News

#268 Newsy z dnia 13.04.2018

Z piątkowych wydarzeń: Polskie Górnictwo Cyfrowe w tarapatach; Rosyjski rząd zablokuje aplikację Telegram; Ripple mówi, że XRP nie jest papierem wartościowym; Wietnam zaostrza podejście do kryptowalut; Wzrosty nie ustały.

Polskie Górnictwo Cyfrowe w tarapatach:

Polskie Górnictwo Cyfrowe jest firmą oferującą inwestycje w wydobywanie kryptowalut. Właścicielami koparek są inwestorzy, którzy zdecydowali się dokonać wpłat na kopalnię. Problem pojawił się kiedy zerwano współpracę z Dominikiem Hundertem, właścicielem spółki NETECH – na którą niektórzy inwestorzy mają podpisane umowy. Spółka ta jest właścicielem części koparek, co zrodziło obawy o to, że jej sprzęt zostanie wywieziony z firmy. Brak możliwości skontaktowania się z zespołem wywołał dodatkowe zaniepokojenie i podejrzenia o to, że firma może być niewypłacalna.

Interweniowała również policja, która zabezpieczyła sprzęt na miejscu i na chwilę obecną strzeże terenu. Po zerwaniu współpracy z Dominikiem Hundertem koparki należące do spółki NETECH, które są przechowywane w nieruchomościach wynajmowanych przez PGC, według oświadczeń osób powiązanych ze spółką, nie mogą w tym miejscu być dłużej magazynowane.

Dodatkowo reprezentant PGCmine, poinformował, że spółka ma problemy finansowe, w związku z czym koparki mogą nie być podłączone do prądu. Niektóre osoby podjęły już kroki prawne w celu odzyskania wpłaconego kapitału, podejmując współpracę z kancelarią adwokacką zajmującą się tą sprawą. Część z nich otrzymała już zaległe płatności.

Rosyjski rząd zablokuje aplikację Telegram:

Władze rosyjskie zażądały od dostawców usług internetowych zakazu udostępniania usługi przesyłania szyfrowanych wiadomości – Telegram w piątek, 13. kwietnia, zaledwie kilka tygodni po tym, jak projekt zebrał 1.7 mld dolarów w ramach ICO, aby wesprzeć rozwój własnej platformy Blockchain.

Jak informują różne lokalne serwisy informacyjne, decyzja Sądu Rejonowego w Moskwie oznacza, że rosyjska organizacja monitorująca internet, Roskomnadzor, w najbliższej przyszłości zmusi krajowych dostawców usług internetowych do zablokowania dostępu do Telegram.

Rozmawiamy o dniach, może godzinach, może minutach.

– powiedział dyrektor Roskomnadzor,  Aleksander Glazow.

Po krótkiej sesji sądowej, prezes Telegram, Pavel Durov, opublikował słowa walki na swoim kanale oraz w mediach społecznościowych:

W Telegramie mamy luksus nie dbania o źródła przychodów czy sprzedaży reklam. Prywatność nie jest na sprzedaż, a prawa człowieka nie powinny być naruszane ze strachu lub chciwości.

– pisze.

Na Instagramie ukazało się zdjęcie Durowa jadącego konno przez pustynię wraz z opisem: „Aby być prawdziwie wolnym, powinieneś być gotów zaryzykować wszystko dla wolności”. Durow uniemożliwił swoim adwokatom na udział w rozprawie, ponieważ w jego słowach była to „farsa”.

Pod koniec marca 2018 r. Telegram ogłosił rekordową liczbę 200 mln aktywnych użytkowników. Około 10 mln użytkowników Telegramu znajduje się w Rosji i tym samym będzie podlegać zakazowi. Pomimo dużej bazy użytkowników, usługa napotkała szereg trudności, odkąd ogłosiła i rozpoczęła pierwsze fazy swojego ICO. 

