News

#237 Newsy z dnia 13.03.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Coinbase pomaga użytkownikom w rozliczeniach podatkowych; Korea Południowa przymierza się do wycofania zakazu ICO; W Tajlandii powstaje ustawa dot. nadzoru handlu kryptowalutami; Europejski Bank Centralny docenia Bitcoina, ale wybiera starą drogę; Japoński dostawca energii elektrycznej wykorzysta Blockchain; Niewiele zmian na giełdach.

• Coinbase pomaga użytkownikom w rozliczeniach podatkowych:

Amerykański operator giełdowy i portfelowy Coinbase, udostępnił użytkownikom narzędzia do raportowania podatkowego, które mają trafić do władz USA. W poście na blogu, Coinbase ogłosił, że niektórzy użytkownicy mogą skorzystać z opcji generowania formularzy w celu obliczenia podatku należnego od zysków z kryptowalut przed tegorocznym terminem składania raportów IRS (Internal Revenue Service).

Ten ruch nadchodzi po latach walki między firmą, a IRS. Sądowe bitwy o dostęp do danych ciągną się po tym, jak agencja zaczęła podejrzewać Coinbase o pomoc w uchylaniu się od opodatkowania przez swoich użytkowników.

Dla naszych klientów, którzy kupili lub sprzedali zasoby cyfrowe na Coinbase, oferujemy narzędzie, które automatycznie oblicza zyski lub straty w oparciu o metodę księgowania FIFO.

– zapewnia Coinbase na blogu, dodając, że inne metody obliczeniowe są również obsługiwane.

Liczba użytkowników platformy, którzy mogą korzystać z tego narzędzia może być ograniczona. Wpis na blogu zawiera także listę okoliczności, które zwalniają historię transakcji użytkownika z kompatybilności, w tym uczestnicząc w ICO, a nawet po prostu korzystając z innej giełdy.

Firma oświadcza również, że ten raport będzie dokładny tylko dla klientów, którzy nie dokonali transakcji poza Coinbase. Zaznaczyła w swoim poście, że w następujących przypadkach, nie powinno się używać wspomnianego narzędzia:

  1. Kiedy klient kupił lub sprzedał aktywa cyfrowe na innej giełdzie;
  2. Kiedy wysłane lub odebrane zasoby cyfrowe pochodzą z portfela innego niż Coinbase;
  3. Kiedy wysłane lub odebrane zasoby cyfrowe pochodzą z innej giełdy;
  4. Kiedy przechowywane zasoby cyfrowe są na zewnętrznym urządzeniu magazynującym (np. Trezor, Ledger itp.);
  5. Kiedy klient uczestniczył w ICO;
  6. Kiedy wcześniej stosowano metodę inną niż FIFO w celu określenia zysków lub strat z inwestycji w aktywa cyfrowe.

Coinbase nie daje pierwszego narzędzia do obliczeń podatkowych, który trafi na rynek. W sierpniu 2017 r., inny amerykański startup – Node40 – opublikował oprogramowanie obliczeniowe, początkowo koncentrując się na Dash, które następnie rozszerzyło się na inne waluty, w tym na Bitcoina.

Być może taki ruch, będzie również sygnałem do refleksji nad stworzeniem podobnych możliwości na polskich giełdach. Ułatwiłoby to tysiącom użytkowników rozliczanie podatkowe, a pierwsza giełda, która na naszym podwórku wprowadzi takie narzędzie, z pewnością będzie na ustach wszystkich użytkowników kryptowalut.

• Korea Południowa przymierza się do wycofania zakazu ICO:

Korea Times, firma medialna założona przez Hankook Ilbo, będąca jedną z największych gazet w Korei Południowej, poinformowała, że ​​południowokoreański rząd wkrótce wycofa swój zakaz ICO i umożliwi sprzedaż żetonów pod pewnymi warunkami.

W 2017 r. rząd Korei Południowej zakazał krajowych ICO ze skutkiem natychmiastowym, co doprowadziło do powszechnej paniki na rynku kryptografii. Obywatelowi tego kraju nie wolno było inwestować w koreańskie ICO. W wyniku tego wiele startupów blockchain opuściło Koreę Południową do jurysdykcji przyjaznych kryptowalutom, takich jak Szwajcaria i Estonia.

