News

#249 Newsy z dnia 25.03.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Donald Trump podpisał ustawę, która zwiększy dostęp do danych Amerykanów; Współzałożyciel Ripple i Stellar widzi tylko jedną drogę dla krypto; Fujitsu otwiera międzynarodowe centrum Blockchain; Nigeria testuje technologię kryptowalut ale ostrzega swoich obywateli przed korzystaniem z nich; Ostatni tydzień na giełdach odznaczył się wzrostami.

• Donald Trump podpisał ustawę, która zwiększy dostęp do danych Amerykanów:

Ustawa CLOUD (Clarifying Lawful Overseas Use Data Act) – kontrowersyjny dodatek do ustawy federalnej o wydatkach, w wysokości 1,3 mld dolarów, która pozwoli amerykańskiemu rządowi na większy dostęp do danych Amerykanów w celu egzekwowania prawa, została podpisana przez prezydenta Donalda Trumpa, informuje GeekWire.

Ustawa została odrzucona przez obrońców prywatności, takich jak Electronic Frontier Foundation (EFF), którzy napisali po uchwaleniu ustawy, że „ten ostateczny, zakodowany akt prawny zniweczy ochronę prywatności na całym świecie i łamie prawa człowieka”.

Ustawa została dodana do rachunku wydatków zbiorczych w ostatnią środową noc, przed głosowaniem na 2232-stronicową ustawę, która miała miejsce w czwartek.

Senator Republiki Rand Paul napisał na Twitterze 22. marca, w dniu głosowania, że ​​”Kongres powinien odrzucić ustawę CLOUD, ponieważ nie chroni ona praw człowieka ani prywatności Amerykanów, porzuca swoją konstytucjonalną rolę i daje zbyt wiele władzy prokuratorom generalnym, sekretarzom stanu, prezydentowi i zagranicznym rządom”.

Ustawa spotkała się z wcześniejszym sprzeciwem ze strony kilku różnych amerykańskich organizacji, które postrzegały późny dodatek jako brak rzetelnego procesu i treść samego aktu jako „backdoor” do Czwartej Poprawki.

Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich (ACLU) opublikowała 12. marca „List o koalicji na temat ustawy CLOUD”, pisząc, że projekt ustawy, ich zdaniem, podważa prywatność i inne prawa człowieka, a także ważne gwarancje demokratyczne, z pominięciem Kongresu i istniejącej procedury przechowywania informacji w rękach władzy wykonawczej. Treść aktu pozwala USA na zawieranie transakcji z zagranicznymi rządami. EFR dodaje, że pozwoliłoby to rządom na bezpośredni kontakt z firmami amerykańskimi w sprawie wniosków o dane.

Dodatkowo, takie firmy jak Apple, Facebook, Google, Microsoft i Oath napisały wspólny list w dniu 6. lutego, wspierający ustawę CLOUD, pisząc o „potrzebie ochrony klienta”, którą akt ten dałby:

Nasze firmy od dawna są zwolennikami umów międzynarodowych i globalnych rozwiązań w celu ochrony naszych klientów i użytkowników Internetu na całym świecie. Zawsze podkreślaliśmy, że najlepszym sposobem jest dialog i prawodawstwo – a nie spory. W przypadku uchwalenia ustawy CLOUD nastąpiłby znaczny postęp ochrony praw konsumentów i zmniejszenie konfliktów prawnych.

Microsoft ponownie opublikował list popierający projekt ustawy 21. marca, stwierdzając:

Projekt ustawy tworzy nowoczesne ramy prawne określające, w jaki sposób organy ścigania mogą uzyskać dostęp do danych ponad granicami. Jest to silny statut i dobry kompromis, który odzwierciedla ostatnie wsparcie dla obu partii w obu izbach Kongresu, a także wsparcie Departamentu Sprawiedliwości, Białego Domu, Krajowego Stowarzyszenia Adwokatów Generalnych i szerokiego przekroju firm technologicznych […]. Daje firmom technologicznym, takim jak Microsoft, możliwość stanięcia w obronie praw do prywatności naszych klientów na całym świecie.

Prywatność danych osobowych była kluczowym punktem w tworzeniu idei kryptowalut takich jak Bitcoin.

• Współzałożyciel Ripple i Stellar widzi tylko jedną drogę dla krypto:

Jed McCaleb, współzałożyciel firm Ripple i Stellar, a także twórca giełdy Mt. Gox, stwierdził, że kryptowaluty oraz technologia Blockchain, powinny pozostać zdecentralizowane, aby odnieść sukces w przyszłości, jak poinformował CNBC.

W wywiadzie dla Fast Money, McCaleb powiedział, że jedyną udaną zdecentralizowaną siecią, jaką kiedykolwiek widział, jest Internet. W dość otwartej krytyce Ripple’a – firmy obsługującej protokół płatności, którą założył w 2013 r., z której w międzyczasie odszedł – stwierdził, że wdrożenie scentralizowanego protokołu płatności finansowych w kryptografii doprowadziłoby do systemu, który nie jest lepszy niż SWIFT lub PayPal. Kontynuował porównanie Internetu i Blockchain, mówiąc:

Prawdziwa wizja polega na tym, że masz sieć podobną do internetu, w której każdy może brać udział (…) To jest klucz do sukcesu.

Wcześniej, jeszcze w tym tygodniu, McCaleb wyjaśnił swoją wizję uniwersalnej sieci płatności opartej na Blockchain, zauważając jednocześnie, że cały kapitał zostanie zdigitalizowany przed rokiem 2028.

McCaleb nie jest jedyną znaną osobą, która publikuje mniej optymistyczne komentarze na temat krypto i Blockchain w tym tygodniu. 22. marca, Edward Snowden wyraził obawy podczas jednego z wywiadów, stwierdzając, że Blockchain jest „dewastująco publiczny”, nazywając księgę publiczną Bitcoina „długotrwałą wadą”.

