News

#256 Newsy z dnia 01.04.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Kazachstan jednak chce zakazu dla kryptowalut; Tajlandia ustanowiła prawo podatkowe dla kryptowalut; Korea Południowa tworzy plan opodatkowania kryptowalut; Portfel sprzętowy najczęstszym świątecznym zakupem w Nevadzie; Powrót do spadków.

• Kazachstan jednak chce zakazu dla kryptowalut:

Narodowy Bank Kazachstanu rozważa wprowadzenie zakazu wymiany kryptowalut na walutę narodową – Tenge – a także na wydobywanie kryptowalut, informuje lokalny serwis Sputnik.

Daniyar Akishev, prezes Narodowego Banku, powiedział, że przyjmują bardzo konserwatywne podejście w tej sprawie i przyjmują wyjątkowo ostre ograniczenia, stwierdzając:

Chcemy zakazać wymiany walut cyfrowych na walutę krajową. Chcemy zabronić działalności giełdowej w tym obszarze, a także każdego rodzaju wydobycia.

Według Akisheva problem z kryptowalutami polega na tym, że ich brak regulacji i ich cechy, są idealnym narzędziem do prania pieniędzy i uchylania się od opodatkowania.

Minimalizujemy ryzyko związane z rynkiem krajowym, jednak żaden Bank Centralny nie posiada wszystkich instrumentów kontrolujących rynek transgraniczny, dlatego przynajmniej musimy zapobiec temu ryzyku za pośrednictwem waluty krajowej.

Akishev powiedział Sputnikowi, że większość kazachskiej organizacji rządowej popiera tę surową postawę.
Jesienią ubiegłego roku Kazachstan wykazał większe poparcie dla kryptowalut i technologii kryptograficznych, ponieważ wspierane przez rząd Astana Międzynarodowe Centrum Finansowe (AIFC) ogłosiło, że pracują nad stworzeniem własnej kryptowaluty – CryptoTenge. W listopadzie kazachskie stowarzyszenie Blockchain i Cryptocurrency zwróciło się do rządu z prośbą o zezwolenie na rozpoczęcie oficjalnych działań.
Na początku marca badanie wyszukiwarki Yandex wykazało, że w tym roku Kazachstan wyszukiwał terminy związane z kryptowalutą częściej niż w 2017 roku.

• Tajlandia ustanowiła prawo podatkowe dla kryptowalut:

Oczekiwane przez Tajlandię ramy podatkowe dla kryptowalut, zostały ogłoszone w tym tygodniu przez tajlandzkiego ministra finansów, jak podają lokalne media informacyjne.

Apisak Tantivorawong, poinformował podczas posiedzenia, że ​​transakcje kryptowalutacyjne będą opodatkowane  od wartości dodanej w wysokości 7. procent (VAT), a zwroty będą opodatkowane 15-procentowym podatkiem od zysków kapitałowych. Pierwszy projekt rozporządzeń dotyczących aktywów cyfrowych, opublikowany 14. marca, pokazał, że oczekiwany pułap podatkowy dla podatku od kryptografii w Tajlandii, wynosił 15 procent.

Poprzednia niepewność dotycząca tajnych przepisów kryptograficznych w Tajlandii, w szczególności w odniesieniu do ICO, spowodowała, że ​​giełda aktywów Thai Digital (TDAX) wstrzymała ICO w lutym, aby poczekać na wydanie ram regulacyjnych przez Tajlandzką Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Wcześniej, w lutym, gubernator tajskiego Banku Centralnego, zwrócił się do wszystkich banków, aby trzymały się z daleka od inwestowania i handlu w krypto, a także uczestniczyły w platformach handlu kryptograficznego. Ten komunikat dotyczy tylko banków, a nie giełd i innych usług krypto.

Nikkei Asian Review, napisał:

Nowe regulacje mają na celu zapobieganie wykorzystywaniu rozszerzającego się krypto-sektora do prania brudnych pieniędzy, uchylania się od opodatkowania i innych działań przestępczych.

