News

#238 Newsy z dnia 14.03.2018

Z środowych wydarzeń: Google zablokuje wszystkie reklamy związane z krypto; Binance uruchomi zdecentralizowaną platformę transakcyjną; Huawei tworzy technologię testującą wydajność; Brytyjscy użytkownicy Coinbase mają dostęp do szybszego transferu krypto-fiat; Duże korekty na giełdach.

Google zablokuje wszystkie reklamy związane z krypto:

Według najnowszej aktualizacji zasad dotyczących usług finansowych, Google zablokuje reklamy związane z kryptowalutami w czerwcu 2018 r. Informacje o zakazie reklamowania walut cyfrowych pojawiły się kilka dni po tym, jak osoby reklamujące kryptowaluty korzystające z Google Adwords zauważyły drastyczny spadek liczby wyświetleń ich reklam. Mimo tego, kiedy miało to miejsce, Google Adwords zaprzeczało jakiejkolwiek zmianie w przepisach dotyczących usług finansowych, która blokowałaby reklamy związane z ICO lub kryptowalutami.

Zgodnie z niedawno zaktualizowaną polityką produktów finansowych firmy Google, nie będą przyjmowane reklamy „Kryptowalut i powiązanych treści (w tym między innymi pierwsze oferty na monety, giełdy kryptowalut, portfele kryptowalut i porady dotyczące obrotu kryptowalutami)”. Działanie to dotyczy wszystkich produktów reklamowych Google, co oznacza, że firmy nie będą mogły wyświetlać reklam związanych z kryptowalutami na witrynach internetowych giganta wyszukiwarek, a także na witrynach firm zewnętrznych.

Nie mamy kryształowej kuli, żeby wiedzieć dokąd zmierza przyszłość kryptowalut, ale widzieliśmy wystarczająco dużo szkód dla konsumentów lub potencjalnych szkód dla konsumentów, żeby wiedzieć że jest to dziedzina, do której chcemy podejść z najwyższą ostrożnością.

– Mówi Scott Spencer, dyrektor ds. zrównoważonych reklam w Google.

Facebook zakazał reklam związanych z walutami cyfrowymi w styczniu tego roku, powołując się na zwodnicze praktyki promocyjne. Reklamy kryptowalut również zniknęły z chińskich serwisów społecznościowych w czasie gdy w życie wchodziły zakazy giełd kryptowalutowych i ICO.

Binance uruchomi zdecentralizowaną platformę transakcyjną:

Binance, największa giełda kryptowalut pod względem obrotów, ogłosiło oficjalnie, że opracowuje publiczny Blockchain, do utworzenia nowej zdecentralizowanej giełdy. Wizja Binance, że scentralizowana i zdecentralizowana giełda będą współistnieć w bliskiej przyszłości, uzupełniając się nawzajem, zainspirowała ich do opracowania Binance Chain, który będzie wykorzystywany do transferu i handlu aktywami Blockchain. Działanie to popchnie również giełdę kryptowalut w kierunku przekształcenia z firmy w społeczność. Nowa platforma będzie również hostem Binance Coin, który stanie się rodzimą monetą w jego własnej sieci głównej Blockchain.

Wierzymy, że ciągłe wspieranie wysokiej jakości projektów Blockchain jest najlepszym sposobem rozwoju tej branży. Będziemy kontynuować ulepszanie tej części, o czym pisaliśmy w naszym oficjalnym raporcie.

– podaje giełda.

Zdecentralizowana giełda różni się od scentralizowanej tym, że nie polega na usługach stron trzecich do przechowywania środków klienta. Użytkownicy przeprowadzają transakcje z innymi użytkownikami bez potrzeby korzystania z centralnego serwera, i nie ma centralnego organu, który pełni funkcję nadzorcy lub posiada księgi zamówień. Chociaż zdecentralizowane giełdy zapewniają większą anonimowość i są uznawane za trudniejsze do zhakowania, mogą być mniej intuicyjne dla początkujących handlowców i pozbawione niektórych funkcji oraz funkcjonalności giełd scentralizowanych.

Zdecentralizowane giełdy nie są czymś nowym. Platformy takie jak Waves DEX, BitShares, NXT, CounterParty istnieją już od jakiegoś czasu.

Huawei tworzy technologię testującą wydajność:

Po prawie rocznej pracy za kulisami, gigant technologiczny wyceniony ostatnio na 7.5 mld dolarów zaprezentował narzędzie zaprojektowane do testowania wydajności najważniejszych Blockchainów, które obecnie jest przygotowywane do oficjalnego przedłożenia konsorcjum Hyperledger, którego liderem jest Linux Foundation. Technologia open-source nazwana Project Caliper, wspiera już analizę Hyperleger Fabric, Hylerledger Sawtooth i Hyperledger Iroha, a do końca 2018 r. zostaną dodane kolejne.

Haojun Zhou, inżynier Huawei który stoi za znaczną większością kodu, mówi, że mimo tego że jest to narzędzie koncentrujące się na analizie technologii, w swoim fundamencie ma ono pomagać programistom i korporacjom w podejmowaniu bardziej pewnych decyzji dotyczących ich technologii.

