News

#189 Aktualności z dn. 24.01.2018

Z środowych wydarzeń: Światowe Forum Ekonomiczne rozmawia o Bitcoinie; Konferencja TNABC Miami 2018; Zmiany w przepisach dla urzędników w Roji; Ogłoszenie współpracy IOTA z Volkswagenem; Mieszane ruchy na giełdach.

• Światowe Forum Ekonomiczne rozmawia o Bitcoinie:

Trwające obecnie Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) 2018 do tej pory produkuje negatywne opinie na temat Bitcoina, ponieważ ekonomiści, w tym Joseph Stiglitz, przygotowują się do ogłoszenia wyższości pieniądza fiducjarnego.

Mamy dobry środek wymiany zwany Dolarem. Dlaczego ludzie chcą Bitcoina?

– powiedział Joseph Stiglitz, do którego dołączył prezes Narodowego Banku Szwajcarii Thomas Jordan, który w przemówieniu również opowiedział się za trudnymi ograniczeniami w zakresie wykorzystania z Bitcoina. Thomas Jordan dodaje:

Istnieje ważna zasada: podobne działania powinny być regulowane w podobny sposób, a Bitcoin i inne kryptowaluty mają pewne cechy innych instrumentów inwestycyjnych.

Z jednej strony nie można za bardzo ograniczyć korzystania z gotówki, a z drugiej strony zezwalać na całkowicie anonimowe instrumenty, które w dużym stopniu mogą być wykorzystywane do wszelkiego rodzaju transakcji.

WEF tradycyjnie zgromadził zwolenników, przeciwników i opiekunów technologii Blockchain i Bitcoina. Podczas gdy rynki kryptowalutowe kontynuują w tym miesiącu spadki, prognozy ceny Bitcoina stały się zdecydowanie bardziej przyziemne. Wyróżniony przez nagrodę Nobla ekonomista, Robert Shiller, który we wrześniu 2017 r. określił Bitcoina jako „najlepszy przykład bańki”, oświadczył w zeszłym tygodniu, że nie wie co ostatecznie zrobić z Bitcoinem.

• Konferencja TNABC Miami 2018:

Amerykańska konferencja dotycząca Bitcoina, która odbyła się w Miami w zeszłym tygodniu, zgromadziła około 4.000 osób, w tym przedsiębiorców, inwestorów, prawników i liderów, którzy zebrali się, aby porozmawiać ze społecznością krypto.

Konferencja przeszła długą drogę od wydarzenia ze 100. uczestnikami w 2012 roku. Jej założyciel, dr Moe Levin, był gospodarzem tegorocznej imprezy, która poinformowała społeczność kryptologów o aktualnych wydarzeniach, możliwościach inwestycyjnych i trendach. Wśród ludzi z branży znalazł się James L. Knight Center, CEO w Overstock, Patrick Bryne, Jeffrey Tucker z amerykańskiego Instytutu Badań Gospodarczych i Prezes BitInstant, Charlie Shrem. Mówili o technologii Blockchain, zasobach cyfrowych oraz historii gospodarczej i przyszłości oraz możliwościach Blockchain.

Sean Walsh przypomniał w swojej prezentacji „Breaking Down Bitcoin”, że rynek kryptowalut ma bezprecedensową charakterystykę i że nie otrzymuje swojej podstawowej wartości w konwencjonalny sposób, jak na giełdach, do których przywykli inwestorzy. Z kolei wielu innych mówców uznało, że jesteśmy w bańce. Charlie Shrem powiedział, że pomimo tego, że można zainwestować w dużą ilość różnych firm opartych na Blockchain, to wiele z tych firm zawiedzie. Jednak nawet jeśli tylko dwie spośród 100. firm, w które zainwestujesz, odniosą sukces, być może będzie warto. Shrem przypomniał o bańce dot-com, w której tysiące stron internetowych upadło. Jednak mamy również strony internetowe, takie jak na przykład Amazon i Google, które wyszły z bańki dot-com i prosperują nadal. Bruce Fenton, założyciel i dyrektor generalny Chainstone Labs udostępnił uczestnikom narzędzie do analizy zasobów cyfrowych, oceny i oszacowania potencjalnego sukcesu. Fenton mówił o 100. punktowym narzędziu oceny inwestycji o nazwie Spacesuit X.

