News

#282 Newsy z dnia 27.04.2018

Z piątkowych wydarzeń: Francja ma mniejszy podatek od sprzedaży kryptowalut; Biznesmen przewiduje 40-bilionową wartość rynku kryptowalut; Sąd w Chile rozkazał bankom odblokowanie rachunków krypto giełd; IBM pracuje nad Blockchainem do śledzenia pochodzenia biżuterii; Na giełdach zielono.

Francja ma mniejszy podatek od sprzedaży kryptowalut:

Francuska Conseil d’Etat (Rada Stanu) zmieniła stawkę podatku od sprzedaży kryptowalut na ryczałtowe 19%, zamiast 45%, podaje lokalny kanał informacyjny, Le Monde.

Rada Stanu poinformowała, że zmiana podatku wynika z nowej klasyfikacji Bitcoina, odrębnej od działalności komercyjnej lub niekomercyjnej:

Sprzedaż „Bitcoinów” [należy teraz do] kategorii zysków kapitałowych z ruchomości.

Wyjątkami od stawki ryczałtowej są dochody z kopania kryptowalut, które będą opodatkowane jako niekomercyjne zyski, oraz dochody z działalności zawodowej, które będą opodatkowane jako zyski przemysłowe i komercyjne.

Le Monde zauważa, że decyzja o zmianie stawki podatku kryptograficznego nastąpiła po tym, jak obywatele odwołali się do najwyższego organu regulacyjnego we Francji na początku tego roku, aby zmienić przepisy dotyczące transakcji kryptowalutowych, które obowiązywały od lipca 2014 r.

Francja w tym roku pracuje nad własnymi regulacjami kryptowalutowymi. Na początku roku Minister Gospodarki utworzył grupę zadaniową ds. kryptowalut w celu zbadania obecnych regulacji, a w marcu rząd rozważał zakazania inwestowania firmom w handel krypto dopóki przepisy nie zostaną wdrożone.

Biznesmen przewiduje 40-bilionową wartość rynku kryptowalut:

Dan Morehead, dyrektor generalny Pantera Capital – kryptowalutowego funduszu hedgingowego o wartości 1 mld dolarów, powiedział w wywiadzie dla Bloombereg Television, że przeciągu dziesięciu lat rynek krypto może być warty nawet 40 bln dolarów.

Pierwszy fundusz hedgingowy zajmujący się wyłącznie Bitcoinami, zyskał 25.000 procent na zwrotach, kiedy wspomniana kryptowaluta osiągnęła swoją szczytową wartość 20.000 dolarów, w grudniu 2017 roku. 

To fascynujący rynek … rynek o wartości 400 mld dolarów, którego nikt nie posiada … nigdy czegoś tego nie widzieliśmy. Cała branża mogłaby z łatwością przejść do 4 bln, 40 bln dolarów. Zdecydowanie jest to możliwe. To prognoza na 10 lat, nie stanie się to z dnia na dzień.

– mówi Morehead.

Dodał, że rosnące zainteresowanie Wall Street rozliczaniem transakcji kryptowalutowych doprowadzi w przeciągu dwunastu miesięcy do rozwinięcia dynamicznego rynku kredytów kryptograficznych. Podkreślił również, że rynek podniósł się o 25 procent od początku roku 2018 i prognozuje, że w nadchodzącym roku osiągnie nowe wyżyny.

Tylko 10 procent partnerów Pantery jest obecnie inwestorami instytucjonalnymi, ale Morehead przewiduje, że to się zmieni „w ciągu najbliższych 18 miesięcy”, zwłaszcza, że SEC nadal wprowadza rynek kryptograficzny pod swoją jurysdykcję, co spełni ostatni warunek do „zalania przez kapitały instytucjonalne”.

Sąd w Chile rozkazał bankom odblokowanie rachunków krypto giełd:

Sędzia orzekł, że chilijskie banki, na chwilę obecną, nie mogą zamknąć swoich drzwi przed giełdami kryptowalutowymi.

Pod koniec marca Bank Itau i bank państwowy Banco del Estado de Chile poinformowały giełdę Buda.com, że jej rachunek zostanie zamknięty. Osiem innych banków, mniej więcej w tym samym czasie, również odmówiło dalszej współpracy giełdom kryptograficznym bez żadnego wyjaśnienia. To skłoniło Buda.com do pozwania wszystkich 10 instytucji za „nadużycie pozycji dominującej”, powiedział dyrektor generalny firmy, Guillermo Torrealba.

