News

#276 Newsy z dnia 21.04.2018

Z sobotnich wydarzeń: Belgia wspiera Blockchainowy projekt do walki z głodem; Sąd Najwyższy Rosji ingeruje w zakaz strony kryptowalutowej; Władze monetarne w Makau ostrzegają przed ICO gangster; Przyszły prezes Banku Rezerw Federalnych w NY nie jest przychylny kryptowalutom; Na giełdach utrzymuje się trend wzrostowy.

Belgia wspiera Blockchainowy projekt do walki z głodem:

Rząd Belgii złożył dotację w wysokości 2 mln euro na promowanie projektu Blockchainowego Światowego Programu Żywnościowego (WFP).

Wkład ten umożliwi ONZ wykorzystanie technologii Blockchain do walki z głodem na zubożałych obszarach. Projekt „Building Blocks” jest został wdrożony w celu zwiększenia wydajności i przejrzystości transferów pieniężnych WFP dla uchodźców.

Ponad 100.000 syryjskich uchodźców w obozach w Jordanii skorzystało z projektu, wykorzystując dostarczone darowizny, aby zdobyć żywność i inne niezbędne środki do życia.

Projekt został zaprezentowany na konferencji Leveraging Innovation for Humanitarian Action w Nowym Jorku. Komentując wkład Belgii w tę inicjatywę, wicepremier i minister współpracy rozwojowej, Alexander De Croo, powiedział:

Innowacje ratują życie. W tym roku ponad 128 mln ludzi na całym świecie będzie potrzebować ochrony i pomocy humanitarnej. To trzy razy więcej niż trzy lata temu. Tylko poprzez znalezienie lepszych sposobów na skuteczniejsze dostarczanie pomocy, wypełnimy lukę między wymaganiami a dostarczaniem pomocy w terenie. Belgia chwali pracę WFP, proponująceą innowacyjne rozwiązania, które pomogą ocalić więcej istnień ludzkich i pomogą większej liczbie potrzebujących.

W maju ubiegłego roku ONZ ogłosiło, że zamierza wykorzystać technologię Ethereum Blockchain, aby zapewnić uchodźcom w Jordanii dostęp do racji żywnościowych poprzez dystrybucję kuponów, które będą używane zamiast miejscowej waluty. Technologia ta została już przetestowana przez WFP w Pakistanie, z czego skorzystało ponad 10 000 osób.

• Sąd Najwyższy Rosji ingeruje w zakaz strony kryptowalutowej:

Sąd Najwyższy Rosji nakazał Sądowi Miasta Petersburg rozpatrzenie odwołania do zakazu strony informacyjnej dotyczącej kryptowalut Rrosyjskiej Agencji Informacji Prawnej (RAPSI).

Latem 2016 r. Sąd Okręgowy w Petersburgu dla okręgu Vyborgsky uznał wniosek prokuratury i zablokował stronę bitcoininfo.ru. Sąd uznał, że informacje na stronie internetowej o walucie cyfrowej Bitcoin, która reprezentuje „wirtualny instrument płatniczy i środek przechowywania wartości”, naruszają ustawę federalną „O Banku Centralnym Federacji Rosyjskiej”.

W lipcu 2017 r. Sąd Okręgowy w Sankt Petersburgu dla okręgu Oktyabrsky nakazał zablokowanie 40 stron internetowych zawierających informacje o kryptowalutach, twierdząc, że przyczyniają się one do rozwoju szarej strefy, a bezpłatna dystrybucja informacji o walucie cyfrowej powoduje „wysokie wykorzystanie kryptowalut w handlu narkotykami, bronią, fałszywymi dokumentami i inną działalnością przestępczą.” W marcu 2018 r. sąd Miasta Petersburg rozpatrzył odwołanie i wydał decyzję, nakazując odblokowanie stron internetowych.

