News

#267 Newsy z dnia 12.04.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Ripple inwestuje 25 mln dolarów w rozwój Blockchain; Chińska konferencja Blockchain przerwana przez policję; Hiszpański bank umożliwia klientom międzynarodowe transfery na bazie Ripple;  Rosyjska policja zatrzymała dwie osoby za nielegalny mining; Nagły wzrost ceny Bitcoina.

Ripple inwestuje 25 mln dolarów w rozwój Blockchain:

Ripple, sieć płatności z siedzibą w San Francisco wykorzystująca technologię Blockchain, zainwestowała 25 mln dolarów we własnej kryptowalucie, XRP, w fundusz venture Blockchain Capital Parallel IV LP.

Fundusz o wartości 150 mln dolarów jest zarządzany przez Blockchain Capital, najstarszą firmę venture capital zajmującą się technologią Blockchain i cyfrowym ekosystemem walutowym. Nowa inwestycja będzie „stanowić okazję do zbadania nowych przypadków użycia dla XRP Ledger i  Interledger Protocol”, wspierać startupy i skupiać się na rozwoju środowiska Blockchain.

Zarówno XRP Ledger, jak i Interledger Protocol są platformami typu open source. Ta pierwsza to zaawansowany system podobny do Blockchain, który umożliwia użytkownikom dokonywanie transakcji w różnych walutach na całym świecie, podczas gdy drugi jest otwartym protokołem do płatności w sieciach płatniczych. Blockchain Capital chce wykorzystać XRP w dziedzinie opieki zdrowotnej lub zarządzania tożsamością i wierzy, że może odnieść korzyści dzięki technologii DLT.

Jako pionierzy w branży Blockchain byliśmy na linii frontu i w okopach z naszymi spółkami portfelowymi, takimi jak Ripple, budując nowy ekosystem kryptograficzny. Istnieją całe sektory – takie jak opieka zdrowotna czy zarządzanie tożsamością – które mogą korzystać z technologii Blockchain lub DLT. […] Bez względu na to, czy korzystamy z XRP, Bitcoina, czy tylko z bazowej technologii Blockchain, naszym celem jest znalezienie najlepszych projektów i zapewnienie im zasobów, które pozwolą odnieść sukces rynkowy, zapewniając długoterminową wartość dla klientów.

– mówi Bart Stephens, współzałożyciel i partner zarządzający Blockchain Capital.

Według Patricka Griffina, wiceprezesa ds. strategicznego wzrostu w Ripple, firma będzie kontynuować wnoszenie wkładów do innych funduszy, spełniając swoją wizję zostania jednym z głównych graczy w branży:

To pierwszy fundusz, w który wnieśliśmy swój wkład i nie będzie to ostatni. Planujemy być głównymi graczami w kształtowaniu przyszłej generacji firm Blockchainowych lub kryptowalutowych.

– powiedział.

Chińska konferencja Blockchainowa przerwana przez policję:

Organizatorzy chińskiej konferencji Blockchainowej, która została nagle przerwana przez policję, zaprzeczyli plotkom według których mieli zaprosić podejrzanego o oszustwa operatora ICO, informuje lokalny newsletter YMTMT.com. PTP International, organizatorzy Global Fintech & Blockchain China Summit 2018 (GFBCS) w Szanghaju twierdzą, że jedynym powodem dla którego policja dokonała nalotu było „ryzyko niebezpieczeństwa”.

Podczas gdy wiele aspektów korzystania z kryptowalut jest nadal nielegalnych w Chinach, Blockchain i fintech mają znacznie większe pole do manewru. Konferencje w Chinach nadal skutecznie przyciągają międzynarodowe tłumy.

Źródła mówią, że kontrowersje wokół GFBCS pojawiły się z powodu domniemanej obecności operatora ICO przez którego uczestnicy stracili pieniądze. Niektórzy z tych uczestników następnie poinformowali  władze, co doprowadziło do nagłej infiltracji wydarzenia przez policję.

