News

#273 Newsy z dnia 18.04.2018

Z środowych wydarzeń:  Skutki uboczne zakazu Telegram; Pornhub akceptuje Verge jako formę płatności; Prokuratura Nowego Jorku bada giełdy kryptowalutowe; Huawei wydaje nową platformę Blockchainową; Mieszane nastroje na giełdach.

Skutki uboczne zakazu Telegram:

Po ogłoszeniu z zeszłego piątku o zakazie aplikacji Telegram, rosyjski nadzorca telekomunikacyjny Roskomnadzor (RKN) zaczął blokować aplikację w poniedziałek, 16 kwietnia.

Aby zablokować dostęp do komunikatora, do 17. kwietnia, władze zablokowały prawie 20 mln adresów IP. Pomimo tego rosyjscy użytkownicy Telegramu twierdzą, że aplikacja nadal działa bez potrzeby stosowania dodatkowych środków obchodzenia blokady.

Podczas gdy ulubiony komunikator społeczności kryptograficznej w Rosji nadal działa, użytkownicy dziesiątek usług, które nie są związane z Telegramem, skarżyli się na awarie związane z zablokowanymi adresami IP. Aplikacja Viber napotkała problemy z łącznością, co miało wpływ na połączenia głosowe wkrótce po rozpoczęciu blokowania przez RKN.

Edward Snowden, światowej sławy rzecznik bezpieczeństwa danych i anonimowości, wyraził oburzenie nad działalnością RKN, uznając ten ruch za  „moralnie i technicznie ignorancki”, który „zepsuł rosyjski internet”.

Według lokalnych serwisów informacyjnych TJournal i Mediazona, użytkownicy zgłaszali awarie różnych usług, takich jak aktualizacje Microsoft i Windows; sieci do gier takie jak Playstation Network, Battle.net i Xbox Live; gier online wydawcy Wargaming; usług przesyłania strumieniowego wideo Netflix i Twitch.tv; sklepów internetowych i wiele innych.

Niektóre usługi mogą ponieść znaczne straty z powodu awarii sieci rzekomo spowodowanych przez RKN. Szkoła internetowa Skyeng może stracić do 30 mln rubli w jeden wieczór z powodu awarii sieci. Lokalne media podają, że około 60 lokalnych firm, w tym usługi proxy, zwróciło się o pomoc prawną w tej sprawie.

Zdaniem szefa RKN Aleksandra Żarowa, władzom udało się zablokować 30 procent sieci Telegramu, a liczba skarg od usług, które ucierpiały w wyniku tego zakazu, jest „dość niska”. RKN wydał także ostrzeżenia właścicielom serwisów proxy i VPN o nadchodzących zakazach powołując się na „ekstremizm i wezwania do masowych zakłóceń”.

Tymczasem twórca Telegramu, Pavel Durov, opublikował na swoim profilu w serwisie Vk.com, że przekazuje administratorom proxy i VPN darowizny w Bitcoinach w celu wsparcia ruchu oporu. Durov mówi, że chętnie przekaże miliony dolarów z osobistych funduszy do ochrony cyfrowej wolności i postępu.

Pornhub akceptuje Verge jako formę płatności:

Strona internetowa dla dorosłych Pornhub ogłosiła partnerstwo z kryptowalutą Verge i zaakceptuje tą monetę jako sposób płatności za Pornhub Premium i wszystkie zakupy w Pornhub, podaje opublikowana informacja prasowa.

Strona promuje partnerstwo krótkim filmem na YouTube, zatytułowanym „The Future Has Cum”, futurystycznego dialogu w roku 2077 pomiędzy dziadkiem i jego wnukiem o tym, jak Verge stał się walutą świata.

Budując na podstawowych wartościach Verge’a – bezpieczeństwie, anonimowości i praktyczności, wprowadzenie tej kryptowaluty jako środka płatniczego Pornhub jest ważnym krokiem dla przyszłości w branży, która zawsze znajduje się w czołówce technologii.

– informuje wprowadzenie do filmu. 

To ogłoszenie jest ekscytujące nie tylko dla nas i branży rozrywkowej dla dorosłych, ale również dla przestrzeni kryptograficznej. […] Historia dowiodła, że branża rozrywkowa dla dorosłych odgrywa kluczową rolę w zakresie wdrażania innowacyjnych technologii. Widzieliśmy to przy VHS, Beta Max, płatnościach kartą kredytową, a ostatnio także w goglach VR. Spodziewamy się, że w niedługim czasie nastąpi powszechne przyjęcie krypto oraz Blockchain.

– powiedział wiceprezes Pornhub, Corey Price.

Verge, który jest zbudowany na Blockchainie Bitcoina, używa sieci Tor i I2P, aby zachować swoją anonimowość. Justin Sunerok, założyciel Verge, powiedział, że partnerstwo z Pornhub „reprezentuje olbrzymi rynek o globalnym zasięgu, który będzie konkurować z fiducjarnymi walutami”. Informacja prasowa podaje, że firma produkcji pornograficznych Brazzers i portal z grami dla dorosłych Nataku również zaczną akceptować Verge jako formę płatności.

