News

#279 Newsy z dnia 24.04.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Unia może pomóc Facebookowi i Google; Zielona furtka samoregulacji dla japońskich giełd; Walmart skorzysta z technologii Blockchain; Kurator policji aresztowany za wymuszenie Bitcoinów; Kryptowaluty w wiosennych nastrojach.

• Unia może pomóc Facebookowi i Google:

Najnowsze przepisy Unii Europejskiej dotyczące ochrony prywatności danych, mogą przynieść korzyści gigantom medialnym takim jak Facebook i Google – podaje The Wall Street Journal, podkreślając potrzebę oddania władzy w ręce konsumentów, potencjalnie za pośrednictwem platform opartych na Blockchain.

W okresie poprzedzającym wejście w życie nowego prawodawstwa, które będzie miało miejsce 25. maja, cyfrowe agencje reklamowe skarżą się, że UE, która wymaga aby przedsiębiorstwa uzyskały zgodę internautów zanim wykorzystają ich dane osobowe, w rzeczywistości faworyzuje gigantów, takich jak Facebook i Google.

Pomimo skandali związanych z danymi dotyczącymi w szczególności Facebooka, wpływ firmy sprawia, że europejscy użytkownicy będą częściej wyrażać zgodę w pop-upowej kampanii, która w subtelny sposób prosi ich o zgodę na udostępnianie danych, twierdzi Cyril Zimmerman, dyrektor generalny mniejszej cyfrowej firmy reklamowej AdUX. Dodał, że użytkownicy będą mniej skłonni by zaufać jego – i każdej innej samodzielnej agencji – podobnym prośbom o dostęp.

Dla nich jest to łatwe. Problem to: kto zna AdUX?

– powiedział w odniesieniu do Facebooka i Google.

Bieżące doniesienia sugerują, że pomimo oburzenia Facebooka w związku z naruszeniem bezpieczeństwa danych przez partnera Cambridge Analytica, jego troska może w rzeczywistości być nieszczera. Zdecentralizowane alternatywy, oparte na technologii Blockchain, która pozwala na pełną przejrzystość i kontrolę użytkownika nad swoimi danymi, wydają się rozsądną opcją dla tych, którzy czują się nieswojo po skandalu w Cambridge.

• Zielona furtka samoregulacji dla japońskich giełd:

Japonia niedługo otrzyma pierwszy organ samoregulujący dla giełd kryptowalut, ponieważ w oficjalnym, dzisiejszym porozumieniu z Asahi Shimbun, pojawiły się informacje o formalnej umowie.

Według Shimbun, szesnastu koncesjonowanych operatorów giełdowych podjęło kroki mające na celu wprowadzenie na rynek czegoś, co będzie znane jako Japońskie Stowarzyszenie Wymiany Kryptowalut (JCEA). W chwili, gdy giełdy pozostaną w centrum uwagi po styczniowej akcji Coinchecka i zhackowaniu 530 mln dolarów, grupa stworzy najlepsze praktyki i standardy zgodności, które wszyscy członkowie będą musieli utrzymać.

Będzie on także doradzał dwunastu giełdom, które nie są obecnie rejestrowane jako część japońskiego systemu licencjonowania kryptowalut w odniesieniu do „rozwoju międzygałęziowego”, według przewodniczącego JCEA, prezesa i dyrektora generalnego firmy Forex Money Partners – Taizena Okuyamy.

Chciałbym stworzyć sytuację, w której mogę doradzać nielicencjonowanym giełdom i wesprzeć rozwój całej branży, co jest bardzo ważne.

– powiedział Shimbun.

Dyrektor wykonawczy JBA, Yuzo Kano, zasugerował, że opracowanie standardów branżowych nie nastąpi z dnia na dzień, pomimo naglącej potrzeby uniknięcia powtórki Coinchecka.

• Walmart skorzysta z technologii Blockchain:

Walmart Inc., amerykańska korporacja, jeden z największych sklepów detalicznych na świecie, jest gotowy do użycia technologii Blockchain.