Obiecując aktualizację sytuacji i ewentualną zmianę harmonogramu pozostałej części konferencji, PTP poprosiło społeczność, aby nie wierzyła ani nie rozpowszechniała plotek.

Jest to wydarzenie formalne i nie ma problemów prawnych związanych z jego treścią. Proszę nie rozpowszechniać ani nie słuchać plotek propagowanych przez pozbawione skrupułów media.

– mówi firma.

Hiszpański bank umożliwia klientom międzynarodowe transfery na bazie Ripple:

Międzynarodowy bank Santander z siedzibą w Hiszpanii został pierwszym bankiem który potwierdził, że uruchomi własną Blockchainową sieć płatniczą napędzaną przez Ripple. 

One Pay FX, który korzysta z technologii Blockchain opartej na Ripple, aby obniżyć koszty i czas oczekiwania związany z międzynarodowymi transferami środków wg. danych firmy będzie początkowo dostępny dla posiadaczy kont Santander w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Brazylii i Polsce.

Od dziś klienci w Wielkiej Brytanii mogą korzystać z usługi One Pay do przesyłania pieniędzy w całej Europie i Stanów Zjednoczonych. W Hiszpanii klienci mogą przesyłać środki do Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, podczas gdy klienci w Brazylii i Polsce – do Wielkiej Brytanii. […] Transfery do Europy mogą być realizowane w tym samym dniu, a do lata zamierzamy umożliwić natychmiastowe transfery między kilkoma rynkami.

– powiedziała przewodnicząca zarządu, Ana Botín.

Santander i Ripple opracowali ten produkt na przestrzeni kilku lat, a wczesne prototypy wskazujące, że rozwiązanie Blockchain mogłoby zapewnić niezbędną poprawę w stosunku do tradycyjnych sposobów rozliczeń powstały już w 2015 r.

Ruch ten sprawia, że Santander pokonał konkurencyjne banki, w wykonaniu pierwszego, dostępnego dla klientów detalicznych, rozwiązania umożliwiającego rozliczenia przy użyciu technologii Ripple. Podobne plany są obecnie przygotowywane w Korei Południowej i Japonii.

Rosyjska policja zatrzymała dwie osoby za nielegalny mining:

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Irina Volk oświadczyła, że policja zatrzymała dwie osoby powiązane ze znalezioną w opuszczonej fabryce farmą górniczą. Jak doniesiono w rosyjskich mediach, w mieście Orenburg znaleziono ponad 6.000 urządzeń wydobywczych. Raporty zawierały także nagranie z nalotu policji.

Według doniesień rosyjskich mediów, pogłoski o farmie górniczej pojawiły się na początku marca, ale policja odmówiła ich weryfikacji. Farma skradła energię elektryczną o wartości 8 mln kWh na szacunkowy koszt 60 mln rubli.

To nie pierwszy raz, kiedy władze rosyjskie zamknęły nielegalne operacje wydobywania kryptowalut. W lutym policja aresztowała kilku naukowców pracujących w instytucie badawczym ds. broni jądrowej za korzystanie z superkomputerów do kopania kryptowalut.

Nagły wzrost ceny Bitcoina:

W ciągu ostatniej doby na giełdzie Bitcoin w trakcie 60 minut zwiększył swoją wartość o prawie 1.000 dolarów. Cena za jednostkę Bitcoina wynosi obecnie 7.600 dolarów, po zanotowanym wzroście o 10%. Pozostałe waluty solidarnie podążają w zwiększaniu wartości – Ethereum o 9,4%, Ripple o 11,5%, Bitcoin Cash o 7,5%, EOS o 19% i Litecoin o 4,9%.

Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 28 mld dolarów i wynosi obecnie 297,4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 23,7 mld dolarów.

 

źródła: źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. I brakuje najważniejszego info. Dlaczego BTC w przeciągu 60min wzrosło o 12%? Mało tego, market cap całości wzrósł o ponad 30mld $.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button