News

#197 Aktualności z dn. 01.02.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Największy rosyjski Bank Państwowy otwiera giełdę kryptowalut w Europie; IOTA przyczyni się do powstania inteligentnego miasta; W Indiach kryptowaluty będą ograniczane; Giełda Huobi otwiera biuro w USA; Królewska Mennica Wielkiej Brytanii uruchamia kryptowalutę wspieraną złotem; Highway to hell.

• Największy rosyjski Bank Państwowy otwiera giełdę kryptowalut w Europie:

Sberbank – największy Bank Państwowy Rosji, planuje uruchomić giełdę kryptowalut w swoim szwajcarskim oddziale – Sberbank Switzerland AG, powiadomiła lokalna grupa medialna RBC we wtorek, 30. stycznia. Szef banku, Andrey Shemetov, powiedział RBC, że rosyjski bank wybrał Szwajcarię na miejsce giełdy, ponieważ rosyjskie władze nie zezwalają obecnie na operacje kryptowalutami, podczas gdy wymiana kryptowalut jest w Szwajcarii legalna.

Chcemy służyć interesom naszych klientów, dlatego uważamy, że musimy mieć strategiczny dostęp do wszelkiego rodzaju produktów i usług.

– twierdzi Shemetov.

Jak informuje RBC, Sberbank rozwija obecnie swoją infrastrukturę handlową, lecz Shemetov nie określił kiedy giełda ma zostać uruchomiona. Sberbank nie planuje umożliwienia wymiany kryptowalut dla inwestorów detalicznych, chce działać na poziomie instytucjonalnym.

Operacje wymiany kryptowalutowej będą dostępne wyłącznie dla podmiotów prawnych.

– stwierdził Shemetov, dodając, że inwestycje w kryptowaluty są dużym ryzykiem ze względu na niestabilność rynku.

Wcześniej w tym miesiącu szef Sberbanku – Herman Gref, oświadczył, że kryptowaluta nie powinna być zakazana w żadnych okolicznościach, odnosząc się zarówno do kryptowalut, jak i Blockchaina. 25. stycznia władze rosyjskie przedstawiły projekt rozporządzenia w sprawie aktywów cyfrowych, który określa i ustanawia system regulacyjny dla kryptowalut, ICO, miningu oraz handlu. Zgodnie z ostatnią aktualizacją ustawy Ministerstwo Finansów dąży do prawnego przyjęcia transakcji kryptowalutowych, ponieważ zmniejszyłoby to ryzyko oszustw i zwiększyło dochody podatkowe rządu, z uwagi na możliwość przejrzystości fiskalnej.

Według lokalnej strony z informacjami o kryptowalutach – Forklog, ostateczna wersja projektu zostanie oficjalnie wydana nie później niż 1.: lipca 2018 roku, co oznacza, że obecna wersja może zostać zmieniona przed wejściem ustawy w życie.

• IOTA przyczyni się do powstania inteligentnego miasta:

Tajpej, stolica Tajwanu, chce stać się inteligentnym miastem, wykorzystując moc technologii Distributed Ledger (DLT) lub Blockchain. Miasto postanowiło współpracować z IOTA, wynalazcami tak zwanej technologii Tangle dla Internetu przedmiotów (IoT), aby zapewnić szereg nowych funkcji technologii dla mieszkańców.

Wei-bin Lee, komisarz Departamentu Informatyki w rządzie miasta Tajpei, zasugerował w oficjalnym komunikacie prasowym, że unikalna technologia oferowana przez IOTA zapoczątkuje nową erę inteligentnego miasta dla mieszkańców Tajpej.

Pierwszym projektem na liście jest stworzenie obywatelskich dowodów osobistych zbudowanych na technologii Tangle. Ta kreacja, zwana kartami „TangleID”, ma na celu wyeliminowanie ryzyka kradzieży tożsamości i oszustw wyborczych, a jednocześnie zapewnia prosty sposób śledzenia historii zdrowia i innych danych dla usług związanych z rządem.

Firma pracuje już nad projektem pobocznym dla miasta, aby stworzyć kartę wielkości dłoni z czujnikami, które wykrywają światło, temperaturę, wilgotność i zanieczyszczenia. Projekt ma na celu dostarczenie obywatelom Tajpej aktualnych informacji na temat poziomów zanieczyszczeń w czasie rzeczywistym.

Współzałożyciel Fundacji IOTA, David Sønstebø, postrzega adopcję jako ogromny krok naprzód, zauważając, że technologia jest gotowa na rzeczywiste przypadki użycia i jest czymś więcej niż tylko teorią.

• W Indiach kryptowaluty będą ograniczane:

Rząd Indii, choć często wyraża się niezbyt pozytywnie na temat Bitcoinów i innych kryptowalut, to takie działania nie przyczyniły się do zahamowania ich popularności.
 
