Wiadomości

#225 Aktualności z dn. 01.03.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Republika Wysp Marshalla wyda własną kryptowalutę wraz z ICO; Tom Lee prognozuje rozwój płatności konsumenckich opartych na kryptowalutach; Przymiarki do regulacji kryptowalut w Singapurze w celu ochrony inwestorów;  Wcześniejsza decyzja sądu o zablokowaniu dostępu do 40 stron związanych z Bitcoinem unieważniona; Niewielkie zmiany na giełdach.

• Republika Wysp Marshalla wyda własną kryptowalutę wraz z ICO:

Republika Wysp Marshalla wyda własną kryptowalutę wraz z ICO i wolnym handlem, mówią urzędnicy rządowymi, w wywiadzie z Bloomberg w środę, 28. lutego. Dwóch urzędników, z których jeden jest mówcą i senatorem Kennethem Kedi, powiedział, że parlament narodu pacyficznego w tym tygodniu poparł utworzenie waluty, która będzie nazywana Suweren (SOV).

Wyspy Marshalla obecnie używają dolara amerykańskiego jako oficjalnej waluty, a po wydaniu Suwerena będzie krążyć razem z dolarem. Suweren będzie dystrybuowany za pośrednictwem pierwszej oferty monetarnej (ICO) pod warunkiem ostatecznego zatwierdzenia przez radę. Kedi Bloomberg twierdzi, że odrzucenie jest mało prawdopodobne.

David Paul, minister pomocniczy prezydenta, powiedział Bloombergowi, że nowa moneta wydana przez państwo powinna pojawić się przed końcem 2018 r., dodając, że będzie „specjalnie ukierunkowana na długoterminowe potrzeby kraju”. Posunięcie nastąpiło w tym samym czasie, kiedy Wenezuela uruchamia swoją kryptowalutową Petro – opartą na ropie naftowej, podczas gdy w innych częściach świata, w Iranie i Turcji urzędnicy ujawnili, że rozważają wprowadzenie monety narodową.

Suweren będzie w międzyczasie funkcjonować w stosunkowo mniejszej skali – wśród 53.000. mieszkańców wysp. Według raportu, niektóre środki pieniężne pochodzące z ICO trafią na opiekę zdrowotną dla obywateli, którzy padli ofiarą konsekwencji testów jądrowych przeprowadzonych przez USA w przeszłości.

To historyczna chwila dla naszych ludzi, w końcu wydamy własną walutę i będziemy używać jej obok dolara. Jest to kolejny krok manifestowania naszej wolności narodowej.

– Prezydent Hilda Heine wyraził w osobnych komentarzach do tego planu.

• Tom Lee prognozuje rozwój płatności konsumenckich opartych na kryptowalutach:

Współzałożyciel i strateg Fundstrat, Tom Lee, powtórzył swoje przewidywania, że ​​Bitcoin osiągnie 20.000 dolarów do połowy roku i 25.000 dolarów do końca roku. Spodziewa się również, że co najmniej trzy korporacje giełdowe będą emitować własne kryptowaluty w 2018 r., pisze CNBC, powołując się na raport Lee Funds z 28. lutego.

Pomimo, że Bitcoin kosztuje obecnie prawie 53 procent swojej grudniowej wartości – ponad 20.000 dolarów – a dzisiaj 10.700 dolarów – Lee utrzymuje prognozę 25.000 dolarów na 2018 rok. W swoim raporcie Lee skomentował również zjawisko tradycyjnych korporacji tworzących wewnętrzne kryptowaluty, stwierdzając:

Już trzy duże firmy ogłosiły działania w kryptowalutach, które pokazują, że korporacje mogą zmierzać w kierunku kryptowalut, zanim Wall Street je zaakceptuje.

Lee widzi korporacje wchodzące w sferę kryptograficzną jako wsparcie dla swoich przewidywań przyszłego wzrostu Bitcoina, powołując się na japońską firmę e-commerce Rakuten, z 27. lutego, informującą, że będą uruchamiać własną kryptowalutę. W tym samym duchu, Lee wspomina o styczniowej zapowiedzi japońskiej aplikacji komunikacyjnej Line, która otworzy giełdę kryptograficzną i przestrzeń handlową w aplikacji.

Raport przewiduje również, że kilka dużych firm, takich jak Starbucks, Facebook i Amazon – z których żadna jeszcze nie weszła w świat kryptografii w znaczący sposób – prawdopodobnie wprowadzi w tym roku technologię Blockchain.

