News

#177 Aktualności z dn. 12.01.2018

Z piątkowych wydarzeń: Ukraina będzie regulować kryptowaluty; Obywatele chcą dymisji ministrów zakazujących kryptowaluty; Handel kryptowalutami w Japonii rozkwita; Rosyjski Sberbank uruchomił laboratorium Blockchain;  KFC Canada, idąc śladami innych firm, wprowadziła własną kryptowalutę; Powrót kapitału na giełdach.

• Ukraina będzie regulować kryptowaluty:

Jak poinformował ukraiński rząd, przedstawiciele wyższego szczebla na Ukrainie, tworzą nową grupę roboczą do spraw regulacji kryptowalut.

Podczas spotkania na temat cyberbezpieczeństwa i infrastruktury, szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony – Ołeksandr Turczynow – zaznaczył, że brak regulacji w zakresie technologii stanowi zagrożenie dla gospodarki i bezpieczeństwa Ukrainy.

Ryzyko to spowodowało utworzenie grupy roboczej, w skład której wejdą urzędnicy z organów, w tym Narodowego Banku Ukrainy, Ministerstwa Finansów, Krajowej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz Policji Państwowej. Grupa określi, które agencje będą miały jurysdykcję nad krajowym rynkiem kryptograficznym i stworzy system do pobierania podatków dochodowych związanych z transakcjami kryptowalutowymi.

W oświadczeniu rządowym czytamy:

Ponadto, władze zostały wyznaczone do opracowania mechanizmu zapewniającego dostęp organów ścigania do danych giełd kryptowalutowych z obowiązkiem podmiotów do przechowywania informacji o wszystkich transakcjach w okresie ustalonym przez prawo dla instytucji finansowych i ujawniania klientów informacje o umotywowanym wniosku.

Warto zauważyć, że oświadczenie wskazuje, że Narodowy Bank może stworzyć własną kryptowalutę.

Proponowane przepisy zawierają informacje dotyczące opodatkowania i nadzoru giełd kryptowalut, a nawet przepisy dotyczące krajowych operacji wydobywczych. Jednak ustawodawstwo nie zostało jeszcze uchwalone przez prawo i nie ma harmonogramu na jego uchwalenie.

• Obywatele chcą dymisji ministrów zakazujących kryptowaluty:

Obowiązki podatkowe, jedno konto na giełdzie na jednego obywatela i zakazy na transakcjach ICO, powoduje, że wśród użytkowników kryptowalut w Korei Południowej, narasta bunt. Użytkownicy masowo głosują przeciwko tym zmianom i żądają złożenia dymisji przez ministrów. 30% ankietowanych opowiada się za zwolnieniem ich za manipulację na rynku.

W tym tygodniu, w odpowiedzi na wstrząsy, witryna monitorująca ceny kryptowalut – Coinmarketcap – wykluczyła główne koreańskie giełdy z arkusza danych z powodu tego, co określiła jako „skrajne rozbieżności w cenach”.

Efekt ruchów regulacyjnych spowodował zaniepokojenie użytkowników.

Polityka Ministerstwa Sprawiedliwości nie jest kwestią ostateczną i zostanie ustalona poprzez koordynację między ministerstwami.

– mówi główny szef agencji Bezpieczeństwa Narodowego, Yoon Young-Chan.

Kiedy minister sprawiedliwości Park Sang-ki początkowo napomknął o przygotowaniu się do uchwalenia specjalnego prawa zakazującego handlu wirtualnymi walutami za pośrednictwem giełd, Bitcoin zareagował gwałtownie, spadając o około 3500 dolarów za jednostkę w ciągu ostatniego tygodnia.

Niejasna sytuacja regulacyjna jest tradycyjnie złą wiadomością na temat stabilności Bitcoina, przy czym zarówno firmy, jak i konsumenci przyjmują z zadowoleniem decyzje, aby stworzyć twarde i szybkie reguły rządzące rynkami kryptowalut. Ta polityka nadal przynosi korzyść sąsiedniej Japonii, gdzie aktywnie zachęca się do masowej adopcji Bitcoina, zarówno jako aktywa, jak i waluty.

• Handel kryptowalutami w Japonii rozkwita:

Japoński konglomerat e-commerce DMM Group uruchomił krajową giełdę kryptowalutową o nazwie DMM Bitcoin.

Po wydaniu akcji wydobywczej we wrześniu 2017 r. DMM oficjalnie otworzył swój portfel zamówień giełdowych w czwartek, 11. stycznia, oferując siedem kryptowalut i 14 par transakcyjnych.

DMM Bitcoin ma potencjalną bazę klientów złożoną z 27. milionów istniejących klientów DMM, nie licząc zewnętrznego zainteresowania. Obecnie w ofercie są Bitcoin, Ethereum, Litecoin, NEM, Ripple, Ethereum Classic i Bitcoin Cash. Zapowiedź giełdowa firmy obiecuje korzyści promocyjne dla wczesnych rejestracji, w tym kredyt na 1000 jenów i wybrane operacje bez opłat.

