News

#195 Aktualności z dn. 30.01.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Czy nowa giełda NEO zdejmie koronę Ethereum?; Chińska giełda przeniosła się do Hongkongu; Rząd USA twierdzi, że Bitcoin Cash jest oryginalnym Bitcoinem

; Rabunek kryptowalut w Wielkiej Brytani.

• Czy nowa giełda NEO zdejmie koronę Ethereum?:

Ethereum to aktualnie główna klasa zdecentralizowanych aplikacji i projektów ICO. Jest to platforma wyboru, która w dużej mierze wpłynęła na pozytywne działania cenowe ETH. Mogą być jednak nowi pretendenci do tej cyfrowej korony, a wśród nich może być NEO i jego mniejsze rodzeństwo, GAS.

Raporty sugerują, że GAS może uczestniczyć w ekosystemie ERC20, tak jak wcześniej Ethereum. Dodatkowo będzie to najłatwiejszy sposób na zakup dowolnych tokenów uruchamianych na platformie NEO.

Zarówno NEO, jak i GAS zyskują w tej chwili wiele uwagi, a konferencja dla programistów i pokaz internetowy na żywo zaplanowano na 31. stycznia. Dział marketingowy tego zespołu jest silny, a cena obu Altcoinów to odzwierciedla. GAS był pojazdem rakietowym w ciągu ostatnich dwóch dni, skacząc z około 50 dolarów w weekend do ponad 70 dolarów dzisiaj. Podobnie NEO wykazał duże zyski, zwiększając wartość ponad 45% w zeszłym tygodniu. Według Livecoinwatch, jest on obecnie notowany na poziomie 164 dolarów.

Najnowsze informacje wskazują również, że nowa zdecentralizowana giełda kryptograficzna zostanie uruchomiona na platformie NEO jako ICO w następnym miesiącu lub dwóch. Neon Exchange (NEX) ma być w pełni operacyjny w trzecim kwartale. Według oficjalnej strony internetowej:

NEX łączy łańcuch blokowy NEO z silnikiem dopasowującym, który pozwala na znacznie szybsze i bardziej złożone transakcje niż istniejące zdecentralizowane giełdy.

Roadmap wygląda równie imponująco; kiedy interfejs transakcyjny i silnik zostaną uruchomione w trzecim kwartale, będzie on obsługiwał transakcje NEO, GAS i NEX, przy czym w czwartym kwartale pojawi się wielokierunkowe wsparcie dla tokenów ETH i ERC20. Giełda Neon będzie czymś więcej niż tylko giełdą. Istnieje plan wprowadzenia API, które ułatwi zakup tokenów NEP5, które są uruchamiane na platformie NEO. W ten sposób tokeny ERC20 i ICO są w dużej mierze zasilane i kupowane w Ethereum, to będzie geneza zupełnie nowego ekosystemu zasilanego przez NEO i GAS.

Dzięki wspieraniu obu ekosystemów w sieci, Neon Exchange może spowodować zmiany zasady gry dla NEO i GAS, które wykazały wzrost wartości, podczas gdy inne krypy miały problemy.

• Chińska giełda przeniosła się do Hongkongu:

Giełda BTCC Bitcoin, wcześniej znana jako BTC China, została przejęta przez fundusz inwestycyjny Blockchain z siedzibą w Hongkongu, na warunkach, które jeszcze nie zostały ujawnione.

Calvin Cheng, doradca nieujawnionego jeszcze funduszu inwestycyjnego, wyraził swoją ekscytację z powodu przejęcia najdłużej działającej giełdy BTC w Chinach. Według informacji prasowej BTCC, firma skupi się teraz na trzech głównych obszarach rynkowych, a mianowicie międzynarodowej puli BTCC, oprogramowaniu do portfela Mobi i własnej giełdzie kryptowalut.

Współzałożyciel BTCC – Bobby Lee – wyraził publicznie swoje zadowolenie:

Jestem bardzo podekscytowany zasobami, które pozwolą BTCC szybciej i agresywniej rozwijać się, zarówno w 2018 roku, jak i w późniejszym czasie.

