Wiadomości

#245 Aktualności z dn. 21.03.2018

Z środowych wydarzeń: NSA posiada system identyfikacji użytkowników Bitcoina; Największy operator komórkowy Korei Południowej będzie korzystać z Blockchain; Dyrektor generalny Twittera widzi przyszłość w Bitcoinie; Tether wydaje tokeny warte 300 mln dolarów; Mieszane nastroje na giełdach.

NSA posiada system identyfikacji użytkowników Bitcoina:

Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) według tajnych dokumentów dostarczonych przez Edwarda Snowdena jest w stanie zlokalizować nadawców i odbiorców Bitcoina na całym świecie, podaje The Intercept. NSA dokonało tego poprzez stworzenie systemu do zbierania, analizowania i przetwarzania surowego globalnego ruchu internetowego za pomocą programu podszywającego się pod popularne oprogramowanie anonimizujące.

Chociaż agencja była zainteresowana monitorowaniem niektórych konkurencyjnych kryptowalut, Bitcoin był jej głównym celem. Śledzenie zostało przeprowadzone za pomocą tajnego programu nadzoru internetowego pod kryptonimem OAKSTAR, reprezentujący szereg tajnych partnerstw korporacyjnych, które umożliwiły agencji monitorowanie komunikacji i pobieranie danych bezpośrednio z połączeń światłowodowych, które tworzą Internet undergird.

Usługa podobna do VPN o nazwie MONKEYROCKET – podprogram OAKSTAR, odegrała kluczową rolę w identyfikacji użytkowników Bitcoina. Zamiast ukrywać dane użytkownika, MONKEYROCKET wykorzystał sprzęt sieciowy, aby uzyskać dane z Europy, Bliskiego Wschodu, Azji i Ameryki Południowej. W dokumentach NSA, MONKEYROCKET jest również określany jako niezachodnia usługa anonimizacji internetu wspierająca walkę z terroryzmem.

Obecnie zarejestrowanych jest około 16 000 użytkowników, a strona generuje około 2000 zdarzeń dziennie […] Iran i Chiny to dwa kraje o znaczącej liczbie użytkowników

– podaje raport.

MONKEYROCKET podlega przede wszystkim zarządzeniu 12333, które rozszerza kompetencje amerykańskich agencji wywiadowczych kiedy chodzi o prowadzenie dochodzeń dotyczących obywateli USA. W rezultacie NSA zebrała znaczną ilość danych użytkowników Bitcoina, w tym hasła, historię przeglądarki, a nawet adres MAC ich urządzeń. Wszystkie te informacje wystarczają by zidentyfikować użytkowników konkretnych portfeli.

Monitorowanie kryptowalut przez rządowe agencje nadzoru może budzić niepokój u tych, którzy cenią krypto za jej anonimowość i zdecentralizowany charakter.

Największy operator komórkowy Korei Południowej będzie korzystać z Blockchain:

Wiodący operator telefonii komórkowej w Korei Południowej, Korea Telecom (KT), powiedział, że planuje użyć nowego systemu telekomunikacyjnego opartego na rozwiązaniach bezpieczeństwa Blockchain. Projekt infrastruktury cyfrowej KT, nazwany „Future Internet”, pozwoli osobom i firmom zdobywać nagrody za korzystanie z własnych danych zamiast operatorów portalowych, takich jak Google, który obecnie monopolizuje dostęp do prywatnych danych – powiedział jeden z głównych naukowców firmy, Seo Young-il.

Używanie technologii Blockchain spowoduje, że dane będą zabezpieczone przed hakerami przez niezniszczalną sieć Blockchain, a użytkownicy będą przekazywać swoje dane sobie nawzajem w oparciu o zaufanie bez konieczności polegania na zewnętrznych firmach OTT.

powiedział szef firmowego centrum Blockchain. 

KT przygotowuje się do uruchomienia usługi roamingu danych opartego o Blockchain, współpracując z globalnymi operatorami sieci, takimi jak Sprint z siedzibą w USA i gigantem technologicznym z Japonii – Softbank. Jeśli chodzi o fintech, KT włączyła już platformę kryptowalut, K-Coin, do swojej usługi mobilnego kuponu. Ostatecznym celem jest przebudowa infrastruktury sieci Korei Południowej przy użyciu technologii Blockchain w ciągu najbliższych kilku lat. Young-il podobno powiedział, że Blockchain będzie jedną z głównych technologii digitalizacji w czwartej rewolucji przemysłowej.

