News

#239 Newsy z dnia 15.03.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Koreańskie giełdy mogły wykradać środki użytkownikom; Coinbase twierdzi że organy regulacyjne szkodzą innowacji; Playboy wyda własny portfel; Telegram nie dopuszcza osób sankcjonowanych do swojego ICO; Spadków ciąg dalszy. 

• Koreańskie giełdy mogły wykradać środki użytkownikom:

Południowokoreańscy prokuratorzy, w tym tygodniu dokonali kontroli trzech giełd kryptowalut z powodu podejrzeń, że pracownicy sprzeniewierzyli środki z kont klientów, zgodnie z lokalnymi doniesieniami.

Pracownicy giełdy, w tym dyrektorzy, są podejrzani o sprowadzanie pieniędzy z kont klientów i wykorzystywanie ich do zakupu kryptowalut na innych giełdach, jak poinformował Chosun.com. Prokuratura okręgowa w Południowym Seulu rzekomo skonfiskowała dyski twarde, telefony komórkowe i dokumenty w poszukiwaniu dowodów. Jeden prokurator powiedział:

Firmy pojawiły się na naszym radarze w styczniu podczas naszego dochodzenia w sprawie podejrzanych transferów pieniędzy między giełdami, które zostały wykryte podczas audytu przeprowadzonego przez Komisję Usług Finansowych i Koreańską Jednostkę Analityki Finansowej.

Inny raport wskazuje, że giełdy zostały przejęte przez nadzór finansowy kraju, Komisję Usług Finansowych (FSA) i że operatorzy spółek są obciążani defacytacją. Wiadomość ta pojawia się w obliczu rosnącej kontroli firm kryptowalutowych w Korei Południowej, ponieważ kraj ten zdecydował się na zahamowanie szalejącej spekulacji i działań przestępczych, takich jak pranie brudnych pieniędzy.

W styczniu, Służba Nadzoru Finansowego podobno wskazała, że ​​prowadzi dochodzenie w sprawie handlu poufnymi kryptowalutami przez własny personel i że podałby do wiadomości publicznej wszelkie ustalenia dotyczące zarzutów. Później, jeszcze w tym miesiącu Korea Customs Service oświadczyła, że ​​łącznie 637,5 miliardów won (około 600 mln dolarów) w walutach obcych wymieniano nielegalnie – w tym niezarejestrowane odpływy kapitału przy użyciu kryptowalut.

Co więcej, ICO zostały ostatecznie zakazane we wrześniu ubiegłego roku, chociaż ostatnie doniesienia sugerują, że organy regulacyjne mogą rozważyć złagodzenie tego stanowiska.

Rząd ograniczył także handel kryptowalutami, blokując pod koniec stycznia możliwość korzystania z anonimowych, wirtualnych konta. Po tej dacie tylko konta powiązane ze zidentyfikowanymi użytkownikami, mogą być akceptowane przez zatwierdzone banki.

Coinbase twierdzi że organy regulacyjne szkodzą innowacji:

Podkomisja Rynku Kapitałowego, Papierów Wartościowych i Inwestycji rozpatrzyła główne pytania związane z kryptowalutą i ICO na niedawnym przesłuchaniu zatytułowanym „Badanie kryptowalut i rynków ICO”. Podczas przesłuchania omówione zostały ICO i kryptowaluty, potencjalne korzyści dla gospodarki, zapewnienie wsparcia prawnego dla inwestorów oraz opracowanie podejścia regulacyjnego stosowanego przez odpowiednie amerykańskie organy regulacyjne.

W swoim zeznaniu Mike Lempres, Dyrektor ds. Prawnych i Ryzyka w Coinbase, stwierdził, że siła technologii cyfrowej waluty może zmienić tworzenie kapitału, innowacje i gospodarkę, mówiąc, że jej ogromny potencjał można osiągnąć tylko poprzez odpowiedzialne regulacje. Twierdzi że na obecnym etapie amerykański system regulacyjny szkodzi zdrowym innowacjom ze względu na brak zrozumienia tego, co powinno być dozwolone, a co nie, i w jaki sposób należy rozważać zasoby cyfrowe – jako papiery wartościowe, towary, nieruchomości, albo pieniądze.

Jest tak wiele niepewności co do definicji bezpieczeństwa i zakresu kontroli regulacyjnej, że rynek jest spowalniany. Jest to złe dla wszystkich, ponieważ technologia nie przestanie działać – po prostu przeniesie się za granicę, a my stracimy szansę na kultywowanie korzyści w USA. Jest to złe dla wszystkich, ponieważ ta technologia nie zatrzyma się – po prostu przeniesie się za granicę, a my stracimy szansę na odnoszenie korzyści w USA.

– mówi.

Dla Lempresa celem jest zapewnienie, że potencjalne korzyści z nowych technologii nie zostaną zakłócone przez niepewność wynikającą z nieprawidłowości regulacyjnych lub prawnych. Przedstawił on krótki przegląd głównych amerykańskich organów regulacyjnych, takich jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Komisja Towarowych Kontraktów Terminowych typu Future (CFTC) Federalna Komisja Handlu (FTC), Internal Revenue Service (IRS), oraz The Financial Crimes Enforcement Network (FinCEN).

