News

#27 Aktualności z dn. 15.08.2017

Z wtorkowych wydarzeń: Współzałożyciel Twittera nabywa Bitcoiny; Bitcoin ma osiągnąć 7500 dolarów do końca roku; Ukraiński Bank Centralny wrogo nastawiony do Bitcoina; Spadek cen największych kryptowalut.

• Współzałożyciel Twittera nabywa Bitcoiny:

Jack Dorsey, amerykański programista, współzałożyciel i dyrektor generalny Twittera, uważa Bitcoina oraz Blockchain, za wielki krok w dziedzinach ekonomii i technologii. Programista od dawna kupuje Bitcoiny i cieszy się ich wzrostem wartości. Podczas spotkania Computer History Museum w Mountain View w Kalifornii, Dorsey omawiał przyszłość kryptowalut, opartej na tej technologii oraz zbliżającą się sytuację w bankowości.

Część ekspertów finansowych zwróciła uwagę na bezpieczne i szyfrowane informacje, które umożliwia Blockchain. Inne osoby, które miały możliwość wystąpienia w Kalifornii, porównały obecny stan do czasu pierwszych kroków samego internetu. Dorsey z kolei nazwał tę technologię jako „mocny zawodnik”, ostrzegając również przed jej wykorzystywaniem do one-size-fits-all (tłum. jeden rozmiar pasuje do wszystkiego):

Myślę, że będzie mnóstwo ludzi, którzy powiedzą: “Blockchain, używajmy go wszędzie” i “starajmy się rozwiązać z jego pomocą każdy problem”. W ten sam sposób staramy się rozwiązywać wszelkie problemy związane z nauką komputerową, deep learning i sztuczną inteligencją. Myślę, że musimy być bardziej rozważni. Z czym zmagają się ludzie? W jaki sposób technologia pomaga im się rozwijać lub czy ich rozprasza?

Dorsey wyznał na konferencji, że sam kupuje Bitcoiny i miał osobisty wkład w rozwój tej waluty. Wprowadził ją również jako formę płatności do Twittera. Ufając temu co mówi, musi posiadać na portfelach ogromną ilość Bitcoinów. Twierdzi też, że otrzymuje mnóstwo zapytań od rodziny i przyjaciół, w jaki sposób zainwestować tu środki.

• Bitcoin ma osiągnąć 7500 dolarów do końca roku:

Pod koniec lipca, w zeszłym roku, Ronnie Moas, założyciel Standpoint Research, przewidywał oszałamiającą kwotę 5000. dolarów za jednego Bitcoina do końca 2017 roku. Jednak ostatecznie, Moas przesuwa tę liczbę o pełne 2.500 – do 7.500 dolarów. Wraz z tym przewidywaniem, Moas spodziewa się, że wartość wszystkich walut cyfrowych wyraźnie wzrośnie, a Bitcoin jest głównym czynnikiem wpływającym na to.

Moas jest zdecydowanym zwolennikiem kryptowalut i na ich rynku przechowuje cały swój majątek. Uważa, że ​​cyfrowe waluty staną się częścią rezerw strategicznych i modeli alokacji aktywów w najbliższej przyszłości. Problemy w innych państwach mogą również pomóc w zwiększeniu wartości Bitocina, ponieważ zaufanie do walut krajowych będzie malało. Maos stwierdził z dużym przekonaniem:

Jesteśmy w branży, której wartość rynkowa prawdopodobnie będzie wynosiła od 140. miliardów dolarów do 2. bilionów dolarów. To jest ten sam punkt krzywej, jak w 1995. roku, kiedy to liczba użytkowników internetu wzrosła z jednego do dziesięciu milionów.

• Ukraiński Bank Centralny wrogo nastawiony do Bitcoina:

Narodowy Bank Ukrainy (NBU), wydał oświadczenie o przepisach dotyczących cyfrowych walut, takich jak Bitcoin, po tym jak aresztowano kilka osób za rzekomo nielegalne wydobywanie Bitcoina. W Państwowym Instytucie Spawalnictwa Paton, w stolicy Kijowa, ukraińska policja znalazła 200 komputerów, które zostały założone w nieużywanym basenie w obrębie instytutu, w celu wydobycia kryptowaluty.

W swoim oświadczeniu, NBU wyjaśnił, że jest tylko jedna waluta, która jest używana na Ukrainie – i to jest hrywna. Żadna inna waluta nie może być wydana, ani używana jako forma płatności. NBU twierdziło również, że status Bitcoina w kraju jest skomplikowany przez brak skonsolidowanego wysiłku w celu sklasyfikowania i zarządzania kryptowalutą na całym świecie:

W różnych krajach Bitcoin jest klasyfikowany na różne sposoby – jako wirtualna waluta, pieniądz zastępczy, wartość niematerialna, towary wirtualne i tym podobne. NBU nie popiera żadnej z powyższych definicji.

Kilku prawników sprzeciwiło się jednak stanowisku wydanym przez ukraiński bank centralny. Zdaniem Arta Afyan’a z firmy Yuskutum, wydobywanie cyfrowej waluty w kraju wg obowiązującego prawa, jest całkowicie legalne:

Argumenty Narodowego Banku są tylko ostrzeżeniem. Nie oznacza to zakazu ich używania.

• Spadek cen największych kryptowalut:

Bitcoin, Ethereum, Litecoin – jedne z najbardziej popularnych kryptowalut, mające największą kapitalizację na dzień dzisiejszy – odnotowały kilkuprocentowe spadki w ciągu doby, kolejno: 6,2%, 4,8%, 5,6%. Obniżenie wartości za jednostkę, nie ominęło również NEO, którego cena spadła o 11,9%. Jednak plaga spadków nie dopadła całego rynku i wiele altów „świeciło” dziś na zielono. Kapitalizacja rynkowa nieco obniżyła się od dnia wczorajszego i wynosi 134,1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptonews.pl, cnbc.com, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button