Przedstawiciel rządu południowokoreańskiego cytowany był w czasach Korei:

Władze finansowe rozmawiają z krajową agencją podatkową, ministerstwem sprawiedliwości i innymi odpowiednimi urzędami rządowymi na temat planu zezwolenia ICO w Korei, gdy spełnione zostaną określone warunki. W ciągu ostatnich kilku miesięcy rząd Korei Południowej wyraził dwa poważne obawy dotyczące kryptowalut, a mianowicie anonimowość i podatki. Wprowadzono już środki mające na celu zakazanie i unikanie anonimowych kont z transakcji kryptowalutowych, z których duża część jest przeprowadzana przy użyciu waluty Korei Południowej – won.

Południowokoreański rząd również zastanawia się, w jaki sposób podejść do opodatkowania rozwijającego się rynku kryptowalut w tym kraju bez dławienia innowacji. Korea Times dodaje również, że rząd jest gotów pozwolić ICO i inwestorom na udział w sprzedaży symbolicznej, jeśli rząd uzyska dostęp do danych o napływach kapitału od inwestorów indywidualnych i detalistów na rynek ICO.

• W Tajlandii powstaje ustawa dot. nadzoru handlu kryptowalutami:

Tajlandia ma opracować projekt ustawy, dzięki któremu, nadzorowałaby handel kryptowalutami w związku z opodatkowaniem rynku kryptograficznego w kraju.

Według Nathporn Chatusripitak, rzecznika rządu, impuls Tajskiego Ministerstwa Finansów do proponowania nowych krypto-regulacji, wynika z chęci zapobiegania praniu brudnych pieniędzy oraz oszustwom przy użyciu kryptowalut. Oczekuje się, że nowe regulacje zostaną ogłoszone jeszcze w tym miesiącu.

W połowie lutego, gubernator Centralnego Banku Tajlandii, wydał okólnik, w którym prosił wszystkie tajlandzkie banki o powstrzymanie się od handlu i inwestowania w krypto, a także zakaz ich udziału w tworzeniu giełd kryptograficznych i innych platform umożliwiających obrót walutami cyfrowymi. Ten okólnik odnosi się wyłącznie do banków, a nie do kryptowalut, które są nadal dopuszczone do działania w tym kraju.

We wrześniu zeszłego roku, tajska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, ogłosiła, że ​​będzie wspierać wdrażanie przepisów dotyczących ICO. Indeks Thai Digital Exchange (TDAX) w połowie lutego odroczył handel i rejestrację ICO, czekając na ujawnienie ram prawnych tajlandzkiej SEC.

• Europejski Bank Centralny docenia Bitcoina, ale wybiera starą drogę:

Dyrektorzy z Europejskiego Banku Centralnego (EBC) i Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) powiedzieli, że Bitcoin nie jest odpowiedzią na bezgotówkową gospodarkę, w wydanym dziś oświadczeniu.

Pisząc w komentarzu do raportu BIS o tzw. walutach cyfrowych, Benoît Cœuré i Jacqueline Loh dodały, że banki powinny poprawić opcje przekazów pieniężnych i niekoniecznie uciekać się do CBDC. Benoît Cœuré jest członkiem zarządu EBC oraz przewodniczącym Komitetu ds. Płatności i Infrastruktury Rynkowej Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS), a Jacqueline Loh jest przewodniczącą komitetu ds. Rynków BIS.

Pomimo wielu błędów, Bitcoin skierował uwagę na stare niepowodzenia naszego obecnego systemu, jak transgraniczne płatności detaliczne. Jednak te kanały płatności są zazwyczaj znacznie wolniejsze, mniej przejrzyste i droższe niż domowe. Ulepszenia są najlepszą drogą.

– skomentowali Cœuré i Loh.

Zarówno raport BIS, jak i komentarze wspomnianych osób, nie zniwelują tematu regulacji kryptowalut, a Cœuré przewidywał, że temat ten będzie w przyszłości bardzo ważny dla społeczności międzynarodowej.

Blockchain pozostaje ogromnym rynkiem zbytu dla wsparcia UE w 2018 r. Komisja Europejska ogłosiła w lutym i w zeszłym tygodniu specjalne obserwatorium Blockchain, w dalszym ciągu nakreślając plany regulacyjne dotyczące tej technologii i fintech..

