News

#223 Aktualności z dn. 27.02.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Największy chiński sklep internetowy będzie odkrywać potencjał Blockchain w globalnym handlu; Tajwan przeciwstawia się surowym przepisom w Chinach i Korei Południowej; BlackRock dostrzega potencjał dla kryptowalut, ale dopiero w przyszłości; Kolejne niebezpieczne przypadki kradzieży majątku; Kapitalizacja wciąż rośnie.

• Największy chiński sklep internetowy będzie odkrywać potencjał Blockchain w globalnym handlu:

Największy chiński sklep internetowy JD.com ogłosił pierwsze cztery uruchomienia dla programu inkubacyjnego Al Catapult Blockchain, jak wynika z najnowszych informacji prasowych opublikowanych we wtorek, 27. lutego.

Program wywodzący się z Pekinu, który zauważył kandydatów z tak odległych miejsc jak Australia i Wielka Brytania, ma na celu wykorzystanie ogromnej chińskiej infrastruktury firmy w celu uzyskania nowych aplikacji opartych na technologii Blockchain i sztucznej inteligencji (AI). JD podkreśla, że ​​zamierza współpracować z innowacyjnymi startupami Blockchain, w celu budowania nowych firm, aby tworzyć i testować rzeczywiste aplikacje swoich technologii na dużą skalę.

JD ma wyjątkową pozycję do odkrywania potencjału AI i Blockchain w globalnym handlu.

– skomentował Bowen Zhou, wiceprezes firmy AI Platform and Research Division.

Cieszymy się, że możemy współpracować z jednymi z najbardziej innowacyjnych startupów na świecie, aby zbadać, w jaki sposób możemy skalować te najnowocześniejsze technologie dla przyszłości handlu detalicznego i innych branż.

Startupy na pokładzie to australijski rynek usług wspomaganych, Blockchain CanYa, oraz brytyjskie platformy płatności i identyfikatory Nuggets. Otwarcie Al Catapult oznacza nie tylko przejście JD do Blockchain w partnerstwie ze spółkami zależnymi, takimi jak JD Finance, ale także rosnącą konkurencję jeśli chodzi o ostateczne zastosowanie na chińskim rynku.

Podobne chińskie konglomeraty, Tencent i Baidu, mają podobnie ustalone, silne oddziaływanie z nowymi technologiami.

• Tajwan przeciwstawia się surowym przepisom w Chinach i Korei Południowej:

Yang Chin-long, nowy gubernator tajwańskiego Banku Centralnego, zaznaczył wczoraj w przemówieniu, że bank będzie otwarty na eksplorację technologii Blockchain.

Pod koniec stycznia tajwańska stolica Tajpej ogłosiła, że ​​zamierza przekształcić się w „inteligentne miasto”, wykorzystując Blockchain do dostarczania obywatelom rozwiązań technologicznych, takich jak czujniki zanieczyszczeń i śledzenie historii zdrowia poprzez współpracę z IOTA (o czym pisaliśmy tutaj).

Podczas swojego wystąpienia podczas ceremonii przekazania prezydencji, Yang Chin-long powiedział, że Bank Centralny będzie otwarty na przyjmowanie technologii sztucznej inteligencji i analizy dużych danych, aby lepiej przewidywać i analizować globalne warunki ekonomiczne:

Ponadto bank spróbuje również zbadać możliwość zwiększenia bezpieczeństwa i wydajności systemów płatności przy użyciu zdecentralizowanej technologii Blockchain.

W październiku 2017 roku Tajwańska Komisja Nadzoru Finansowego (FSC) publicznie ogłosiła poparcie dla ICO, kryptowalut i Blockchain w kraju, w drodze do przeciwstawienia się surowym przepisom kryptograficznym w Chinach i Korei Południowej.

• BlackRock dostrzega potencjał dla kryptowalut, ale dopiero w przyszłości:

Największa na świecie firma inwestycyjna BlackRock, w swoim cotygodniowym raporcie z komentarzami, opublikowanym w poniedziałek, 26. lutego, twierdzi, że widzi szersze wykorzystanie kryptowalut w przyszłości. Gigant inwestycyjny zarządzający aktywami o wartości 5,7 trylionów dolarów, powiedział, że rozpowszechnienie kryptowalut może jednak trochę potrwać, aby wejść do tradycyjnych portfeli inwestycyjnych.

Nasza podstawa: widzimy, że kryptowaluty potencjalnie mogą być coraz szerzej stosowane w przyszłości, podczas gdy rynki dojrzewają.

