News

#194 Aktualności z dn. 29.01.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Rozwój Ethereum i wzrost wartości; Nowe projekty stanowią pokusę dla hakerów; Sposoby oszustów na wyłudzanie kryptowalut; BlackRock i Deutsche Bank sceptycznie podchodzą do inwestycji w kryptowaluty; Lekkie spadki na giełdach.

• Rozwój Ethereum i wzrost wartości:

Według Livecoinwatch.com, który obejmuje rynki południowokoreańskie, Ethereum osiąga wartość ponad 1.200 dolarów z najniższego poziomu 930 dolarów w zeszły poniedziałek. Oznacza to tygodniowy wzrost o 30%. Tego samego nie można powiedzieć o Bitcoinie, który wykazał niewielki zysk w zeszłym tygodniu. 24-godzinny wolumen handlu dla ETH wyniósł około 4,5 miliarda dolarów, a Bithumb w Korei Południowej był najwyższą giełdą dla tych transakcji.

Według redaktora NewsBTC, Josepha Younga, również cytowanego przez Forbesa, wzrost jest zgodny ze wzrostem liczby transakcji w sieci:

Wzrost dziennego obrotu w sieci Ethereum odzwierciedla wykładniczy wskaźnik wzrostu zdecentralizowanych aplikacji uruchomionych w górnej części protokołu Ethereum. Aplikacje takie jak EtherDelta, 0x, Radar Relay i CryptoCrib zyskały znaczną liczbę aktywnych użytkowników w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Wraz ze wzrostem liczby ICO i zdecentralizowanych aplikacji pojawi się zapotrzebowanie na Ethereum. Jest to obecnie preferowana platforma ze względu na poziom wsparcia i szereg usprawnień skalowalności w przygotowaniu sieci. Roadmap Ethereum rozwiązuje problemy związane ze skalowalnością poprzez wdrożenie aktualizacji Casper, która już jest w fazie testowania. Twórca Ethereum, Vitalik Buterin, powiedział:

Casper, w którym nie można sfinalizować dwóch bloków będących w konflikcie, wydaje się faktycznie działać pomyślnie, a sieć jest zgodna cały czas. Ta część odniosła ogromny sukces. Po stronie Sharding zaczęło się sporo pracy.

Sharding polega na usunięciu dużej ilości pracy z łańcucha w celu zwiększenia prędkości transakcji i zmniejszenia obciążenia w rozproszonej księdze. Ethereum ma rosnąć w siłę, a obecnie znajduje to odzwierciedlenie w rosnącej cenie.

Jak daleko sięga Ethereum, czy możemy spodziewać się wkrótce wartości 2.000 dolarów za jednostkę? Przekonamy się wkrótce.

• Nowe projekty stanowią pokusę dla hakerów:

Dzięki projektom opartym na Blockchain, na przykład takim jak Ethereum, początkowe oferty monet stały się nieodłączną częścią świata kryptowalut. Firmy, które integrują innowacyjne pomysły z tą technologią, są w stanie pozyskać dużą ilość kapitału poprzez początkową ofertę monet (ICO) – podobnie jak firmy, które wymieniają się na giełdach w pierwszej ofercie publicznej.

Popularność kryptowalut sprawiła, że ​​wielu inwestorów szukało następnej najlepszej możliwości po tym, jak ceny Bitcoina i Ethereum wzrosły gwałtownie w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Doprowadziło to do tego, że wiele ICO otrzymało ogromne wsparcie kapitałowe na swoje projekty. Ale jak mówi niedawny raport Ernsta i Younga – tam, gdzie jest bogactwo, wiąże się interes przestępczy.

Według Fortune, do 10. procent wszystkich pieniędzy zebranych w ICO w latach 2015 do 2017 zostało utraconych w kryptoeterze lub skradzionych w wyniku ataków hakerskich. Szacuje się, że skradziono 400 milionach dolarów. Często jest to wynik działania w pośpiechu. Aby przyciągnąć inwestorów, firmy wprowadzające usługi oparte na Blockchain nie dostrzegają koniecznych środków bezpieczeństwa niezbędnych do ochrony siebie i inwestorów kupujących tokeny.

Raport Ernsta i Youngsa stwierdza, że ​​ponad 3,7 mld dolarów zostało zainwestowanych w 372 ICO w tym okresie. To ogromna ilość pieniędzy na oferty typu „start-up”, więc trudno się dziwić, że hakerzy szukają łatwych celów. Raport również mówi o tym, że ​​duże ICO są uważane za miękkie cele dla wytrawnych hakerów:

Hakerzy są przyciągani przez pośpiech, brak scentralizowanego autorytetu, nieodwracalność transakcji Blockchain i chaos informacyjny. Założyciele projektu skupiają się na przyciąganiu inwestorów, a bezpieczeństwo często nie jest priorytetowe. Hakerzy z powodzeniem to wykorzystują – im bardziej zaawansowane ICO i na większą skalę, tym bardziej atrakcyjny jest atak.