Projekt był w przygotowaniu od kilku miesięcy i jest gotowy do użytku, podczas gdy Japonia nadal wzmacnia swój status jako nowego regulowanego centrum handlu kryptowalutami na świecie.

Giełdy kryptowalut stały się wielkim biznesem dla japońskiej gospodarki w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, wraz z wprowadzeniem systemu licencjonowania, który wzbudził spore zainteresowanie. Eksperci są również świadomi korzyści, jakie Bitcoin może potencjalnie mieć dla kultury konsumpcyjnej. W zeszłym miesiącu analitycy Nomury zasugerowali nawet, że Bitcoin dodaje 0,3% do PKB Japonii.

• Rosyjski Sberbank uruchomił laboratorium Blockchain:

Sberbank, jeden z największych banków w Rosji, ogłosił o uruchomieniu laboratorium blockchain, które będzie służyć do testowania i rozwijania tej technologii. Nowe laboratorium ma na celu generowanie prototypów produktów, przeprowadzanie testów pilotażowych i wdrażanie rozwiązań biznesowych opartych na blockchain dla Sberbank Group – informuje komunikat prasowy.

Według Igora Bulantseva, starszego wiceprezesa Sbierbanku, blockchain może pomóc w przekształceniu rynku finansowego, a także w działalności i usługach banku. Bulantsev powiedział:

Ważne jest, aby pamiętać, że blockchain pomaga uczestnikom rynku współpracować bardziej efektywnie, dlatego Sberbank uruchamiając laboratorium blockchain przyczynia się do rozwoju przyszłości w sektorze bankowym i naszego kraju.

Projekt będzie dotyczył rozwoju zaawansowanych technologii w połączeniu z innymi laboratoriami banku, a także zakłada budowanie współpracy ze startupami i innymi sojuszami. Laboratorium Sberbanku wyznaczy specjalistów z doświadczeniem w budowaniu i wdrażaniu pomysłów blockchain na istniejące produkty, a także skupi uwagę na tworzeniu nowych podejść do działalności biznesowej.

Sberbank uruchomił szereg inicjatyw w ekosystemie Blockchain, w tym niedawne wejście do Enterprise Ethereum Alliance – konsorcjum skoncentrowanego na przedsiębiorstwie. Niektóre z projektów pilotażowych banku oparte o Blockchain obejmują także współpracę z Severstal – największym producentem stali w Rosji – czy Federal Antimonopoly Services (Federalne usługi antymonopolowe).

• KFC Canada, idąc śladami innych firm, wprowadziła własną kryptowalutę:

W najnowszym przykładzie przyjęcia kryptografii głównego nurtu jako chwytów PR, KFC Canada wprowadziła nowy element menu, Bitcoin Bucket, który klienci mogą kupować wyłącznie za pomocą Bitcoina.

Bitcoin Bucket, który sprzedaje się za równowartość 20. dolarów kanadyjskich, zawiera dziesięć ofert drobiowych, frytki, średnią colę, średni sos i dwa dipy. Obywatele kanadyjscy mogą kupić Bitcoin Bucket za pośrednictwem strony internetowej Colonel & Co.

KFC Canada wydała również promocyjny film wideo na żywo z Facebooka dla Bitcoin Bucket, zawierający jeszcze jedną grafikę przedstawiającą wiadro kurczaka KFC, na które nakłada się równowartość 20. dolarów kanadyjskich w BTC, aktualizując co 5 minut w czasie rzeczywistym przez prawie 4 godziny. Jeden Bitcoin Bucket kosztuje około 0.001 Bitcoina.

W podobnym programie PR-owym, 9. stycznia, Kodak ogłosił Początkową Ofertę Monet (ICO) za własną kryptowalutę, KodakOne. KodakOne podobno będzie używany do rejestrowania i licencjonowania obrazów na nowej platformie KodakOne.

Bitcoin wszedł również do branży fast food w lipcu 2017 r., kiedy niemiecka firma dostarczająca żywność, Lieferando, zaczęła akceptować Bitcoina w zamówieniach. Niedawno, w sierpniu 2017 r. Burger King Rosja wprowadził własną wirtualną walutę Whoppercoin, którą można wykorzystać w ramach programu lojalnościowego dla klientów.

• Powrót kapitału na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach obserwowaliśmy stopniowy wzrost cen poszczególnych walut. W porównaniu do pozostałych, Bitcoin zanotował nieznaczny wzrost wartości o 3,5%. Spośród kluczowych graczy, Ripple zanotował aż 18% wzrost. Bardzo dobrym wynikiem może pochwalić się również Stellar 33,3% oraz EOS 37%. Zdecydowana większość walut w ogólnym zestawieniu odznacza się w kolorze zielonym. Kapitalizacja całego rynku wynosi 704,2 mld dolarów, a dzisiejszy obrót wyniósł 38,7 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com, cointelegraph.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button