News

#241 Newsy z dnia 17.03.2018

Z sobotnich wydarzeń: Krypto po raz pierwszy we Wspólnym Raporcie Ekonomicznym USA; SEC przeprowadza dziesiątki dochodzeń; Chińskie Centrum Inwestycyjne będzie wspierać Blockchain; Jane Street Capital włączyła Bitcoina do swoich aktywów; Spadki na giełdach nie ustępują.

Krypto po raz pierwszy we Wspólnym Raporcie Ekonomicznym USA:

Kongres Stanów Zjednoczonych po raz pierwszy poświęcił całą sekcję kryptowalutom i technologii Blockchain w swoim dorocznym Wspólnym Raporcie Ekonomicznym. Raport z 2018 r. zawiera analizy i zalecenia na nadchodzący rok oraz poświęca cały rozdział, aby zapewnić wgląd we wpływ kryptowalut i Blockchain na dzisiejszą gospodarkę Stanów Zjednoczonych.

Podsumowanie nazywa 2017 rok „rokiem kryptowalut”, wskazując, że powszechne obawy o Bitcoina doprowadziły go do drugiego miejsca w kategorii globalny temat wiadomości wg. Google Year’s Search 2017. Cena wielu kryptowalut i aktywów Blockchain wykazała dramatyczny wzrost, pozostawiając w tyle niektóre kluczowe wskaźniki ekonomiczne, takie jak Dow Jones Industrial Average i S&P 500.

[…] Jeśli waluty cyfrowe staną się mniej zmienne w przyszłości, wycena produktów w tych nominałach może stać się łatwiejsza, i jednostki będą mogły zacząć z nich korzystać częściej jako medium wymiany.

– czytamy w raporcie.

Na kapitalizację rynku kryptowalut pozytywnie wpływały wysokie ceny. Na początku 2017 r. łączna wartość wszystkich Bitcoinów w obiegu wyniosła prawie 15.5 mld dolarów, a pod koniec roku wzrosła prawie 14-krotnie do ponad 216 mld dolarów. Cyfrowe waluty takie jak Ethereum, Ripple i Litecoin doświadczyły podobnych przyrostów.

Mimo tego według raportu wielu czołowych ekonomistów, w tym była prezes Rezerwy Federalnej, Janet Yellen, nadal nie wierzy, że kryptowaluty pasują do standardowej definicji pieniądza i nazywają Bitcoin wysoce spekulatywnym zasobem.

Zalecenia zawarte w dokumencie stanowią szczególny przedmiot zainteresowania, ponieważ autorzy zalecają agencjom rządowym na wszystkich szczeblach rozważenie i zbadanie nowych zastosowań technologii. Mianowicie, rozpoznają potencjał Blockchaina do zwiększenia efektywność agencji i zapewnienia bezpieczeństwa przed cyberatakami.

Decydenci, regulatorzy i przedsiębiorcy powinni nadal współpracować, aby zapewnić deweloperom możliwość szybkiego wdrożenia nowych technologii Blockchain oraz w sposób chroniący Amerykanów przed oszustwami, kradzieżą i nadużyciami, przy jednoczesnym zapewnieniu zgodności z odpowiednimi przepisami.

– dodaje raport.

Badanie podkreśliło również, że Blockchain okazał się w dużej mierze odporny na ataki hakerskie i ma o wiele więcej potencjalnych zastosowań.

Chociaż cyfrowe waluty i Blockchain wciąż wywołują spory, analiza przedstawiona w raporcie pokazuje, że organy rządowe nie mogą ignorować rewolucyjnej technologii Blockchain. Jak zauważono w raporcie, technologia może być wykorzystywana w kluczowych dziedzinach, takich jak opieka zdrowotna i zabezpieczenie krytycznej infrastruktury finansowej i energetycznej.

SEC przeprowadza dziesiątki dochodzeń:

Sekretarz amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), Stephanie Avakian, potwierdziła, że agencja prowadzi dziesiątki dochodzeń w przestrzeni kryptowalut. Wypowiedź Avakain nastąpiła po doniesieniach prasowych z końca lutego, podających że SEC wysłała wezwania do spółek podejrzanych o naruszenie przepisów dotyczących papierów wartościowych poprzez ich udział w ICO.

W ciągu minionego roku SEC rozszerzyła swoje działania przeciwko biznesom kryptowalutowym, które postrzega jako nie przestrzegajace przepisów dotyczących papierów wartościowych. Od września 2017 r. komisja wszczęła ponad pół tuzina działań przeciwko takim firmom.

