i nową znaną jako „Terra” (LUNA).

Obie sieci będą współistnieć, natomiast stare tokeny zostaną przemianowane na LUNAC, podczas gdy nowe będą znane jako LUNA. Uruchomienie nowej sieci będzie wymagało od deweloperów Terra zrzucenia nowych tokenów LUNA do posiadaczy starego LUNAC i UST, dodał Kwon.

  • Japonia: Bank Nomura podwoił liczbę swoich usług opartych na krypto:

Zaledwie kilka dni po udostępnieniu klientom instytucjonalnym swoich pierwszych pozagiełdowych instrumentów pochodnych Bitcoin, największy japoński bank inwestycyjny Nomura podwoił liczbę swoich usług opartych na kryptowalutach, uruchamiając nową jednostkę aktywów cyfrowych dla inwestorów instytucjonalnych.

Gigant finansowy będzie „gościł” firmy zajmujących się aktywami cyfrowymi pod swoją nowo utworzoną spółką zależną, która zatrudni 100 pracowników do końca przyszłego roku, według Financial Times.

W relacji ujawniono, że nowym oddziałem będzie kierował dyrektor wykonawczy Nomury, zwracając uwagę, że większość nowych pracowników będzie rekrutowana z zewnątrz, a piętnastu obecnych pracowników firmy zostanie przeniesionych do nowej jednostki.

Jez Mohideen, dyrektor ds. cyfrowych, podobno będzie kierował jednostką kryptograficzną.

Jeden z dyrektorów Nomury wyraził pilną potrzebę ostatniego wejścia w usługi oparte na kryptowalutach dostosowane dla instytucji, dodając, że środowisko inflacyjne było kluczowym czynnikiem w przyspieszeniu nowego rozwoju firmy.

Każda klasa aktywów, która w tej chwili ma zdyskontowane przepływy pieniężne, znajduje się w ogromnym stresie w środowisku inflacyjnym. Jednak myślę, że wielu menedżerów będzie szukało i myślało o potencjalnej alokacji w kierunku technologii blockchain i jej mozliwości.

Kilka dni temu, kiedy Nomura trafił na nagłówki gazet, udostępniając kontrakty terminowe i opcje Bitcoin OTC klientom instytucjonalnym, szerszy rynek kryptograficzny znalazł się w kompletnym dołku. Najlepszym przykładem jest upadek Terry, kiedy LUNA spadła do prawie 0 USD w ciągu kilku dni, a ostatnie dzikie wahania nie powstrzymały ambicji giganta w zakresie kryptowalut. Dyrektor wykonawczy Nomury, Rig Karkhanis, uznał ten ruch za odpowiedź na „rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów”.

Bank oczekuje, że sektor kryptograficzny z czasem dojrzeje i stanie się lepiej uregulowany, co uczyniłoby go bardziej atrakcyjnym dla klientów instytucjonalnych.

  • Coinbase rezygnuje z planów zwiększenia zatrudnienia:

Giełda kryptowalut Coinbase spowolni zatrudnianie i ponownie oceni potrzeby w tym zakresie, ponieważ szerszy rynek kryptograficzny odnotowuje spowolnienie, poinformowała firma w notatce dla pracowników.

Odstępujemy od planów zwiększenia zatrudnienia, abyśmy mogli zmienić priorytety naszych potrzeb w zakresie rekrutacji w stosunku do naszych celów biznesowych o najwyższym priorytecie.

— powiedziała Emilie Choi, prezes i dyrektor ds. operacyjnych w Coinbase.

Choi dodał, że chodziło o zapewnienie firmie „najlepszej pozycji do odniesienia sukcesu w trakcie i po” obecnej dekoniunkturze na rynku. 

Spadki na rynku mogą być przerażające… Bierzemy pod uwagę wszystkie scenariusze rynkowe, a teraz zaczynamy wprowadzać niektóre z tych planów w życie.

— powiedział Choi.

Posunięcie to jest odejściem od planu Coinbase polegającego na potrojeniu liczby pracowników na początku tego roku. Giełda planowała zatrudnić do 2.000 osób w celu rozszerzenia swoich zespołów produktowych, inżynieryjnych i projektowych jeszcze w lutym.

Choi stwierdził, że giełda kryptowalut pozostała na silnej pozycji i ma „solidny bilans”, aby przetrwać kryzys na rynku.

Notatka pojawia się kilka dni po zeszłotygodniowym raporcie dotyczącym zarobków. Według FactSet, Coinbase odnotował 1.17 mld dolarów przychodów za pierwszy kwartał tego roku, w porównaniu ze średnimi szacunkami analityków wynoszącymi 1.5 mld dolarów.

Giełda odnotowała również kwartalną stratę netto w wysokości 430 mln USD w porównaniu z zyskiem w wysokości 840 mln USD w IV kwartale 2021 roku.

Kontrakty terminowe na rynek wstępny wzrosły o 7,3% zgodnie z danymi MarketWatch. Mniejsza liczba pracowników może oznaczać nieco niższe koszty dla firmy i pomóc w zwiększeniu zysków.

  • Współtwórca Dogecoina: 95% kryptowalut to oszustwa:

Współtwórca Dogecoina nie zostawia suchej nitki na większości kryptowalutowych projektów.

Sytuacja związana z upadkiem ekosystemu Terra miała katastrofalny wpływ na zaufanie do całego rynku kryptowalut. Billy Markus, jeden z twórców Dogecoina idzie jednak o krok dalej.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 1,36%, Ethereum o 1,77%, XRP o 1,74%, Cardano o 2,29% i Solana o 3,53%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.29 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 80.7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, cryptopotato.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button