Wiadomości

#244 Aktualności z dn. 20.03.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Blockhain owocem współpracy giełd z Hongkongu i Australii; Wyniki badań przeprowadzone na Amerykanach; G20 uważa kryptowaluty za aktywa, a nie waluty; Giblartar wprowadza giełdę, która przyjmie nowe ICO; Wzrostowy dzień na giełdach.

• Blockhain owocem współpracy giełd z Hongkongu i Australii:

Giełda Papierów Wartościowych w Hongkongu (HKEX), rozpocznie współpracę z Australijską Giełdą Papierów Wartościowych (ASX) w sprawie wdrożenia technologii Blockchain, jak czytamy w dzisiejszych raportach Financial Times.

ASX ogłosił już w grudniu zeszłego roku, że zacznie używać Blockchain, aby zastąpić obecny system przetwarzania transakcji kapitałowych, czyniąc z tego pierwszą taką platformę. ASX współpracował z firmą konsultingową w zakresie technologii cyfrowej – Digital Asset.

Obie giełdy rozwijają znacznie bliższy dialog, aby lepiej poznać możliwości technologiczne, a także udostępniać te informacje i dzielić się relacjami z dostawcami.

– skomentował Charles Li, dyrektor naczelny HKEX na Azjatyckiej Konferencji Inwestycyjnej, Credit Suisse.

Według Li, HKEX użyje Blockchain do pożyczania akcji, kredytów i niektórych rodzajów transakcji pozagiełdowych, dodając, że giełda chce użyć technologii Blockchain, gdzie nikt nie będzie wydawać pieniędzy na nic. Szybki rozwój technologii, jeszcze dwa lata temu, utrudniał wcześniejsze plany HKEX w stworzeniu prywatnego rynku opartego na Blockchain, aby pomóc małym firmom uzyskać finansowanie.

Kanadyjska Giełda Papierów Wartościowych, alternatywna giełda, która rozpoczęła działalność w 2004 r., ogłosiła również w lutym, że uruchomi opartą na Ethereum platformę papierów wartościowych i rozliczeniowych, umożliwiającą przedsiębiorstwom pozyskiwanie kapitału za pomocą tokenów zabezpieczających.

• Wyniki badań przeprowadzone na Amerykanach:

Niedawne badania przeprowadzona na Amerykanach odnośnie kryptowalut, zlecone przez Finder.com w lutym, pokazują, że 8 procent, czyli około 26 milionów Amerykanów, kupiło kryptowalutę.

Na ankietę Findera odpowiedziało 2.001 dorosłych Amerykanów korzystających z Pureprofile, strony, która zapewnia nagrody pieniężne użytkownikom uczestniczącym w ankietach.

Badanie wykazało, że spośród 92,05 procent Amerykanów, którzy nie zakupili kryptowaluty, prawie 8 procent podało, że planuje to zrobić w przyszłości. Według ankiety, mężczyźni są ponad dwukrotnie bardziej zainteresowani posiadaniem kryptowalut niż kobiety – 11,86 procent wszystkich mężczyzn do 4,27 procent wszystkich kobiet.

Kryptowaluty są w nieproporcjonalnie większym stopniu własnością millenialsów, w przeciwieństwie do baby boomers – 17,2% millenialsi i 2,24% baby boomers sygnalizuje o posiadaniu kryptowalut. Badanie przeprowadzone w grudniu zeszłego roku przez Blockchain Capital pokazało również, że milenialsi wolą posługiwaać się Bitcoinem niż tradycyjnymi rachunkami bankowymi.

Badanie dotyczy również powodów, dla których Amerykanie nie kupują kryptowalut. Większość mężczyzn i kobiet uważa, że ​​”nie ma potrzeby lub nie są nimi zainteresowani”, a najrzadszym powodem obojga płci jest „zbyt wiele opłat”.

Ponad dwukrotnie więcej mężczyzn niż kobiet uważa, że ​​kryptowaluty  są bańką lub oszustwem, ale obie płcie postrzegają je jako „zbyt trudne do użycia” i „zbyt skomplikowane, aby je zrozumieć”.

Jeśli chodzi o najbardziej popularne rodzaje kryptowalut kupowane przez amerykańskich dorosłych:

Bitcoin jest na pierwszym miejscu (posiada go 5,15% ankietowanych, a średnia wartość inwestycji wynosi 3.450 dolarów), na drugim miejscu jest Ethereum (posiada go 1,8% ankietowanych, a średnia wartość inwestycji w tę kryptowalutę wynosi 1.240 dolarów), na trzecim Bitcoin Cash (posiada go 0,9% ankietowanych, a średnia inwestycja w tym przypadku to 630 dolarów).

• G20 uważa kryptowaluty za aktywa, a nie waluty:

Projekt dokumentu G20 mówi, że kryptowaluty nie mają cech suwerennych walut, co oznacza, że według G20 kryptowaluty są raczej aktywami niż walutami. Kwestia tego, w jaki sposób zdefiniować kryptowaluty, miała zostać omówiona dziś po południu. Klaas Knot, przewodniczący Rady Stabilności Finansowej (FSB), międzynarodowego organu regulacyjnego utworzonego przez G20 w 2009 r., oraz prezes De Nederlandsche Bank NV, powiedzieli:

Niezależnie od tego, czy nazywasz je zasobami czy tokenami, nie sądzę, by którykolwiek spełniały rolę pieniędzy w gospodarce.

Wczoraj cena Bitcoina skoczyła o około 1.000 dolarów po wysłaniu listu do G20 od gubernatora Banku Anglii, także szefa FSB, że kryptowaluty nie są ryzykiem dla światowej gospodarki.

• Giblartar wprowadza giełdę, która przyjmie nowe ICO:

Gibraltar przyciągnął już 200 potencjalnych ICO przed planowanym uruchomieniem giełdy Gibraltar Blockchain Exchange (GBX). To narzędzie finansowania trafiło do głównego nurtu i stało się głównym priorytetem dla międzynarodowych regulatorów obawiających się oszustwa.

Gibraltar przyglądał się stworzeniu niezawodnej giełdy, która od pewnego czasu obsługuje w 100% legalne i sprawdzone projekty oparte na ICO. W miarę rozwoju sytuacji, coraz więcej informacji wychodzi na światło dzienne, Nick Showan – szef GBX – mówi, że GBX ciągle powiększa swój zespół odpowiedzialny za regulacje, aby poradzić sobie z rosnącym popytem. Projekty oparte na ICO w dalszym ciągu napotykają trudny krajobraz w wielu międzynarodowych jurysdykcjach. W zeszłym tygodniu Kongres USA wypowiadał się o kryptowalutach wywołując mieszane odczucia ze strony prawodawców, a jeden senator twierdził nawet, że 99% startupów wprowadzających ICO to oszustwa.

• Wzrostowy dzień na giełdach:

W przeciągu ostatnich 24 godzin rynek kryptowalut powiększył się o 21 mld dolarów i obecnie wyceniany jest na 343 mld. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 17,6 mld dolarów. Bitcoin w ostatnim czasie zwiększa dominację nad pozostałymi kryptowalutami i stanowi 43,8% całewgo rynku.

Co do poszczególnych cen największych walut: Bitcoin zanotował wzrost na poziomie 5,2%, a jego cena osiąga poziom 8.860 dolarów za jednostkę. Jeszcze lepszy wynik odnotował NEO,a na poziomie 13,5%, podobnie Cardano 12,8%, IOTA i EOS 13%.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button