Jak informował w sierpniu 2017 roku Cointelegraph, cyberprzestępstwa wzrosły razem z popularnością Ethereum, dzięki inteligentnemu systemowi kontraktów, który umożliwia programistom tworzenie własnych zdecentralizowanych aplikacji w systemie Ethereum Blockchain. Te ataki hakerskie mają efekt złożony – Blockchain Ethereum ponosi ciężar ruchu związanego z ICO, a nawet więcej, jeśli istnieje zdarzenie, w wyniku którego środki są utracone, użytkownicy szukają swoich funduszy w projekcie bazowym.

• Sposoby oszustów na wyłudzanie kryptowalut:

Amerykańskie Biuro Śledcze (FBI) ostrzegło internautów przed otrzymywaniem gróźb śmiercią jako nową metodą wymuszeń kryptowalut, poinformowała ABC California w piątek 26. stycznia.

Jedna z ofiar, przedstawiająca się jako Christiane, skorzystała z internetowego centrum kryminalnego Crime (IC3) FBI, aby poinformować agencję, że otrzymała wiadomość email z groźbą śmierci. W emailu znajdowała się treść: „Powiem krótko, mam rozkaz zabicia cię”. Nadawca zażądał od Christiane, by zapłaciła 2.800 dolarów lub równowartość w Bitcoinie, aby zostać oszczędzonym przez niedoszłego mordercę.

Chociaż zdała sobie sprawę, że wiadomość wysłał oszust, Christiane przekazała informację odpowiednim służbom, ponieważ była na tyle przygnębiająca, że ​​czuła obawę przed potencjalnym zagrożeniem w drodze do pracy.

Według agenta FBI, Laury Eimiller, sprawa przedstawia nową metodę wymuszeń online, która w Kalifornii wyraźnie wzrasta w tej chwili, donosi ABC. Eimiller podkreśla również fakt, że wiadomości email są ustrukturyzowane i napisane w sposób, który może sprawić, że treść będzie głęboko odczuwana przez odbiorcę, nawet jeśli  jest w stanie rozpoznać ją jako oszustwo. W ten sposób FBI ostrzega internautów i zachęca potencjalne ofiary do informowania o nowych przypadkach.

• BlackRock i Deutsche Bank sceptycznie podchodzą do inwestycji w kryptowaluty:

Isabelle Mateos Y Lago, główny strateg wielu aktywów w BlackRock, korporacji zarządzającej aktywami o wartości 5,7 biliona dolarów, stwierdziła, że ​​firma prowadzi prace w ramach dokładnej oceny kryptowalut.

Rozmawiając z Bloomberg TV w poniedziałek, 29. stycznia, dyrektor generalny powiedział, że chociaż kryptowaluta nie stanowi obecnie „aktywa możliwego do zainwestowania”, to aktywnie śledzi postęp, ponieważ „ewoluuje on bardzo szybko”. Larryy Fink, który w zeszłym tygodniu wystąpił na Światowym Forum Gospodarczym 2018, opisał przestrzeń jako „wskaźnik prania pieniędzy” i oświadczył, że nie planuje wejścia na przyszłą arenę Bitcoin ETF.

Pomimo, że kurz osiadł na japońskiej giełdzie Coincheck po skradzeniu 530 mln dolarów w kryptowalucie, Mateos Y Lago nie widzi jednak powodów, by całkowicie odrzucić inwestycję kryptowalutową.

Faktem jest, że zainteresowanie utrzymywało się pomimo powtarzających się ataków.

– kontynuowała, opisując zapotrzebowanie klientów na Bitcoina w BlackRock.

Przyjmując perspektywę „nie teraz, ale może później” na interakcję, BlackRock odzwierciedla nastroje szefa Deutsche Banku, Markusa Muellera, który również powiedział Bloombergowi, że rynek krypto jest dla inwestorów spekulacyjnych, a przez następne pięć do dziesięciu lat powinien postępować zgodnie z regulacjami, umożliwiając traktowanie go jako „ustanowionej klasy aktywów”.

• Lekkie spadki na giełdach:

W ostatnich 24. godzinach kapitalizacja całego rynku kryptowalut zmniejszyła się o 16,8 mld dolarów i na ten moment wynosi 571,8 mld. Zdecydowana większość walut notuje spadek cen na poziomie kilku procent. Bitcoin stracił na wartości 3,3%, Bitcoin Cash 2,5%, Ethereum 2,8%, Litecoin 3,2%. Spośród bardziej znaczących projektów pod względem kapitalizacji, wzrostem wartości wyróżnił się NEO, na poziomie 6,9% oraz Ripple 2,2%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 22,1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button