News

#1761 Newsy z dnia 05.06.2022

Z niedzielnych wydarzeń: Największy spadek instalacji bitomatów od 2019 roku; Teorii o upadku Terry ciąg dalszy; ZEA: Pierwsza organizacja non-profit, która akceptuje kryptowaluty; CBDC mogą „unicestwić” prywatne krypto; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Największy spadek instalacji bitomatów od 2019 roku:

Instalacje bankomatów Bitcoin na całym świecie odnotowały gwałtowny spadek w bieżącym roku, przy czym w maju odnotowano zaledwie 202 nowe bitomaty, co ostatnio miało miejsce trzy lata.

W ciągu ostatnich pięciu miesięcy, od stycznia instalacje Bitcoin ATM odnotowały stopniowe spowolnienie, spadając ostatecznie o 89,75% w porównaniu z nowymi instalacjami z grudnia 2021 roku. Jednak dane z Coin ATM Radar pokazują wyraźny wzrost liczby instalacji, gdzie w czerwcu zainstalowano na świecie 817 nowych bankomatów Bitcoin, w ciągu zaledwie pierwszych pięciu dni.

Źródło: Coin ATM Radar

Niektóre z kluczowych czynników przyczyniających się do spowolnienia instalacji krypto bankomatów obejmują napięcia geopolityczne na całym świecie, niejasne lub antykryptograficzne przepisy, nasycenie rynku i wpływ na biznes z powodu trwającej pandemii koronawirusa.

Dane Coin ATM Radar potwierdzają, że w Stanach Zjednoczonych znajduje się 87,9% wszystkich bitomatów na całym świecie. Europa, jako kontynent, posiada sieć 1419 bankomatów, co stanowi 3,8% światowych instalacji.

Źródło: Coin ATM Radar

Producent krypto bankomatów Genesis Coin utrzymuje pozycję lidera pod względem udziału w rynku, stanowiąc 41% wszystkich bankomatów kryptograficznych na całym świecie. Inni producenci o znaczącym udziale w rynku to General Bytes (21,6%), BitAccess (16%), Coinsource (5,4%) i Bitstop (4,7%).

Podczas gdy wyzwania świata rzeczywistego mogą mieć chwilowy wpływ na fizyczną ekspansję BTC za pośrednictwem bankomatów, w istocie sieć Bitcoin nadal przewyższa swoje poprzednie rekordy w zabezpieczaniu, decentralizacji i przyspieszaniu nieprzeniknionej sieci peer-to-peer (P2P).

Na podstawie danych z Bitcoin Visuals, przepustowość Bitcoin Lightning Network osiągnęła najwyższy w historii poziom 3915,776 BTC, co dodatkowo poprawia szybkość transakcji BTC i zmniejsza opłaty w stosunku do protokołu warstwy 2. Bitcoin LN został po raz pierwszy zaimplementowany w głównej sieci Bitcoin w 2018 roku, aby rozwiązać słynne problemy ze skalowalnością Bitcoina.

  • Teorii o upadku Terry ciąg dalszy:

Badacze kryptowalut wciąż drapią się po głowach, próbując dowiedzieć się, co doprowadziło do upadku UST i LUNA w maju bieżącego roku.

Analitycy z firmy Nansen niedawno wskazali, że platforma pożyczkowa Celsius może być jednym z czynników, które doprowadziły do ​​upadku TerraUSD. Z drugiej strony firma nie zgadza się z tymi spekulacjami.

Temat ten otwiera kwestię przejrzystości w branży DeFi. Może być bardzo trudno zrozumieć, dokąd idą pieniądze lub jak łatwo jest wywołać krach walutowy. To dlatego regulatorzy są tak zaniepokojeni wpływem DeFi na inwestorów i ogólnie na system finansowy.

Anchor Protocol był bardzo popularną usługą dla posiadaczy TerraUSD, natomiast duża grupa inwestorów wycofała swoje pieniądze w maju. Nadal nie jest jasne, dlaczego tak się stało, ale pojawiły się pewne teorie.

