News

#235 Aktualności z dn. 11.03.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Giełdy kryptowalut będą musiały zarejestrować się w SEC; Starsze pokolenie inwestuje większy kapitał w kryptowaluty; Mniejsze zainteresowanie Bitcoinem w sieci; Spokojna niedziela na rynku.

• Giełdy kryptowalut będą musiały zarejestrować się w SEC:

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) wydała nowy raport ostrzegający o zagrożeniach związanych z nieuregulowanymi giełdami kryptowalut i stwierdziła, że wszystkie platformy handlowe wymieniające aktywa cyfrowe, które są uważane za papiery wartościowe, muszą zarejestrować się w SEC.

SEC opublikował nowy raport dotyczący obecnego stanu giełd kryptowalut i potencjalnego ryzyka dla inwestorów. Raport stwierdza, że ​​niektóre ICO, zasoby cyfrowe i kryptowaluty można zaklasyfikować jako papiery wartościowe, a zatem każda platforma handlowa, która je wymienia, musi zarejestrować się w SEC i przestrzegać niezbędnych przepisów. Raport stwierdza:

Jeżeli platforma oferuje obrót cyfrowymi aktywami, które są papierami wartościowymi i funkcjonuje jako „giełda”, zgodnie z federalnymi przepisami dotyczącymi papierów wartościowych, platforma musi zarejestrować się w SEC jako krajowa giełda papierów wartościowych lub być zwolniona z rejestracji.

SEC wyraża zaniepokojenie faktem, że różne strony mogły prowadzić nielegalny lub oszukańczy handel poprzez niezarejestrowane giełdy, które handlują papierami wartościowymi.

Raport ostrzega również, że większość giełd krypto, może nie być w pełni zgodna ze wszystkimi środkami regulacyjnymi i może nie oferować odpowiedniego wsparcia lub ochrony w przypadku, gdy giełda zostanie zhakowana lub użytkownicy stracą fundusze. Giełdy mogą również nie gwarantować dostarczenia dokładnych danych handlowych, jeżeli nie są one zarejestrowane i przejrzane przez SEC.

Wreszcie, wiele z tych platform sprawia wrażenie, że wykonują funkcje podobne do giełd, oferując księgi zamówień z zaktualizowanymi cenami ofert i zapytań oraz danymi o egzekucjach w systemie, ale nie ma powodu, aby uważać, że takie informacje mają taką samą integralność, jak ta świadczone przez krajowe giełdy papierów wartościowych. SEC doradza inwestorom i handlowcom, aby właściwie sprawdzali, czy giełda kryptowalut jest zarejestrowana, regulowana, rzetelna i otwarta dla wszystkich użytkowników.

• Starsze pokolenie inwestuje większy kapitał w kryptowaluty:

Według sondażu przeprowadzonego przez 2530 osób dzięki fundacji Korea Financial Investors Protection Foundation, starsi inwestorzy angażują się w kryptowaluty znacznie bardziej niż młodsi inwestorzy – choć ta ostatnia jest bardziej aktywna, jeśli chodzi o kupowanie i sprzedawanie.

Osoby w wieku 60. lat zainwestowały większe kwoty niż jakikolwiek inny demograficzny wiek

Im starszy inwestor, tym większa inwestycja.

– powiedział Kwon Soon-chae, koreańskiej Joongang Daily.

Jednak starszy analityk z Korea Financial Investors Protection Foundation, obawia się, że starsi inwestorzy nie rozumieją, w co się pakują. Said-chae skomentował:

Istnieje potrzeba, aby starsi inwestorzy nie tracili oszczędności emerytalnych w inwestycję w kryptowaluty.
Korea Południowa zakazuje kontraktów terminowych na Bitcoinie, a władze rozważają podatek dochodowy w krypto.

Badanie wykazało również, że około 23. procent mieszkańców Korei Południowej w wieku 20, lat, ma doświadczenie w kupowaniu kryptowalut, podczas gdy osoby w wieku 30. lat, nieco mniejsze – 18 procent.. Prawdopodobieństwo, że 40-latkowie inwestują w rynek, wynosił 12 procent, podczas osób w wieku 50. lat, jest około 8 procent. Jeśli chodzi o wielkość inwestycji, Koreańczycy w wieku ok. 20 roku życia inwestowali 2,93 mln tamtejszej waluty won, osoby w wieku 30. i 40. lat, zainwestowały mniej niż 4 mln won, a ci, którzy mieli ukończone 50 i 60 lat, aż 6,29 mln won.

Według ankiety, respondenci, którzy kontynuowali inwestowanie w świecie krypto, stanowili zaledwie 6,4 procent całkowitej puli graczy, podczas gdy 31,3 procent nigdy nawet nie wypróbowało walut cyfrowych. Zatem ponad 2/3 dorosłej ludności Korei Południowej, miała już z kryptowalutami bezpośrednią styczność.

Szczególnie istotną statystyką dla entuzjastów kryptowalut jest fakt, że 7 proc. stwierdziło, że nadal będzie inwestować w waluty cyfrowe, a 23,1 procent przyznało się do niechęci. Tymczasem, aż 70 procent badanych poinformowało, że nie planuje inwestować w te narzędzia.

Największym zmartwieniem respondentów było ryzyko zhakowania giełd, a zmienność stała się drugim najpopularniejszym powodem rezygnacji z inwestycji w kryptowaluty.

• Mniejsze zainteresowanie Bitcoinem w sieci:

Po lutowym spadku wartości rynku kryptowalut, po czasie korekty Bitcoina do ceny poniżej 7000 dolarów, liczba wyszukiwań w Google dla słowa „Bitcoin”, spadła do najniższego poziomu od października zeszłego roku.

Trendy Google pokazują, że wyszukiwania „Bitcoin” były najbardziej popularne w dniach 17-23 grudnia, co zbiegło się ze wzrostem ceny Bitcoina do ponad 20.000 dolarów, po raz pierwszy 17. grudnia 2017 r. Jednak od połowy lutego, liczba wyszukiwań z nazwą największej z kryptowalut, wyraźnie spadła, osiągając podobny rezultat do wyszukiwań z czasów, gdy jednostka BTC kosztowała 4300 dolarów.

Raporty o tym, że były Mt. Zarządca Gox sprzedał BTC warte 400 mln dolarów w okresie od grudnia do lutego, sugerują, że utrzymujący się spadek Bitcoina i ta duża wyprzedaż, są ze sobą połączone.

• Spokojna niedziela na rynku:

Jeśli podsumujemy ostatnie 24 godziny na rynku kryptowalut, okaże się, że od wczorajszego wieczora, niewiele się zmieniło. Noc dla Bitcoina nie była łaskawa, natomiast od południa, obserwujemy tendencję wzrostową i ostatecznie notujemy wzrost BTC na poziomie 1,7%. Inne czołowe projekty, jak Ripple, Bitcoin Cash czy Litecoin wzrosły kolejno o 0,5%, 6,1% i 1,9%, a Ethereum jedynie zaliczył drobną korektę – o 0,2%.

Kapitalizacja całego rynku zmalała o 4 mld dolarów i wynosi na ten moment 386 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button