News

#214 Aktualności z dn. 18.02.2017

Z niedzielnych wydarzeń: W Chorwacji powstała organizacja opracowująca regulacje dla kryptowalut; Polska kampania anty-krypto; Hiszpania otwiera się na kryptowaluty; Szwajcaria opublikowała wytyczne dla ICO; Obniżka cen na giełdach.

• W Chorwacji powstała organizacja opracowująca regulacje dla kryptowalut:

Chorwackie stowarzyszenie Blockchain and Cryptocurrency Association (UBIK) jest organizacją samoregulującą, zarejestrowaną 13. lutego, której celem jest stworzenie społeczności kryptograficznej, edukowanie społeczeństwa i opracowywanie regulacji w Chorwacji. Oficjalne rozpoczęcie pracy nastąpiło wczoraj, 17. lutego, zgodnie z blogiem UBIK.

Rada zarządzająca UBIK spotkała się już 9. lutego z Centralnym Urzędem Administracji Podatkowej w Chorwacji, aby przedyskutować kwestie dotyczące opodatkowania kryptowalut jako zysków kapitałowych, przepisów dotyczących wstępnych ofert monetarnych (ICO) oraz działalności wydobywczej kryptowalut. Chorwacki portal Bitcoin pisze, że członkowie administracji podatkowej wykazali gotowość do otwartego angażowania się w znajdowanie rozwiązań problemów podlegających prawu podatkowemu.

Pomysł na UBIK był spowodowany rosnącym wykorzystaniem technologii Blockchain zarówno w Chorwacji, jak i na całym świecie. Jej członkowie składają się z różnych chorwackich entuzjastów Blockchain, w tym twórców projektów opartych na Blockchain, prawników specjalizujących się w Blockchain i autorów książek związanych z Blockchain, pisze Chorwacki Portal Bitcoin.

Ogłoszenie z 17. lutego informuje, że do tej pory do UBIK dołączyło ponad 70 członków. Nikola Škorić, jeden z organizatorów UBIK, gospodarz spotkania grupy Bitcoin Group w Zagrzebiu i założyciel usług brokerskich z kryptowalutą, Electrocoin, powiedział, że ma nadzieję stworzyć środowisko dla większej liczby startupów opartych na technologii Blockchain.

Gazeta podaje, że ponad 25.000 Chorwatów, z 4-milionowego kraju, zainwestowało w kryptowaluty. Škorić chce, aby kolejne 20 chorwackich ICO miało swoją siedzibę w Chorwacji, powołując się na przykład na to, że firmy mające związek z Blockchain, które są w posiadaniu Zagrzebskiej Giełdy, potrzebują podmiotów prawnych w Estonii, w przeciwieństwie do Chorwacji, z powodu braku przejrzystego ustawodawstwa dla krypto w kraju.

Škorić powiedział Poslovni Dnevnikowi:

Chcemy, aby startupy były zarejestrowane jako firmy chorwackie, a zgromadzony kapitał trafił bezpośrednio do Chorwacji, aby poszerzyć bazę ekspertów, którzy mogą pracować nad tą technologią, stworzyć pulę wiedzy i kompetencji, […] wzmacniając przemysły, które działają na Blockchain.

Na początku tego tygodnia siedem dużych firm kryptowalutowych zjednoczyło się, tworząc CryptoUK, organ samorządniczy w brytyjskim przemyśle kryptograficznym. CryptoUK będzie współpracować z Wielką Brytanią w kwestiach takich, jak zapobieganie wykorzystywaniu Bitcoina i innych kryptowalut do prania brudnych pieniędzy i innych nielegalnych działań, ale nie będzie zajmować się regulacjami ICO.

• Polska kampania anty-krypto:

Centralny Bank Polski przyznał się do finansowania kampanii anty-kryptowalutowych w mediach społecznościowych, w szczególności polskiego YouTubera Marcina Dubiela i jego wideo z grudnia 2017 r., „STRACIŁEM WSZYSTKIE PIENIĄDZE?!”, donosi portal Money.pl.

Kampania w mediach społecznościowych przeciwko krypto została przeprowadzona przez Centralny Bank Polski we współpracy z partnerską siecią Google Gamellon, Google Ireland Limited i Facebook Ireland Limited, przeznaczając około 91.000 złotych (około 27.000 dolarów) na produkcje treści anty-krypto.

Money.pl informuje, że kampania Banku Centralnego zawierała również wideo opublikowane na kanale Youtube Planety Faktów, który ma ponad 1,5 mln subskrybentów. Kanał Youtube Dubiel ma ponad 900.000 subskrybentów.

W wideo Dubiela nie ma wzmianki o płatnym aspekcie inspiracji Youtubera. Od 8. grudnia 2017 r. cyfrowa historia Dubiela o młodym mężczyźnie, który inwestuje wszystkie swoje pieniądze w krypto tylko po to, aby je stracić, zgromadziła ponad 500.000 wyświetleń.

Opis filmu zawiera hashtag #uważajnakryptowaluty, którym jest Komisja Nadzoru Finansowego oraz wspólna strona Banku Centralnego Polski poświęcona ostrzeżeniom przed wykorzystaniem kryptowalut. Kulminacja klipu ma miejsce w restauracji, w której główny bohater nie może zapłacić za posiłek kryptowalutą, z powodu braku akceptacji tej metody płatności przez lokal.