Wcześniej, 21. marca, Jack Dorsey, dyrektor generalny Twittera i serwisu płatniczego Square, powiedział w mediach głównego nurtu, że widzi tylko jedną przyszłą walutę, z której będzie korzystał Internet i cały świat:

Osobiście wierzę, że to będzie Bitcoin.

• Fujitsu otwiera międzynarodowe centrum Blockchain:

Wiodąca japońska firma Fujitsu, zajmująca się technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi, ogłosiła otwarcie swojego międzynarodowego centrum innowacji Blockchain w Brukseli w Belgii, aby zbadać potencjalne zastosowania technologii we wszystkich możliwych obszarach, jak wynika z komunikatu prasowego.

W swoim oficjalnym oświadczeniu, Fujitsu twierdziło, że nowe centrum będzie badać i rozwijać rozwiązania oparte na Blockchain w „sektorach każdego rodzaju”, od audytów opartych na technologii Distributed Ledger Technology (DLT), do głosowania w oparciu o Blockchain.

Yves de Beauregard, szef Fujitsu Benelux (Belgia Holandia Luksemburg), zauważył rosnące zainteresowanie technologią Blockchain wśród klientów i stwierdził, że wiele aplikacji opartych na technologii DLT jest nadal nieodkrytych.

To dopiero początek, ponieważ zamierzamy zbadać szersze potencjalne zastosowanie Blockchain w różnych obszarach komercyjnych.

– powiedział Beauregard.

Zgodnie z komunikatem prasowym firmy, Bruksela została wybrana jako lokalizacja centrum Blockchain ze względu na jego zalety geograficzne, polityczne, technologiczne i językowe dla organizacji międzynarodowych, które rozważają zastosowanie tej technologii..

Wcześniej, japońska firma Block Bainau i kryptowaluta Tech Bureau, zaoferowała swój prywatny Blockchain belgijskiej firmie Digipolis, organizacji międzygminnych usług ICT dla belgijskich miast Gandawa i Antwerpia, w ramach The Blockchain Lab, aby zapewnić bardziej wydajne ramy administracyjne dla miasta.

• Nigeria testuje technologię kryptowalut ale ostrzega swoich obywateli przed korzystaniem z nich:

Nigeryjczycy zostali ostrzeżeni przez Korporację Ubezpieczeń Depozytów Nigerii (NDIC) przed użyciem kryptowalut, ponieważ Centralny Bank Nigerii (CBN) nie uznaje ich za legalną walutę, informuje lokalny magazyn Business Post Nigeria.

Business Post Nigeria zauważa, że ​​nie jest to pierwsze ostrzeżenie przed kryptowalutami, ponieważ różne agencje rządowe w Nigerii ostrzegły obywateli przed nową formą pieniędzy.

Adikwu Igoche, dyrektor działu badań w NDIC, powiedział, że waluty cyfrowe nie są autoryzowane przez CBN, a zatem nie są ubezpieczone przez NDIC. Podczas wywiadu z agencją prasową Nigerii (NAN) na 29. Międzynarodowych Targach Enugu w piątek, 23. marca, Igoche powiedział, że skoro waluty cyfrowe nie są poparte żadnym fizycznym towarem, takim jak złoto czy kamień szlachetny, to nie należą do kategorii walut lub monet wyemitowanych przez CNB lub bank centralny dowolnego innego kraju.

Igoche twierdzi, że obywatele Nigerii powinni korzystać wyłącznie z instytucji finansowych, które są ubezpieczone przez NDIC, oznaczonych naklejką w ich fizycznej lokalizacji. Dodał również, że NDIC ma stoisko na targach, aby pomóc Nigeryjczykom, co zrobić, jeśli ich bank został zamknięty.

W październiku zeszłego roku Cointelegraph poinformował, że rząd Nigerii aktywnie współpracował z kilkoma organizacjami zajmującymi się technologią Blockchain i startupami, aby rozwinąć technologię w tym kraju.

• Ostatni tydzień na giełdach odznaczył się wzrostami:

W ostatnich 24. godzinach Bitcoin stracił aż 5%swojej wartości i utrzymuje się na poziomie około 8.520 dolarów. Ethereum notowane jest na poziomie około 519 dolarów, tracąc 3,7%.
Cardano i Stellar również spadły o 2,2% i 3,1%, notując odpowiednio 0,18 i 0,23 dolara za jednostkę. Po tym, jak Bitcoin zdołał zbliżyć się do 9.000 dolarów, a Ethereum zbliżyło się do 600 dolarów 24. marca, rynki kryptograficzne znów się zmieniają. Jednak w ciągu ostatnich 7 dni większość rynków i kryptowalut nadal znajduje się na zielono, a niektóre z nich osiągają nawet 60% zysku.

Bitcoin i Ethereum wzrosły odpowiednio o około 11% i 8% w ciągu ostatniego tygodnia, przy czym większość z 10 największych altcoinów wykazuje podobny lub większy wzrost. EOS jest prawdopodobnie największym zwycięzcą w tym tygodniu, z 58% wzrostem od 18. marca, kiedy był warty około 4 dolarów. Według danych Coin360, koszt waluty wynosi teraz 6,58 dolara. Wzrost ten prawdopodobnie był spowodowany niedawnym ogłoszeniem przez Block.one i Finlab AG uruchomieniem funduszu o wartości 100 milionów dolarów, aby przyspieszyć rozwój projektów oprogramowania EOS.IO w Europie.

Całkowita wartość rynku kryptowalut wynosi dzisiaj 329,6 mld dolarów a całkowity obrót na giełdach wyniósł 12,8 mld.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button