Hala wystawiennicza składała się głównie z firm, które zamierzały uruchomić swoje projekty w nadchodzących miesiącach, oraz firm prezentujących rozwijające się technologie w przestrzeni Blockchain i rzeczywistości wirtualnej. Wiele firm wystawiających się rozmawiało z publicznością również w sali konferencyjnej na temat celów swojego projektu, mając nadzieję na pozyskanie finansowania od inwestorów.

Wraz ze wzrostem kapitalizacji rynkowej na rynku kryptowalut zwiększa się liczba inwestorów krypto. W panelu na temat regulacji, stwierdzono, że regulacje kryptowalut są na dobrej drodze zarówno w postępowaniu karnym, jak i po stronie polityki ochrony konsumentów.

• Zmiany w przepisach dla urzędników w Roji:

W niedawnym wywiadzie dla rosyjskiej gazety „Gazeta”, przewodniczący Komitetu Dumy Państwowej ds. Rynków Finansowych, Anatolij Aksakow stwierdził, że obecny projekt rosyjskiej ustawy kryptowalutowej wymaga od urzędników państwowych deklarowania inwestycji w kryptowaluty.

Projekt jest obecnie analizowany przez rosyjskie Ministerstwo Finansów i Bank Centralny, a ostateczna wersja projektu ma zostać opublikowana nie później niż 1. lipca 2018 roku, według Forklog. W tej chwili natomiast urzędnicy rządowi nie muszą deklarować swoich aktywów kryptowalutowych z powodu braku właściwej definicji i regulacji kryptowalut, zgodnie z niedawnym oświadczeniem rosyjskiego Ministerstwa Pracy.

Tak więc Aksakow kontynuuje w swoim wywiadzie z Gazetą, że jeśli nowy projekt definiuje kryptowaluty jako własność:

Wszystkie własności należące do Dumy Państwowej muszą zostać zadeklarowane, [w tym kryptowaluta].

Rosja nie jest jedynym krajem, który uznałby wymóg, by urzędnicy rządowi deklarowali posiadane przez siebie kryptowaluty. Wcześniej w tym tygodniu Komitet Administracyjny i Bezpieczeństwa Południowo-Koreańskiego Zgromadzenia Narodowego podobno wprowadził ustawę, która zobowiązuje urzędników do deklarowania swoich aktywów kryptograficznych. Stało się tak po tym, jak niektórzy pracownicy Nadzoru Finansowego (FSS) zostali oskarżeni o poufny handel Bitcoinem.

• Ogłoszenie współpracy IOTA z Volkswagenem:

Fundacja IOTA ogłosiła, że Dyrektor ds. Cyfrowych (CDO) Volkswagena, Johann Jungwirth, dołączy do Rady Nadzorczej fundacji. Jungwirth powiedział:

Platforma IOTA umożliwia podłączonym urządzeniom przesyłanie pieniędzy w formie mikropłatności, dzięki czemu jest to przydatne w przypadku Internetu Rzeczy.

Chociaż dodatki te nie są szczególnie ważne, ostatnie uzupełnienia zarówno Jungwirtha, jak i Dr. Hongquan Jiang, Partnera w Robert Bosch Venture Capital, reprezentują rosnące zainteresowanie głównego nurtu technologią jaką daje IOTA.

Niedawno firma pojawiła się w wiadomościach z powodu błędnie zinterpretowanej umowy partnerskiej z Microsoftem i innymi firmami. W ostatnich miesiącach cena kryptowaluty drastycznie wzrosła i drastycznie spadła, osiągając wartość ponad 5,50 dolara przed końcem ubiegłego roku. W tej chwili moneta jest sprzedawana za około 2,40 dolara, zgodnie z danymi z CoinMarketCap.

• Mieszane ruchy na giełdach:

W przeciągu ostatnich 24. godzin z rynku kryptowalut odpłynęło 10,1 mld dolarów, a całkowita kapitalizacja wynosi 539,9 mld dolarów. Całkowity obrót wyniósł dzisiaj 28,1 mld dolarów. Cena Bitcoina spadła nieznacznie, bo o 1%, Bitcoin Cash o 3,5%, Bitcoin Gold o 3,1%. Większość projektów odznacza się dzisiaj kolorem czerwonym, ale są waluty, które mogą pochwalić się całkiem dobrym wynikiem. Są nimi na przykład Stellar: 9,5%, NEO 7,3%, Populous 13,8% oraz OmiseGo 6,6%. Bitcoin stanowi już „zaledwie” 34,6% całego rynku kryptowalut.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button