Według Lempresa, SEC, która jest odpowiedzialna za transakcje na papierach wartościowych, uważa krypto za papiery wartościowe, podczas gdy CFTC, który w pełni kontroluje towarowe transakcje na instrumentach pochodnych, twierdzi, że tokeny są towarami. FinCEN ma pełne uprawnienia do Know Your Customer (KYC) oraz Anti-Money Laundering (AML) i uważa tokeny za pieniądze, a, zgodnie ze stanowiskiem IRS, cyfrowe monety należy uznać za własność do celów podatkowych. Zaznacza że stanowi to skrajny brak koordynacji.

Odpowiadając na pytanie od przewodniczącego podkomisji, Rep. Billa Huizengi, Lempres stwierdził, że Coinbase nie może rozpocząć wspierania ICO, dopóki nie zostaną przyjęte niezbędne regulacje.

W obecnej chwili nie obsługujemy żadnego [ICO], ponieważ nie jesteśmy pewni, co to jest regulacja […]. Czekamy, aż sytuacja pomiędzy CFTC i SEC się uspokoi , zanim zdecydujemy się zaangażować w wsparcie dla ICO.

– oznajmia.

Playboy wyda własny portfel:

Playboy Enterprises opracuje portfel online, który umożliwi klientom korzystanie z kryptowalut do płacenia za internetowe media firmy i będzie zintegrowany z nowym tokenem Vice Industry (VIT). Pierwszym sektorem Playboya, który użyje portfela kryptowalutowego będzie Playboy.TV, który będzie akceptował płatności krypto za dostęp do ekskluzywnych treści. Portfel ma zostać wydany pod koniec tego roku.

Token Vice Industry, który zebrał 22 mln USD w Ethereum w ciągu pierwszych 24. godzin od pierwszej oferty monetarnej, umożliwia widzom treści z branży dla dorosłych na stronach korzystających z VIT zarabianie tokenów za darmo, tylko poprzez oglądanie znajdujących się tam treści. Wykorzystanie VIT przez Playboy.TV daje widzom możliwość zarabiania żetonów i używania tokenów do płacenia za inne treści, a także możliwość głosowania i komentowania.

Reena Patel, dyrektor ds. Handlowych i dyrektor operacyjny Playboy Enterprises, Inc, powiedziała w oświadczeniu Playboya, że firma dostrzegła potrzebę zapewnienia swoim klientom bardziej elastycznych opcji płatności.

Ta innowacja daje milionom ludzi, którzy lubią nasze treści, a także tym, którzy w przyszłości będą brać udział w naszych grach casualowych, platformach AR i VR, więcej możliwości wyboru w odniesieniu do płatności, a w przypadku VIT – możliwość bycia nagrodzonym za angażowanie się w oferty Playboy.

– mówi.

Kryptowaluty i przemysł rozrywkowy dla dorosłych przecinały się w przeszłości. W styczniu tego roku światowej sławy dom publiczny Bunny Ranch rozważał dodanie Bitcoina jako formy płatności przez jego anonimową naturą kryptowaluty.

Telegram nie dopuszcza osób sankcjonowanych do swojego ICO: 

Według RBC, który twierdzi, że posiada kopię umowy rzekomo wydanej przez Telegram z uczestnikami prywatnej przedsprzedaży, każda osoba wymieniona w wykazach sankcji USA, Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej lub Rady Bezpieczeństwa ONZ nie są dopuszczone do do udziału w każdej rundzie ICO.

Ograniczenia obejmują również krewnych osób objętych sankcjami, a także mieszkańców terytoriów objętych sankcjami, w tym Krym, Kuba, Iran, Korea Północna i Syria. Krewni dotknięci są „dziećmi, małżonkami, rodzicami, braćmi i siostrami” osób objętych sankcjami, dodaje publikacja.

Według RBC „jeden z rosyjskich uczestników” ICO, a także „najwyższy menedżer funduszu venture” w nim potwierdził treść umowy.Telegram jest w trakcie przeprowadzania tego, co źródła uważają za największą ICO w historii.

Cicha przedsprzedaż i rzekoma druga przedsprzedaż jej kryptowaluty – Grama, może wzrosnąć o około 1.6 mld dolarów, zanim nawet publiczna faza ICO ruszy.

Spadków ciąg dalszy: 

UWAGA: Dzisiaj na giełdę Bitbay wszedł RIPPLE I XIN.

Miniona doba na giełdzie pokazuje dalszy ciąg złej passy. Żadna z 10 topowych walut nie odnotowała wzrostu.  Bitcoin spadł o 2,3%, Ethereum o 3,3%, Ripple o 5,3% i Bitcoin Cash o 4,3%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 15 mld dolarów i wynosi obecnie 325 mld dolarów.

 


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom
Source
coindesk.comcointelegraph.comcoinmarketcap.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button