Frank Yiannas, wiceprezes Walmart ds. Bezpieczeństwa i Zdrowia Żywności, złożył ogłoszenie na konferencji Business of Blockchain MIT Technology Review w Cambridge w stanie Massachusetts. Yiannas powiedział, że Blockchain jest w stanie skrócić potrzebny czas na śledzenie produktów z sześciu dni do dwóch sekund. Walmart dzięki Blockchain ma też zmniejszyć ilość odpadów, a także usprawnić zarządzanie zanieczyszczeniami oraz przejrzystość.

Walmart, we współpracy z IBM, rozpoczęła testowanie technologii identyfikacji i usuwania niektórych produktów spożywczych ze swojej listy w 2016 r. Dzięki systemowi opartemu na Blockchain, firma podobno jest w stanie zweryfikować wszelkie informacje na temat produktów i dzięki zdecentralizowanej technologii, jest chroniona przed atakami hakerskimi i zmianami danych.

W marcu Walmart złożył wniosek o patent na swój system Smart Package. System został zaprojektowany do śledzenia zawartości opakowania, warunków środowiskowych, lokalizacji i innych szczegółów. Zgodnie z tym patentem, urządzenie będzie przeznaczone do stosowania go w nowych technologiach, takich jak pojazdy autonomiczne i bezzałogowe drony.

Korzystanie z Blockchain do celów zapewnienia jakości jest popularnym trendem wśród międzynarodowych sprzedawców detalicznych. JD.com, wiodąca chińska witryna e-commerce, wdraża technologię Blockchain, aby zapewnić jakość i pochodzenie mięsa. JD wydała komunikat, który mówi, że klienci będą mogli monitorować swoje mięso z farmy w Australii, aż do ich drzwi.

• Kurator policji aresztowany za wymuszenie Bitcoinów:

Kurator policji z Gujarat w Indiach został aresztowany za domniemane porwanie i wymuszenie Bitcoinów od biznesmena, jak podaje lokalny portal informacyjny, Hindustan Times.

Indyjski biznesmen i budowniczy, Sailesh Bhatt, poinformował, że policjanci pobili go, wyłudzili od niego pieniądze, a następnie porwali go i trzymali w zamknięciu na farmie, dopóki nie zapłacił on kolejnego okupu kryptowalutą. Ilość krypto, która miała zostać wyłudzona, wynosi ok. 1,8 – 2 mln dolarów.

Kurator Jagdish Patel, został aresztowany w swojej oficjalnej rezydencji w Amreli dwie noce temu i będzie przesłuchany wraz z oskarżonym inspektorem policji Anantem Patelem, jak podaje oficer policji. Wcześniejsze doniesienia o roszczeniach Bhat, wskazują, że inspektor Patel uciekł, ale Hindustan Times dodaje, że od tego czasu został aresztowany. Według portalu, aresztowano również trzech policjantów i jednego prawnika. Hindustan Times pisze, że były członek partii politycznej Gujarat Parivartan, Nalin Kotadia, prawdopodobnie zostanie przesłuchany.

W innym przypadku kradzieży w Indiach, indyjska giełda kryptowalut Coinsecure, zgłosiła stratę około 485 BTC (około 4,4 mln dolarów według aktualnych cen Bitcoina) z powodu rzekomego niewłaściwego zachowania pracownika.

• Kryptowaluty w wiosennych nastrojach:

Kolejny dzień notujemy wyraźne wzrosty na giełdach. Cena Bitcoina podniosła się o 4,9%, Ethereum o 8,5%, a Ripple o 5,3 – podobnie jak Bitcoin Cash, który już dał zysk na poziomie 75% w ciągu zaledwie kilku dni. Ostatnie 24 godziny, w szczególności należały do waluty EOS, której wartość wzrosła aż o 19,8%, Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 25 mld dolarów i wynosi aktualnie 426 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button