News

#217 Aktualności z dn. 21.02.2018

Ze środowych wydarzeń: Coinbase i Bitfinex wdrażają SegWit; Wenezuela wypuszcza swoją kryptowalutę; Główny księgowy PayPal o przyszłej popularyzacji Bitcoina; Finlandia ma kłopoty z przechowywaniem skonfiskowanych Bitcoinów; Na giełdach korekty.

• Coinbase i Bitfinex wdrażają SegWit:

Dwie jedne z najbardziej popularnych giełd kryptowalut, Coinbase i Bitfinex, ogłosiły wczoraj, 20. lutego, że są gotowe do wdrożenia aktualizacji SegWit dla Bitcoin. Coinbase napisała na Twitterze informację, że zakończyła końcowe etapy testowania SegWit dla Bitcoina i ma na celu wprowadzenie go do połowy przyszłego tygodnia. Bitfinex ogłosił już funkcjonujące wdrożenie SegWit dla wszystkich klientów handlujących BTC.

Ulepszenie SegWit ma na celu skrócenie czasu transakcji i zmiejszenie opłat za transakcje. Dyrektor technologiczny Bitfinex, Paolo Ardoino, został zacytowany w komunikacie giełdowym dotyczącym uaktualnienia SegWit:

SegWit zapewnia nie tylko natychmiastową korzyść dla użytkowników, ale także stanowi podstawę przyszłego rozwoju Bitcoin. Obsługując adresy SegWit, Bitfinex zajmuje się trzema z największych problemów krypto-entuzjastów: opłatami transakcyjnymi, szybkością transakcji i całkowitą przepustowością sieci.

Ponadto najnowsza wersja klienta Bitcoin Core 0.16.0, która została właśnie wydana 15. Lutego również dodała pełną aktualizację SegWit.

• Wenezuela wypuszcza swoją kryptowalutę:

We wtorek, 20. lutego, Financial Times doniósł, że rząd Wenezueli rozpoczął przedsprzedaż pierwszej na świecie krajowej kryptowaluty Petro (PTR) opartej na ropie naftowej. 82,4 milionów Petro jest już w sprzedaży, zarówno za waluty gotówkowe, jak i kryptowaluty, chociaż pozostaje niedostępna za wenezuelskie Bolivary.

Jak twierdzi Wenezuelski minister handlu zagranicznego i inwestycji międzynarodowych, José Vielma Mora, tym posunięciem wenezuelski rząd zamierza przyciągnąć inwestorów zagranicznych z krajów takich jak Polska, Dania i Norwegia i tym samym sprzeciwić się sankcjom nałożonym przez USA i UE. Wcześniej prezydent Nicolas Maduro zamówił emisję 100 milionów Petro o wartości jednej baryłki ropy. Prezydent ma nadzieję zebrać ze sprzedaży PTR w sumie ponad 6. miliardów dolarów.

Aby kupić i handlować Petro, inwestorzy muszą pobrać cyfrowy portfel Petro, opracowany przez rząd Wenezueli. Po pobraniu portfela generowany jest adres, który można podać każdemu, kto chce przesłać na niego PTR.

Katastrofalny spadek wartości Bolivara zmusił rząd tego kraju do poszukiwania alternatywnych sposobów ratowania gospodarki przed załamaniem. W ciągu ostatnich 12. miesięcy inflacja w Wenezueli wyniosła 4.115%, a Boliwar stracił do 96% swojej wartości, co doprowadziło gospodarkę tego kraju do upadku.

• Główny księgowy PayPal o przyszłej popularyzacji Bitcoina:

Podczas wywiadu dla The Wall Street Journal główny księgowy PayPal, John Rainey, pozytywnie wypowiadał się o wykorzystaniu Bitcoina jako przyszłej popularnej opcji płatności. Rainey stwierdził, że PayPal był jedną z pierwszych firm, które zaakceptowały Bitcoina na swojej platformie, Braintree, w 2015 roku. Dalej Rainey dodaje:

Biorąc pod uwagę aktualną zmienność Bitcoina, nie jest to wiarygodna forma płatności, ponieważ jeśli jesteś kupcem i masz 10% marży na transakcji, a akceptujesz Bitcoin, który następnego dnia traci 15%, to szybko popłyniesz.

W odpowiedzi na pytanie, czy płatności kryptowalutami będą kiedykolwiek popularne, Rainey powiedział, że istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że tak się stanie:

Technologia, to jest podstawowa zaleta. Sądzę jednak, że miną lata, zanim zobaczymy wszechobecność i ogólną akceptację, które sprawiają, że będzie to forma płatności, z której korzystamy na co dzień.

Współzałożyciel Paypal, Max Levchin, powiedział w grudniu zeszłego roku, że chociaż uważa, że technologia Blockchain jest rewolucyjna, nie wyjawi swoich poglądów na temat przyszłości Bitcoina.

• Finlandia ma kłopoty z przechowywaniem skonfiskowanych Bitcoinów:

Władze w Finlandii próbują opracować metodę przechowywania 2000 bitcoinów skonfiskowanych w 2016 r., która będzie zgodna z nowymi wytycznymi opublikowanymi przez Ministerstwo Skarbu we wtorek.

Według Bloomberga, powołując się na wytyczne Ministerstwa Skarbu, władzom zabrania się przechowywania bitcoinów wartych około 22,8 mln dolarów na wirtualnych giełdach czy usługach wirtualnych. Zamiast tego wymagają przechowywania ich w na cold storage (nośniku nie podłączonym do internetu). Fińskie władze odmówiły komentarza na temat tego, jak aktualnie przechowują zajęte Bitcoiny.

Po wiążącym orzeczeniu sądu w sprawie konfiskaty 2.000 bitcoinów aktywa te zostaną zamienione na euro na aukcjach publicznych, ponieważ Ministerstwo Skarbu uważa, że giełdy komercyjne są niegodne zaufania i nieprzejrzyste.

Nie będzie to pierwszy przypadek, w którym kryptowaluty przechwycone w dochodzeniach kryminalnych są sprzedawane na aukcji. Podobno sytuacja miała miejsce w Bułgarii, gdzie władze przejęły 213.519 Bitcoinów warte około 2,5 miliarda dolarów, które rząd zamierza wykorzystać do uregulowania części długu publicznego.

22. stycznia biuro marszałka USA sprzedało 3.813 Bitcoinów skonfiskowanych w śledztwach kryminalnych, z których niektóre, jak donosi Cointelegraph, zostały zatrzymane podczas aresztowania znanego handlarza narkotyków w stanie Utah. W tym czasie kwota ze sprzedaży na giełdach komercyjnych wyniosła prawie 50 milionów dolarów.

• Na giełdach korekty:

Ostatnie 24 godziny charakteryzowały się licznymi korektami. Wszystkie topowe kryptowaluty tracą, w tym Bitcoin 9,1%, Ethereum 11,3%, Ripple 10,1%, a Bitcoin Cash aż 14,4%. Najlepiej wśród 10. największych walut wypadł dziś Cardano, ze stratą 5,8%. Liczne straty mocno odbiły się na kapitalizacji rynkowej, która wynosi aktualnie 458,3 mld dolarów. Oznacza to, że w przeciągu doby rynek kryptowalut stracił aż 53,7 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button