News

#198 Aktualności z dn. 02.02.2018

Z piątkowych wydarzeń: Premier Rosjii dostrzega zależności w międzynarodowym systemie regulacji kryptowalut; UE uruchamia obserwatorium Blockchain; Kodak przekłada termin ICO; Wilk z Wall Street twierdzi, że Bitcoin może wzrosnąć do 50.000 dolarów zanim sięgnie dna; Kolejny dzień spadków.

• Premier Rosjii dostrzega zależności w międzynarodowym systemie regulacji kryptowalut:

Rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew uważa, że regulacja kryptowalut nie powinna odbywać się tylko w jednym kraju, ale powinna być zunifikowanym działaniem we wszystkich krajach Eurazjatyckiej Unii Gospodarczej (EAEU), donosi dziennik gospodarczy Vedomosti, 2. lutego.

Na konferencji zatytułowanej „Agenda cyfrowa w dobie globalizacji”, która odbyła się dziś w Ałmatach, w Kazachstanie, Miedwiediew mówił o potrzebie regulacji na skalę międzynarodową, szczególnie w odniesieniu do EAEU, która składa się z Armenii, Białorusi, Kazachstanu, Kirgistanu i Rosji:
Nie można wprowadzić tych zasad [regulacji kryptowaluty] w jednym kraju, nasze podejście powinno być bliższe poziomowi Unii.
W grudniu 2017 r. Putin zasugerował utworzenie nowej, wielonarodowej kryptowaluty, która zostanie przyjęta we wszystkich krajach EAEU i BRICS, umożliwiając korzystanie z Blockchain i inteligentnych kontraktów na tych wschodzących rynkach. Chociaż Miedwiediew mówił tylko w odniesieniu do EAEU, powtórzył tę ideę wielonarodowego modelu regulacyjnego kryptografii w odniesieniu do usług płatniczych, a nie tylko protokołu Blockchain:
W każdym razie nie powinniśmy ograniczać się tylko do modeli krajowych. Moi koledzy mówili tutaj, że kryptowaluty mogą być wykorzystywane do płatności. Podejdźmy do tego ostrożnie, ponieważ nasze gospodarki są silnie i blisko powiązane.

W marcu 2017 r. Miedwiediew zaapelował do Ministerstwa Komunikacji i Ministerstwa Rozwoju Gospodarczego o rozpoczęcie badań nad potencjalnymi zastosowaniami Blockchaina w rządzie. Niedawno na Forum Gaidar, które odbyło się w styczniu, Miedwiediew skrytykował kryptowaluty jako ekonomiczną bańkę, która ostatecznie zniknie, chociaż powiedział, że technologia Blockchain pozostanie.

UE uruchamia obserwatorium Blockchain:

ConsenSys, jeden z najwybitniejszych startupów w ekosystemie Ethereum będzie współpracował z Komisją Europejską nad swoim unijnym Obserwatorium i Forum Blockchain. Dwuletnie przedsięwzięcie sfinansuje do 340 milionów euro (425 milionów dolarów) w projektach Blockchain. Komisja ogłosiła wiosną ubiegłego roku inicjatywę, powołując się na chęć poszerzenia wiedzy instytucjonalnej na temat technologii Blockchain i rozproszonych ksiąg rachunkowych.

Jako ważna część społeczności Blockchain, ConsenSys wniesie silne zaangażowanie w rozwój technologii, solidną wiedzę i kontakty z globalnym ekosystemem Blockchain oraz przedsiębiorcze podejście do współpracy z interesariuszami i ekspertami Unii Europejskiej i z całego świata.

– powiedziała Komisja Europejska w czwartek w oświadczeniu ujawniającym partnerstwo.

W komunikacie Komisji wyraźnie podkreślono chęć mobilizacji społeczności zajmującej się technologią z korzyścią dla jednolitego rynku europejskiego. 

Komisarz ds. Gospodarki cyfrowej i społeczeństwa Mariya Gabriel skomentowała:

Postrzegam Blockchain jako przełom i chcę, aby Europa była liderem w jego rozwoju. Musimy stworzyć odpowiednie sprzyjające warunki – jednolity rynek cyfrowy – aby wszyscy obywatele mogli czerpać z tego korzyści, w miejscu różnorodnych inicjatyw. Europejskie Obserwatorium i Forum Blockchain to ważny krok w tym kierunku.

Valdis Dombrovskis – wiceprezes Komisji odpowiedzialny za stabilność finansową, usługi finansowe i Unię Rynków Kapitałowych, oraz inne projekty, powiedział, że Obserwatorium będzie również kierować kształtowaniem polityki Unii Europejskiej. Pochwalił ideę technologii Blockchain, mówiąc, że wśród wielu technologii, które napędzają innowacje cyfrowe, Blockchain ma potencjał, aby być prawdziwie transformującą dla usług finansowych i innych rynków.

