News

#232 Newsy z dnia 08.03.2018

Z czwartkowych zdarzeń: Japońska agencja wymierza kary giełdom; Huawei patentuje blockchainowy system zabezpieczający;  Sprzeciw New Jersey ws. sprzedaży ICO popartej przez Stevena Seagala; Pierwsza amerykańska transakcja nieruchomości w Blockchain; Kontynuacja spadków.

• Japońska agencja wymierza kary giełdom:

Japońska Agencja Usług Finansowych (FSA) wysłała zawiadomienia o karach do siedmiu giełd kryptowalutowych oraz tymczasowo wstrzymała działalność dwóch kolejnych, po kontroli wywołanej styczniowym atakiem na Coincheck. FSA zarządziło usprawnienie działalności wywołane brakiem wymaganych i odpowiednich systemów kontroli wewnętrznej w stosunku do siedmiu giełd – w tym do Coincheck, który został przedstawiony jako przykład braku systemu zapobiegania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Giełda Bit Station i FSHO mają zostać zamknięte na jeden miesiąc. FSA poinformowało, że starszy przedstawiciel Bit Station używał Bitcoinów swoich klientów do celów osobistych. Kradzież 500. milionów dolarów w NEM, przypisuje się temu, że monety były przechowywane w portfelu o niskim poziomie bezpieczeństwa.

W następstwie włamania, FSA dokonała inspekcji Coincheck i nakazała wszystkim japońskim giełdom kryptowalutowym złożenie raportów dotyczących ich systemów zarządzania ryzykiem. Agencja ogłosiła także inspekcje 15. japońskich krypto-giełd, tych, które obecnie oczekują na rejestrację środków bezpieczeństwa komputerowego.

Coincheck obiecał klientom zwrócić wszystkie skradzione monety, zostało ustalone że ma wystarczająco dużo funduszy, aby to zrobić. Dziś przedstawi plan zwrotu kosztów.

• Huawei patentuje blockchainowy system zabezpieczający:

Chińskie Państwowe Biuro Własności Intelektualnej opublikowało zgłoszenie patentowe złożone przez giganta telekomunikacyjnego i sieciowego – Huawei. Dokument opisuje system weryfikacji oparty na Blockchain mający na celu ochronę praw własności intelektualnej do treści cyfrowych w sieci typu peer-to-peer (P2P).

Sieć Blockchain, opisana przez Huawei, będzie trwale rejestrować wszystkie dane weryfikacyjne, takie jak identyfikator posiadacza praw autorskich i punkt dostępu do treści cyfrowych. Gdy użytkownik wysyła żądanie pobrania w sieci P2P, system weryfikacji identyfikuje i porównuje swój klucz prywatny lub licencję przed udzieleniem dostępu do treści. Aplikacja podkreśla, że uprawnienia do pobierania będą wydawane tylko jeśli dane sprawdzania poprawności pasują do siebie całkowicie.

Pomimo zakazu prowadzenia transakcji kryptowalutowych wydanego przez chiński rząd, technologie oparte na Blockchain wciąż są szeroko rozpowszechnione w kraju. Chiński sklep JD.com uruchomił swój program przyspieszający start-upy, Al-Catapult, aby sfinansować innowacyjne projekty Blockchain, przyciągając tym do Pekinu cztery zagraniczne firmy.

• Sprzeciw New Jersey ws. sprzedaży ICO popartej przez Stevena Seagala: 

Organy regulacyjne New Jersey rozkazały zaprzestania sprzedaży ICO promowanego przez Stevena Seagala. Podsumowanie, złożone przez Biuro ds. Papierów Wartościowych w stanie New Jersey (BoS), oskarża podmioty stojące za Bitcoiin2Gen (B2G) o oszukańcze oferowanie niezarejestrowanych papierów wartościowych z naruszeniem przepisów o papierach wartościowych.

Krok ten nastąpił po tym, jak amerykańskie krajowe organy nadzoru, Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oraz Komisja Towarowych Kontraktów Terminowych typu Future (CFTC), obiecały kontynuować ścisły monitoring ICO dostępnych dla konsumentów w USA w zeszłym miesiącu.

SEC już wcześniej wydała ostrzeżenia o popieraniu przez celebrytów takich programów, z najnowszym rozkazem BoS, podkreślającym skryty charakter zaangażowania Seagala w Bitcoiin2Gen.

Strony internetowe Bitcoiin nie ujawniają, jakie kompetencje, jeśli w ogóle, Steven Seagal ma, aby zapewnić, że inwestycje Bitcoiin są odpowiednie i zgodne z federalnymi i stanowymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych […] Ponadto nie ma żadnych ujawnień dotyczących charakteru, zakresu i kwoty rekompensaty wypłacanej przez Bitcoiin w zamian za promowanie przez Stevena Seagala inwestycji Bitcoin.

– czytamy w rozkazie.

Państwowe organy regulacyjne w USA zajmują twarde stanowisko mając do czynienia z niewyraźnymi ofertami ICO i powiązanymi firmami w 2018 roku.

• Pierwsza amerykańska transakcja nieruchomości w Blockchain:

Program pilotażowy stanu Vermont zrealizowany we współpracy z globalnym Blockchainonwym rynkiem nieruchomości – Propy Inc., wykonało pierwszą całkowicie opartą na Blockchainie sprzedaż nieruchomości w USA. Anonimowe źródło w Propy mówi, że pierwsza transakcja nieruchomości została ukończona, czyniąc z South Burlington globalnego lidera Blockchain.

Według danych z CoinMarketCap, Propy ma łączną wartość rynkową około 17,7 miliona dolarów, a obecnie wynosi nieco ponad 1. dolara, co oznacza spadek o około 5,3 procent w ciągu 24 godzin. South Burlington zapowiedziało wykorzystanie programu pilotażowego Propy w styczniu tego roku, testując technologie Blockchain do wykorzystania w prowadzeniu dokumentacji nieruchomości. W sierpniu 2017 r. Ukraińska agencja ds. E-administracji rozpoczęła pilotażowy program dla Propy oferujący nieruchomości inwestorom zagranicznym.

Nieruchomości i Blockchain wyszły również poza Propy. Jeden z takich projektów oferuje tokenizację własności w Londynie, inny wspiera swoje tokeny mocą z japońskiej farmy słonecznej, do tego niejedno miasto na całym świecie, zakup nieruchomości kryptowalutami ma już za sobą.

• Kontynuacja spadków:

Ostatnia doba w dalszym ciągu wykazuje spadki wartości topowych walut. Wartość Bitcoina spadła o kolejne 6.6% schodząc tym samym poniżej 10.000 dolarów. Z kolejnych największych, Ethereum wykazało spadek o 5,3 %, Ripple o 2,7 %. Kapitalizacja rynku zmalała o 15 mld dolarów, i wynosi obecnie 380 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button