Władze monetarne w Makau ostrzegają przed ICO gangstera:

Władze monetarne w Makau wydały ostrzeżenie dla obywateli dotyczące możliwości „oszustwa i działalności przestępczej” w kryptowalutach. Ostrzeżenie pojawiło się po ujawnieniu informacji, że Macua Dragon Group, firma związana z chińskim gangsterem Wanem Kuokoi, zatrudniła Cambridge Analytica do promowania Dragon Coin, nowej wirtualnej waluty dla hazardzistów przelewających pieniądze do kasyn w Makau. Wan spędził ponad dziesięć lat w więzieniu za różne przestępstwa, w tym na prowadzenie grupy triadowej „14K” w Makau.

Media podały, że firma w Makau była ostatnio zaangażowana w ICO. Urząd Monetarny w Makau przypomina wszystkim mieszkańcom Makau, że kryptowaluty są produktami wirtualnymi, a nie legalnymi walutami ani narzędziami finansowymi. Mieszkańcy powinni być świadomi oszustw i działalności przestępczych związanych z kryptowalutami.

– czytamy w oświadczeniu.

Zgodnie z przepisami monetarnymi Makau banki i instytucje płatnicze nie mogą pośrednio lub bezpośrednio angażować się w świadczenie usług wymiany kryptowalut, jednak nie ma żadnych reguł ograniczających ICO w prywatnym przemyśle kasynowym. Władze monetarne odniosły się do nielegalności zasobów cyfrowych na społeczeństwie w swoim oświadczeniu:

Władze monetarne Makau powtarzają, że każda instytucja świadcząca bez zezwolenia regulowane usługi finansowe, takie jak wymiana walut, transgraniczny transfer funduszy i platformy wymiany finansowej, narusza przepisy ustawy o systemie finansowym.

Przyszły prezes Banku Rezerw Federalnych w NY nie jest przychylny kryptowalutom:

Prawdopodobny następny prezes Banku Rezerw Federalnych w Nowym Jorku powiedział, że kryptowaluta „nie przechodzi podstawowego testu na to, czym waluta być powinna” – informuje CNBC.

John Williams, który jest obecnie szefem Banku Rezerw Federalnych w San Francisco, powiedział, że waluta powinna być „czymś na kształt środka przechowywania wartości” Dodał, że waluty muszą być elastyczne, aby wspierać różne warunki gospodarcze i finansowe. Williams wyraził również zaniepokojenie problemami nielegalnej działalności w społeczności kryptograficznej.

Konfiguracja lub układ instytucjonalny wokół Bitcoina i innych kryptowalut, przede wszystkim ma problemy z oszustwami, problemami z praniem pieniędzy, finansowaniem terroru. Jest wiele problemów … Idea podaży waluty i myślenia o pieniądzach należy raczej do sfery rządu i banków centralnych. Moim zdaniem jest to bardziej obietnica technologii.

– powiedział.

Williams, który spędził większość swojej kariery w bankowości centralnej, przyznał swobodnie, że jest „bardzo uprzedzony” do kryptowalut. Jest on faworytem do przejęcia funkcji szefa nowojorskiego Banku Rezerwy Federalnej, po ustąpieniu obecnego prezesa, Williama Dudleya, w czerwcu.

Wśród 12 regionalnych banków federalnych w amerykańskim Systemie Rezerwy Federalnej, Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku i jego prezes są uważani za najważniejszych. Jest on największy według aktywów i najbardziej aktywny pod względem wolumenu.

• Na giełdach utrzymuje się trend wzrostowy: 

Po 24h giełdy, poza kilkoma wyjątkami, w dalszym ciągu utrzymują wzrost wartości walut. Bitcoin odnotował przyrost wartości o 4,1%, Ethereum o 3%, Ripple o 1,2%, Bitcoin Cash o 5,8% i EOS o 3,1%. Nieznaczne spadki odnotowały Litecoin o 0,9%, IOTA o 1% i NEO o 1,3%.

Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 9 mld dolarów i wynosi obecnie 384 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 27,3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button