• Kodak przekłada termin ICO:

Firma Eastman Kodak ogłosiła 30. stycznia, że ​​uruchomienie ich kryptowaluty KODAKCoin będzie opóźnione w celu ewaluacji statusu potencjalnych inwestorów. Opóźnienie ogłoszono na dzień przed rozpoczęciem pierwszej fazy ICO, zgodnie z komunikatem z 9. stycznia.

Jak wyjaśniono na stronie internetowej firmy, Kodak zamierza uruchomić ICO, które oferuje tokeny zabezpieczające jako „exempt offering” – oznacza to, że nie musi rejestrować swoich zabezpieczeń w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, lecz tylko akredytowani inwestorzy mogą uczestniczyć w ICO. SEC wymaga, aby pojedynczy akredytowany inwestor posiadał wartość netto przekraczającą 1 milion dolarów lub roczny dochód w wysokości co najmniej 200.000 dolarów wraz z innymi warunkami.

Firma twierdzi, że potrzebuje kilku tygodni aby zweryfikować status akredytowanych inwestorów, którzy ubiegali się o zainwestowanie w ICO, których – jak informuje Kodak – jest ponad 40.000.
Potencjalni inwestorzy spoza USA będą rozpatrywani zgodnie ze swoimi lokalnymi jurysdykcjami – dodała firma.
Według Marketwatch, ceny akcji Kodak (KODK) gwałtownie wzrosły po publikacji prasowej projektu 9. stycznia, z 3,1 dolara do prawie 11 dolarów następnego dnia. Jednak po ogłoszeniu opóźnienia 30. stycznia, kapitał spadł o ponad 18 procent.

• Wilk z Wall Street twierdzi, że Bitcoin może wzrosnąć do 50.000 dolarów zanim sięgnie dna:

Jordan Belfort, znany potocznie jako „Wilk z Wall Street”, po raz kolejny podał w wątpliwość Bitcoina, tym razem w wywiadzie z przedsiębiorcą Patrickiem Bet-Davidem, opublikowanym na Facebooku Bet-Davida, 31. stycznia.

Belfort powiedział Bet-Davidowi, że nie wierzy w Bitcoina, ponieważ sam w sobie jest oszustwem, odnosząc się do niego jako wytworu „finansowych anarchistów”. Uważa jednak, że sposób, w jaki zbudowano kryptowalutę jest doskonałym narzędziem do manipulacji. Twierdzi on, że rosnącą cenę Bitcoina można przypisać szalonym spekulacjom.

Belfort wypowiedział się negatywnie na temat możliwości manipulowania rynkami kryptowalutowymi ze względu na mały rozmiar rynku, szczególnie w odniesieniu do sprawy Olafa Carlsona-Wee, wczesnego użytkownika Bitconia, który otrzymywał wynagrodzenie w kryptowalucie podczas pracy w Coinbase w 2013 roku. Według Belforta, Carlson-Wee sprzedał wszystkie swoje Bitcoiny i kupił Bitcoina Cash, a następnie wyemitował w telewizji wywiad informujący, że Bitcoin nie żyje, a Bitcoin Cash jest przyszłością, co spowało, że jego cena gwałtownie wrosła.

CT nie mógł potwierdzić, że Carlson-Wee kiedykolwiek wspomniał o wymianie wszystkich swoich Bitcoinów na Bitcoin Cash, chociaż udzielił wywiadu dla CNBC na temat Ethereum, który został źle zrozumiany przez niektórych użytków Reddita, jakoby Carlson-Wee miał przenieść wszystkie swoje udziały do Ethereum.

Belfort przewiduje, że chociaż Bitcoin jest, jego zdaniem wilkiem w owczej skórze, to może wzrosnąć do 50.000 dolarów, zanim ostatecznie spadnie do zera. We wrześniu 2017 r. Belfort stwierdził, że Bitcoin jest problematyczny ze względu na łatwość z jaką hakerzy mogą kraść wirtualną walutę, a w październiku stwierdził, że ICO to największe oszustwa w historii. Belfort powiedział Bet-Davidowi, że nie zainwestował ani grosza w kryptowalu.

• Kolejny dzień spadków:

W przeciągu ostatniej doby rynek kryptowalut skurczył się o kolejne 41,3 mld dolarów, co obecnie daje łączną wartość na poziomie 420,7 mld dolarów. To niemalże połowa wartości, kiedy 7. stycznia rynek wyceniany był na 824 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 40,1 mld dolarów. Ceny kryptowalut spadają wraz z ceną Bitcoina, który kosztował dzisiaj 9.358 dolarów w najwyższym punkcie i 7.796 dolarów w najniższym.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER
Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.
Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button