Tymczasem w Rosji wiele mediów opublikowało opcje umożliwiające użytkownikom obejście blokady, dzięki korzystaniu z usług VPN. Niektóre implementacje Telegramu, takie jak aplikacja mobilna, są trudniejsze do odcięcia niż inne. Podobnie, pomimo tego że rząd ukraiński zablokował dobrze znaną sieć społecznościową VKontakte w maju 2017 roku, użytkownicy nadal mogą korzystać z niej za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Ripple mówi, że XRP nie jest papierem wartościowym:

Główny strateg rynkowy Ripple Foundation, Corey Johnson, powiedział w wywiadzie dla CNBC, że Ripple nie jest papierem wartościowym, chcąc rozwiać spekulacje, zgodnie z którymi XRP nie został dodany do giełdy Coinbase z powodu wątpliwości dotyczących jego statusu.

Absolutnie nie jesteśmy papierem wartościowym. Według prawa sądowego nie spełniamy wymagań papieru wartościowego.

– powiedział Johnson.

Coinbase i Ripple rozmawiali o możliwości dodania kryptowaluty XRP do giełdy, ale według Johnsona temat statusu regulacyjnego XRP nie był poruszany.

Coinbase w naszej dyskusji na temat dołączenia XRP nigdy nie poruszała kwestii czy XRP jest papierem wartościowym. Jesteśmy w 100% pewni, że nie jest to papier wartościowy. Nie spełniamy wymagań.

– mówi Johnson.

Coinbase powiedziała także CNBC, że nie rozmawiają o regulacjach z Ripple i że ich rozmowy obracają się wokół bardziej ogólnych kryteriów dodawania aktywów do giełdy.

Klasyfikacja aktywów cyfrowych jako papierów wartościowych, nieruchomości lub waluty jest trudna w USA, ponieważ rząd jeszcze nie opracował jasnej struktury regulacyjnej. W marcu dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział, że Ripple zawsze stara się współpracować z rządami:

Od samego początku starannie przyglądaliśmy się temu jak pracujemy z rządami, jak pracujemy z bankami. I myślę, że niektórzy w społeczności kryptograficznej rozmyślają: „Jak możemy zniszczyć rząd. Jak obejść banki?” Myślę, że to nas poróżniło i uważam, że ostatecznie rządy nie odejdą. Nie sądzę że w ciągu mojego życia to się wydarzy.

Wietnam zaostrza podejście do kryptowalut:

Wietnamski premier Nguyen Xuan Phuc wezwał rząd i instytucje finansowe do zaostrzenia „zarządzania działaniami związanymi z Bitcoinem i innymi kryptowalutami” w dyrektywie rządowej wydanej 13. kwietnia.

Inwestycja w kryptowaluty, handel i zbieranie pieniędzy poprzez ICO zmieniają się w coraz bardziej skomplikowany sposób. […] Rozwój ten stanowi zagrożenie nie tylko dla finansów, ale także dla porządku społecznego kraju.

– ostrzega rząd.

Premier wezwał Ministerstwo Sprawiedliwości do stworzenia ram prawnych do zarządzania wirtualnymi walutami i aktywami. Posunięcie to jest następstwem doniesień o potencjalnie największym oszustwie kryptograficznym w historii. Wietnamski Modern Tech miał oszukać 32.000 inwestorów na 658 mln dolarów posługując się w tym celu ICO.

Le Dong Phong, szef policji miasta Ho Chin Minh, powiedział, że władze oczekują aż domniemane ofiary złożą oficjalne oskarżenia zanim rozpoczną dochodzenie.

Wszystkie kryptowaluty i transakcje w kryptowalutach są nielegalne w Wietnamie. 

– podkreślił.


Wzrosty nie ustały:

Po ponad 24h od nagłego skoku ceny Bitcoina, jego wartość nadal się podnosi. Na chwilę obecną, po wzroście o 6,1%, cena jednego Bitcoina waha się na granicy 8.100 dolarów. Pozostałe waluty również odnotowują wzrost wartości: Ethereum o 11,5%, Ripple o 24,2%, Bitcoin Cash o 8% oraz Litecoin o 8,2%. Znaczne wzrosty notują również Stellar i IOTA o kolejno 19,2% i 20,8%.

Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 30 mld dolarów i wynosi obecnie 327 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdzie wyniósł 23 mld dolarów.

źródła: źródło: cointelegraph.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button