News

#274 Newsy z dnia 19.04.2018

Z czwartkowych wydarzeń: NASA sponsoruje statek kosmiczny działający na Blockchain; Nowy patent Amazon zawiera transakcje Bitcoinami; Korea Południowa chce zakazu importu chipów miningowych; IBM i Salon Media tworzy Blockchain dla branży reklamowej; Zielona fala trwa.

NASA sponsoruje statek kosmiczny działający na Blockchain:

Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) przyznała nowy grant, który wspiera rozwój niezależnego statku kosmicznego, zdolnego do podejmowania decyzji przy użyciu technologii Blockchain bez interwencji człowieka, donosi serwis informacyjny Space.com.

Jin Wei Kocsis, adiunkt inżynierii elektrycznej i komputerowej na Uniwersytecie Akron w stanie Ohio, otrzymała grant NASA w wysokości 330.000 dolarów na rozwój swoich badań. Program badawczy zbada zastosowanie technologii Blockchain opartej na Ethereum do opracowania bezpiecznego systemu komputerowego mającego zastosowanie w przestrzeni kosmicznej.

W tym projekcie technologia Ethereum Blockchain zostanie wykorzystana do opracowania zdecentralizowanej, bezpiecznej i poznawczej infrastruktury sieciowej i obliczeniowej do eksploracji kosmosu … Mam nadzieję, że opracuję technologię, która rozpozna zagrożenia środowiskowe i będzie ich unikać, a także będzie mogła wypełniać automatycznie szereg zadań. Jestem zaszczycona, że NASA uznała moją pracę i jestem podekscytowana możliwością dalszego testowania zdolności tej technologii do samodzielnego myślenia i działania.

– powiedziała Kocsis.

System użyje bazowej technologii „inteligentnych kontraktów” do zbudowania statku kosmicznego, który mógłby „myśleć” za siebie, umożliwiając mu automatyczne wykrywanie i unikanie unoszącego się gruzu w odpowiednim czasie. Wei Kocsis ma nadzieję, że dzięki takiej technologii statki kosmiczne będą w stanie wykonać więcej zadań, dostarczyć więcej danych i dać naukowcom więcej czasu na analizę informacji, ponieważ nie będą już zajmować się przewidywaniem zagrożeń środowiskowych.

Uniwersytet w Akron nie ujawnił przewidywanego czasu, w którym technologia Wei Kocsis zostanie wysłana w kosmos. Thomas Kacpura, kierownik zaawansowanego programu komunikacyjnego w Glenn Research Center NASA, powiedział, że po raz pierwszy ośrodek rozważa zastosowanie Blockchain w zakresie komunikacji i nawigacji kosmicznej.

• Nowy patent Amazon zawiera transakcje Bitcoinami:

Amazon Technologies, Inc. – spółka zależna amerykańskiego giganta handlu elektronicznego i chmury obliczeniowej Amazon.com, zdobyła patent na rynek oferujący kanały danych. Co ważniejsze, opatentowany rynek zawiera transakcje Bitcoinami.

Urząd ds. Patentów i Znaków Towarowych USA, zatwierdził zgłoszenie firmy Amazon Technologies w sprawie patentu na rynku danych strumieniowych. Omawiany patent został pierwotnie złożony we wrześniu 2014 r. i odnosi się dwukrotnie do transakcji BTC.

Przykład:

Grupa sprzedawców elektronicznych lub internetowych akceptujących transakcje Bitcoinami, może mieć adres wysyłki, który może korelować z adresem BTC. Sprzedawcy elektroniczni mogą łączyć adres wysyłki z danymi transakcji Bitcoina, aby tworzyć skorelowane dane i ponownie publikować połączone dane jako scalony strumień danych. Grupa dostawców usług telekomunikacyjnych może subskrybować łączone strumienie danych i być w stanie powiązać adres IP transakcji z krajami pochodzenia. Agencje rządowe mogą mieć możliwość subskrybowania danych dotyczących transakcji podatkowych i korelowania ich z transakcjami podatkowymi, aby pomóc zidentyfikować uczestników transakcji.

CNBC zauważa również, że drugi przykład opisuje, w jaki sposób agencja egzekwująca prawo może być zainteresowana globalnymi danymi transakcyjnymi Bitcoina, aby skorelować adresy portfeli bitcoinowych z adresami IP lub fizycznymi:

Na przykład organ ścigania może być klientem i może chcieć otrzymywać globalne transakcje Bitcoina, skorelowane według kraju z danymi dostawcy usług internetowych w celu określenia źródłowych adresów IP i adresów wysyłki, które korelują z adresami BTC. Agencja może nie chcieć dodatkowych dostępnych ulepszeń, takich jak rekordy danych lokalnych banków. Na przykład, rynek danych strumieniowych, może wyceniać pożądane dane na GB, a agencja może rozpocząć analizę potrzebnych danych za pomocą modułu analizy.

To, czy plany Amazona są dobre, czy nie, nie zostanie dopiero zweryfikowane.

