News

#196 Aktualności z dn. 31.01.2018

Z środowych wydarzeń: Facebook ogranicza reklamy kryptowalutowych projektów; Korea Południowa nie będzie walczyć z kryptowalutami; Wenezuela wprowadzi własną cyfrową monetę; Klub piłkarski z Turcji będzie płacił piłkarzowi Bitcoinami; Dalsze spadki na giełdach.

• Facebook ogranicza reklamy kryptowalutowych projektów:

Facebook zaktualizował swoją politykę reklamową, ogłaszając że ​​zakazuje reklam wykorzystujących „zwodnicze praktyki promocyjne”, które zgodnie z platformą mediów społecznościowych obejmują reklamy kryptowalut i ICO.

(…) Reklamy wprowadzające w błąd lub zwodnicze nie mają miejsca na Facebooku. Stworzyliśmy nową zasadę zakazującą reklam promujących produkty i usługi finansowe, często związane z wprowadzającymi w błąd lub oszukańczymi praktykami promocyjnymi, takimi jak opcje binarne, ICO i kryptowaluty. Chcemy, aby ludzie nadal odkrywali i poznawali nowe produkty i usługi za pośrednictwem reklam na Facebooku, bez obawy o oszustwa (…)

– pisze w oświadczeniu Rob Leatherna, dyrektor ds. zarządzania produktami Facebooka. Dalej czytamy:

Rozumiemy również, że możemy nie łapać każdej reklamy, która powinna zostać usunięta w ramach nowych zasad, i zachęcać naszą społeczność do zgłaszania treści, które naruszają nasze zasady reklamowe. Użytkownicy mogą zgłaszać dowolne reklamy na Facebooku, klikając w prawym górnym rogu reklamy (…)

Ta polityka według Facebooka, ma zmierzać do poprawy integralności i bezpieczeństwa oraz utrudniania oszustom czerpanie korzyści z obecności na Facebooku. Warto jednak zwrócić uwagę, że poza tymi argumentami, kryją się dodatkowe ograniczenia – np. wklejane linki do niektórych giełd kryptowalut, automatycznie są traktowane jako spam i kasowane przez facebookowe boty.

• Korea Południowa nie będzie walczyć z kryptowalutami:

Minister finansów Korei Południowej, Kim Dong-Yeon, potwierdził dziś, że rząd nie zamierza zakazać ani w żaden inny sposób „tłumić” kryptowalut w tym kraju. W najnowszym oświadczeniu, Kim stanowczo zdystansował Seul przed wcześniejszymi komentarzami na temat potencjalnego całkowitego zakazu, który wywołał publiczne oburzenie na początku stycznia.

Nie mamy zamiaru wprowadzać zakazów ani likwidować rynku kryptowalut.

Kim i minister sprawiedliwości Park Sang-ki, wywołali wrzawę na początku tego miesiąca, kiedy ten powiedział na konferencji prasowej, że zakazano giełd kryptowalut. Media głównego nurtu opublikowały następnie wprowadzające w błąd raporty, że zakaz jest postanowiony, co doprowadziło do zwiększenia wyprzedaży kryptowalut.

Publiczna petycja, która wezwała do usunięcia obu ministrów ze swoich stanowisk oraz do złagodzenia przepisów, zgromadziła ponad 200.000 podpisów, co oznaczało, że ​​rząd musi formalnie na to odpowiedzieć. Po zidentyfikowaniu transakcji o wartości niemal 600 mln dolarów, organy ścigania badają transakcje, które otwarcie naruszają nowe przepisy handlowe, które dziś weszły w życie.

Służba celna uważnie przygląda się nielegalnemu obrotowi dewizami z wykorzystaniem kryptowalut, co jest częścią rządowej grupy zadaniowej.

– ogłoszono w oświadczeniu.

Zakaz anonimowych kont już teraz tworzy problemy, ponieważ okazało się, że zwiększony nakład pracy dla banków, którego żąda nowy system, może sprawić, że mniejsze giełdy staną w obliczu przymusu zaprzestania działalności.

• Wenezuela wprowadzi własną cyfrową monetę:

Rząd Wenezueli powiedział, że wydobywanie kryptowalut jest teraz całkowicie legalne, ponieważ planuje przedsprzedaż własnej monety opartej na Blockchain – Petro – już w następnym miesiącu. W komentarzach podczas wywiadu telewizyjnego, Carlos Vargas potwierdził, że obywatele prowadzący wydobycie Bitcoina i innych kryptowalut nie łamali prawa.