Po oficjalnym uznaniu zarówno handlu, jak i wydobyciu kryptowalut w lutym 2017 r., Polska wydaje się pozostawać poza cyklem wiadomości kryptograficznych. Jednak po tym, jak Nicolas Maduro w Wenezueli ogłosił wprowadzenie krajowej kryptowaluty, Petro, Polska jest podobno jednym z zagranicznych inwestorów chcących handlować żywnością i lekarstwami dla nową kryptowalutą.

Film kończy się ukazaniem „złego” inwestora kryptograficznego, który wprowadził Dubiela w błąd i doprowadził do zrujnowania jego majątku.

Link do nagrania na YouTube jest tutaj.

• Hiszpania otwiera się na kryptowaluty:

Podczas gdy wiele europejskich krajów szuka surowszych przepisów w sprawie kryptowalut, Hiszpania chce podążać śladem Szwajcarii, proponując przyjazne prawdodawstwo dla rynku kryptowalut.

Partia Ludowa hiszpańskiego premiera Mariano Rajoya jest gotowa w pełni wykorzystać technologię Blockchain. Partia konserwatywna w szczególności wprowadzić ma ulgi podatkowe.

Teodoro Garcia Egea – prawodawca przygotowujący projekt ustawy – uważa, że ​​w interesie wielkiego europejskiego kraju jest powitanie firm Blockchain, ponieważ nowa technologia może potencjalnie napędzać innowacje w dziedzinie finansów, zdrowia i edukacji. Garcia Egea wyjaśnił:

Kluczowy będzie poziom cyfryzacji dla firm. Mamy nadzieję, że prawodawstwo będzie gotowe w tym roku. Partia Ludowa planuje zaprosić ekspertów z Blockchain do kraju, aby zeznawać w parlamencie. Są również zainteresowani badaniem krajów, takich jak Szwajcaria, będąca prawdopodobnie stolicą Blockchain na świecie.

Dodatkowo, Garcia Egea dąży do tego, aby Hiszpania stała się bezpiecznym i przyjaznym miejscem do inwestowania w kryptowaluty, proponując możliwość nieujawniania inwestycji kryptowalutowych poniżej pewnej liczby, jednocześnie zapewniając skuteczne otoczenie regulacyjne.

Chcemy ustanowić najbezpieczniejsze ramy dla Europy, w celu inwestycji w ICO.

– wyjaśnił Garcia Egea.

 Szwajcaria opublikowała wytyczne dla ICO:

Szwajcarski Urząd Nadzoru nad Rynkiem Finansowym (FINMA), opublikował wczoraj zestaw wytycznych w sprawie zastosowania istniejącego prawodawstwa dotyczącego rynków finansowych do regulacji ICO.

Dyrektor generalny FINMA, Mark Branson, traktuje te wytyczne jako sposób na pomoc Blockchain. Technologia ta z powodzeniem wkracza na rynki szwajcarskie, zauważając, że firmy Blockchain nie mogą ominąć wypróbowanych i przetestowanych ram prawnych.

Nasze zrównoważone podejście do obsługi projektów ICO i zapytań, pozwala legalnym innowatorom poruszać się w otoczeniu regulacyjnym, a więc uruchamiać swoje projekty w sposób zgodny z naszymi przepisami chroniącymi inwestorów i uczciwość systemu finansowego.

– oświadczył Branson w komunikacie prasowym.

Według informacji prasowej FINMA, utworzenie wytycznych było spowodowane coraz większą liczbą ICO odbywających się w Szwajcarii, w połączeniu z brakiem jasności co do tego, jak i czy powinny być regulowane.

FINMA pisze, że obecnie nie ma obecnie obowiązującej regulacji ICO ani spójnej doktryny prawnej dotyczącej obsługi tych projektów w kraju. Aby ocenić przyszłe transakcje ICO i ustalić, które prawa mają zastosowanie.

Globalna regulacja ICO była nierównomierna, ponieważ Chiny na jednym końcu regulacyjnego spektrum zakazały wszelkie ICO w 2017 r., podczas gdy inne, takie jak Singapur i Australia, ustanowiły wytyczne w celu wspierania ICO zgodnie z istniejącym prawodawstwem, podobnie jak wniosek FINMA .

Większość przepisów ICO na całym świecie jest ostrzeżeniem dla inwestorów o możliwości napotkania oszustwa przy uczestnictwie w tym stosunkowo nowym podejściu do fundraisingu. Komunikat prasowy FINMA kończy się zwracając uwagę na ryzyko związane z ICO w zakresie zmienności cen na rynku oraz potencjalnie niepewnego charakteru prawnego umów, opartych o technologię Blockchain.

• Obniżka cen na giełdach:

W ostatniej dobie rynek kryptowalut pomniejszył swoją wartość o 14,4 mld dolarów i wynosi 493,1 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 23 mld dolarów. Bitcoin stanowi 36,9% całego rynku. Obecna sytuacja może być dla inwestorów dogodnym momentem na zakup poszczególnych walut. Cena Bitcoina praktycznie nie zmieniła się od wczoraj i wynosi 10.810 dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button