News

#178 Aktualności z dn. 13.01.2018

Z sobotnich wydarzeń: Rosja jednak zalegalizuje kryptowaluty; Tani prąd w Waszyngtonie przyciąga górników; Przejrzystość i bezpieczeństwo jakie daje technologia Blockchain; Wzrosty na giełdach.

• Rosja jednak zalegalizuje kryptowaluty:

Według raportu lokalnych mediów, rosyjskie Ministerstwo Finansów przygotowało projekt ustawy o legalizacji handlu kryptowalutami na zatwierdzonych giełdach. Wiceminister finansów – Aleksiej Moiseev – wskazał, że rząd stara się zapewnić większy nadzór:

Chodzi o to, że kupowanie i sprzedawanie kryptowalut będzie w pewien sposób standaryzowane. Ogólna koncepcja jest taka, że ​​będzie możliwe kupowanie i sprzedawanie wyłącznie na tzw oficjalnych giełdach.

Wiadomość ta może być zaskakująca, szczególnie biorąc pod uwagę niedawną retorykę innych rosyjskich urzędników w ostatnich miesiącach. Jednak Moiseev konsekwentnie utrzymuje, że Bitcoin będzie zalegalizowany, choć z ograniczeniami. Taki ruch pozwoliłby na bardziej otwarty handel kryptowalutami i inwestycje w Rosji. Inne kraje zaczęły wydawać oświadczenia albo legalizujące albo banujące kryptowaluty.

Ministerstwo Finansów wciąż rozważa, które giełdy zostaną zatwierdzone. Moiseev wskazał, że kwestia ta jest nadal nierozwiązana, ale ogólna legalizacja jest teraz „mniej więcej jasna”.

Carl Bennetts, współzałożyciel Statusu, powiedział:

Tam, gdzie tradycyjnie polegaliśmy na centralnych władzach i instytucjach w celu prowadzenia handlu, Blockchain pozwala nam iść w kierunku budowania społeczeństwa, które eliminuje pośredników i umożliwia prawdziwie rówieśniczy handel.

• Tani prąd w Waszyngtonie przyciąga górników:

Eksploracja kryptowalut wywiera nadmierną presję na infrastrukturę elektryczną Douglas County, małego terytorium w stanie Waszyngton.

Górnicy krypto przybywają do Waszyngtonu, aby skorzystać z tańszych kosztów energii elektrycznej w państwie, tworząc potrzebę większej infrastruktury danych, aby nadążyć za zwiększonym zapotrzebowaniem na energię. Cena za kilowat energii elektrycznej wynosi około czterech centów w stanie Waszyngton, w przeciwieństwie do średnio siedmiu centów w pozostałej części USA.

Kierownik ds. Rozwoju gospodarczego w Port of Douglas, Ron Cridlebaugh powiedział w wywiadzie dla CNBC:

Nasza infrastruktura jest faktycznie wystawiana na próbę, jesteśmy pełni… Nadrobienie zaległości wymaga czasu, ponieważ wzrost był tak szybki.

Badanie przeprowadzone w grudniu 2017 r. przez firmę Crescent Electric (CESCO), Luizjana, jest najtańszym stanem w USA – zaledwie 9,87 centa za wat powoduje, że koszt wydobycia jednego Bitcoina wynosi około 3.224 dolarów. Według tego samego badania, Waszyngton jest trzecim najtańszym stanem jeśli chodzi o koszt wydobycia jednego Bitcoina – na średnim poziomie 3.309 dolarów.

Wydobycie Btcoina i innych walut cyfrowych, wywołało debatę na temat ich wpływu na środowisko, a krytycy skarżyli się na koszty i możliwe skutki tak energochłonnego przedsięwzięcia. Przeciwnicy utrzymują, że wydobywanie krypto jest w istocie najmniejszym złem, argumentując, że produkcja pieniądza gotówkowego pochłania więcej energii w porównaniu do kryptowalut.

• Przejrzystość i bezpieczeństwo jakie daje technologia Blockchain:

Przepływ komunikacji i logistyka to istotny aspekt ludzkiej egzystencji, który stanowi podstawę transferu dóbr, usług i wartości. W miarę, jak handel międzynarodowy i logistyka wciąż się rozwijają, opracowywane są bardziej wydajne metody umożliwiające efektywne świadczenie usług i transferu wartości. Technologia Blockchain wprowadza jednak inny wymiar, który zmienia działanie branży logistycznej w obszarach takich jak przejrzystość i wydajne śledzenie.

John Monarch, CEO w Shipchain, zauważa, że ​​sektor logistyczny zatrudnia najwięcej ludzi na świecie. Wyjaśnia, że ​​skoro ten sektor rozwijał się przez tysiąclecia, wymagał on innowacji, aby skalować i utrzymać praktyczność dla rosnącej populacji ludzkiej. Dzieje się to ponownie w momencie pisania, wraz z czwartą rewolucją przemysłową.