Lee odwołał się do prezesa zarządu Starbucks, sugerując możliwość wykorzystania Blockchain do aplikacji płatności konsumenckich, a także postawił hipotezę, że zarówno Facebook, jak i Amazon mogą ogłosić „strategię kryptograficzną” w tym roku. W przeszłości Lee miał względnie stałe, bycze prognozy dotyczące ceny Bitcoina. W sierpniu 2017 r. przewidywał, że przed końcem roku Bitcoin osiągnie wartość 6.000 dolarów, co oznacza wzrost o 230 procent do grudnia. Według CNBC Tom Lee jest jedynym ważniejszych strategów na Wall Street, który wydaje formalne ceny docelowe na Bitcoinie.

• Przymiarki do regulacji kryptowalut w Singapurze w celu ochrony inwestorów:

Bank Centralny Singapuru powiedział, że ponownie analizuje regulację kryptowalutową, i wydaje się, że zmienił wcześniejsze  podejście typu „hands-off”, poinformował Reuters w czwartek, 1. marca.

W przemówieniu cytowanym przez różne publikacje w czwartek, wicedyrektor Ong Chong Tee, Monetary Authority of Singapore (MAS), wspomniał o możliwych nowych regulacjach kryptowalut w państwie.

Oceniamy, czy wymagane są dodatkowe regulacje dotyczące ochrony inwestorów.

Te ostatnie komentarze kontrastują z wypowiedziami wicepremiera Singapuru, Tharmana Shanmugaratnama, który na początku lutego 2018 r. powiedział parlamentowi, że „nie ma żadnych obaw o ryzyko”, jakie to zjawisko stwarza dla sektora bankowego lub szerzej pojętej gospodarki. Podczas gdy Shanmugaratnam dodał, że władze nadal dokładnie badają Bitcoina i powiązane z nim aktywa, nie wspomniał o przepisach, które pojawiły się na horyzoncie.

Tydzień później w połowie lutego szef wywiadu MAS, Sopnendu Mohanty, powiedział dla CNBC, że spekulacyjna działalność handlowców stanowi zagrożenie dla całej przestrzeni kryptowalut.

Singapur pozostaje mimo wszystko jednym z najbardziej permisywnych środowisk dla biznesu w sferach Blockchain i kryptowalut. Podejście Singapuru zrodziło nawet międzynarodowy fanowski klub rządowy, a prawodawcy w Kazachstanie publicznie ogłosili, że chcą podążać śladami miasta-państwa w zakresie polityki Blockchain.

• Wcześniejsza decyzja sądu o zablokowaniu dostępu do 40 stron związanych z Bitcoinem unieważniona:

Drugie co do wielkości miasto Rosji, St Petersburg, unieważnił wcześniejszą decyzję sądu, by zakazać 40 stron internetowych związanych z Bitcoinem w Federacji Rosyjskiej, poinformował we wtorek, 27. lutego, lokalny serwis informacyjny RIA Novosti.

W lipcu 2017 r. Sąd Okręgowy w Sankt Petersburgu uwzględnił wniosek Prokuratury w Petersburgu i orzekł, że zablokuje 40 stron internetowych związanych z Bitcoinem. Wcześniej w marcu 2017 r. Prokuratorzy z Petersburga złożyli pozew o zakazanie stron internetowych takich jak Bestchange.ru i 24paybank.com, ponieważ rozpowszechniały informacje na temat waluty cyfrowej, która nie jest poparta żadnym rzeczywistym aktywem i nie dostarcza informacji na jej temat.  W rezultacie, Sąd Okręgowy Oktyabrsky postanowił zakazać dostępu do 40. stron internetowych w oparciu o argument, że:

Kryptowaluty, w tym Bitcoin, są substytutem pieniądza przyczyniającym się do wzrostu nieformalnej gospodarki i nie mogą być wykorzystywane przez obywateli i podmioty prawne w Federacji Rosyjskiej. Swobodny przepływ informacji o cyfrowych walutach oznacza aktywne korzystanie z kryptowalut w handlu nielegalnymi narkotykami, nielegalną bronią, fałszywymi dokumentami i inną działalnością przestępczą.

We wtorek Sąd Miejski w Petersburgu dokonał przeglądu apelacji złożonej przez Moskiewskie Centrum Cyfrowe i uchylił decyzję. Według przedstawiciela biura prasowego inny organ sądu zwoła się, aby rozpatrzyć sprawę. Tego samego dnia, 27. lutego, Bill Gates wywołał poruszenie na Reddit, kiedy twierdził, że kryptowaluty są używane do kupowania narkotyków i „spowodowały śmierć w dość bezpośredni sposób”.

• Niewielkie zmiany na giełdach:

Na giełdach dzisiejszy dzień minął bardzo spokojnie. Bitcoin, Ethereum i Ripple odnotowały drobny wzrost – kolejno o 1,9%, 0,1% i 0,7%. Wśród większych kryptowalut, nie zaobserwowaliśmy poważniejszych zmian. Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 8 mld dolarów i wynosi aktualnie 455 mld dolarów.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button