Dyrektor generalny Twittera widzi przyszłość w Bitcoinie:

Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera i serwisu płatniczego Square, powiedział, że widzi Bitcoina jako jedną z przyszłych walut świata – podaje The Times. Uważa on, że zajęcie pozycji lidera zajmie Bitcoinowi „prawdopodobnie ponad dziesięć lat, ale może pójść szybciej”

Świat ostatecznie będzie miał jedną walutę, internet będzie miał jedną walutę. Osobiście uważam, że będzie to Bitcoin.

– powiedział.

Pod koniec lutego 2018 r. Dorsey mówił, że Square skoncentruje się na opracowaniu większej liczby opcji interakcji z Bitcoinem za pośrednictwem aplikacji Cash App, nazywając to transformacynją technologią dla naszej branży. Zwrócił również uwagę, że nie wierzy, że Bitcoin na ten moment może stać się rzeczywistą walutą, czyli środkiem wymiany.

Jest powolny i kosztowny, ale gdy coraz więcej ludzi go ma, te rzeczy odchodzą. Istnieją nowsze technologie, które wykorzystują Blockchain i sprawiają, że jest on bardziej przystępny.

– mówi.

W ubiegłym tygodniu Lightning Labs, twórca Lightning Network (LN), wypuścił pierwszą gotową na Bitcoina implementację LN sprawiając, że bezpłatne i natychmiastowe transakcje Bitcoinowe są bliższe rzeczywistości. Dorsey wziął udział w ich 2.5. mln rundzie finansowania zalążkowego, podobnie jak twórca Litecoin, Charlie Lee.

Tether wydaje tokeny warte 300 mln dolarów:

Tether, altcoin wspierany przez waluty fiat w dolarach i euro, wydał kolejne tokeny 300 mln USDT wycenione na 1 dolar za token, według danych z Omni Explorer. W połowie lutego Tether wydał 86 mln w opartym o euro – EURT i 61,1 mln w opartym o dolara USDT na Ethereum Blockchain.

Bitfinex’ed, anonimowy blogger i zapalony krytyk Tether, napisał na Twitterze, że wydanie naraz tak dużej ilości Tether spowodowało wzrost ceny BTC. 300 milionów Tether zostało wydane we wtorek o 19:51. Bitcoin odnotował wzrost cen w tym samym czasie, choć nie drastyczny.

Bitfinex, który jest piątą w rankingu giełdą kryptowalutową na coinmarketcap, dzieli przywództwo z Tether. To połączenie doprowadziło krytyków, takich jak Bitfinex’ed, do krytykowania zarówno giełdy, jak i tokena za oczywisty brak przejrzystości, ponieważ firma nie przeprowadziła zewnętrznego audytu rezerwy gotówkowej. Pod koniec stycznia firma zerwała kontakty ze swoim audytorem, zanim spodziewany audyt został opublikowany.

W odpowiedzi na wcześniejszą krytykę online, giełda kryptowalut Bitfinex zagroziła legalnym działaniom przeciwko jej krytykom w grudniu zeszłego roku. W odpowiedzi Bitfinex’ed rzekomo wynajął prawnika do jakiejkolwiek prawnej walki z giełdą.

Badanie z zeszłego miesiąca pokazuje, że podczas gdy Tether potencjalnie ma wystarczającą rezerwę gotówkową, aby pokryć tokeny Tether w portorykańskim banku, firma musi zreformować swoje procedury KYC / AML lub ryzykuje zamknięciem.

Mieszane nastroje na giełdach:

Przez ostatnią dobę kapitalizacja rynku kryptowalut powiększyła się o 2 mld dolarów i wynosi obecnie 345 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16.6 mld dolarów. Ceny największych walut wyglądają następująco: Bitcoin odnotował wzrost o 1.9%, Ethereum o 2.9% a Litecoin o 3.1%. Z tłumu wyróżnia się Cardano ze wzrostem o 10.2%. Spadki spotkały Ripple, Bitcoin Cash oraz IOTA, kolejno o 2.4%, 1.1%, i 6.8%.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button