News

#221 Aktualności z dn. 25.02.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Coinbase musi wysłać dane 13.000 użytkowników do IRS; Putin sprzyja Blockchainowi; Laszlo Hanyecz ponownie kupuje pizze za BTC. Tym raziem używając sieci Lightning; Elon Musk przyznaje się do ilości posiadanych kryptowalut; Kolejna fala spadków.

• Coinbase musi wysłać dane 13.000 użytkowników do IRS:

Amerykańska giełda kryptowalut Coinbase w piątek, 23. lutego, wysłała oficjalne zawiadomienie do około 13.000 klientów, w którym poinformowała o tym, że prawnie wymagane informacje zostaną przekazane do US Internal Revenue Service (IRS). IRS pierwszy raz poprosił Coinbase o przekazanie jeszcze bardziej szczegółowych informacji na temat każdego z ponad 500.000 użytkowników w lipcu 2017 r., próbując uchwycić oszustwa podatkowe. Jednak kolejne orzeczenie sądowe z listopada 2017 r. zmniejszyło tę liczbę do około 14.000 użytkowników o wysokich transakcjach, które platforma zgłasza teraz jako 13.000, co Coinbase nazywa częściowym, ale wciąż znaczącym, zwycięstwem Coinbase i jej klientów.

W piątek, Coinbase poinformował około 13.000 klientów, których dotyczy ta sprawa o tym, że w ciągu 21. dni firma przedstawi IRS ich identyfikator, imię i nazwisko, datę urodzenia, adres i historyczne zapisy transakcji od 2013. List Coinbase do klientów zachęca ich, żeby w razie jakichkolwiek pytań niezwłocznie zasięgnęli porady prawnej od adwokata. Ich strona internetowa stwierdza również, że obawy mogą być również rozwiane w sekcji „Najczęściej zadawane pytania podatkowe” na stronie Coinbase.

Trwająca walka między Coinbase i rządem USA sięga listopada 2016 r., kiedy to IRS złożył wezwanie w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii. 13. lutego usługa Personal Finance Credit Karma opublikowała dane, z których wynika , że do tej pory w tym sezonie podatkowym ​​tylko 0.04% klientów zgłosiło kryptowaluty na swoich federalnych zeznaniach podatkowych.

• Putin sprzyja Blockchainowi:

Podczas spotkania z Hermanem Grefem, prezesem największego rosyjskiego banku Sberbank, rosyjski prezydent Władimir Putin mówił o znaczeniu rozwoju technologii Blockchain. Sberbank już w grudniu zeszłego roku wprowadził Blockchain w swoich systemach transferu i przechowywania dokumentów, współpracując z Federalną Służbą Antymonopolową (FAS), a niedługo otwiera giełdę kryptowalutową w Szwajcarii.

Gref w rozmowie z Putinem mówił również o potrzebie bardzo ostrożnej regulacji w celu promowania innowacji i był przeciwny zakazom. W odpowiedzi Putin, nie wspominając o Blockchain, poruszył kwestię, dlaczego Rosja potrzebuje tej technologii mimo, że ma wszystko: ropę, gaz, węgiel, metale wszelkiego rodzaju, złota, platyny, diamenty, itd. Następnie mówi, że branża ta w Rosji rozwija się dobrze i ma dobrą bazę intelektualną. Putin dodał również, cytując analogię dawnego ministra naftowego nienazwanego kraju arabskiego:

Epoka kamienia nie skończyła się z powodu braku kamieni, ale dlatego, że pojawiły się nowe technologie.

Zdaniem Putina, kraje, które spóźniają się z przyjęciem tej nowej technologii, której nigdy nie wymienił po imieniu, bardzo szybko znajdą się pod wpływem jej liderów, co jest czymś, na co Rosja nie może sobie w żadnym wypadku pozwolić.