• Japoński dostawca energii elektrycznej wykorzysta Blockchain:

The Chubu Electric Power Company, trzeci co do wielkości dostawca energii elektrycznej w Japonii, nawiązał współpracę z Nayuta Inc. – firmą startującą w Internecie Rzeczy (IoT) oraz firmą informatyczną – Infoteria, aby eksperymentować z możliwością zastosowania technologii Blockchain do rejestrowania ładowania pojazdów elektrycznych (EV) i hybrydy typu plug-in. Sieć Lightning jest przeznaczona do ładowania mikropłatności za energię elektryczną, jak informuje TechCrunch Japan.

W ramach planu budowy nowego typu „zbiorowej obudowy”, która zawiera komponent ładowania elektrycznego pojazdu, firma Chubu Electric Power Company równolegle wykonuje testy zarówno na poziomie Blockchain, jak i Lightning Network, w kierunku rozwoju tego projektu.

Opracowanie przez Nayutę gniazdka do ładowania zgodnego z Blockchain, w połączeniu z opracowaniem aplikacji mobilnej Tandem, daje możliwość użytkownikom zobaczyć historię ładowania elektrycznego pojazdu zarejestrowaną w Blockchain, według lokalnego serwisu informacyjnego The Denki Shimbun .

Zestawienie ładunków elektrycznych w Blockchain w przyjaznej dla użytkownika aplikacji mobilnej umożliwia obsługę wysoce niezawodnego systemu zarządzania ładunkami przy niewielkim koszcie wprowadzenia. Jednym z przykładów podanych w wyniku niskich kosztów jest to, że właściciel pojazdu elektrycznego może zainstalować system ładowania w swoim mieszkaniu przy użyciu tej technologii, która jest kluczową częścią planu Chubu Electric.

Chociaż sieć Lightning Network została już wdrożona w kilku innych formach, Nayuta używa własnego, niezależnie opracowanego oprogramowania typu open source do eksperymentów w mikropłatnościach, do ładowania pojazdów elektrycznych. Kenichi Kurimoto, dyrektor naczelny Nayuta, powiedział, że jego zdaniem rozwój protokołu jest działalnością typu open source.

Istnieje ogromna liczba transakcji w polu IoT i jest możliwość, że korzystanie z sieci Lightning Network będzie obsługiwać większą liczbę transakcji niż korzystanie z niej w chmurze.

– powiedział Kurimoto, dodając, że współpraca ma charakter eksperymentalny, a współpraca biznesowa zostanie omówiona dopiero po zakończeniu eksperymentu.

Nayuta opracował dwa różne rodzaje gniazdek elektrycznych do ładowania pojazdów elektrycznych oraz do dokonywania płatności Bitcoinem. Jedno jest gniazdem zasilania, opracowanym w 2015 roku, które zostało zmodyfikowane dla systemu płatności z potwierdzeniem zerowym, który ma oprogramowanie portfela SPV na mikrokontrolerach , a drugi ma oprogramowanie Lightning Network o nazwie Ptarmigan, które Nayuta aktualnie tworzy.

Technologia Blockchain była już wykorzystywana do przechowywania danych dotyczących samochodów. Pod koniec lutego, Zarząd Dróg i Transportu w Dubaju (RTA), ogłosił plany systemu śledzenia cyklu życia pojazdu opartego na Blockchain. Nowatorskie wykorzystanie płatności w sieci Lightning Network dowiodło niedawno, kiedy mężczyzna, który pierwotnie kupił pizzę w pierwszej udokumentowanej transakcji Bitcoina na świecie, kupił jeszcze dwie pizze z wykorzystaniem właśnie Lightning Network.

• Niewiele zmian na giełdach:

Miniona doba upłynęła bardzo spokojnie dla większości kryptowalutowych inwestorów. Czołowe waluty odnotowały minimalne spadki – Bitcoin o 0,5%, Ethereum o 0,6%, a Ripple o 1,8%. Bardzo dobry wynik uzyskał NEM, którego cena wzrosła o 14,9%. Kapitalizacja całego rynku nie uległa zmianie i nadal oscyluje na poziomie 372 mld dolarów.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom
Source
bitcoinist.comcointelegraph.comcoinmarketcap.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button