News

#313 Newsy z dnia 28.05.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: 11 krajów traci dostęp do największej koreańskiej giełdy; Zamrożone konta na giełdzie Poloniex; Blockchainowy sposób na łatwiejszy dostęp do wiedzy; Klinika lecząca uzależnienie od kryptowalut; Korekt ciąg dalszy.

11 krajów traci dostęp do największej koreańskiej giełdy:

Giełda kryptowalutowa Bithumb, począwszy od 28 maja, nie będzie obsługiwać użytkowników z jedenastu krajów. Według oficjalnego komunikatu, jest to część nowych praktyk przeciwdziałających praniu brudnych pieniędzy (AML).

W komunikacie prasowym Bithumb potwierdziła, że obywatele państw wchodzących w skład Inicjatywy krajów i terytoriów odmawiających współpracy (NCCT), nie będą już mogli korzystać z jej usług. Nowe wnioski o założenie konta od dzisiaj są już odrzucane, a wszelkie istniejące konta znikną do 21 czerwca.

Wyjaśniając swoją decyzję, Bithumb powiedział, że działa w ramach „globalnych działań przeciwko praniu pieniędzy”.

Użytkownicy NCCT nie będą mogli korzystać z giełdy, aby kryptowaluta nie była wykorzystywana do finansowania międzynarodowego terroryzmu. 

– czytamy w komunikacie prasowym.

NCCT obejmuje państwa, które nie przestrzegają norm AML określonych przez Grupę Specjalną ds. Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy (FATF) – strukturę utworzoną przez ówczesną G7 w latach 80-tych. Kraje, które nie będą miały dostępu do Bithumb to m.in. Iran, Etiopia, Irak, Serbia, Sri Lanka i Tunezja.

Będziemy ściśle egzekwować własne zasady i chronić naszych inwestorów, oraz będziemy aktywnie współpracować z władzami

– dodał rzecznik Bithumb.

Od końca 2017 r. giełdy Korei Południowej spotykają się ze znacznymi wymaganiami w zakresie zgodności z przepisami. Sięgają od weryfikacji podatkowej aż po weryfikację tożsamości, ponieważ władze starają się jak najszybciej ujednolicić i zabezpieczyć rynek kryptowalut.

Zamrożone konta na giełdzie Poloniex:

Użytkownicy giełdy kryptowalutowej Poloniex złożyli skargi na to, że swoje konta zastali „zamrożone”, po wprowadzeniu nowych, obowiązkowych procedur weryfikacji tożsamości. Właściciele kont piszą w mediach społecznościowych, że po potwierdzeniu swojej tożsamości otrzymują powiadomienie, iż mogą kontynuować handel, ale ich wcześniej działające konto jest teraz zablokowane.

Problemy, których Polonix nie zdawał się wyraźnie uznać, rozpoczęły się tego samego dnia, kiedy giełda wysłała do użytkowników żądanie, by powiązali swoją tożsamość z kontem.

Prosimy wszystkich dotychczasowych klientów Poloniex, którzy nie podali w przeszłości pełnych informacji identyfikacyjnych, aby zrobili to teraz za pośrednictwem strony profilowej Poloniex. Strona ta zawiera jasne instrukcje, dotyczące tego jakie informacje są wymagane do zweryfikowania Twojego konta.

– czytamy w komunikacie.

Problem zamrożonych kont wydaje się dotyczyć sporego grona użytkowników przechodzących weryfikację, Liczne doniesienia potwierdzają, że problem nadal nie został rozwiązany.

W lutym Poloniex został sprzedany do Koła wspieranego przez Goldman Sachs za 400 mln. dolarów. Według danych Coinmarketcap, jest to obecnie 25. największa giełda na świecie pod względem wolumenu obrotów.

Blockchainowy sposób na łatwiejszy dostęp do wiedzy:

Grupa najlepszych uniwersytetów w Chinach zamierza zbudować zdecentralizowaną, opartą na technologii Blockchain organizację, której celem jest zwiększenie dostępności i przystępności zasobów edukacyjnych.

Inicjatywa prowadzona przez Tsinghua x-lab, inkubator innowacji na chińskim uniwersytecie Tsinghua, wraz z kilkoma innymi instytucjami edukacyjnymi, takimi jak uniwersytety w Pekinie i Zhejiang, została ujawniona w niedzielę.