Były minister finansów, obecnie przewodniczący tajlandzkiego stowarzyszenia Fintech, Korn Chatikavanij, zauważył, że rząd Tajlandii musi zachować ostrożność, aby nie dopuścić do tego, by ich instynkty zachowawcze przyniosły drakońskie przepisy.

• Korea Południowa tworzy plan opodatkowania kryptowalut:

Ministerstwo ds. Strategii i Finansów Korei Południowej do końca czerwca opublikuje strukturę sytemu podatkowego kryptowalut, podaje lokalny kanał informacyjny Fuji News Network (FNN).

Rzecznik Ministerstwa Strategii i Finansów powiedział, że chociaż nie mają konkretnych ram czasowych, myślą o ogłoszeniu podatku od wirtualnych walut w pierwszej połowie roku. FNN dodaje, że wszelkie opodatkowanie wejdzie w życie dopiero w przyszłym roku. Ogłoszenie przyszłego planu podatkowego nastąpiło po spotkaniu ministrów finansów G20.

W grudniu zeszłego roku wicepremier i minister ds. Strategii i Finansów Korei Południowej powiedział, że kraj szuka sposobów opodatkowania lokalnego rynku Bitcoina. Niedługo potem, w styczniu, Korea Południowa ogłosiła, że giełdy kryptowalutowe będą opodatkowane zgodnie z obowiązującą polityką podatkową, 22-procentowym podatkiem od przedsiębiorstw i 2,2-procentowym lokalnym podatkiem dochodowym.

Południowokoreańskie Ministerstwo Podatków patrzyło na arenę międzynarodową, szukając przykładów krypto-podatków, wysyłając pracowników do Stanów Zjednoczonych, Japonii, Niemiec i Wielkiej Brytanii w celu przeprowadzenia ankiet dotyczących ich różnych schematów podatkowych. Ankiety wykazały, że w większości przypadków opodatkowanie jest stosowane „w oparciu o zasadę, że opodatkowany jest dochód”, w przeciwieństwie do podatków niezwiązanych z dochodami.

Według FNN, koreański rząd w pełni ureguluje kryptowaluty po wyborach lokalnych w dniu 13. czerwca. Dodaje również, że Ministerstwo Finansów i Ekonomii zorganizuje dla członków G20 międzynarodową konferencję cyfrowej waluty, która odbędzie się w Seulu 14 czerwca, a także dla „drugiej sesji roboczej międzynarodowego systemu finansowego G20” w dniu 15. czerwca.

Portfel sprzętowy najczęstszym świątecznym zakupem w Nevadzie:

Badania przeprowadzone przez Earny – aplikację ochrony cen, pokazały, że portfel sprzętowy Ledger Nano był najpopularniejszym zakupem online w stanie Nevada w sezonie świątecznym 2017 r.

Przykładowa próba 100. mln zakupów online w całym kraju w okresie od listopada 2017 r. do lutego 2018 r. pokazała, że obywatele Nevady faworyzowali Ledger Nano S, jednego z liderów w branży kryptowalutowych portfeli sprzętowych, obok Trezora i Keepkeya.

Portfele sprzętowe bezpiecznie przechowują prywatne klucze do zasobów kryptograficznych w trybie offline, w przeciwieństwie do systemów pamięci masowej online, zapewniając w ten sposób ochronę przed cyberprzestępcami. Opublikowane przez Earny dane nie zawierały inteligentnych urządzeń domowych i detergentów, konsekwentnie najpopularniejszych produktów świątecznych w każdym stanie.

Przyjazna kryptowalutom polityka Nevady obejmuje zakaz Blockchainowych podatków lokalnych oraz uznanie inteligentnych kontraktów i podpisów cyfrowych.

Powrót do spadków:

Miniona doba na giełdzie wykazała spadki prawie wszystkich 100. najważniejszych walut wg. coinmarketcap. Bitcoin spadł o 4,2% a jego cena waha się w granicach 6.800 dolarów za jednostkę. Ethereum spadł o 6,8%, Ripple o 5,1%, Bitcoin Cash o 5,8% i Litecoin o 4,2%. Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 16 mld dolarów i wynosi obecnie 254mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 11 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button