Monarch mówi dla Cointelegraph:

Połączone urządzenia obracające się wokół Internetu wymagają wyższego poziomu bezpieczeństwa. Technologia Blockchain jest niezrównanym rozwiązaniem w tym zakresie, ponieważ zapewnia najlepszą ochronę poprzez rozproszone księgi, zaawansowane szyfrowanie, inteligentne kontrakty i zmniejszone pośrednictwo. W rezultacie rozwiąże to problem korupcji, oprogramowania ransomware, kradzieży, opłat premium i problemów z monitorowaniem.

Stwierdza on, że gdy sieci Blockchain zaczną robić pierwsze kroki na rynku masowym, zaoszczędzą przemysłowi handlu międzynarodowego co najmniej 50 miliardów dolarów rocznie. A po osiągnięciu dojrzałości technologia Blockchain może zaoszczędzić przemysłowi logistycznemu aż 500 miliardów dolarów rocznie.

Specjalista Blockchain Aleksandar Matanovic mówi, że technologia Blockchain rzeczywiście będzie działała jako narzędzie do ulepszania procesów poprzez wprowadzanie do branży nieodłącznych właściwości i dodaje:

Podobnie jak w wielu innych branżach, nie widzę Blockchain jako narzędzia zwiększającego efektywność, są o wiele bardziej wydajne systemy niż te oparte na Blockchain. Uważam to za sposób na uczynienie systemów bardziej przejrzystymi, solidniejszymi i mniej zależnymi od pośredników.

Dyrektor operacyjny BitLand, Christopher Bates, wyjaśnia, że wiele problemów wiąże się z własnością ziemi, które wpływają na nią na całym świecie. Jednym z najbardziej konsekwentnych problemów jest sytuacja, gdy działka jest sprzedawana podwójnie lub potrójnie, co oznacza, że ​​osoba sprzedaje ziemię wielu osobom, przy czym tylko jedna ze sprzedaży (jeśli taka istnieje) jest rzeczywiście legalna. W niektórych miejscach tytuły gruntów są przechowywane na papierze lub są śledzone tylko przez jedną osobę. W takich przypadkach często niemożliwe jest prawdziwe poznanie właściwego łańcucha opieki, a jednostki manipulują akta własności dla osobistych korzyści.

Biorąc pod uwagę, że wysyłka jest czymś, co jest sekwencją przekazywanych środków utrzymania, posiadanie niezmiennego zapisu transakcji łańcucha dostaw powoduje, że nie można stracić informacji o tym, kto jest odpowiedzialny za daną nieruchomość podczas każdego przekazania. Istniejące usługi kurierskie często śledzą paczki wzdłuż ich trasy, ale takie metody są niedoskonałe.

Bates mówi:

Problem polega na tym, że ponieważ są one zmienne, zapisy dotyczące wysyłki mogą być całkowicie ukryte lub usunięte ze szkodą dla ogółu ludzi. Rządy są w stanie ukryć swoje czarne wydatki budżetowe poprzez wymazywanie zapisów wysyłkowych lub całkowite uniemożliwienie wydawania dokumentów. Z jednej strony, rządy będą argumentować, że chodzi o bezpieczeństwo narodowe, ale z drugiej strony, podatnicy, którzy sponsorują te budżety, zasługują na przejrzystość w wydatkach.

Technologia Blockchain łączy kontrolę łańcucha dostaw z przejrzystością niezmiennego prowadzenia dokumentacji. Stwarza to ekosystem, który odstrasza złośliwych aktorów, ponieważ w końcu staną się znani ze względu na przejrzystość systemu.

Bates podsumowuje, zauważając, że każdy, kto twierdzi, że jest w ruchu decentralizacyjnym, powinien być niezmiernie szczęśliwy za każdym razem, gdy rząd zdecyduje się wdrożyć jakąkolwiek technologię Blockchain. Oznacza to, że rząd zmierza w kierunku przejrzystości, niezależnie od tego, czy o tym wie, czy nie.

• Wzrosty na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach rynek kryptowalut powiększył się o 43,4 mld dolarów, co obserwujemy po wzroście cen poszczególnych walut. Bitcoin zanotował wzrost ceny o 5,2%, Ethereum 12,6%, IOTA 14$, EOS 12%, Monero 13,3%, natomiast największy wynik odnotował Bitcoin Gold na poziomie 41,8% oraz Ardor 65%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 38,6 mld dolarów (niemalże identyczny do wczorajszego). Cały rynek kryptowalut wyceniany jest dzisiaj na 747,6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button