Pomyśleliśmy, że to brakujący element Blockchain i możemy pomóc go rozwinąć.

– powiedział.

Celem projektu jest zintegrowanie istniejących Blockchainów w strukturę, dzięki czemu będzie można je łatwo porównać za pomocą standardów określonych przez Grupę Roboczą Hyperledger ds. Wydajności i Skalowalności. Rdzeniem benchmarkingu jest warstwa adaptacyjna, która tłumaczy informacje, dzięki czemu Caliper może instalować lub przywoływać inteligentne kontrakty, oraz sprawdzać stan różnych rozproszonych rejestrów, aby jak najlepiej ocenić ich skuteczność.

Niewiadomym pozostaje, jak szeroko stosowane byłoby takie narzędzie, jeśli weźmiemy pod uwagę interesy konkurencyjne w sektorze Blockchain. Javier Paz, autor raportu grupy Aite Group, który w ubiegłym roku osobiście ocenił listę najważniejszych Blockchainów, wątpi, że firmy pozwoliłyby aby projekty nawet o otwartym kodzie źródłowym poddane zostały badaniu, które mogłoby uwidocznić wszelkie niedociągnięcia.

Obawiam się, że sposób porównania efektywności i postępu różnych publicznych i prywatnych łańcuchów pozostanie ręcznym i żmudnym zajęciem – w który sieci są zaangażowane i czują się w nim komfortowo, dzieląc kluczowe wskaźniki statystyk wydajności.

– mówi.

Brytyjscy użytkownicy Coinbase mają dostęp do szybszego transferu krypto-fiat:

Post opublikowany przez prezesa Coinbase, Zeeshana Feroza, podaje, że Coinbase stała się pierwszą giełdą kryptowalut, która otworzyła brytyjskie konto bankowe i uzyskała dostęp do systemu Faster Payments Scheme (FPS), Wielkiej Brytani. Podczas gdy post na blogu Coinbase nie nazywa banku o którym mowa, portal Bloomberg uważa, że Coinbase otworzyła konto w brytyjskim banku Barclays. Porozumieniu pomiędzy Barclays i Coinbase pomógł fakt, że giełda otrzymała również w tym tygodniu licencję na e-pieniądze od brytyjskiego Financial Conduct Authority (brytyjski odpowiednik polskiej Komisji Nadzoru Finansowego).

Faster Payments Scheme to inicjatywa bankowa w Wielkiej Brytanii mająca na celu skrócenie czasu transakcji i jest główną infrastrukturą do obsługi płatności pieniężnych obecnie wykorzystywanych w tym kraju. Feroz powiedział, że wspieranie tego systemu pozwoli klientom doświadczyć korzystania ze znacznie lepszego systemu w zakresie wpłat i wypłat. Dostęp Coinbase do FPS oznacza, że brytyjscy klienci nie będą już musieli konwertować swoich aktywów kryptowalutowych na euro, a następnie na funty za pośrednictwem estońskiego banku, w celu wypłacenia waluty z Coinbase, co zajmuje kilka dni i dodaje opłaty za kurs wymiany.

Feroz napisał w blogu firmy, że FPS rozpocznie się jako test dla niewielkiej liczby klientów, i w najbliższych tygodniach zostanie udostępniony dla wszystkich użytkowników w Wielkiej Brytanii.

[…] Faster Payments zapewni znajome doświadczenie w zakresie płatności, do tego będzie obsługiwane przez wszystkie duże banki w Wielkiej Brytanii. Klienci z Wielkiej Brytanii skorzystają z szybszych, bezpieczniejszych i płynniejszych transferów bankowych.

W innym miejscu dodał również, że test obejmie tylko klientów instytucjonalnych Coinbase, ponieważ chociaż brytyjscy klienci Coinbase są głównie klientami detalicznymi, baza instytucjonalna jest znaczna.

Mamy kilka instytucji, które korzystają z platformy, mogą to być fundacje, mogą to być inne regulowane biznesy, które oferują swoim klientom dostęp do kryptowalut. Zapewniamy im płynność. W rzeczywistości jest to bardzo zróżnicowana torba z wieloma firmami.

– oznajmił.

Giełdy krypto na całym świecie miały w przeszłości problemy ze znalezieniem banków, które chciałyby je przyjąć jako klientów. Niedawno kilka największych banków w Indiach zawiesiło lub zlikwidowało konta bankowe giełd, a w grudniu zeszłego roku kilka dużych banków w Bułgarii rozwiązało rachunki prowadzone przez giełdy walut cyfrowych.

Duże korekty na giełdach:

Ostatnie 24h na giełdzie pokazały dużą korektę topowych walut. Z pierwszej 10-tki wszystkie odnotowały spadek o co najmniej 6%. Bitcoin, Ethereum, Ripple oraz Bitcoin Cash, kolejno o 8,2%, 8,9%, 8,1% i 9,5%. Największy spadek dotknął NEO, bo aż o 12,1 %.

Kapitalizacja rynku przez minioną dobę spadła o 32 mld dolarów i wynosi obecnie 340 mld dolarów.

 


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom
Source
coindesk.comcoinmarketcap.comcointelegraph.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button