Prokuratura Nowego Jorku bada giełdy kryptowalutowe:

Prokurator generalny Nowego Jorku Eric T. Schneiderman uruchomił „Inicjatywę Uczciwości Rynków Wirtualnych”, co przedstawia jako dochodzenie w sprawie polityk i praktyk platform handlu walutami cyfrowymi.

W ramach inicjatywy zostały wysłane listy do trzynastu głównych giełd kryptowalutowych, z prośbą o informacje na temat ich operacji, wewnętrznych kontroli i innych kluczowych kwestii.

[…] konsumenci w Nowym Jorku i w całym kraju mają prawo do przejrzystości i odpowiedzialności, kiedy inwestują swoje pieniądze. Konsumenci zbyt często nie mają podstawowych faktów potrzebnych do oceny uczciwości, integralności i bezpieczeństwa tych platform transakcyjnych. Nasza Inicjatywa Uczciwości Rynków Wirtualnych ma na celu to zmienić, promując odpowiedzialność i przejrzystość na wirtualnym rynku walutowym, na które zasługują inwestorzy i konsumenci.

powiedział Schneiderman.

W ramach starań mających na celu ochronę inwestorów i użytkowników kryptowalut oraz zwiększenie przejrzystości w zakresie działania platform obrotu wirtualnymi walutami, do stron giełdowych dostarczono trójstronną ankietę. Kwestionariusz sprawdza kwestie takie jak podejście do walki z manipulacją rynkową, działanie botów, wykorzystanie niepublicznych informacji handlowych i ochronę funduszu klienta.

Celem tej akcji jest przybliżenie przeciętnym inwestorom lepszego zrozumienia ryzyk i zabezpieczeń związanych z platformami do handlowania kryptowalutami.

Platformom często brakuje podstawowych zabezpieczeń rynkowych  występujących przy tradycyjnych platformach inwestycyjnych. Co więcej, zakres informacji dostarczanych klientom dotyczących zasad handlu, kontroli wewnętrznych i innych podstawowych praktyk różni się w zależności od platformy, co utrudnia lub uniemożliwia przyszłym użytkownikom ocenę rzeczywistego ryzyka związanego z handlem na danej platformie.

– podaje oświadczenie.

Listy zostały wysłane do giełd kryptowalut, takich jak Coinbase, Inc., Gemini Trust Company, bitFlyer USA, Inc., iFinex Inc. (Bitfinex), Bitstamp USA Inc., Payward, Inc. (Kraken), Bittrex, Inc., Circle Internet Financial Limited (Poloniex LLC), Binance Limited, Elite Way Developments LLP (Tidex.com), Gate Technology Incorporated (Gate.io), itBit Trust Company oraz Huobi Global Limited (Huobi.Pro).

Huawei wydaje nową platformę Blockchainową:

Chiński gigant telekomunikacyjny Huawei ujawnił swoją nową platformę Blockchainonwą zasilaną technologią Hyperledger na konferencji w Shenzhen. Narzędzie Blockchain-as-a-Service (BaaS), które pojawiło się miesiąc po wydaniu zrodzonego ze współpracy Huawei i Hyperledgera projektu Caliper, będzie znane jako „Blockchain Service”.

Hyperledger to open-sourceowa operacja Blockchain stworzona przez Linux Foundation w 2015 roku. Od początku jej wcieliła ponad stu głównych sponsorów biznesowych i widziała wiele partnerstw i integracji.

Skoncenrowana na rozwoju inteligentnych kontraktów, usługa Blockchainowa Huawei „to wysoce wydajna, wysoce bezpieczna platforma technologiczna dla przedsiębiorstw i programistów. Może pomóc firmom i programistom w szybkim i ekonomicznym tworzeniu i udostępnianiu na Huawei Cloud.”,  czytamy w jej oficjalnym opisie.

Działania Huawei świadczą o tym, że chce mieć przewagę nad konkurencją ze strony chińskich konglomeratów elektronicznych, takich jak Tencent i JD.com w przestrzeni Blockchain. Firma jest także jednym z głównych sponsorów Hyperledgera.

Mieszane nastroje na giełdach:

Przez ostatnią dobę na giełdach część walut odnotowała nieznaczne ruchy, podczas gdy inne – wyraźne wzrosty: Bitcoin, Ethereum i Litecoin zmniejszyło wartość kolejno o 0,9%, 0,5% i 1,2% Ripple natomiast zwiększyło ją o 1%. Wyraźny wzrost wartości odnotował Bitcoin Cash, o 9,6%, Stellar, o 10,4% i Monero, o 11,1%.

Kapitalizacja rynku wzrosła zaledwie o 3 mld dolarów i wynosi obecnie 333.9 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 18.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button