Kryptowaluty

#22 Aktualności z dn. 10.08.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Bitcoin zyskuje na wartości; Blockchain wesprze rynek gier warty 4,5 mld dolarów; Policja w Wlk. Brytanii chce zmienić przepisy w związku z kryptowalutami; Wzrosty na giełdach.

• Bitcoin zyskuje na wartości:

Wczoraj, tj. 9. sierpnia minął 3.136 dzień od powstania Bitcoina, a cena za jednostkę osiągnęła 3.136 dolarów. Chociaż to spostrzeżenie jest tylko zabawą i statystyką, którą trudno zastosować w praktyce, pokazuje jednak, jak bardzo Bitcoin rozrósł się w tym czasie. Można powiedzieć, że każdego dnia cena wzrastała o jednego dolara. Ten zbieg okoliczności pokazuje jak solidnie działał Bitcoin na przestrzeni czasu. Łatwo można zauważyć, że nawet takie waluty jak dolar, nie mogą porównywać się ze skutecznością Bitcoina. W rzeczywistości, waluty fiat stale tracą swoją siłę nabywczą, ponieważ poddane są inflacji. Bitcoin z drugiej strony odnotował gwałtowny wzrost siły nabywczej, między innymi dlatego, że jest odporny na inflację.

Bitcoin to globalna waluta i system płatności, który został opracowany przez anonimowego programistę lub grupę programistów, którzy przedstawili się jako „Satoshi Nakamoto”. Transakcje są rejestrowane w publicznie rozłożonej księdze o nazwie Blockchain. Ta cyfrowa waluta jest pierwszą zdecentralizowaną walutę, ponieważ od samego początku działa bez centralnego podmiotu lub pojedynczego administratora. Na podstawie badań przeprowadzonych przez Uniwersytet w Cambridge, szacuje się, że na świecie jest od 2.9 do 5.8 mln unikalnych użytkowników Bitcoina.

Spójrzmy jak kształtowała się cena w ostatnim roku i o ile wzrosła do dnia dzisiejszego:

10.08.      BTC = 12.420 zł
09.08.      (1 dzień)       BTC = 12.103 zł  (+ 2,5%)
03.08.      (1 tydzień)    BTC = 10.000 zł  (+ 19,5%)
12.05.      (3 miesiące)  BTC = 6.424 zł    (+ 93,3%)
12.02.      (6 miesięcy)  BTC = 3.675 zł    (+ 238%)
08.2016   (1 rok)          BTC = 2.131 zł    (+ 438%)

Dla przykładu: Zainwestowane rok temu 10.000 zł w Bitcoina pozwoliło na nabycie 4.49 BTC. Dzisiaj, po upływie 12. miesięcy i wzroście wartości o 438%, możemy spieniężyć nasze 4.49 BTC za 53.800 zł lub nabyć towary i usługi bezpośrednio za tę walutę w miejscach, gdzie Bitcoin jest akceptowany.

Na początku 2017 r., całkowita wartość rynkowa wszystkich kryptowalut wynosiła w przybliżeniu 17,5 mld dolarów, a sam Bitcoin stanowił prawie 90% rynku. Dzisiaj rynek warty jest ponad 120 mld dolarów.

• Blockchain wesprze rynek gier warty 4,5 mld dolarów:

W czasie rozwoju Bitcoina i jego infrastruktury, stale powstają kolejne projekty, które wykorzystują jego technologię.

Jak wynika z raportu SuperData Research, w 2016 roku gry generowały przychody w wysokości 91. mld dolarów na całym świecie. Ta branża ma bardzo szeroką publiczność, a 46% amerykańskich graczy to kobiety. Z raportu możemy również wyczytać, że w 2020. roku gracze wydadzą 4,5 mld dolarów na gry. Biorą pod uwagę właśnie taki scenariusz, istnieje ogromny potencjał dla innowacji, który pozwoli nagradzać graczy i zachęcać do większego uczestnictwa.

Prospectors tworzy Massive Multiplayer Online Real Time. Będzie to gra oparta o strategię ekonomiczną, która łączyłaby całą zabawę z grą online, ale również grą cyfrowej waluty w oparciu o technologię Blockchain. Potencjalni gracze będą mogli zarabiać prawdziwe pieniądze za czas spędzony w grze.

Zbiórka funduszy na zrealizowanie projektu rozpocznie się od oferowania monet w ICO od 10. sierpnia 2017r.  a zakończy 10. września 2017r. Uczestnicy ICO otrzymają „złote tokeny”, które będą mogły być użyte w grze, a także będą miały znaczną przewagę w grze wieloosobowej. Rozpoczęcie realizacji projektu przewidziane jest na październik tego roku, a rozwój tej gry, będzie wprost proporcjonalny do kwoty funduszy, które zostaną pozyskane. Ponadto twórcy planują wykorzystać od 10. do 40. procent przychodów ICO na kampanię marketingową, która obejmie zarówno graczy, jak i społeczeństwo.

Nasza gra opiera się na prawdziwych stosunkach gospodarczych: w trakcie rozwoju gier konsultujemy się z wiodącymi ekspertami z dziedziny ekonomii. Gracze, którzy będą angażować się w Prospectors, będą mogli przejść przez wszystkie etapy rozwoju społeczeństwa przemysłowego.

– Podkreślają deweloperzy i dodają:

Rezerwy złota w grze, jak w realnym świecie, są ograniczone, więc pierwsi Prospectors będą mieli większe szanse stać się bogatymi, niż inni. Ci, którzy wejdą w grę później, będą w stanie pokazać swoje umiejętności handlowe. Trzeba wspomnieć o jeszcze jednym istotnym punkcie – złoto z gry będzie dostępne na zewnętrznych platformach handlowych, tzn. będzie miało realną cenę. W ten sposób rzeczywista ekonomia wnika w wirtualny świat.

Prospectors chce wprowadzić prawdziwą demokrację. Część serwera gry będzie zdecentralizowaną platformą, a społeczność będzie mogła podejmować decyzje z posiadanym złocie.

• Policja w Wlk. Brytanii chce zmienić przepisy w związku z kryptowalutami:

Z raportu N8 Policing Research Partnership w Wielkiej Brytanii wynika, że potrzebne są zmiany regulacyjne w przepisach odnośnie kryptowalut. Chodzi konkretnie o organy ścigania i problemy z jakimi się spotykają. Sugerowane jest stworzenie oprogramowania, które pozwoli na śledzenie BTC. Ta wiedza pozwoliłaby policji wykorzystać w sądzie dowody przeciwko przestępcom. N8 wymieniło 11 grup policyjnych z okolic północnej Anglii jako partnerów na swojej stronie internetowej.

• Wzrosty na giełdach:

Dzisiaj zdecydowana większość kryptowalut notuje wzrost cen. Z pierwszej dziesiątki największych kryptowalut, 9 z nich notuje wzrost, a najlepszy wynik uzyskała NEO: +48% względem wczorajszej ceny. Bitcoin również pnie się w górę, a jego cena wzrosła o 4,34%. Cena Bitcoin Cash maleje o 9,6%. Kapitalizacja całego rynku wzrosła od wczoraj o 5,5 mld dolarów i wynosi 125 mld. Bitcoin stanowi 45,4% jego całości.

źródło: cointelegraph.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button