W ubiegłym roku Wenezuela wielokrotnie pojawiała się na pierwszych stronach gazet po tym, jak pojawiły się doniesienia, że policja rozprawia się z operacjami wydobywczymi, oskarżając tych, którzy byli zaangażowani w pobieranie dużej mocy z krajowej sieci.

Jest to działanie, które jest obecnie całkowicie legalne.

– ogłosił Vargas i kontynuował:

Mieliśmy spotkania z Sądem Najwyższym. Osoby, które padły ofiarą konfiskat i aresztowań w poprzednich latach, zostaną zwolnienie.

W tym samym miejscu Vargas potwierdził, że wysoce kontrowersyjna kryptowaluta Petro, o której pisaliśmy kilka tygodni temu, zainicjowana przez prezydenta Nicolasa Maduro, miałaby mieć premierę 20. lutego. Wenezuelski parlament opozycyjny, który pracował przeciwko prezydentowi przy każdej okazji, nazwał nową monetę oszustwem na początku tego miesiąca.

Petro ma być wspierany przez rezerwy ropy w Wenezueli, z jednym żetonem równym jednej beczce. To dałoby 100 milionom Petro i wartość rynkową na poziomie prawie 6 miliardów dolarów.

Klub piłkarski z Turcji będzie płacił piłkarzowi Bitcoinami:

Turecki zespół piłkarski Harunustaspor, ogłosił we wtorek 30. stycznia, że zapłaci graczowi częściowo w Bitcoinie – informuje lokalny dostawca wiadomości CNN Turk. Haldun Şehit, jako przewodniczący amatorskiego klubu przekazał stacji, że ten ruch został wykonany, aby zatrudnić 22-letniego Omara Faruka za 2000 lirów (528 dolarów) w BTC i 2500 lirów (661 dolarów) w gotówce.
 
Ten ruch jest prawdopodobnie pierwszym w półprofesjonalnym kręgu sportowym w zakresie zatrudniania graczy. W grudniu miała miejsce podobna sytuacja, kiedy to Bitcoin Suisse zdecydował się zapłacić najlepszemu graczowi duńskiego klubu wyłącznie w Bitcoinie, w ramach trzyletniego kontraktu sponsoringowego.
 
Odnosząc się do ostatniej sytuacji w Turcji, przewodniczący Harunustaspor oznajmił:
.
Zrobiliśmy to, aby wyrobić sobie markę w kraju i na świecie. Jesteśmy z tego dumni.
Wiadomości z Turcji stanowią trzecie ogłoszenie dotyczące świata sportu i Bitcoina od grudnia. W tym miesiącu właściciel marki Dallas Mavericks, Mark Cuban, zauważył na Twitterze, że w przyszłym sezonie fani będą mogli kupować bilety za pomocą kryptowaluty.
 
W powiązanych wiadomościach, klub Arsenal Londyn ogłosił, że wkrótce rozpocznie własną umowę sponsorską w związku z nadchodzącym ICO amerykańskich zakładów sportowych. Jednocześnie sytuacja regulacyjna kryptowalut w Turcji i Danii pozostaje niepewna. Pod koniec ubiegłego roku turecki rząd zasugerował obywatelom, że korzystanie z kryptowalut nie jest odpowiednie dla muzułmanów, ponieważ rząd nie mógł sprawować wystarczającej kontroli nad ich użyciem.
Tymczasem w Kopenhadze szef Banku Centralnego Lars Rohde, określił Bitcoin jako zabójczy i polecił obywatelom trzymanie się z daleka.
.
• Dalsze spadki na giełdach:
.
O 3,4% obniżyła się cena Bitcoina w stosunku do ostatniej doby. Kolejna fala korekcyjna powoduje, że niemal cały rynek nie odstaje od największej z kryptowalut. Inne czołowe kryptowaluty, jak Ripple czy Ethereum, spadły kolejno o 0.8% i 7,7%. W gąszczu czerwieni, mocno wyróżnił się Lisk, który pędzi zupełnie innym torem i notuje wzrost na poziomie aż 24,1%. Kapitalizacja całego rynku na ten moment wynosi 505,9 mld dolarów.
.
źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com

Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button