Po wszczęciu procesu Torrealba powiedział, że podany przez banki powód rozwiązania rachunków to „brak regulacji, co jest bardzo złym usprawiedliwieniem” – dodał – ponieważ „to nie oni decydują o tym co powinno, a co nie powinno być regulowane”. Banki później zmieniły swoje stanowisko i przytoczyły obawy dotyczące prania pieniędzy.

Giełdy jednak odniosły zwycięstwo kiedy to Sąd Wolnego Rynku w kraju orzekł, że Bank Itau i Banco del Estado muszą ponownie otworzyć rachunki Buda.com do czasu zakończenia procesu.

Ta decyzja jest „dobrym znakiem tego, co będzie się działo na procesie”, powiedział Torrealba, dodając, że orzeczenie ma dla Chile znaczenie bardziej ogólne:

Zasadniczo branża będzie się dalej rozwijała i jest również bardzo ważna dla kraju, nie tylko dla branży kryptowalut, ponieważ banki mają tutaj nad wszystkim zbyt dużą kontrolę. A więc fakt, że mogą one po prostu zabić branżę – cały przemysł, całą technologię – tylko dlatego, że im się nie ona podoba jest bardzo ryzykowny dla kraju.

– twierdzi.

IBM pracuje nad Blockchainem do śledzenia pochodzenia biżuterii:

Liderzy w branży złotniczej i diamentowej nawiązali współpracę z IBM w celu opracowania sieci Blockchain do śledzenia pochodzenia biżuterii, informuje IBM.

Inicjatywa TrustChain to partnerstwo rafinerii metali szlachetnych Asahi Refining, sklepu jubilerskiego Helzberg Diamonds, dostawcy metali szlachetnych LeachGarner, producenta biżuterii The Richline Group oraz niezależnego serwisu weryfikacyjnego UL. Celem jest zapewnienie większej przejrzystości w całym łańcuchu dostaw.

Oparta o platformę IBM Blockchain i projekt Hyperledger, inicjatywa ma na celu śledzenie i uwierzytelnianie diamentów i metali szlachetnych od miejsca pochodzenia do lokalizacji sprzedaży detalicznej. Zapewnia „weryfikację cyfrową, weryfikację produktu fizycznego i procesu oraz nadzór sprawowany przez stronę trzecią”, co ma na celu zapewnienie klientów, że ich biżuteria została pozyskana zgodnie z zasadami etyki.

Konsumenci głęboko dbają o jakość i źródło kupowanej biżuterii. Dowodem na to jest fakt, że 66% konsumentów na całym świecie jest skłonnych wydać więcej na zakup u zrównoważonych marek. TrustChain jest przykładem tego, w jaki sposób Blockchain przekształca przemysł poprzez przejrzystość i nowe, opłacalne modele biznesowe, które przynoszą korzyści w szczególności konsumentom.

– powiedziała Bridget van Kralingen, wiceprezes IBM ds. Globalnych Przemysłów, Platform i Blockchain. 

Dzięki zastosowaniu tej technologii konsorcjum firm zamierza zdigitalizować procesy, ustanowić wspólny, niezmienny zapis transakcji w sieci i umożliwić dostęp do wiarygodnych danych w czasie rzeczywistym.

TrustChain jest pierwszym tego typu Blockchainem w naszej branży zaprojektowanym jako rozwiązanie, które łączy wiodącą technologię Blockchain IBM z odpowiedzialnym pozyskiwaniem, weryfikacją i zarządzaniem przez organizacje zewnętrzne, prowadzone przez administratora – UL .

– mówi Mark Hanna, dyrektor ds. Marketingu w Richline Group.

Według ogłoszenia, produkt będzie dostępny dla konsumentów biżuterii do końca roku.

 • Na giełdach zielono:

Ostatnia doba na giełdach wykazała wzrosty prawie wszystkich walut z top 100 wg. coinmarketcap. Wartość Bitcoina zwiększyła się o 4,8%, Ethereum o % 7,31%, Ripple o 4,18%, i Bitoina Cash o 5,5%. Znaczny wzrost wartości notują EOS i TRON kolejno o 18,2% i 13,4%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 22 mld dolarów i wynosi obecnie 420.8 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 26.4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button