• Laszlo Hanyecz ponownie kupuje pizze za BTC. Tym raziem używając sieci Lightning:

Laszlo Hanyecz, człowiek, który dokonał pierwszej na świecie udokumentowanej transakcji zakupu przedmiotu fizycznego przy użyciu Bitcoina w 2010 r., w której zapłacił 10.000 BTC za dwie pizze, kupił teraz dwie pizze za pomocą Bitcoina Lightning Network. Dzisiaj, 25 lutego, Hanyecz opublikował na liście mailingowej Lightning-dev że musiał poprosić swojego przyjaciela w Londynie, aby pośredniczył w zamówieniu pizzy z lokalnej pizzerii, aby móc zapłacić za pomocą Lightning Network, ponieważ, jak stwierdził:

Oprogramowanie do wymiany Bitcoinów na pizze jest jeszcze niedostępne.

Jednak według Hanyecz mimo to transakcja demonstruje podstawowe założenie, którym jest używanie BTC w codziennych transakcjach. Równie dobrze zamiast kolegi obiorcą płatności mógłby być sklep z pizzą, który posiadałby własny węzeł Lightning.

Pierwsza transakcja BTC-pizza odbyła się 22. maja 2010 r. Od tego czasu obchodzony jest jako Dzień Bitcoina i Pizzy. Co ciekawe istnieje także kanał na Twitterze poświęcony codziennej publikacji tego, ile aktualnie jest warte 10.000 BTC. Dzisiaj tweetowana wartość to 97,560,750 dolarów. Tym razem Hanyecz zapłacił za dwie pizze zapłacił 0,00649 BTC, czyli około 62 dolary.

Pierwsza udokumentowana transakcja zakupu przedmiotu fizycznego za pomocą protokołu Lightning Network uważany jest za kolejny krok w ewolucji Bitcoina, który zapewni zwiększenie przepustowości sieci dla globalnej społeczności. Podobno miał on miejsce 20 stycznia tego roku. Wtedy użytkownik btc_throwaway1337 ogłosił, że kupił router VPN za pośrednictwem kanału płatności dostarczanego przez TorGuard.

• Elon Musk przyznaje się do ilości posiadanych kryptowalut: 

Elon Musk, miliarder i przedsiębiorca znany z założenia i prowadzenia Tesla Motors i SpaceX, w czwartek, 22. lutego, ujawnił na swoim Twitterze, ile Bitcoinów posiada. Jest to 0,25 BTC czyli około 2.478 dolarów, co stanowi równowartość 0,000012% jego całkowitego majątku netto. Musk ujawnił ilość posiadanych kryptowalut po tym, jak kilka fałszywych kont udających konta różne znanych postaci, w tym Muska, publikowało informacje obiecuje darowizny w kryptowalutach tym, którzy prześlą im swoje waluty cyfrowe.

22. lutego pewien użytkownik Twittera, zaniepokojony oszustwami, zapytał Musk’a w tweecie skąd biorą się te plotki. Musk odpowiedział, że nie wiem, i że zgłosił już problem prezesowi Twittera, Jackowi Dorseyowi, na razie bez skutku. Musk dodał również, że poza 0,25 BTC, którą przyjaciel dał mu wiele lat temu, posiada dosłownie zero w kryptowalutach. Kwota w Bitcoinach, w której posiadaniu jest Musk, jest bardzo małą częścią całkowitego majątku netto, który wynosi 21,4 miliardów dolarów.

Jako ciekawostkę można dodać, że w listopadzie 2017 roku Musk zaprzeczył plotkom sugerowanym przez byłego stażystę SpaceX, Sahil Gupta, że ​​Musk to prawdopodobnie Satoshi Nakamoto, legendarnym anonimowym twórcą Bitcoina.

• Kolejna fala spadków:

Ostatnia doba to w przypadku większości kryptowalut dalsze, niewielkie spadki. Bitcoin traci 3,4%, Ethereum 0,2%, Ripple 2,3%, a Bitcoin Cash 2,4%. W pierwszej 10. pod względem kapitalizacji z tendencji spadkowej wyłamały się 3 kryptowaluty. Cardano zyskało 0,36%, IOTA 3,6%, a Litecoin 4,76%. Ogólna wartość rynku spadła o 10,1 mld dolarów i wynosi aktualnie 421,2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button