News

#204 Aktualności z dn. 08.02.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Ripple zapewni Chinom szybsze formy płatności; Sławny inwestor twierdzi, że Bitcoin i kryptowaluty ostatecznie zdominują świat; Rząd niemiecki wita przemysł Blockchain; Milenialsi wolą kryptowaluty od tradycyjnego rynku; Mieszane nastroje na giełdach.

• Ripple zapewni Chinom szybsze formy płatności:

W ogłoszeniu opublikowanym wczoraj na blogu firmy Ripple, firma z San Francisco oparta na Blockchain oświadczyła, że nawiązała współpracę z wiodącą chińską firmą świadczącą usługi pieniężne. LianLian International jest firmą licencjonowaną w Hongkongu, ze 150. mln użytkowników w regionie. Firma dołączyła do RippleNet, aby otrzymywać transgraniczne przekazy pieniężne w czasie rzeczywistym, płatności za faktury i płatności e-commerce. Wykorzystane zostanie rozwiązanie rozliczeniowe Ripple’a – xCurrent, które będzie obsługiwać transakcje transgraniczne między Chinami, USA i Europą.

LianLian dołącza do istniejącej sieci ponad 100. instytucji finansowych Ripple’a, aby czerpać korzyści z szybszych, tańszych i wygodniejszych płatności transgranicznych. Firma przetwarza miliardy w płatnościach każdego roku pomiędzy handlowcami i konsumentami, takimi jak Amazon, Ali Express i eBay. Dzięki temu jest jedną z największych firm świadczących usługi pieniężne, która obsługuje rozwijający się rynek e-commerce w Chinach.

Dzięki RippleNet będziemy dalej powiększać doświadczenie i nasz udział w rynku, oferując klientom natychmiastowe płatności oparte na Blockchain w 19. walutach, które obecnie obsługujemy. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z firmą Ripple w celu zapewnienia przepływu płatności między Chinami i członkami RippleNet.

-mówi Arthur Zhu, prezes LianLian.

RippleNet rozszerza sieć partnerów xCurrent, których ma już w Japonii, Tajlandii, Indiach i Korei Południowej. Zwiększyłoby to szybkość transakcji i obniżyło koszty dla użytkowników systemu. Kryptowaluta Ripple’a nie jest częścią tego partnerstwa i nie wykazała zmian w związku z nowymi wieściami. Token odnotował trend spadkowy w ciągu ostatniego miesiąca, spadając z 3 dolarów w dniu 9. stycznia do 0,75 dolara, dzisiaj. Większość transakcji w Ripple odbywa się w Korei Południowej, gdzie giełdy przetwarzają ponad 60% całkowitego wolumenu.

Sławny inwestor twierdzi że Bitcoin i kryptowaluty ostatecznie zdominują świat:

Tim Draper był jednym z niewielu inwestorów dostarczających kapitału wysokiego ryzyka, którzy mocno wierzyli w Bitcoina i kryptowaluty, jeszcze zanim stały się popularne. Pierwszy raz pomyślał o wirtualnej walucie 15 lat temu, kiedy był w Korei Południowej. W 2014 r. inwestor z Kalifornii pojawił się w kilku serwisach informacyjnych, dzięki zakupowi około 32.000 Bitcoinów, o łącznej wartości prawie 20 mln dolarów na aukcji prowadzonej przez US Marshals Service.

Wierzę, że Bitcoin i kryptowaluty będą napędzać większość handlu na świecie (…) Nie wiem dlaczego ktoś chciałby wrócić do walut fiat, kiedy krypto jest bezpieczne i globalne, podczas gdy fiat podlega kaprysom sił politycznych.

– podaje.

W szczytowej wartości Bitcoina, monety Drapera zostały oszacowane na ponad 600 mln dolarów.

• Rząd niemiecki wita przemysł Blockchain:

Regulacje Blockchaina w Niemczech uzyskają od rządu kompleksową strategię i poparcie prawne. Raport z konsultacji z udziałem prawodawców i grupy lobbingowej Blockchain Bundesverband podkreśla pozytywną przyszłość technologii. Grupa donosi, że rząd z zadowoleniem przyjmuje przemysł Blockchain.

Brak ram prawnych dla ICO i innych systemów wprowadzania tokenów nadal stanowi poważną barierę dla wielu startupów w Niemczech. Tylko pod warunkiem, że zostanie to szybko naprawione na poziomie niemieckim i unijnym, technologia ta może zyskać trwałe ugruntowanie w Europie.

– oznajmia Bundesverband.

W Niemczech znaczące i zdecydowane podejście do pojawiającego się zjawiska Blockchain rozwijało się powoli, w przeciwieństwie do sąsiadującej Szwajcarii. Bundesverband został opracowany jako bezpośrednie rozwiązanie problemu braku postępu, określając swoją misję jako propagowanie zdecentralizowanej infrastruktury. Oprócz podkreślenia obszarów, którymi rząd jest obecnie zainteresowany w zakresie regulacji, w sprawozdaniu odnotowano również, co nadal musi się pojawić, aby Blockchain stał się sukcesem w niemieckiej gospodarce.

• Milenialsi wolą kryptowaluty od tradycyjnego rynku:

Podczas gdy wiele starszych osób postrzega zmienny rynek walut cyfrowych jako zbyt dziki na ich gust, millenialsi wolą inwestować swoje pieniądze w Bitcoina oraz alternatywne kryptowaluty zamiast w przyjęte kapitały i obligacje. Wielu młodych ludzi rozczarowało się tradycyjnym rynkiem giełdowym po kryzysie finansowym w 2008 roku, co miało miejsce, kiedy wielu z nich dopiero niedawno ukończyło szkołę średnią.

Według MarketWatch, ponad 82 % przedstawicieli pokolenia Y twierdzi, że na ich decyzje inwestycyjne wpływ ma kryzys gospodarczy. Wiele osób straciło wtedy pracę i jednocześnie przepadły duże części ich osobistego majątku. Zaledwie 33% millenialsów twierdzi, że posiada własne papiery wartościowe, w porównaniu do 51% pokolenia X (w wieku 36-51 lat) i 48% wyżu demograficznego (w wieku 52-70 lat).

W innym badaniu zapytano uczestników, gdzie zainwestowaliby 5.000 dolarów, gdyby mogli ulokować je tylko w jednej inwestycji. Nic dziwnego, że 13% z milenialsów wybrało kryptowaluty, w porównaniu do zaledwie 3% osób w wieku od 45. do 64. lat.

Antyestablishmentowe korzenie Bitcoina i zdecentralizowany system niesie ze sobą nadzieję na nową gospodarkę, która stawia ludzi ponad korporacjami. Jest to niezwykle atrakcyjne przesłanie dla pokolenia millenialsów, którzy obserwowali, że ich perspektywy zatrudnienia kurczą się, kiedy kryzys finansowy rozwijał się na równi z ich pierwszym wejściem na rynek pracy.

– twierdzi Propagator Bitcoina, Julia-Carolin Zeng.

• Mieszane nastroje na giełdach:

Ostatnia doba na rynku przyniosła nieznaczne spadki. Kapitaliazacja rynkowa zmniejszyła się o 1 mld dolarów, i wynosi obecnie 387 mld dolarów. Obrót na giełdach wyniósł 25,9 mld dolarów. Bitcoin odnotował nieznaczny przyrost – o 0,26%, natomiast na tle innych, wzrostem wyróżnili się Bitcoin Cash o 21,71%, oraz Lisk – 13,52%. Nieduże spadki odnotowało Etherium – 2,15% i Ripple – 1,10%

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button