News

#269 Newsy z dnia 14.04.2018

Z sobotnich wydarzeń: Niemiecka spółka wyda aplikację do handlu kryptowalutami; Na Syberii powstanie jedna z największych farm kryptowalut w Rosji; Waszyngton zezwolił na 10-akrową operację miningową; Rosyjskie stowarzyszenie utworzy Blockchainową bazę danych dla Kirgistanu; Nieduże spadki na giełdach.

Niemiecka spółka wyda aplikację do handlu kryptowalutami:

Sowa Labs, spółka zależna drugiej co do wielkości niemieckiej giełdy papierów wartościowych Börse Stuttgart, udostępni w tym roku aplikację do handlowania kryptowalutami, informuje strona internetowa aplikacji.

Aplikacja o nazwie Bison będzie dostępna we wrześniu i początkowo będzie obsługiwać handel Bitcoinami, Ethereum, Litecoinami i XRP. Witryna podaje, że w przyszłości zostanie uwzględniona większa ilość kryptowalut. Bison twierdzi także, że nie pobiera żadnych opłat transakcyjnych. Aplikacja będzie dostępna najpierw w języku niemieckim, a po pewnym czasie w języku angielskim.

BISON sprawia, że handel walutami cyfrowymi jest łatwy. Jest to pierwsza aplikacja kryptograficzna na świecie, która ma za sobą tradycyjną giełdę.

– mówi dyrektor zarządzający w Sowa Labs, Dr. Ulli Spankowski.

Börse Stuttgart nabył 100 procent udziałów w Sowa Labs, kiedy kupił startup fintech w grudniu ubiegłego roku. Alexander Höptner, członek zarządu Börse Stuttgart, powiedział, że przejęcie Sowa Labs pomogło zrealizować część strategii cyfrowej giełdy. Podczas gdy dokładny koszt przejęcia nie jest znany, Höptner powiedział, że właściciela zmieniła siedmiocyfrowa liczba.

Na Syberii powstanie jedna z największych farm kryptowalut w Rosji: 

Jedna z największych farm kryptowalutowych w Rosji zostanie założona w Kraju Krasnojarskim na Syberii, informuje Daniel Zakomolkin, dyrektor generalny firmy wydobywczej BitBaza.

Zakomolkin powiedział, że region został wybrany z uwagi na energię i redukcję kosztów. Inwestycje w infrastrukturę szacuje się na około 48 mln dolarów.

Powstanie farma górnicza, jedna z największych w Rosji. Docelowo planowane jest stworzenie produktu, który będzie bardziej płynny niż mining, co czyni projekt strategicznym. Krasnojarsk to region z nadmiarem energii elektrycznej. Park przemysłowy „Divny” ma do dyspozycji trzy szyny zbiorcze łączące się z jednym systemem elektroenergetycznym.

– powiedział Zakomolkin.

Dyrektor firmy wspomniał, że budowa bloków procesorów farmy w parku przemysłowym trwa już ponad miesiąc. Początkowo kopalnia będzie zużywać 10 MW mocy, po czym pobór zostanie zwiększony do 120 MW.

Projekt planuje przyciągnąć specjalistów wśród absolwentów Syberyjskiego Uniwersytetu Państwowego. Ciepło wytwarzane w procesie wydobywczym zostanie przekształcone w energię cieplną i wykorzystane do ogrzewania budynków mieszkalnych.

Waszyngton zezwolił na 10-akrową operację miningową:

Waszyngtońscy komisarze jednomyślnie wyrazili zgodę na umożliwienie wydzierżawienia oraz zakupu gruntu przez Ant Creek LLC – spółkę zależną Bitmain, do wykorzystania na projekt wydobywczy kryptowalut, podaje lokalna gazeta, Union Bulletin.

Decyzja o przyznaniu pozwolenia nastąpiła po 1,5 godzinnej porywającej debacie publicznej, po której komisarze jednomyślnie zgodzili się przyznać na ten cel 10 akrów, ale wstrzymali się z możliwością sprzedaży 30 dodatkowych. Komisarze powiedzieli, że operacja na małą skalę da Ant Creek LLC szansę na sprawdzenie, czy ich firma ma potencjał ekspansji w tym regionie. Dałoby to również czas na zdobycie poparcia opinii publicznej.

Główną obawą przeciwników projektu jest ogromna ilość energii elektrycznej, którą zużyje Ant Creek. Wielu obecnych na przesłuchaniu było zdania, że ilość pobieranej energii nie jest usprawiedliwiona przez proponowaną ilość miejsc pracy.

Dyrektor Generalny Columbia Rural Electric Association, Les Tell, powiedział komisarzom, że spółdzielnia elektryczna należąca do członkostwa w pełni wystarcza do zaspokojenia popytu na projekt:

Nie ma znaczenia co stanie się za rok czy za pięć lat, ponieważ jesteśmy w pełni przygotowani. 

Union Bulletin informuje, że nie wiadomo, czy nowy 10-akrowy plan wejdzie w życie, ponieważ zmienione warunki wniosku musiałyby zostać zatwierdzone przez wnioskodawcę. Dyrektor operacyjny firmy Ant Creek, Jeff Stearns, rzekomo opuścił spotkanie bez żadnej wskazówki dotyczącej tego, czy uważa że warunki są akceptowalne.

Rosyjskie stowarzyszenie utworzy Blockchainową bazę danych dla Kirgistanu:

Rosyjskie IPChain dokona digitalizacji zapisów patentowych i utworzy bazę danych opartą na Blockchain dla Urzędu Patentowego Republiki Kirgistanu – KirgisPatent.

Andrey Krichevsky, prezes stowarzyszenia IPChain, powiedział, że umowa między stowarzyszeniem a przedstawicielami KirgisPatent została podpisana na IPQuorum, które odbyło się w obwodzie kaliningradzkim. Jest to podobno pierwszy raz, kiedy technologie stowarzyszenia zostaną zastosowane poza Rosją.

Podpisaliśmy umowę z KyrgyzPatent, która jest dla nas bardzo ważna, na ich podstawie opracujemy projekt pilotażowy, rodzaj idealnego biura patentowego. Postaramy się zastosować najnowsze technologie, zdigitalizować zapisy patentowe, zbudować architekturę bazy danych.

powiedział Krichevsky.

IPChain jest organizacją non-profit założoną z inicjatywy Fundacji Skolkovo i Rosyjskiej Organizacji Własności Intelektualnej. Koncentruje się na rozwoju standardów i technologii między posiadaczami praw własności intelektualnej na podstawie Blockchain.

Nieduże spadki na giełdach:

Ostatnia doba na giełdach wykazała nieznaczne spadki wartości wszystkich topowych walut. Cena Bitcoina spadła o 1,8%, Ethereum i Litecoina o 4% oraz Bitcoina Cash o 4,2%. Najdotkliwsze spadki spotkały Ripple o 7,6% i EOS o 8,2%.

Kapitalizacja całego rynku spadła o 13 mld dolarów i wynosi obecnie 314,9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16,6 mld dolarów.

źródła: źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button