News

#210 Aktualności z dn. 14.02.2018

Z środowych wydarzeń: Największe firmy kryptowalutowe na świecie stworzyły stowarzyszenie mające na celu samoregulację; Kanadyjska Giełda Papierów Wartościowych planuje uruchomienie nowej platformy opartej na Blockchainie; Ripple zawiązało współpracę z Saudyjskim Urzędem Monetarnym; Kopanie kryptowalut w zamian za blokowanie reklam; Wzrosty na giełdach.

• Największe firmy kryptowalutowe na świecie stworzyły stowarzyszenie mające na celu samoregulację:

Siedem największych na świecie firm kryptowalutowych połączyło siły aby stworzyć CryptoUK, pierwsze tego rodzaju stowarzyszenie handlowe, którego celem jest samoregulacja w brytyjskim przemyśle walut cyfrowych. CryptoUK składa się z globalnych platform handlowych i usług kryptowalutowych: Coinbase, eToro, CryptoCompare, CEX.IO, BlockEx, CoinShares i CommerceBlock.

CryptoUK zamierza współpracować z rządem Wielkiej Brytanii w celu przestrzegania kodeksu postępowania, który pomoże zapobiegać praniu brudnych pieniędzy i innym nielegalnym działaniom obejmującym Bitcoina i inne kryptowaluty, a także lepiej chronić klientów. Grupa nie zajmie się jednak regulacją ICO, obszaru przemysłu kryptowalutowego, który jest szeroko krytykowany przez organy regulacyjne na całym świecie.

Przewodniczący CryptoUK i dyrektor zarządzający eToro, Iqbal Gandham, oświadczył, że nowy organ samoregulujący dąży do promowania najlepszych praktyk i współpracy z rządem i organami regulacyjnymi, dodając, że firma stanie się wzorem dla przyszłych ram regulacyjnych. W ubiegłym tygodniu szef amerykańskiej Commodity Futures Trading Commission, Brian Quintenz, zasugerował, że społeczność kryptowalut powinna stworzyć swój własny system regulacyjny lub organizację samoregulacji (SRO), aby uniknąć twardszej ręki rządu.

Kanadyjska Giełda Papierów Wartościowych planuje uruchomienie nowej platformy opartej na Blockchainie:

Kanadyjska Giełda Papierów Wartościowych (CSE) planuje uruchomienie platformy do rozliczeń i rozrachunków dla sprzedaży tokenów, opartej na technologii Blockchain. W ramach tej inicjatywy CSE przedstawi tzw. Security Token Offerings (STO), dzięki którym oferowane i sprzedawane będą aktywa, głównie papiery wartościowe, oparte na wspomnianej technologii.

Platforma obsługiwana przez Blockchain stanowi nowy obszar usług dla giełdy działającej od 2003 r. Firmy będą mogły korzystać z platformy w celu emisji tradycyjnych akcji i długów poprzez tokenizowane papiery wartościowe, które następnie będą oferowane inwestorom za pośrednictwem w pełni regulowanych ofert, co kontrastuje z ICO, które najczęściej działają w szarej strefie regulacji.

Nasza platforma reprezentuje połączenie Blockchaina z rynkami kapitałowymi, które zapewnia spełnienie obietnicy Blockchaina, polegającej na zaburzeniu konwencjonalnych mechanizmów transakcyjnych i rejestrowych, zapewniając tym samym wymierne korzyści interesariuszom rynku.

– powiedział Richard Carleton, dyrektor generalny CSE.

Wraz z ogłoszeniem nowej platformy, CSE podpisało Memorandum Porozumienia z Kabuni Technologies, platformą produkcyjną opartą na Blockchain, która ma szanse być pierwszą firmą wydającą STO. Kabuni musi jednak najpierw złożyć prospekt emisyjny w Komisji Papierów Wartościowych w Kolumbii Brytyjskiej (BSCE).

Ripple zawiązało współpracę z Saudyjskim Urzędem Monetarnym:

Firma Ripple ogłosiła współpracę z Saudyjskim Urzędem Monetarnym (SAMA) o udzieleniu wsparcia w postaci technologii płatności transgranicznych firmy Ripple dla banków w Królestwie Arabii Saudyjskiej (KSA). SAMA i Ripple stworzyły program pilotażowy, aby zapewnić bankom KSA możliwość korzystania z xCurrent, oprogramowania firmy Ripple, które umożliwia bankom błyskawiczne rozliczanie płatności transgranicznych za pomocą śledzenia end-to-end.

To pierwszy program tego typu który zostanie uruchomiony przez bank centralny, pozwoli on bankom KSA na wykorzystanie xCurrent w płatnościach transgranicznych.

Banki centralne na całym świecie zapatrują się na technologię Blockchain, uznając, w jaki sposób może ona przekształcić płatności transgraniczne, co skutkuje niższymi barierami handlowymi zarówno dla przedsiębiorstw, jak i konsumentów. SAMA przeciera ścieżki jako pierwszy bank centralny, który zapewnia zasoby bankom krajowym chcącym umożliwić natychmiastowe płatności za pomocą innowacyjnego rozwiązania Blockchain firmy Ripple.

– podaje Dilip Rao, szef innowacji w infrastrukturze Ripple.

• Kopanie kryptowalut w zamian za blokowanie reklam:

Ad-blokery od dawna szkodzą przychodom z reklam internetowych, jednak strony mogły znaleźć na to rozwiązanie. W poniedziałek strona medialna Salon.com rozpoczęła testowanie nowego rozwiązania, które wykorzystuje moc komputerową czytelników blokujących reklamy, do wydobywania kryptowalut.

W naszym programie beta zaczniemy od wykorzystania mocy obliczeniowej, aby wesprzeć ewolucję i rozwój technologii Blockchain i kryptowalut.

– mówi rzecznik.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ci, którzy odwiedzą Salon podczas korzystania z ad-blockera, napotkają wyskakujące okienko, dzięki któremu będą mogli wybrać – wyłączyć swoje reklamy lub je zablokować. Wybór drugiej opcji daje Salonowi możliwość wykorzystania mocy obliczeniowej użytkownika na czas jego wizyty w celu wydobycia popularnej kryptowaluty Monero, za pośrednictwem oprogramowania miningowego, Coinhive.

Decyzja zapadła w czasie, gdy oprogramowanie blokujące reklamy znacznie utrudnia uzyskanie przychodów z reklam, wielu stronom internetowym. Według zespołu Salon, blokery reklam tworzą bardziej jednostronną relację między czytelnikiem a wydawcą. Decyzja pojawia się także w czasach, gdy Coinhive i Monero nie są najbardziej renomowanymi nazwami w przestrzeni kryptowalut. Coinhive był wcześniej wykorzystywany przez hakerów, którzy chcieli zebrać moc obliczeniową nie zdających sobie z tego sprawy użytkowników do zdalnego miningu, a Monero cieszy się reputacją preferowanej anonimowej monety dla potencjalnej działalności przestępczej.

• Wzrosty na giełdach:

Wykresy wszystkich największych kryptowalut w ciągu ostatniej doby poszły w górę. Bitcoin 8,43%, Ethereum 7,99%, Ripple 5,19%, Bitcoin Cash 10,39%. Znaczną podwyżką wykazał się Litecoin, o 34,24%. Kapitalizacja rynku wzrosła o 36 mld dolarów i wynosi obecnie 452 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button