Jedna z nich twierdzi, że Celsius był jednym z pierwszych, którzy wycofali swoje środki z Anchor, co doprowadziło do szerszej wyprzedaży na platformie.

Celsius stwierdził natomiast, że jedynym powodem, dla którego usunął fundusze z platformy, było to, że jego grupa zarządzająca zauważyła „zmiany w stabilności”. Firma wspomniała również, że w żaden sposób nie skorzystała z wynikającej z tego niestabilności.

Firmy takie jak Celsius przyjmują depozyty od klientów, a następnie pożyczają te pieniądze innym użytkownikom, za co pobierają opłatę. Celsius oferuje użytkownikom zwroty w wysokości około 14%. Oznacza to, że 19,5% rentowności Avalanche było bardzo atrakcyjne.

  • ZEA: Pierwsza organizacja non-profit, która akceptuje kryptowaluty:

Fundacja Al Jalila, organizacja z branży medycznej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ogłosiła, że ​​otrzymała pozwolenie na akceptację waluty cyfrowej, a co za tym idzie darczyńcy mogą teraz dokonywać wpłat za pomocą kryptowaluty.

Fundacja Al Jalila jest pierwszą organizacją non-profit w ZEA, która akceptuje kryptowaluty. Al Jalila jest częścią Inicjatywy Globalnej Mohammeda Bin Rashida Al Maktouma, a swoją siedzibę ma w Dubaju.

Według Chainalysis, Zjednoczone Emiraty Arabskie są jednym z najszybciej rozwijających się rynków kryptowalut na świecie, stanowiąc do 7% globalnego wolumenu handlu.

Zgodnie z celem Emiratów, aby stać się liderem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii finansowych i promowania się jako centrum zasobów cyfrowych, AJF zamierza zwiększyć kanały, sieć i możliwości przekazywania darowizn poprzez wspomnianą akceptację.

Dyrektor generalny fundacji, Abdulkareem Sultan Al Olama, powiedział:

Jako organizacja filantropijna polegamy na darowiznach charytatywnych i nieustannie poszukujemy innowacyjnych metod rozszerzania naszych kanałów darowizn. Chcemy, aby darczyńcy z całego świata mogli wspierać nasze programy łatwo i wygodnie.

Rynek bitcoin kwitnie w rejonie Zatoki Perskiej. Emirates, linia lotnicza z siedzibą w Dubaju, najwyraźniej również zacznie przyjmować płatności w kryptowalutach. W zeszłym miesiącu emiracka strona internetowa YallaMarket zajmująca się dostawami artykułów spożywczych zaczęła przyjmować płatności w kryptowalutach.

Bybit, Crypto.com i Kraken należą do czołowych platform kryptowalut, które niedawno ogłosiły przeprowadzki do ZEA.

Chainalysis ujawniła również, że ZEA przeprowadza transakcje w kryptowalutach o wartości około 25 mld dolarów rocznie i zajmują trzecie miejsce pod względem wolumenu w regionie.

Cieszymy się, że jesteśmy pierwszą organizacją charytatywną zajmującą się opieką zdrowotną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, która przyjmuje darowizny w postaci kryptowalut, wypełniając lukę między prawdziwą i cyfrową gotówką.

– dodał Sultan Al Olama.

Według badania przeprowadzonego przez YouGov w zeszłym miesiącu, 15% mieszkańców ZEA posiadało, kupowało lub płaciło za pomocą kryptowalut w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Podejmując decyzję o przyjęciu kryptowalut, Al Jalila Foundation dołącza do innych renomowanych organizacji non-profit, takich jak Save the Children, która wybrała Fundację Cardano na swojego wspólnika.

  • CBDC mogą „unicestwić” prywatne krypto:

W dyskusji z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW), T Rabi Sankar, zastępca prezesa Indyjskiego Banku Rezerw (RBI), wyraził stanowisko przeciw krypto, gdy mówił o możliwości Indii do zakazania ekosystemu kryptowalut i technologii blockchain.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 0,21%, Ethereum o 0,68%, XRP o 0,51% i Solana o 3,23%. Korektę notuje Cardano o -0,45% i Polkadot o -1,38%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.23 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 42.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinquora.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button