Firma musiała stawić czoła trudnej sytuacji, odkąd została skutecznie usunięta z macierzystej bazy w Szanghaju, w Chinach. Stało się to we wrześniu 2017 roku, z powodu decyzji chińskiego rządu o zakazie handlu kryptowalutami w tym kraju. Od tego czasu, firma otworzyła nową bazę operacyjną w Hongkongu i teraz będzie miała odpowiedni kapitał, aby kontynuować przeróbkę marki.

• Rząd USA twierdzi, że Bitcoin Cash jest oryginalnym Bitcoinem

:

Amerykański instytut rządowy stwierdził w oficjalnych badaniach nad kryptowalutą, że Bitcoin Cash to oryginalny Bitcoin, podczas gdy sam Bitcoin jest forkiem. W dokumencie zatytułowanym „Blockchain Technology Overview” w National Institute of Standards and Technology w Departamencie Handlu USA, autorzy Dylan Yaga, Peter Mell, Nik Roby i Karen Scarfone twierdzą, że ze strony technicznej, Bitcoin Cash jest oryginalną wersją Bitcoina:

Aktywacja SegWitu spowodowała powstanie hard forka, a użytkownicy, którzy nie chcieli zmian, zaczęli nazywać oryginalnego Bitcoina – Bitcoinem Cash.

 Z technicznego punktu widzenia Bitcoin jest forkiem, a Bitcoin Cash jest oryginalnym Blockchainem. Kiedy wydarzył się hard fork, ludzie mieli dostęp do takiej samej ilości monet w Bitcoinie i Bitcoinie Cash.

Dokument wydaje się być ciekawą lekturą w czasach, gdy przemysł kryptowalut pozostaje zalany działaniami propagandowymi i marketingowymi zarówno przedstawicieli BCH, jak i BTC. 

Zmieszanie nowych użytkowników Bitcoina wzrosło po lipcowym hard forku. 

Niedawno doszło do dwóch skandali związanymi z Bitcoinem Cash, głównym kanałem informacyjnym CNBC i główną amerykańską giełdą Coinbase, która jeszcze bardziej nadgryzła reputację BCH. 

Dokument rządowy USA wydaje się być jednak niewzruszony zarówno przez wydarzenia, jak i naturę bitcoinowego forka.

Litecoin, jak mówią autorzy, jest „uzupełnieniem Bitcoina”, podczas gdy Ethereum Classic jest podkreślane jako oryginalna wersja bardziej popularnego Ethereum.

 W zeszłym tygodniu agencja ratingowa Weiss wywołała poruszenie, gdy dostarczyła swoje pierwsze oceny kryptowalut, dając Ethereum „B”, a Bitcoinowi „C+” (w USA odpowiednik ocen kolejno 4 i 3+).

• Rabunek kryptowalut w Wielkiej Brytanii:

Czterej zamaskowani złodzieje włamali się do domu handlarza kryptowalutami w Moulsford w hrabstwie Oxfordshire i zmusili go do przeniesienia wszystkich swoich Bitcoinów na nich swój portfel, informuje The Telegraph w niedzielę, 28. stycznia. Dokładna liczba skradzionych bitcoinów nie została jeszcze określona. Według The Telegraph jest to pierwszy przypadek rabunku kryptowalut w Wielkiej Brytanii.

Na szczęście incydent nie spowodował żadnych poważnych obrażeń. Policja natychmiast wszczęła dochodzenie w tej sprawie, jednak nie dokonano żadnych aresztowań. Policja poprosiła również o pomoc lokalnych mieszkańców.

Oficerowie są szczególnie zainteresowani rozmową z każdym podróżującym przez [Moulsford] na A329 Reading Road między 7.30 rano i 10.30 rano w poniedziałek, kto ma materiał Dashcam lub materiał z telefonu komórkowego.

Kryptowaluty ze względu na ich stosunkowo anonimowy charakter stają się coraz bardziej popularnym celem napadów rabunkowych. W grudniu 2017 r. Cointelegraph opisał inną sprawę: dyrektor zarządzający giełdą kryptowalut EXMO, Pavel Lerner, został porwany w Kijowie przez grupę niezidentyfikowanych osób. Na szczęście Lerner wyszedł bezpiecznie dwa dni później, choć musiał zapłacić okup 1 miliona dolarów w Bitcoinie.

Kolejna napaść miała miejsce w Rosji w połowie stycznia, w której lokalny bloger został pozbawiony Bitcoinów wartych 45.000 dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button