– czytamy z raportu.

Na razie uważamy, że powinny one być brane pod uwagę tylko przez tych, którzy mogą znieść potencjalnie ryzyko całkowitej straty.

BlackRock wyróżnia się wśród innych gigantów branży finansowej, z cichym poparciem dla Bitcoina i innych kryptograficznyh aktywów inwestycyjnych. Jak podał Cointelegraph pod koniec stycznia, główny strateg koncernu opublikował komentarz, że kryptowauly są przechowywane pod etykietą jako „ciekawy rozwój”, a kontynuacja zainteresowania, pomimo niestabilnych okresów, stanowi dowód na to, że jest to coś naprawdę zjawiskowego – powiedziała Isabelle Mateos Y Lago.

To podejście kontrastuje ostro z innymi firmami i metodami inwestycyjnymi. W tym miesiącu wiceprezes Berkshire Hathaway, Charlie Munger, opisał Bitcoina jako „całkowicie idiotyczne” i powiedział, że inwestowanie w to było „odpychające”.

Tymczasem BlackRock, w kontekście Blockchain, widzi podobne bariery do pełnej penetracji globalnej gospodarki.

Oparta na Blockchain, pojedyncza wspólna baza danych finansowych mogłaby wyeliminować nieefektywność i ryzyko związane z ludzkimi procesami, ale przyjęcie na dużą skalę wymagałoby ogromnego przesunięcia w rozwoju oprogramowania i dobrze skonstruowanego modelu konserwacji.

… Blockchain musi pokonać poważne przeszkody, aby osiągnąć obiecującą przyszłość.

• Kolejne niebezpieczne przypadki kradzieży majątku: 

Czterech nieznanych mężczyzn porwało Jurija Mayorowa, twórcę kryptowaluty PRIZM, donosił serwis informacyjny Forklog, 26. lutego. Według Forkloga, Mayorow został okradziony z 20.000 dolarów, 300 Bitcoinów i 3 iPhone’ów.

Dane z Coinmarketcap pokazują, że PRIZM ma łączny pułap rynkowy wynoszący około 15,5 miliona dolarów, a wycena jednostki to około 1,04 dolara.

Według Mayorowa, 23. lutego o 22:00 w Moskwie, został złapany przez czterech mężczyzn, umieszczony w Mercedesie i pobity, podczas gdy mężczyźni jeździli z nim po mieście. Mężczyźni wzięli dolary amerykańskie, które Mayorow właśnie wymienił na zbliżającą się podróż do Indii, iPhone’y i laptopa z dostępem do jego portfela kryptograficznego z 300. Bitcoinami, wartymi dziś nieco ponad 3 miliony dolarów.

Kanał telegramu Mash, który pierwotnie opublikował wiadomość o ataku, poinformował, że zanim rabusie wypuścili Mayorova, dali Jurij’owi jaskrawą pigułkę i zmusili go do wypicia z wódką, co miało zmusić go do pójścia do szpitala, zanim będzie w stanie zgłosić incydent policji.

Porwania i napady osób związanych z kryptowalutami coraz częściej pojawiają się w Rosji i na Ukrainie.

Cztery dni temu, 23. lutego, inwestor kryptowalutowy w Moskwie został zraniony nożem i skradziono mu 100 Bitcoinów, o wartości około 1 miliona dolarów. Jeszcze inny atak odbył się w Petersburgu w połowie stycznia, kiedy to YouTuber, który przechwalał się swoim majątkiem w kryptowalucie, został zaatakowany i okradziony w domu z 24. milionami rubli, co stanowi wartość około 428.000 dolarów. W grudniu zeszłego roku na Ukrainie, Pavel Lerner, dyrektor brytyjskiej giełdy krypto, EXMO, został porwany w Kijowie i wydany dopiero po trzech dniach po tym, jak ponad 1 milion dolarów w Bitcoinie zapłacono jako okup.

Kapitalizacja wciąż rośnie:

Dzisiejszy dzień to kolejny wzrost kapitalizacji rynku kryptowalut. Tym razem wzrost wyniósł niespełna 7 mld dolarów i wynosi aktualnie 456,9 mld dolarów. Kursy walut cyfrowych zachowywały się dziś różnie. Wartość Bitcoina rośnie o 3,8%, cena Ethereum o 0,6%, Bitcoin Casha o 0,2%, a Neo o 3,3%. Z najpopularniejszych walut spadki zaliczyły Ripple – 0,9%, Litecoin – 2,9%, Cardano – 1,3% oraz Stellar – 2,2%.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button