Z jednej strony, dostarczanie organom ścigania i organom regulacyjnym wielu informacji związanych z Bitcoinem, w oczywisty sposób szkodzi kryptowalutowej „obietnicy” względnej anonimowości – chociaż księga publiczna jest, jak sama nazwa wskazuje, publiczna.

Z drugiej strony, zapewnienie Amazon i jego stabilnych dostawców z efektywnym mechanizmem akceptowania płatności bitcoinowych, jest ogromnym wsparciem dla dążenia dominującej kryptowaluty do masowej akceptacji. Ponieważ Amazon prowadzi rozliczenie, można bezpiecznie założyć, że każdy inny rynek internetowy, będzie musiał pójść w jego ślady.

Korea Południowa chce zakazu importu chipów miningowych:

Górnicy kryptowalutowi w Korei Południowej mogą wkrótce mieć większe trudności z importowaniem do kraju zagranicznych chipów miningowych.

Według danych opublikowanych przez koreańską służbę celną (KCS), do aktualnej listy produktów, które muszą spełniać określone wymogi prawne dotyczące importu, takie jak certyfikaty bezpieczeństwa i warunki sanitarne, dodano chipy miningowe.

Zmiana ta nadeszła po tym jak agencja kontroli granicznej odnotowała rosnącą liczbę importowanych do Korei Południowej koparek kryptowalutowych, podaje lokalny serwis informacyjny Kyunghyang. W samym listopadzie i grudniu 2017 r. KCS odnotował przywóz 454 chipów do koparek o szacunkowej wartości 1.2 mln dolarów.

Ze względu na znaczne zużycie energii elektrycznej i produkcję ciepła, tak duże wykorzystanie koparek budzi w agencji obawy dotyczące tego, czy stwarzają one wysokie ryzyko wystąpienia pożaru.

W rezultacie agencja przyjrzy się kwestiom bezpieczeństwa związanym z importowanymi koparkami kryptowalutowymi w oparciu o obowiązujące prawodawstwo radiowe, a także wymogom bezpieczeństwa dotyczącym towarów elektronicznych opracowanym przez Narodową Agencję Badań Radiowych.

Zwiększone zainteresowanie sprawą może tłumaczyć fakt, że sektor publiczny i prywatny w Korei Południowej aktywnie działa nad powstrzymaniem nielegalnej działalności górniczych, zwłaszcza w miejscach publicznych, ze względu na obawy związane z wysokim zużyciem energii elektrycznej i zagrożeniem pożarowym.\

• IBM i Salon Media tworzy Blockchain dla branży reklamowej:

IBM i Salon Media pilotują sprawdzony produkt Blockchain stworzony przez AdLedger, konsorcjum non-profit, które opracowuje technologie wspólnej księgi dla rynku reklamy cyfrowej.

„The Campaign Reconciliation Project” wykorzystuje technologię Blockchain do pośredniczenia w zwarciu między reklamodawcami, wydawcami i konsumentami. Branża jest obecnie podatna na zaawansowane technologicznie oszustwa reklamowe, takie jak oszustwa i fałszowanie domen. Skupiając się w szczególności na uzgadnianiu kampanii, dokument Proof of Concept (PoC) rejestruje warunki umowy, płatności wydawcy i szczegóły dotyczące spełnienia warunków umowy we wspólnym systemie, który jest niezmienny i w pełni kontrolowany.

Chad Andrews, globalny lider rozwiązań reklamowych w IBM, napisał w AdWeek 18 kwietnia:

Dzięki wspieranej przez Blockchain sieci peer-to-peer możliwe jest osiągnięcie przejrzystości w łańcuchu dostaw reklamy cyfrowej. Ale zapewnienie jej sukcesu będzie wymagać od całej branży, w tym od reklamodawców, dostawców technologii reklamowej, wydawców i agencji, łączenia się w ramach wspólnej, podlegającej audytowi wersji prawdy. Taki pakt ułatwiłby przełomowy poziom przejrzystości w zakresie audytu, pojednania, wykrywania oszustw, zarządzania rozbieżnościami i płatnościami.

Niedawny raport Juniper Research szacuje, że w 2018 r. reklamodawcy korzystający z mediów cyfrowych stracą szacunkowo 19 miliardów dolarów na oszustwach, co odpowiada 52. milionom dolarów dziennie.

AdLedger pracuje obecnie nad dwoma Blockchainami, których celem jest zwiększenie przejrzystości i bezpieczeństwa danych dla reklamodawców i wydawców; jedna część to kampania medialna prowadzona przez cały cykl życia w Blockchain, druga dotyczy zgodności z ogólnym rozporządzeniem o ochronie danych (RODO).

• Zielona fala trwa:

Wiosna ma się dobrze na rynku kryptowalut. Kolejny dzień cieszymy się wzrostami na giełdach. Od ostatniej doby, cena Bitcoina zwiększyła się o 2,1%, Ethereum o 5,9%, a Ripple o 6,8%. Wśród walut ze ścisłej czołówki, najlepszy dzień przypadł zwolennikom Bitcoin Cash, który to odnotował wzrost na poziomie 13,2%. Kapitalizacja rynkowa wzrosła o 7 mld dolarów i wynosi aktualnie 351 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button