News

#26 Aktualności z dn. 14.08.2017

Z poniedziałkowych wydarzeń: Bitfinex kończy współpracę z klientami z USA; Etherum jako bezpieczny środek inwestycyjny dla Korei Północnej; 100 tyś. dolarów za jednego Bitcoina – analiza Uniwersytetu Harwarda; Wartość rynkowa Bitcoina zbliżona do wartości PayPalla.

• Bitfinex kończy współpracę z klientami z USA:

Bitfinex, jedna z największych giełd na rynku kryptowalutowym, w wydanym przez siebie ogłoszeniu wyjaśnia, że nie będzie już przyjmowała weryfikacji od inwestorów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych na zakup kryptowalut. Powód? Może być narażona na ryzyko prześladowania ze strony organów regulacyjnych, po niedawnym dochodzeniu przeprowadzonym przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). Decyzja wiąże się również z zawieszeniem obrotu dwiema monetami (EOS i SAN) od 16. sierpnia. od godz. 12:00.

Decyzja jest istotna ze względu na fakt, że jest to pierwsza oznaka świadcząca o wprowadzaniu działań, które zapobiegać będą konsekwencjom nowych i dość rygorystycznych wytycznych wprowadzonych przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), których usługi handlowe wymagałyby pewnych rejestrów sprzedaży papierów wartościowych opartych na zasadzie Blockchaina.

Według danych Coinmarketcap, Bitfinex jest trzecią co do wielkości giełdą kryptowalutową, której obroty wynoszą 331 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24. godzin. EOS odpowiada za 5,7 mln dolarów a SAN za 1,9 mln dolarów w handlu 24-godzinnym.

• Etherum jako bezpieczny środek inwestycyjny dla Korei Północnej:

Koreańczycy inwestują w kryptowalutę Etherum, której wielkość obrotów od środy wzrosła do 2,6. miliarda dolarów. Oznacza to, że po raz drugi wolumen obrotu Ethereum wyprzedził obroty Bitcoina, według The South China Morning Post. Coinmarketcap podaje, że koreańskie obroty aktualnie obejmują ponad 40% wolumenu Ethereum. Dzieje się tak z powodu rosnącego konfliktu pomiędzy Koreą Północną, a Stanami Zjednoczonymi. Inwestorzy angażują się w rynek kryptowalut mimo, że zmienność Bitcoina jest około 10 razy większa niż złota.

Analitycy kryptowalut oceniają niezależność od organu centralnego jako zabezpieczenia przed wtargnięciem banków centralnych lub rządów. Ron Chernesky, prezes InvestFeed Inc., platformy handlowej, która przełącza się na transakcje kryptowalutowe, twierdzi, że inwestorzy przenoszą się na kryptowaluty, aby zdywersyfikować ryzyko inwestycyjne, jeśli nastąpi spowolnienie na rynku.

• 100 tyś. dolarów za jednego Bitcoina – analiza Uniwersytetu Harwarda:

Spekulacje na temat rosnącej ceny Bitcoina nie mają końca, jednak w większości mają one wspólny mianownik – wartość króla kryptowalut stale będzie rosła. Według analizy Dennisa Porto, inwestora Bitcoina i akademii Harvard, jego cena w lutym 2021. roku osiągnie 100 000 dolarów, jeśli będzie się trzymać złotej zasady stosowanej w technologii, czyli prawa Moore’a.

Reguła Moore’a została utworzona w 1965. roku przez założyciela firmy Gordona Moore i opisuje ona wykładnicze ulepszenia technologii cyfrowych, co oznacza, że zwiększa się w kolejnych latach zgodnie z trendem wykładniczym – co to znaczy? W uproszczeniu podwaja się w niemal równych odcinkach czasu.

Zwykle reguła dotyczy technologii lub możliwości komputerowych. Po raz pierwszy Porto zauważył korelację pomiędzy prawem Moor’a a wartością Bitcoina. Od czasu jego powstania, cena wzrastała dwukrotnie co osiem miesięcy.

Każda technologia, która rośnie wykładniczo (tj.”zgodnie z prawem Moore’a”), ma podwojenie czasu. Prawo Moore’a pierwotnie zastosowano do liczby tranzystorów w obwodzie, ale można je zastosować do jakiejkolwiek technologii cyfrowej.

– napisał Porto w e-mailu do Business Insider.

Coraz więcej komentarzy pojawia się miarę stale rosnącej ceny Bitcoina. Wczoraj jego wartość przekroczyła rekordową sumę 4000. dolarów za jednostkę, o czym pisaliśmy tutaj.

• Wartość rynkowa Bitcoina zbliżona do wartości PayPalla:

Limit sprzedaży Bitcoina wyniósł prawie 68 mld dolarów, w porównaniu do 70. mld dolarów w systemie PayPal. Bitcoin po raz pierwszy w historii zbliża się do limitu rynkowego popularnego systemu.

Nie tylko postęp technologiczny, ale pozytywny nastrój użytkowników Bitcoina może napędzać stale rosnący popyt. Szybki, niezawodny i stosunkowo tani sposób przesyłu pieniędzy jest z całą pewnością konkurencyjny dla systemu PayPall.

• Bitcoin odstawia konkurencję:

Bitcoin, który osiągnął wczoraj historyczny rekord, wzrósł o kolejne 4,9% i aktualnie jego wartość wynosi 4.297 dolarów. Ethereum drgnęło o 0,7% co stanowi cenę 298.7 dolarów za jednostkę. Większość pozostałych walut zanotowała dość wyraźne spadki, w tym NEO, które po ogromnym sukcesie, obniżyło wartość o 6,1%. Kapitalizacja całego rynku jest na poziomie 139.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptonews.pl, buisnessinsider.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button