W dniu 7. marca SEC wydała oświadczenie przypominające platformom handlu kryptowalutami, że podlegają one jurysdykcji i regulacjom SEC, a co za tym idzie, muszą zarejestrować się jako giełdy. W lutym 2018 r. nadzór SEC doprowadził do zawieszenia obrotu trzech różnych spółek z powodu dochodzenia w sprawie powiązań z kryptowalutami.

Chińskie Centrum Inwestycyjne będzie wspierać Blockchain:

Powiązane z rządem Chińskie Stowarzyszenie Inwestycyjne (IAC), planuje stworzyć Międzynarodowe Centrum Rozwoju Inwestycji Blockchain, mające na celu wprowadzenie standardów branżowych oraz sojuszy i funduszy inwestycyjnych Blockchain. IAC to krajowa organizacja społeczna zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Obywatelskich Chińskiej Republiki Ludowej.

W Internecie można znaleźć zdjęcie, które najwyraźniej z wyciekłego memorandum rządowego dotyczącego realizacji „Trzynastego Planu Pięcioletniego” mającego na celu rozwój innowacji technologii Blockchain. Liu Ren, wiceprezes Chińskiego Stowarzyszenia Inwestycyjnego, a także przewodniczący Komitetu ds. Zagranicznych Kapitałów, potwierdził ważność dokumentu, mówiąc o wzroście popularności Blockchaina jako bodźca do utworzenia centrum.

Zgodnie z dokumentem, plan innowacyjny Blockchain obejmuje łączenie zasobów krajowych i międzynarodowych, inwestowanie w chińskie projekty Blockchain, doradztwo w zakresie inwestycji zagranicznych w Blockchain, stworzenie centrum rozwoju inwestycji a także prowadzenie międzynarodowych forów Blockchain. Ren powiedział, że centrum zostanie oficjalnie zapowiedziane 18. marca, a międzynarodowy szczyt dot. Blockchain może odbyć się w maju 2018 r. Sfotografowany dokument jest opatrzony pieczęcią 18 marca 2018 r.

Podczas gdy chiński rząd wprowadził w tym roku różne zakazy obrotu kryptowalutami i ich używania w tym kraju, wydaje się być bardziej otwarty na rozwój w technologii Blockchain jako całości. Państwowy Bank Chin złożył patent opublikowany w lutym 2018 r. na rozwiązanie polegające na skalowaniu systemów technologii Blockchain, a największy chiński detalista, JD.com, pod koniec lutego ogłosił uruchomienie inkubatora startupów, aby przyciągnąć zagraniczne projekty Blockchain.

• Jane Street Capital włączyła Bitcoina do swoich aktywów:

Firma handlowa Jane Street Capital, która podobno lokuje średnio 13 miliardów dolarów dziennie w akcjach na całym świecie, włączyła Bitcoina do swoich aktywów będących przedmiotem obrotu, informuje Business Insider.

Oświadczenie firmy brzmi:

Jane Street sprzedaje ponad 56.000 produktów na całym świecie w szerokim zakresie klas aktywów, w tym Bitcoina.

Bezimienne źródła poinformowały, że Jane Street, która została założona w 2000 roku, weszła w handel kryptograficzny w zeszłym roku. Na stronie internetowej firmy podano, że w 2017 roku 5,6 biliona dolarów było zaangażowanych we wszystkich dostępnych produktach. W lutym 2016 roku New York Times opisał firmę jako „tajną” firmę ETF. Podczas gdy dane liczbowe dotyczące obrotu Bitcoinami w Jane Street nie są dostępne publicznie, firma zauważyła, że ​​pozostanie otwarta na dalsze zaangażowanie na rynkach kryptograficznych:

Jane Street zawsze brała pod uwagę podejście do możliwości handlowych i nadal będzie to robić, ponieważ wraz z pojawieniem się kolejnych produktów kryptowalutowych.

Inni inwestorzy z Wall Street również wskoczyli już na platformę kryptograficzną. Amerykański inwestor Bill Miller powiedział reporterom w grudniu 2017 r., że zainwestował w Bitcoina aż połowę swoich funduszy hedgingowych.

• Spadki na giełdach nie ustępują:

W ostatnich 24 godzinach kapitalizacja rynku kryptowalut zmniejszyła się o 25,9 mld dolarów i wynosi aktualnie 314,1 mld. Cena Bitcoina notuje spadek o 6,8% i wynosi 7.970 dolarów. Największe kryptowaluty również odznaczają się niższą ceną względem wczorajszej wyceny. Ethereum spadło o 7,3%, Litecoin o 8%, Ripple o 8%, NEO o 9,6%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 10,8 mld dolarów – to niedużo względem ostatnich tygodni. Może to świadczyć o niezdecydowaniu inwestorów, którzy bardziej obserwują obecną sytuację na rynku niż podejmują działania związane z handlem.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom
Source
cointelegraph.comcoinmarketcap.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button