Wizją projektu jest stanie się przeciwieństwem amerykańskiej Ivy League, w której zasoby edukacyjne są w dużej mierze ograniczone tylko dla elity, mówi komunikat. Aby to zrobić, uniwersyteckie centrum innowacji stara się zbudować zdecentralizowaną autonomiczną organizację (DAO) opartą na protokole Blockchain, do którego uniwersytety lub instytucje badawcze mogą dołączyć jako rozproszone węzły.

Ostatecznym celem, zgodnie z x-lab, jest umożliwienie uczestnikom głosowania na przyszły rozwój i aplikacje za pośrednictwem platformy, podczas gdy studenci i wydziały uczelni mogą potencjalnie uzyskać dostęp do zasobów edukacyjnych z różnych instytucji udostępnianych w ramach swojego rozproszonego rejestru.

Chociaż x-lab nie ujawnił jeszcze konkretnego harmonogramu rozwoju projektów, współpraca ta stanowi istotny ruch ze strony publicznych uniwersytetów w Chinach w kierunku ich szerszego działania na rzecz badań i rozwoju technologii Blockchain.

Klinika lecząca uzależnienie od kryptowalut:

Szkocki szpital leczy ludzi uzależnionych od handlu kryptowalutami w pierwszej w Wielkiej Brytanii „krypto klinice”, informuje Evening Standard.

Castle Craig Hospital w Peeblesshire, Scottish Borders, stworzył program leczenia dla osób, które uważa się za uzależnionych od kryptografii.

Eksperci powiedzieli Evening Standard, że handel kryptograficzny może stać się formą behawioralnego uzależnienia – traderzy obsesyjnie obserwują z wahania rynku z minuty na minutę. Opracowany program leczenia jest zatem bardziej bliższy istniejącym metodom leczenia uzależnień od hazardu niż programom leczenia nadużywania substancji.

Wysokie ryzyko i zmienny rynek kryptowalut przemawia do hazardzisty problemowego. Dostarcza emocji i ucieczki od rzeczywistości. Bitcoin, przykładowo, jest walutą, którą często się handluje, dzięki której osiągnięto ogromne zyski i straty. To klasyczny przypadek bańki.

– mówi Chris Burn, terapeuta zajmujący się grami hazardowymi w Castle Craig Hospital.

Tony Marini, były uzależniony od hazardu i kokainy, prowadzi niektóre z nowych terapii. Powiedział Evening Standard, że „wprowadzenie struktury życia jest kluczowe”

Widzę handel kryptowalutami jako sposób dla ludzi na ucieczkę od siebie, do innego świata, ponieważ oni nie lubią świata, w którym żyją. Pierwszym etapem leczenia jest dołączenie do innych uzależnionych w terapii grupowej i podzielenie się swoimi historiami życiowymi. To pomaga im się identyfikować i uświadomić sobie, że nie są sami.

– dodał.

Castle Craig powiedział, że obecnie nie ma danych dotyczących liczby osób „uzależnionych od kryptografii”, ale wiadomo, że w systemie handluje około 13 mln ludzi na całym świecie.

W zeszłym roku Cointelegraph poinformował o inwestorze Bitcoinowym, który wykorzystał swój dom jako zabezpieczenie dla pożyczki kapitałowej o wartości 325.000 dolarów, licząc na osiągnięcie zysku średnioterminowego z kryptowalut. Członkowie społeczności kryptograficznej, postrzegający taki sposób inwestowania jako ekwiwalent hazardu, zauważyli, że takie działanie jest „prawie jak w przypadku nauczyciela chemii w liceum, decydującego o rozpoczęciu produkcji i sprzedaży krystalicznej meta-amfetaminy z powodu zmiany okoliczności życiowych.”

Z innej perspektywy w Wielkiej Brytanii trwa dyskusja nad tym, czy deklarowanie, że mój handel kryptowalutami to hazard, może pomóc w uniknięciu płacenia podatków brytyjskiego urzędu podatkowego HMRC, który generalnie uważa, że zyski kryptograficzne podlegają podatkowi dochodowemu lub podatkowi od zysków kapitałowych.

Korekt ciąg dalszy:

Po upływie doby korekty nadal trzymają się rynku kryptowalut. Żadna z top 10 walut wg. Coinmarketcap nie odnotowała wzrostu. Największe spadki notują Ethereum, na poziomie 7%, Bitcoin Cash i Cardano – 6,3% oraz TRON – 9,8%. Bitcoin notuje najmniej dotkliwy spadek, o 1,5%.

Kapitalizacja całego rynku spadła o 13 mld dolarów i wynosi obecnie 313 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16 mld dolarów.

źródło:  cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button