W swoim corocznym przemówieniu, minister finansów Arun Jaitley, po raz kolejny wyjaśnił, że rząd zamierza powstrzymać korzystanie z walut cyfrowych w Indiach, twierdząc, że kraj południowoazjatycki nie uznaje Bitcoina i innych coinów za prawny środek płatniczy:
Rząd nie uznaje Bitcoina ani innych kryptowalut jako legalnego środka płatniczego i podejmie wszelkie środki w celu ograniczenia wykorzystania ich w finansowaniu nielegalnych działań lub jakiejkolwiek części systemów płatniczych.
Jednak Jaitley nie powiedział nic o zakazie handlu. W rzeczywistości twierdzi, że rząd zamiast tego będzie zachęcał do stosowania technologii Blockchain w tradycyjnych systemach płatności, pokazując, że rząd indyjski rzeczywiście dostrzega wartość kryptowalut, ale jedynie nie jako prawnego środka płatniczego.
 
Najpewniej indyjskie giełdy będą legalne i obywatele nie będą mieli problemu z kupowaniem i sprzedawaniem kryptowalut.

• Giełda Huobi otwiera biuro w USA:

Huobi – jedna z największych giełd kryptowalutowych, która pierwotnie powstała w Chinach, ujawniła plany otwarcia biura w San Francisco. Ogłoszenie miało miejsce podczas konferencji Blockchain Connect w piątek, 26. stycznia. Wydarzenie to skupia się na współpracy pomiędzy rynkami kryptowalutowymi w USA i Chinach i odbyło się w piątek, 26. stycznia w San Francisco.

Giełda Huobi była jednym z prelegentów podczas konferencji, podczas której ogłoszono zamiar rozpoczęcia działalności w Stanach Zjednoczonych. Nowe biuro firmy jest już w trakcie budowy w Dolinie Krzemowej.

Stany Zjednoczone będą teraz w centrum naszej uwagi.

– powiedział Cai Kailong, dyrektor ds. Strategii Huobi.

Założona w 2013 roku Grupa Huobi świadczy usługi wymiany giełdowej w Singapurze, Hongkongu, Korei Południowej, Japonii i innych krajach. Firma została zmuszona do opuszczenia Chin, ich pierwotnej jurysdykcji, po tym jak lokalne organy nadzoru zażądały zamknięcia wszystkich giełd kryptowalut we wrześniu 2017 r.

W grudniu 2017 r. Huobi ogłosiło partnerstwo z japońskim konglomeratem finansowym SBI Group, aby pomóc mu w uruchomieniu własnej giełdy kryptowalut.

• Królewska Mennica Wielkiej Brytanii uruchamia kryptowalutę wspieraną złotem:

Królewska Mennica w Wielkiej Brytanii, instytucja odpowiedzialna za produkcję wszystkich fizycznych pieniędzy które kraj ma w obiegu, ogłosiła wprowadzenie własnej kryptowaluty wspieranej złotem. Moneta będzie bazować na technologii Blockchain, nazywać się Royal Mint Gold (RMG) i będzie reprezentować złoto przechowywane w skarbcu Royal Mint.

Royal Mint Bullion – firma należąca do Royal Mint, która zajmuje się sprzedażą fizycznego złota, jest pierwszą firmą, która umożliwia klientom posiadanie aktywów w Blockchain opartych na złocie – oznajmił Tom Coghill – lider handlowy Royal Mint Gold w wywiadzie dla Express.co.uk. Coghill wspomniał także, że jedna moneta RMG jest równa jednemu gramowi złota.

Niedawny raport opublikowany przez World Gold Council porównywał Bitcoina do złota. Stwierdzono, że choć Bitcoin odnotował wyższy wzrost wartości w 2017 r., złoto pozostanie pewną inwestycją. Coghill stwierdził, że inwestycje w Bitcoina są bardziej niepewne niż inwestycje w złoto:

Prawdopodobnym argumentem za złotem jest fakt że funkcjonuje przez 6000 lat. Bitcoin jest nieco młodszy, a jego przyszłość jest niepewna.

Projekt RMG został po raz pierwszy zaprezentowany przez Mennicę Królewską w grudniu 2016 r. Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, w którym stworzono kryptowalutę wspieraną metalami szlachetnymi. W zeszłym tygodniu lokalne źródła w Australii poinformowały, że największa w kraju rafineria metali szlachetnych – Perth Mint – ma opracować własną kryptowalutę popartą fizycznymi metalami szlachetnymi.

• Highway to hell:

O 43 mld dolarów uszczupliła się kapitalizacja rynkowa i aktualnie wynosi ona 462 mld dolarów. Bitcoin, który spadł w ciągu ostatniej doby o 7,2%, pociągnął ponownie za sobą cały rynek. Inne waluty, jak Ethereum czy Ripple, odnotowały korekty na poziomie 3% i 12,1%. Podobnie wygląda sytuacja niemal wszystkich altów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com

Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button